Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
monsieur kaže...

Klik ili klik

 

Kupio ovaj prvi, AOC 24G2U. Izgleda ok. Samo sam svjetlinu smanjio sa 90 % na 50 %..

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipo može savjet za monitor 27" ili veći, budžet do 3.000 kn. Monitor bi mi trebao za obradu fotografija i videa, gaming mi nije bitan. Znači obavezno mora biti IPS matrica, ne mora biti 4K...

 

Hvala svima unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Do tog cjenovnog ranga imas Gigabyte G27QC takoder VA panel, ali u tom slucaju bi ja rade izabrao gore navedenog AOC-a jer mu je optimalni overdrive mode ipak bolje slozen. Kod ovog Gigabyte modela se desava to da imas Speed overdrive mode koji je ajmo reci ok za 165 i 144hz, al za sve ispod je jako los dok pak drugi overdrive modovi nisu dobri za 144 i 165hz. Dok je primjerice kod AOC-a slucaj da Strong overdrive mode skoro jednako dobar za raspon od 60 do 144hz.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Odmrljaj kaže...
Point-X kaže...

 Hvala na detaljnom pojašnjenju, imaš kakvu alternativnu?

 

abadabadu kaže...

 I mene isto zanima

 GIGABYTE M27Q ili LG 27GL850-B ako mu mrvicu cijena padne.

 

Idealan bi bio DELL 2721DGF, ali ga iz nekog razloga trenutno nema za nabaviti u EU.

 odlicna preporuka iskreno gledo i ja sebi tog LG il Della s2721dgf/a jbg njih nema nigdje ijako su skoro ideticni!!!
a ovaj gigabyte gledo sam G27Q nazalos ni njega nema al njegova cijena je oko 2700kn ali nema ih u EU pa ni kod nas u HR.
Ja sam kupio Dell S3221dgf i mogu reci da sam prejb zadovoljan kosto me u linksu 3099kn i koliko vidim nema ih vise tam.
jest da je mal velik ali ima odlican contrast odlicna brzina i za sad nisam imao problema ni s jednom igrom sto se tice ghostina il neceg :)

moja osobna preporuka ak se moze jos di kupit za 3099. Iskreno sam izbjegavo sve bio mi je cilj uzet neki ips al eto na kraju doso VA i ja sretan jako.

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ljudi moji neznam al jeste primjetili da je nestasica monitora 27" IPS 2k 144/165hz +hdr!

A da su u nekakom u cjenovnom rasponu od 2500kn do 3200kn!? Neznam al koliko ja vec pratim zadnjih mjesec i po jbt sve rasprodano sto bi valjalo kupit!?

Koliko vidim nema tih best buy monitora nigdje koji je k*** moram pitat jel zna ko!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzXXy kaže...

ljudi moji neznam al jeste primjetili da je nestasica monitora 27" IPS 2k 144/165hz +hdr!

A da su u nekakom u cjenovnom rasponu od 2500kn do 3200kn!? Neznam al koliko ja vec pratim zadnjih mjesec i po jbt sve rasprodano sto bi valjalo kupit!?

Koliko vidim nema tih best buy monitora nigdje koji je k*** moram pitat jel zna ko!?

 Rad od kuće.

 

Šala, vjerojatno radi pandemije sve kasni ili ne dolazi do nas kao prije.

5 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Postoji li koji VA monitor a da nema problema s flickerom i preizrazenim ghostingom? a takodjer da nije ekstremno zakrivljen. Gledam uzet neki monitor za primarno single player igre i povremeno multiplayer, i filmovi naravno, no svi VA monitori koje sam gledao imaju preizrazene mane i velike sanse da te potrefi defektan model. Onaj odissey g7 bi uzeo da nije toliko zakrivljen, s njim su pomaknuli granice sto se tice VA panela.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

uzmi g5 nije puno losiji koliko vidim po recenzijama a dosta jeftiniji

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
kilkenny kaže...

Dilema koji monitor uzeti od ova dva:

1. Iiyama G-Master GB3466WQSU-B1, VA, 34", 21:9, 3440x1440, 100Hz/144Hz

2. Lg 34WN700-B, IPS, 34", 21:9, 3440x1440, 75Hz

 

Namjena: tekst, web, igre nula bodova. Imam 27" TN 144Hz i 27" IPS 60Hz i nikako da budem zadovoljan. Fali mi sirine kada otvorim puno prozora. Probao i 32" IPS 4K 60Hz shvatio da mi visina nije toliko bitna koliko širina, a i skaliranje još nije savršeno na win iako mi itekako odgovara oštrina teksta. Nezgodacija je što dosad nisam imao VA panel pa ne znam što očekivati.

 Da se osvrnem na ovo. Uzeo sam Lg i uspio je raditi ravno 4 dana.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Riot kaže...

Postoji li koji VA monitor a da nema problema s flickerom i preizrazenim ghostingom? a takodjer da nije ekstremno zakrivljen. Gledam uzet neki monitor za primarno single player igre i povremeno multiplayer, i filmovi naravno, no svi VA monitori koje sam gledao imaju preizrazene mane i velike sanse da te potrefi defektan model. Onaj odissey g7 bi uzeo da nije toliko zakrivljen, s njim su pomaknuli granice sto se tice VA panela.

https://www.nabava.net/monitori/lg-32gk650f-b-monitor-cijena-ips-va-315-32-16-9-81940011

 

I Dell S32.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima. 

 

Slažem konfiguraciju za uredsko računalo, gaming ne, čisti dnevni rad i multimedija, ništa zahtjevno.

Uzeo bih 32", 4k, ravni zaslon. Do cca 3.000 kuna, gore dole koja kuna.

Samsung U32J590 recimo.

Znam da je to nekakav basic, entry level model. 

Imate li kakvu preporuku za nešto drugo što bi možda bilo bolje u tom cjenovnom rangu ili koju kunu gore?

 

Hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Na prethodnoj stranici je preporucen ovaj 32" 

 

https://www.bug.hr/recenzije/philips-328e1ca-isplativi-4k-velikog-formata-14682

 

Ja ga nemam tako da ne mogu reci iz prve ruke.

 

Edit: sad vidim da je ovaj zakrivljen, a ti trazis ravni 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 23:36 (p0laris).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Možda ima neki Philips slične serije koji je istih karakteristika i kvalitete, a da nije zaobljeni? 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Planiram kupiti novi TV kao primarni ekran, velicina 55" oled..

Jel LG oled 55CX3 i dalje top roba, ksd izlazi nova serija ako se zna?

 

Koji su jos aduti u tom rangu od 10000kn, ima li Philips sta konkurentno u tom razredu posto mi je ambilight jako zgodan feature i na trenutnom tv-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je ovaj monitor za igranje igara tipa gta v witcher rdr i takve igre....max 50 fps

 

Acer KA242Ybi

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me nekakav najjeftiniji FullHD monitor, bitno mi je samo da ima 3.5mm utor da mogu spojit zvučnike na njega (nije mi bitno nista drugo jer planiram na njemu samo ps4 igrat).

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok svima!! Može li preporuka monitora za gameing do 1500kn?  Konf mi je ryzen 5 3600, b450 tomahawk max, 16gb ddr4 3200, gtx 1070 8gb. Vidija sam neki aoc na e kupi za 1490kn dali se to isplati uzeti? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo Dell S2721HGFA i prezadovoljan sam. Svaka preporuka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
GSP kaže...

Kakav je ovaj monitor za igranje igara tipa gta v witcher rdr i takve igre....max 50 fps

 

Acer KA242Ybi

 Čist ok za te pare, nabavio sam ga za 700 kn, boje se moraju malo naštelat jer je display malo žućkast (ako ti nije po guštu). Zvučnike nisam isprobao.

 

Ali, ne znam koliko se isplati kupovati jer je as u rukavu tog monitora 75Hz, a ti planiras igrat na 50 FPS-a. 75Hz pravi dosta očitu razliku naspram 60 Hz.

Say hello to my little friend
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sto mislite o Xiaomi 34" Curved monitoru za potrebe web developmenta? Dakle programiranje, ne dizajn

https://www.links.hr/hr/monitor-34-xiaomi-mi-curved-144hz-4ms-300cd-m2-3000-1-crni-100300603

Ili neki drugi bolji izbor za te pare za istu namjenu. Glavna i primarna svrha je programiranje, ne gaming, tu i tamo gledanje filmova.

 

Pročitao sam recenzije, ali me zanima baš mišljenje korisnika ili ako netko ima nešto drugo/bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 9:49 (Repko).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Radi se o AOC 24g2u  monitoru 144mhz... Ako može odg hvala

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da

abadabadu
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mene isto zanima monitor za takve igre. Znači: Assassin's Creed, Witcher, Red Dead Redemption, Mass Effect, Horizon Zero Dawn itd.
Dakle, sumljam da buduće igre takvog kalibra budem mogao igrati u nekom velikom refresh rateu.
E sad, mene zanima koji se monitori generalno kupuju za gore navedene igre?

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pitam za frenda iz skole

 

Uvjeti su 1440p,1ms,27 velicina.e sad refresh nemora biti 144 nego igramo sp igre.jel ima tko preporuku

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 5:55 (GSP).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Repko kaže...

Sto mislite o Xiaomi 34" Curved monitoru za potrebe web developmenta? Dakle programiranje, ne dizajn

https://www.links.hr/hr/monitor-34-xiaomi-mi-curved-144hz-4ms-300cd-m2-3000-1-crni-100300603

Ili neki drugi bolji izbor za te pare za istu namjenu. Glavna i primarna svrha je programiranje, ne gaming, tu i tamo gledanje filmova.

 

Pročitao sam recenzije, ali me zanima baš mišljenje korisnika ili ako netko ima nešto drugo/bolje

 Pogledaj u temi o tome monitoru

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/xiaomi-curved-gaming-monitor-34-izvrsna-vrij/277927.aspx

 

7 godina
offline
Best buy za 1500-1700kn

Pozdrav ,

tražim monitor do cca1700kn. Koristit ce se uglavnom za graficki dizajn i nesto malo igrica tipa csgo.. 

 

Trenutno koristim SAMSUNG 22" T22B300EW Full HD LED tv+monitor, tako da vjerujem da nije tesko naci nesto bolje od toga. 

Trebam samo monitor bez tv-a.

 

Konfiguracija:

 Msi H 110 m PRO-D

 INTEL skylake core i5 6400  CPU @2,70GHz

 NVIDIA gtx 1060 3g

 

unaprijed hvala

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji od ova tri monitora (moze i neki cetvrti) izabrati za foto editing u lightroomu?

 

 

1 Benq PD2700Q
2 Dell U2719D
0 Dell P2720DC
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice