Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 892.004
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

Lijep pozdrav ;)
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Zamarate se s hrvatskom poreznom upravom. Pa nismo u americi... Uostalom, zašto bi povlačili pare na račun u banci, kad postoji paypal, to porezna sigurno ne može vidit.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Naravno da nitko ne prijavljuje ništa.Ali svaka novčana transakcija veča od 70 tisuča kuna (vjerovatno i manje) se projerava u poreznoj.Znači postavlja se pitanje odakle ti novac.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Filox kaže...
Dado_ZG78 kaže...

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Zamarate se s hrvatskom poreznom upravom. Pa nismo u americi... Uostalom, zašto bi povlačili pare na račun u banci, kad postoji paypal, to porezna sigurno ne može vidit.

 Mogu li se pare povući na Revolut?

Ajmo malo iskustva ostalih, kako i gdje povlačite pare od prodaje kripta?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
danko99 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Naravno da nitko ne prijavljuje ništa.Ali svaka novčana transakcija veča od 70 tisuča kuna (vjerovatno i manje) se projerava u poreznoj.Znači postavlja se pitanje odakle ti novac.

 Aha, dakle samo se mora povlačiti malo po malo? 

Lijep pozdrav ;)
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja sam tek poceo sa kriptovalutama,sta stvarno nitko ne prijavljuje poreznoj ove manje cifre? Ulozio sam cca 1k kn i sta da zaradim 10k kn i to povucem na racun,ne bih imao problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
EZY-E kaže..

Ajmo malo iskustva ostalih, kako i gdje povlačite pare od prodaje kripta?

 Binance kartica-bankomat

5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
toma20 kaže...

Ja sam tek poceo sa kriptovalutama,sta stvarno nitko ne prijavljuje poreznoj ove manje cifre? Ulozio sam cca 1k kn i sta da zaradim 10k kn i to povucem na racun,ne bih imao problema?

 Ne bi trebao. Zamisli da ti prijatelj uplati 10.000 kuna na račun, jer trebaš nešto kupit. Bili platio porez na pare koje ti je prijatelj posudio? Bili to prijavljivao poreznoj?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A ima li neka konkretna suma do koje se ne probjerava odnosno od koje se provjerava?  

(recimo znam da sve transakcije po osobnim računima mogu ići normalno do 100k kn, pa sad ne znam jel 100k kn ta čarobna granica ili?)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...

A ima li neka konkretna suma do koje se ne probjerava odnosno od koje se provjerava?  

(recimo znam da sve transakcije po osobnim računima mogu ići normalno do 100k kn, pa sad ne znam jel 100k kn ta čarobna granica ili?)

 Gore je netko pisao o 70.000 kuna. 

 

Ja ću sve to držat na Paypalu i povlačit manje cifre, kako mi budu potrebne. Paypal nije banka u Hrvatskoj, pa nema straha da će neprijatelj saznat moje financijsko stanje. Iako, zna i Paypal tražit neke dodatne podatke i provjere identiteta, kad se pređe određena granica love na Paypal računu unutar godine dana. Navodno to traže da mogu prijavit Poreznoj upravi, ali u razgovorima s nekim osobama iz te Porezne, uvjerili su me da tamo teško netko može vidit, shvatiti i pravilno djelovat po emailu koji na engleskom pošalje Paypal, pa se ne treba ni s tim previše zamarat, jer nisu svi baš tako sposobni kao što se misli.

 

Koji put je dobro što nam ne funkcionira sve u državi najbolje.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Filox kaže...
toma20 kaže...

Ja sam tek poceo sa kriptovalutama,sta stvarno nitko ne prijavljuje poreznoj ove manje cifre? Ulozio sam cca 1k kn i sta da zaradim 10k kn i to povucem na racun,ne bih imao problema?

 Ne bi trebao. Zamisli da ti prijatelj uplati 10.000 kuna na račun, jer trebaš nešto kupit. Bili platio porez na pare koje ti je prijatelj posudio? Bili to prijavljivao poreznoj?

 Normalno da ne zelim imati posla sa poreznom,ali opet ne bih zelio imati "problema"

 

kazem prvi puta ulazem u nesto i nemam iskustva sa poreznom hh

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pozz, a ako se proda btc na tekuci racun putem bitcoin mjenjacnice?
Mislim njima se daje provizija da li je to dovoljno.
Namjeravam si isplatiti cca 25000kn
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Srozah nam se Bitcoin jer je Tesla prestala prihvacati Bitcoin zbog "potrošnje", kaže osoba koja proizvodi elektricne automobile sa litijskim baterijama koje su ekstremno loše za okoliš, no dobro.

Zanimljivo mi je kako je u 15 min i ETH pao za ogroman postotak iako nije na nišanu, to pokazuje tko je big daddy u kriptu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 2:10 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Srozah nam se Bitcoin jer je Tesla prestala prihvacati Bitcoin zbog "potrošnje", kaže osoba koja proizvodi elektricne automobile sa litijskim baterijama koje su ekstremno loše za okoliš, no dobro.

Zanimljivo mi je kako je u 15 min i ETH pao za ogroman postotak iako nije na nišanu, to pokazuje tko je big daddy u kriptu.

Neka malo korekcije, obavio sam dobru kupovinu sa -10 do -15% popusta na većinu kripta. 

 

Ako ovo ima veze s Muskom onda kriptovalute drže uglavnom djeca. Mislim, koga briga što on twitta.

Sad kad se probude oni paničari iz Azije mogao bi još jedan zaron pasti jer ekipa prodaje čim padnu u minus i onda za mjesec dana kukaju što su prodali, svaki put isto.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ne brine mene, ne idem spavat dok si ne rezerviram neki dovoljno dubok dip, pa ostavit tab otvoren.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
killahtm kaže...
Pozz, a ako se proda btc na tekuci racun putem bitcoin mjenjacnice?
Mislim njima se daje provizija da li je to dovoljno.
Namjeravam si isplatiti cca 25000kn

 Ako imaš povjest trejdanja,račune za svaku uloženu kunu,onda nemaš beda.Samo prijaviš porez.Ako te netko pita (porezna) da možeš dokazat od kud ti pare.

Ako nemaš povjest trejdanja,prebaciš 25 somova na račun..onda neznam.Probaj,možda nikome ništa,možda dobiš preporučeno pismo od porezne da opravdas novčanu dobit od 25 somova.

Neznam,nije se za zahebavat.Zna se kak do kod nas funkcijonira.Velike "ribe",plačaju mito,prebacuju miljune i rade šta hoče bez ili sa minimalno pitanja.

Male "ribe",poput nas,se love za sitne pare i obrađuju se kao primjer ostalima.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Naravno da nitko ne prijavljuje ništa.Ali svaka novčana transakcija veča od 70 tisuča kuna (vjerovatno i manje) se projerava u poreznoj.Znači postavlja se pitanje odakle ti novac.

 Aha, dakle samo se mora povlačiti malo po malo? 

Moj rodjak prvi, koji me uveo u svijet BTC-a 2015, znači svaki dan smo skupa, je 2017.te prebacio 25k eura na žiro račun preko mjenjačnice. Ti BTC-i su doduše bili stari, samo mali dio, od 2010.te otkad ih ima. Nikad ga ništa nitko nije pitao, mada ima dokaz da su stari više od ne 2 nego 5 godina, i samim tim je oslobođen poreza. Nije ništa ni prijavljivao niti ga je otad itko išta pitao.

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Naravno da nitko ne prijavljuje ništa.Ali svaka novčana transakcija veča od 70 tisuča kuna (vjerovatno i manje) se projerava u poreznoj.Znači postavlja se pitanje odakle ti novac.

 Aha, dakle samo se mora povlačiti malo po malo? 

Moj rodjak prvi, koji me uveo u svijet BTC-a 2015, znači svaki dan smo skupa, je 2017.te prebacio 25k eura na žiro račun preko mjenjačnice. Ti BTC-i su doduše bili stari, samo mali dio, od 2010.te otkad ih ima. Nikad ga ništa nitko nije pitao, mada ima dokaz da su stari više od ne 2 nego 5 godina, i samim tim je oslobođen poreza. Nije ništa ni prijavljivao niti ga je otad itko išta pitao.

 Da li je još uvijek živ?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
LogicusMPS kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
danko99 kaže...

Da i dostaviš sve papire di si trejdal i zaradil pare,znači stotine tisuča transakcija u mnogim slučajevima,sa desetak raznih burza..dakle,ima li tko u Hrvatskoj poreznoj upravi da može to sve provjerit i doč u trag svemu?naravno da takva osoba ne postoji.
Druga stvar,ako si zaradil miljune na kriptu,angažiraj odvjetnika i nek ti riješi sve papire.

 

 Zbilja jel iko prijavljuje to sve poreznoj ili se to automatski evidentira preko SEPA uplata na račun pa te onda oni kontaktiraju? 

 Kako ide procedura? 

 Naravno da nitko ne prijavljuje ništa.Ali svaka novčana transakcija veča od 70 tisuča kuna (vjerovatno i manje) se projerava u poreznoj.Znači postavlja se pitanje odakle ti novac.

 Aha, dakle samo se mora povlačiti malo po malo? 

Moj rodjak prvi, koji me uveo u svijet BTC-a 2015, znači svaki dan smo skupa, je 2017.te prebacio 25k eura na žiro račun preko mjenjačnice. Ti BTC-i su doduše bili stari, samo mali dio, od 2010.te otkad ih ima. Nikad ga ništa nitko nije pitao, mada ima dokaz da su stari više od ne 2 nego 5 godina, i samim tim je oslobođen poreza. Nije ništa ni prijavljivao niti ga je otad itko išta pitao.

 Da li je još uvijek živ?

 
?

3 godine
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

U radiše svega biše, a kriptaši popušiše.

 
0 5 hvala 0
8 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Je tko koristio binance card za povlacenje novaca sa bantomata? Znaci on pretvara ako si stavio wallet u eure u kune prilikom podizanja? Ili se s binance karticom moze povlacit samo na posebnim bankomatima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Uvijek vjecno pitanje o porezu. Ja sam u DE vec godinama, i sad kako sam aktivno poceo sa kriptom, ne uspijevam dokuciti siguricu u vezi poreza, gdje god procitao, clanak, na yt il nebitno, svagdje cujem, procitam drugacije, donekle. I tako u krug nitko nista konkretno ne zna.

Od onda pa sve do sad obavio sam more tranksakcija, trejdova, prebacivanja iz coina u coin itd. Neko kaze svaki put kad konvertas iz coina u coin, moras prijavit porez  neko opet kaze, samo kad prebacis u fiat, pa je oporeziv samo dobitak, ne i ulog (naravno). Pa ko ce sve te sitne transakcije na sigurno 10, ak ne i vise mjenjacnica povatat vise, nac povijest, prilozit, printat ma dajjjjj.. Nekad se tak iznerviram oko tog sam kad pomislim na to, ebes mi sve!

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dudu kaže...

Uvijek vjecno pitanje o porezu. Ja sam u DE vec godinama, i sad kako sam aktivno poceo sa kriptom, ne uspijevam dokuciti siguricu u vezi poreza, gdje god procitao, clanak, na yt il nebitno, svagdje cujem, procitam drugacije, donekle. I tako u krug nitko nista konkretno ne zna.

Od onda pa sve do sad obavio sam more tranksakcija, trejdova, prebacivanja iz coina u coin itd. Neko kaze svaki put kad konvertas iz coina u coin, moras prijavit porez  neko opet kaze, samo kad prebacis u fiat, pa je oporeziv samo dobitak, ne i ulog (naravno). Pa ko ce sve te sitne transakcije na sigurno 10, ak ne i vise mjenjacnica povatat vise, nac povijest, prilozit, printat ma dajjjjj.. Nekad se tak iznerviram oko tog sam kad pomislim na to, ebes mi sve!

 Ja bih mozda i prije poceo sa kriptovalutama,ali uvijek me zivciralo to oko poreza...izgleda mi prekomplicirano...stavio sam neku sicu ako izgubim izgubim hh

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Mr.Natural kaže...

Je tko koristio binance card za povlacenje novaca sa bantomata? Znaci on pretvara ako si stavio wallet u eure u kune prilikom podizanja? Ili se s binance karticom moze povlacit samo na posebnim bankomatima?

 Vadim ja redovno, trenutno najjeftiniji način za izbaciti keš. Kartica radi sa svim bankomatima, samo izbjegavaj PBZ ako možeš jer ima najveću naknadu. 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Filox kaže...
Dado_ZG78 kaže...

A ima li neka konkretna suma do koje se ne probjerava odnosno od koje se provjerava?  

(recimo znam da sve transakcije po osobnim računima mogu ići normalno do 100k kn, pa sad ne znam jel 100k kn ta čarobna granica ili?)

 Gore je netko pisao o 70.000 kuna. 

 

Ja ću sve to držat na Paypalu i povlačit manje cifre, kako mi budu potrebne. Paypal nije banka u Hrvatskoj, pa nema straha da će neprijatelj saznat moje financijsko stanje. Iako, zna i Paypal tražit neke dodatne podatke i provjere identiteta, kad se pređe određena granica love na Paypal računu unutar godine dana. Navodno to traže da mogu prijavit Poreznoj upravi, ali u razgovorima s nekim osobama iz te Porezne, uvjerili su me da tamo teško netko može vidit, shvatiti i pravilno djelovat po emailu koji na engleskom pošalje Paypal, pa se ne treba ni s tim previše zamarat, jer nisu svi baš tako sposobni kao što se misli.

 

Koji put je dobro što nam ne funkcionira sve u državi najbolje.

 To što sad ne znaju ne znači da neće znat kasnije. A porezni dug ne zastarjeva, pa kad te opletu jednom za sveukupno + kamata + kazna, bit će veselo 

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
Mr.Natural kaže...

Je tko koristio binance card za povlacenje novaca sa bantomata? Znaci on pretvara ako si stavio wallet u eure u kune prilikom podizanja? Ili se s binance karticom moze povlacit samo na posebnim bankomatima?

 Vadim ja redovno, trenutno najjeftiniji način za izbaciti keš. Kartica radi sa svim bankomatima, samo izbjegavaj PBZ ako možeš jer ima najveću naknadu. 

 Vjerujem da je bilo pitanje ali evo opet. Ako koristiš tu binance karticu, trebamo li prijaviti nešto poreznoj? Ili je relativno ok bitcoine trošiti na taj način i izbjeć dodatne komplikacije?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
markoal kaže...
geronimo4661 kaže...
Mr.Natural kaže...

Je tko koristio binance card za povlacenje novaca sa bantomata? Znaci on pretvara ako si stavio wallet u eure u kune prilikom podizanja? Ili se s binance karticom moze povlacit samo na posebnim bankomatima?

 Vadim ja redovno, trenutno najjeftiniji način za izbaciti keš. Kartica radi sa svim bankomatima, samo izbjegavaj PBZ ako možeš jer ima najveću naknadu. 

 Vjerujem da je bilo pitanje ali evo opet. Ako koristiš tu binance karticu, trebamo li prijaviti nešto poreznoj? Ili je relativno ok bitcoine trošiti na taj način i izbjeć dodatne komplikacije?

 Ja iskreno nemam namjeru prijavljivat poreznoj ista. Kao sto nisam prijavljivao kad sam vadio na btc bankomatu, ili u bitcoin storeu bez dokumenata.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja ne prodajem ništa, ali podržavam odluku, ljuti me da država koja ima jedan od najvecih poreza u EU te je cijeli moj život siromašna i bez posla, a na to ekstremno sranje po ljudima se još slikaju u gacama za svoju zabavu i kao neki "autoritet" još više piša po ljudima.

No i dalje mislim da je najbolji revolt kupovati i držati Bitcoin. Neka se smije tko hoce ali svaki dan cujem sve vise ljudi sa "eee da sam uzeo kad je bilo...", pa što nisi? Možeš i sad.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 3:11 (D3lBoy).
3 godine
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bolje ležat i ne radit bitcoinom muda ladit.

Sviđa mi se bitcoin jer ne treba radit ništa, a svaki dan si bogatiji. Na kraju si bogatiji od bilo kojeg inžinjera, liječnika, profesora i kupiš si vilu na otoku Poyaisu i naručuješ kavijar avijonom na svoju pisticu.  Poslije višak love daješ u dobrotvorne svrhe. To je to.

 
0 5 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice