Preporuka za WiFi adapter

poruka: 3
|
čitano: 3.185
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Preporuka za WiFi adapter

Bok ekipa,

Mala pomoć. Uskoro selim u novi stan i neće mi se dat navlačit ethernet kabel sve od routera do radne sobe gdje će mi bit komp. Router će bit u dnevnoj sobi. Znači udaljenost je cca 7 metara.

Kakav Wireless adapter mi treba za komp? Matična nema svoj.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka za WiFi adapter

Ovisi o više čimbenika , npr. kakav je zid ( cigla ili armirani beton) i ima li vrata prema prostoriji sa ruterom.

Ovisno o brzini koju imaš  na ruteru biraš treba li n300 ili n150 Mbps wifi USB adapter ( stvarne brzine su upola manje).

Svakako uzmi neki sa vanjskom antenicom radi boljeg signala.

Ukoliko ima u okolini više wifi uređaja trebalo bi na ruteru izabrati fiksno radni kanal sa manje smetnji.

Bolje da PC nema svoj wifi jer bi završio između PC i zida što smanjuje domet .

Ukoliko USB wifi adapter ima metar USB kabla bilo bi bolje jer se može postaviti uviše čime je bolji domet.

 

ps : Kod mene je do sobe povučen 20m telefonski tanki fleksibilni kabal (1,5x4mm) sa 4 žice pa radi kao LAN na 100Mbps.

 Izgleda kao ovaj https://www.protis.hr/products/details/kabel-telefonskiadsl-m--m-64-30-m/140199 ali ima ga refuže pa kupiš na metre i nakon provlačenja zakrimpaš 8 polne utikače za LAN.

13 godina
offline
Re: Preporuka za WiFi adapter
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa,

Mala pomoć. Uskoro selim u novi stan i neće mi se dat navlačit ethernet kabel sve od routera do radne sobe gdje će mi bit komp. Router će bit u dnevnoj sobi. Znači udaljenost je cca 7 metara.

Kakav Wireless adapter mi treba za komp? Matična nema svoj.

Hvala

 Riješenje PowerLine 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice