"Do no evil"... ili možda ne?

poruka: 129
|
čitano: 17.644
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Do no evil"... ili možda ne?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
DamageHigh kaže...

Teško ga je izbječi, jer ga ima od browsera, preko OS-a, do alata za 3D modeliranje...

Jako lako ga je izbjeći jer postoji ogroman broj alternativa. Po meni od njihovih servisa jedino je youtube koliko toliko neizbježan.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Neznam jeste li primjetili adsense oglase u gmailu, meni se redovito prikazuju oni koji su vezani u najcesci sadrzaj u mojim mailovima. Znaci google ipak cita vase mailove. Doduse, meni to nije toliko bitno se googletu vjerovatno ebe za mene, ali svejedno.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Paolo2612 kaže...
DamageHigh kaže...

Teško ga je izbječi, jer ga ima od browsera, preko OS-a, do alata za 3D modeliranje...

Jako lako ga je izbjeći jer postoji ogroman broj alternativa. Po meni od njihovih servisa jedino je youtube koliko toliko neizbježan.

Pa imas vimeo.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
tnakir kaže...
Paolo2612 kaže...
DamageHigh kaže...

Teško ga je izbječi, jer ga ima od browsera, preko OS-a, do alata za 3D modeliranje...

Jako lako ga je izbjeći jer postoji ogroman broj alternativa. Po meni od njihovih servisa jedino je youtube koliko toliko neizbježan.

Pa imas vimeo.

vimeo nije niti ne pokusava biti kao youtube i samim time mu nije alternativa

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
tnakir kaže...
Paolo2612 kaže...
DamageHigh kaže...

Teško ga je izbječi, jer ga ima od browsera, preko OS-a, do alata za 3D modeliranje...

Jako lako ga je izbjeći jer postoji ogroman broj alternativa. Po meni od njihovih servisa jedino je youtube koliko toliko neizbježan.

Pa imas vimeo.

Imaš i 500 socijalnih mreža pa su opet svi na facebook-u. U 99% slučajeva linkovi na neki video su s youtube-a. Jako velika količina sadržaja se može naći samo na njemu.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

@tnakir: Da, i MS čita tvoje dokumente, jer kako bi inače znao da si nešto krivo napisao.

 

 

Ovo me podsjetilo na jedan strip o Googleu...

 

One day in Google HQ!

CEO - We control all the information on the world. Let's do something evil!

Random osoba: Let's make crap loads of money!

CEO - We did that!

Random osoba: Let's buy everything we want!

CEO - We did that!

Random osoba: Let's make CoD4 tournoment!

CEO - That's not evil!

Silence...

CEO - Ok, we suck at this!

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 19:20 (Bukva).
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Bukva kaže...

@tnakir: Da, i MS čita tvoje dokumente, jer kako bi inače znao da si nešto krivo napisao.

Znas na sto mislim.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

Ne baš... Od uvijek se znalo da google parsa kroz e-mail tražeći ključne riječi preko kojih će ti prikazati reklame.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Bukva kaže...

Ne baš... Od uvijek se znalo da google parsa kroz e-mail tražeći ključne riječi preko kojih će ti prikazati reklame.

Parsati kroz mail bez tvoje volje radi reklama, ili ukljuciti spellchecker radi povecanaj vlastite produktivnosti (koji se inace moze iskljucit) nije bas ista stvar. Ili jest? Meni nije.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

Pa niti u jednom trenutku meni nitko niti ne čita e-mail niti dokument tako da mi je svejedno...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

ajmo redom, da sve ne citiram.

Da imam sve na gmailu, slike na picasi, blog na bloggeru, dokumente na google docsu, mob na androidu, video na youtubeu,chrome mi je browser, zarađujem na adsensu,radim 3d modele u sketchupu,imam na mobu sve kontakte iz maila u google talku......

@Envy

Bračni par koji je dao djetetu ime Google? pa bolje to nego prodavat bubrege i nevinost za appleove proizvode.

 

@alen-c

ko po običaju, nisam bolje od tebe očekivao, u svaku temu moraš uplitat apple, tebe možda stevo plaća da ga reklamiraš ili?

android može prikupljat podatke da ali ako mu dopustiš, a iohone prikuplja podatke bez da ti znaš, a macbook se može hakirat preko baterije i safarija.

 

@blendeR

I ja govorim da ima ne baš normalnih ljudi na ovom forumu pa ljudi ne slušaju, šteta...

 

@torrente

zanima me da ti imaš mail servis i imaš miljune korisnika , i svakom bi odgovorio na mail? sumnjam.

a da padneš na phishing moraš biti stvarno idiot.

 

@pegula

uploadane filmove koji krše nečija prava ne briše google, odnosno ne odlučuje koji s ebudu brisali

 

@skank666

bing maps mi ne zumira na nekim područjima ko google maps, ie9 kopira chrome izgledom, bing translate nema hrvatski, skydrive nema auto sync...

 

uglavnom da nije bilo googlea dansa nebi bilo ni binga, imali bi samo yahoo, nebi imali bingove mape,još uvijek bi imali pretrpane browsere svakakvim nepotrebnim toolbarima...

a oni koji mrze google, ne vjerujem da ne koriste barem youtube, isti takvi ne moraju koristit uopće googleove usluge ko ih tjera.

a ako se bojite za podatke odselite u pećinu i sigurni ste.

 

 

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Bukva kaže...

Pa niti u jednom trenutku meni nitko niti ne čita e-mail niti dokument tako da mi je svejedno...

 

svaka sekunda razgovora mobitelom se provjerava.. a kamoli email. barem koliko mi je pričao bivši voditelj tehnike u obavještajnoj službi RH (90-tih)

 

jedino, blackberry enterprise rješenja su kolko-tolko sigurna u tom smislu, koliko ja znam... niti sam blackberry nezna što je sadržaj emailova/IMa

 

 

no tu je bilo i slučajeva zloupotrebe - npr teroristi

blackberryinsight.com/2008/11/30/mumbai-terrorists-were-equipped-with-blackberry-smartphones/

 

  "Even if they could (the whole idea is that even RIM does not have access to their data). Personal data or business data; there is no difference in the matter of privacy. " 

 

 

... i skype je donedavno bio aktualan u tom smislu

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

Uhm, ne.

 

Znači ovako... Iza svih tih stvari stoje parseri, neki algoritmi koji prolaze kroz stream podataka i na neki način čitaju što u njima piše. Ukoliko one naiđu na neki obrazac, onda mogu aktivirati neku radnju. Kod Worda je to da ukoliko se riječ ne nalazi u njegovoj bazi da ju podcrta, kod gmaila ukoliko se naiđe na neki keyword koji se nalazi u reklami da pored tvog accounta lupi taj keyword itd. Koliko ja znam svi telefonski pozivi se čuvaju 2 godine (mislim, nisam ziher za vrijeme), dok SMS ako se ne varam, doživotno. Ono što može biti na telefonskoj / mobilnoj mreži su opet ti parseri koji traže key-wordove i opale red flag ako na njega naiđu. Takva spika je bila (još je? nisam ziher) u Americi na riječi tipa džihad, teroririzam, bomba i ne znam što. Nakon toga netko može preslušati taj dio razgovora da vidi kontekst.

 

Ako netko upsije dokazati da su moji razgovori na mobitel prisluškivani od bilo koga jer se nekome, eto, sluša što ja govorim - nitko sretniji od mene. Nakon što mu priljepim tužbu, do kraja života neću više morati novčića zaraditi.

 

Mislim, budimo realni, da netko prolazi kroz sve razgovore i mailove koje netko pošalje, koliko bi ljudi moralo biti na tome zaposleno? Da čak netko to i želi - to je neefikasno, glupo i skupo. Postoje skripte koje to mogu puno elegantnije učiniti. Da ne pričam o tome kako bi to bio lov na vještice jer bi visokoosjetljive stvari bile kriptirane (AES recimo do današnjeg dana nije probijen).

 

Fora je gledati Velikog brata (well, otop-potom), ali tako nešto baš i ne bi imalo smisla jer to - košta previše para, a loviš u mutnom!

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Nije li neobično da se ovakav slučaj pojavio baš sada kada je za Google najkritičnije da privuče što više korisnika na svoju društvenu mrežu?! Čak i da je istina, ako je ovo jedini takav slučaj onda se nitko nebi trebao uplašiti, samo se mogu nasmijati. Da ima puno takvih slučajeva znalo bi se.

 

Google zna zadobiti povjerenje svojih korisnika jer ih pravedno tretira. Politika Facebooka, Microsofta i Applea je sasvim suprotna a svrha im je zaključati korisnike za svoje usluge. Google kao zagovornik otvorenosti je osnovao http://www.dataliberation.org/ da bi korisnicima olakšao napuštanje svojih usluga jer im omogućuje migriranje osobnih podataka kadgod postoje standardni formati u koje se ti podaci mogu eksportirati.

 

"When it’s easy for users to leave your product, there’s a sense of urgency to improve and innovate in order to keep your users. When your users are locked in, there’s a strong temptation to be complacent and focus less on making your product better. We'd rather have loyal users who use Google products because they're innovative - not because they lock users in. You can think of this as a long-term strategy to retain loyal users, rather than the short-term strategy of making it hard for people to leave."

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ali ovo je istinita priča ! ! !

Pozdrav svima!

 

Citam malo komentare vidim da ima tu svasta. Onaj koji se malo dublje razumije u funkcionalnosti interneta, kako se spaja, paketi itd., znat ce da je, kako je netko dobro napisao, anonimnost na internetu prica za djecu.

 

Neki misle da je prica plasirana od Facebooka radi Google+. Ne znam, ali evo vam  price iz prve ruke o KATASTROFALNOM, citaj: NIKAKVOM servisu podrske Googlea.

 

Jednom mi je dosao covjek sa zamolbom da mu rijesim problem jer se ne moze spojiti vise na svoj Gmail. Krenuo ja u potrazi, u vracanju passworda, u kojekakvim pitanjima koje dajemo kod registraciju Gmail i dosao do UZASNOG ZAKLJUCKA:

 

AKO VAM NETKO HAKNE ACCOUNT, GOTOVI STE!!! I TOCKA! NEMA POVRATKA! Jer Google je prevelik da bi brinuo o malim korisnicima!

 

Taj je covjek imao nekoliko tisuca poruka na Gmailu! Da stvar bude gora, kreten koji mu je pokrao account je poslao u njegovo ime (pokradenog) mail da je kidnapiran i da ljudi salju novac, gdje drugdje nego u Afriku :-) Naravno da nitko nije popusio tu pricu, ali...

 

Google je KATASTROFA!

 

Sretna okolnost kod tog covjeka je bila ta sta sam, kao da sam nesto predosjecao, podesio mu Gmail u Outlooku kao IMAP tako da je covjek imao sve poruke, ali taj koje ukrao account je imao sve - od passworda sa drugih siteova, do potpune korespondencije nesretnog covjeka.

 

Da budem iskren, ja također sve drzim na Gmailu i vec se neko vrijeme ozbiljno premisljam da se ipak vratim svom iskonovom mailu i da sve skidam kod sebe na kompu.

 

Moja preporuka: sta kog, gdje god drzite nemojte ostavlja poruke sa (vracenim) passwordima, ja ih odmah brisem. Sve passworde drzim u KeePass-u.

 
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ali ovo je istinita priča ! ! !

ima jedna o

 

meni je haknut gmail negdje iz koreje i uredno sam ga vratio "redovnim" putem...

dobio sam i ispis spajanja na acc po ipu i razne druge statistike..

potpis :D
13 godina
protjeran
offline
Re: Ali ovo je istinita priča ! ! !
Hackme kaže..

AKO VAM NETKO HAKNE ACCOUNT, GOTOVI STE!!! I TOCKA! NEMA POVRATKA!

 

Google je KATASTROFA!

...a sta misliš da AOL, Live... oni ce nešto poduzeti za razliku od Google-a?

 

I dal' si se zapitao na koji način su mu hakirali account?   Bruteforce-om ?    {#}

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

ma vraga itko ista hakira...nece korejac ili busman brutalat neciji mail...nasjedaju ljudi na phishing linkove i keyloggere.

svima je u banani prvi stupanj zastite!

antivirus/hips/firewall zastita.  ako podbaci baza av skenera, nece podbacit hips,a nece nista ni poc na net bez uvida kud ide,opet sa dobrim firewallom.

jucer su se pojavila 4 scama sa tragedijom u oslu...kliknes link na fejsu,ode sve kvragu...danas vec dva phishinga sa onom umrlom pjevacicom.

kliknes i nemas pojma da si spusio...a gdje je more keyloggera koji se vrte i salju podatke narucitelju.

 

i na taj posrani gmail ukucajte broj mobitela na koji ce vam doci sifra cim prijavite problem. a ne cekat 3-4 dana,AKO netko sto poduzme.

okanite se coravih antivirusa i zbubajte dobru zastitu...naravno i skontajte kako ista radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 23:34 (torrente).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

evo,jeli ovo neka velika filozofija.  moze se korejac slikat kad ide promjenit pass...tebi isti sekund dodje kod. provjereno radi. isti sekund pi-pi dodje sms.

nego je ljudima lijeno to pronac.

 

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
torrente kaže...

ma vraga itko ista hakira...nece korejac ili busman brutalat neciji mail...nasjedaju ljudi na phishing linkove i keyloggere.

svima je u banani prvi stupanj zastite!

antivirus/hips/firewall zastita.  ako podbaci baza av skenera, nece podbacit hips,a nece nista ni poc na net bez uvida kud ide,opet sa dobrim firewallom.

jucer su se pojavila 4 scama sa tragedijom u oslu...kliknes link na fejsu,ode sve kvragu...danas vec dva phishinga sa onom umrlom pjevacicom.

kliknes i nemas pojma da si spusio...a gdje je more keyloggera koji se vrte i salju podatke narucitelju.

 

i na taj posrani gmail ukucajte broj mobitela na koji ce vam doci sifra cim prijavite problem. a ne cekat 3-4 dana,AKO netko sto poduzme.

okanite se coravih antivirusa i zbubajte dobru zastitu...naravno i skontajte kako ista radi.

Ja si baš danas sredio kompletan security uz pomoć vašeg bloga...Hvala :D

Straight Edge
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ali ovo je istinita priča ! ! !
Hackme kaže...

AKO VAM NETKO HAKNE ACCOUNT, GOTOVI STE!!! I TOCKA! NEMA POVRATKA! Jer Google je prevelik da bi brinuo o malim korisnicima!

Neće ti nitko haknuti account da bi slao spam jer je jednostavnije praviti nove accounte nego hakirati. Možda čak uopće nije ni moguće hakirati Google account. Ljudi zbog neznanja nasjedaju na phishing a onda misle da su hakirani (nije žvaka za seljaka). Kad bi Google samo tako svima koji tvrde da im je email hakiran davao lozinke tek bi onda imali veliki sigurnosni problem. Google brine o korisnicima pa možeš postaviti sekundarni email na koji dobiješ lozinku ili na broj mobitela, čak i ako to nisi napravio Google te više puta na to podsjeća. Google account ima najjaču sigurnost jer možeš podesiti 2-step verification koji kombinira nešto što samo ti znaš (username i password) i nešto što samo ti imaš (tvoj mobitel).

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 0:31 (DragonShit).
12 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Iz nekog razloga taj 2step verification ne funkcionira sa bonbon brojevima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
na vipnetu sve stima. i gmail i fb posalju kod. provjerio kod sebe i na dva poznanika,opet vip. neznam dal ima problema sa drugim mrezama.
13 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

t-mobile također radi, iz prve ruke velim.... stoga me čudi kako bonbon ne radi?

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

rofl imam gmail još od prvih dana postojanja tog servisa, i iskreno zaboli me đonđa dali ću spljugat tisuće mailova ili ne...

mislim imam tisuće mailova jer mi ih se ne da brisati, a ne zato što ih planiram ikad više pogledati.

 

nisam hrčak koji je emotivno vezan za hrpetinu slova i slika, iako na diskovima gomilam hrpetinu smeća kojeg i ovak i onak ne koristim {#}

 

moguće je da je ova priča kurenje vatrice zbog izlaska g+.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Koliko smo kolega i ja frendova nasli kojima je uzeti google racun sala. Prvo, zbog ljudske gluposti. Najjace mi je Secret question i answer. Ljudi STVARNO upisuju tocan odgovor na pitanje: Gdje ste rođeni? Aha, bas informacija do koje je tesko doci. Drugog kolegu sam samo trebao pitat i sam mi je DAO odgovor na pitanje: Majcino djevojacko prezime? Ajde, bar smo ih par malo strecnuli i dokazali da nije njima google kriv nego 99% slucaja ljudska glupost.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Leryan kaže...

Koliko smo kolega i ja frendova nasli kojima je uzeti google racun sala. Prvo, zbog ljudske gluposti. Najjace mi je Secret question i answer. Ljudi STVARNO upisuju tocan odgovor na pitanje: Gdje ste rođeni? Aha, bas informacija do koje je tesko doci. Drugog kolegu sam samo trebao pitat i sam mi je DAO odgovor na pitanje: Majcino djevojacko prezime? Ajde, bar smo ih par malo strecnuli i dokazali da nije njima google kriv nego 99% slucaja ljudska glupost.

bas o ovome sam dugo razmisljao kad sam frendu dokazao da mu mogu probit acc...

a onda sam sebi pod "pets name" upisao lacoste :D

potpis :D
13 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Zato nista vazno ne ide na @gmail, ta adresa mi je za fb i ostale slucajne stranice, sad nakon ovoda razmisljam da promijenim mail na forumu..... Ali opet zasto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Evo jedan zanimljiv link - Google je izgleda krenuo u masovno brisanje accounta na Google+-u s tim da ljudima automatski skida i sve ostale accounte.

http://zd.net/pK1LJT

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
KrEsHo1 kaže...

Evo jedan zanimljiv link - Google je izgleda krenuo u masovno brisanje accounta na Google+-u s tim da ljudima automatski skida i sve ostale accounte.

http://zd.net/pK1LJT

Vjerojatno je ukinutim profilima puno ljudi kliknulo "report this profile". Ima nekoliko Lady Gaga a nijedna nije prava. William Shatner-u (Star Trek - James T. Kirk, captain of the USS Enterprise) je Google suspendirao account ali ga je vratio kad se ispostavilo da je pravi. Google još pokušava smisliti način dokazivanja identiteta a radi i na planu prikupljanja slavnih osoba. Ja sam si od poznatih dodao Linus Torvalds-a u krug. Na Google+ je dosta aktivan Soulja Boy jer dolazi na video chat sa svojim fanovima.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice