Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 475.232
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Futura it - iskustva

Eto, promjena.

Čovjek iz Future s kojim sam u jutro razgovarao nazvao me je i rekao da monitor mogu vratiti i zamijeniti za drugi model, ili isti, po želji.

 

Lijepo se je ispričao što je žurio, jer dobiju hrpu mailov-a, i svi odmah zovu, te se nismo stigli sve dogovoriti.

 

Vrlo lijepa gesta, čestitam...

 

E, sad zamolio bih pomoć.

 

Da baš morate izabrati jedan od ovih monitora, koji biste vi odabrali.

 

Hvala !

 

 

1. https://www.futura-it.hr/iiyama-32-ete-curved-gaming-r1800-g-master-red-eagle-freesync-premium-2560x1440144hz-400cdm2-2x-disp/143319/product/

 

2. https://www.futura-it.hr/philips-315-32m1n5500vs-2xhdmi-dp-165hz-qhd-32m1n5500vs00/170402/product/

 

3. https://www.futura-it.hr/monitor-dell-s-series-s3222dgm-curved-315in-2560x1440-qhd-3h-antiglare-169-30001-350-cdm2-amd-freesy/152925/product/

 

4. https://www.futura-it.hr/monitor-315-dell-s3222dgm-qhd-165hz-1ms-350cdm2-30001-zakrivljeni-crni-s3222dgm/161509/product/

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Futura it - iskustva

Zašto uopće netko u 2022.g. koristi telefon za takve stvari? Pošalješ mail, objasniš da ima problem i pitaš kako ga riješiti. Daš im malo vremena da ti odgovore i vjerojatno bi prije riješio sve probleme, nego ovako prosipaš žuč po forumu, i ispituješ tu ljude kako riješiti problem umjesto da se javiš firmi. Ne odnosi se to samo na tebe, nego na 99% ljudi koji ovdje postavljaju ista pitanja, umjesto da pošalju mail u trgovinu gdje su kupili. Telefone smo koristili prije 30 godina, ova korona nas izgleda nije nikuda dalje pomaknula s informatizacijom.

 

Edit: zadnja dva monitora su identična, ako već moraš birati idi na Dell, tu se nikada ne griješi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 13:53 (Texpi).
 
0 4 hvala 0
2 godine
online
Re: Futura it - iskustva
Texpi kaže...

Zašto uopće netko u 2022.g. koristi telefon za takve stvari? Pošalješ mail, objasniš da ima problem i pitaš kako ga riješiti. Daš im malo vremena da ti odgovore i vjerojatno bi prije riješio sve probleme, nego ovako prosipaš žuč po forumu, i ispituješ tu ljude kako riješiti problem umjesto da se javiš firmi. Ne odnosi se to samo na tebe, nego na 99% ljudi koji ovdje postavljaju ista pitanja, umjesto da pošalju mail u trgovinu gdje su kupili. Telefone smo koristili prije 30 godina, ova korona nas izgleda nije nikuda dalje pomaknula s informatizacijom.

 

Edit: zadnja dva monitora su identična, ako već moraš birati idi na Dell, tu se nikada ne griješi.

 Ma, hajde.

Ti sad znaš kako je najbolje komunicirati, da ne bih možda povrijedio nečiju udobnost...

Točno znam zašto sam to pisao na forumu .... ti ili to ne shvaćaš, ili....

 

Koja žuč ?!

Tema je Futura it-iskustva, opisao sam moja iskustva, i ?

 

Inače, hvala na preporuci, Dell sam i mislio prvo kupiti, a ja škrt, za parsto kuna...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 14:17 (Zaporožac).
11 godina
offline
Futura it - iskustva

Naravno da znam, ne živiš u 20.st. više da moraš sjesti na telefon i to ti je jedini način komunikacije. Danas je najnormlanije sve riješavati mailom, em imaš pisani dokaz za sve što si pitao, napisao, em će ti svaka normalna firma i davati na taj način točnije informacije.

 

Zaporožac kaže...

 

Da živim u Zagrebu danas bi izašao s posla i nabio bih mu monitor pred nos u trgovinu

 Ako ovo nije prosipanje žuči, onda neću dalje pisati više što je.

 
1 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Futura it - iskustva
Texpi kaže...

 

 Ako ovo nije prosipanje žuči, onda neću dalje pisati više što je.

 Čovjek je prvo bio neljubazan, zato sam tako reagirao, poslije se je ispričao.

Eto, ispričavam se i ja njemu...

 

On je pročitao moj post na forumu, zato me je poslije nazvao, kapiš ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 14:23 (Zaporožac).
11 godina
offline
Futura it - iskustva

U redu. Samo kažem da si poslao mail vjerojatno bi dobio odgovor, i vjerojatno nebi niti ovdje imao nikakve postove za pisati. Kužiš?

 
0 2 hvala 0
2 godine
online
Futura it - iskustva

U redu..

Vidiš da ovako ide brže...telefon je zakon, a i volim jedan na jedan... 

Mailo-mbih dobio odovor danas poslijepodne, sutra teško, ponedjeljak ?

A meni el magnetska oluja u glavi..

 

Bitno da sam to riješio, i to brzo.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Futura it - iskustva

 Nije ni dell kvaliteta baš kak se piše. U2414h izdržao jedva 4 godine bez nekog problema. Horizontalne linije mu titraju u donjem dijelu zaslona. Uzeo sam ga za posal, svaki dan osim nedjelje radi 8 sati.

Ne znam jel to puno ili ne, no moj jeftilen Aoc i2353 radi već 10 godina bez ijedne čudne situacije + q3279vwf koji je kupljen kad i dell. Također nikakvih problema kaj se tiče rada. blb na jednom i na drugom umjeren i prihvatljiv.

Na zakrivljenom je puno teže zaobići pojavu bleed-a jer pozadinsko i stakleni dio panela nisu napravljeni savršeno. Ako hoćeš bez bleed-a, uzmi oled

Moj PC  
2 0 hvala 2
2 godine
online
Futura it - iskustva

Ma, neću ništa mijenjati, odn vraćati.

Malo sam se poigrao s postavkama, i nije strašno.

 

Čitao sam dva sata po stranim forumima i na RTingsu recenzije sličnih monitora, i svaki dobije ocjenu 5,5/6 ocjenu za "ujednačenost crne".

Vrlo nisko, ali što ti kažeš, tako je, kako je.

Kad igram pod sobnom rasvjetom jedva se i vide "bijele fleke". 

 

Inače, u igri se "protivnici" dobro vide u mraku, za raliku od IPS monitora, gdje sam se morao naprezati.

 

Neću više o tome, riješeno.

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, jucer sam narucio racunalo, znate li otprilike koliko se ceka za slaganje racunala? Rekli su do kraja radnog tjedna, a zna li se opcenito iz Vaseg iskustva je li to petak ili moze ranije? :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
nniks19 kaže...

Pozdrav, jucer sam narucio racunalo, znate li otprilike koliko se ceka za slaganje racunala? Rekli su do kraja radnog tjedna, a zna li se opcenito iz Vaseg iskustva je li to petak ili moze ranije? :D

 

Koje glupo pitanje.

Kako misliš da neko može znati do kad će tebi neki dućan složiti računalo?

Između ostalog, ljudi su ti rekli do kad i šta se brineš.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Nisam ni znao kad sam pritisnuo da ga prethodno moraju sastaviti. Bio je u ponudi na njihovoj stranici pod racunalima, pa sam mislio da je vec slozen. Nije custom konfiguracija.

A vezano za to slaganje racunala ako je netko prethodno kupovao kod njih ako zna otprilike koliko je trajalo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2022 11:58 (nniks19).
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Puno ti faktora ovisi o tome, dali imaju sve komponente na lageru ili ne, pošto kažeš da nije birano po komponentama nego si uzeo nešto već "složeno" na njihovoj stranici onda vjerojatno imaju sve na lageru. 

Ovisi i dali si naručio ranije ujutro ili pred kraj radnog vremena, ako si nekad prijepodne onda su ga stastavili isti dan i prosljedili službi za dostavu, ako si pred kraj radnog vremena onda vjerojatno sastavljaju i šalju tek idući dan.

Ovisi i koliko si daleko od ZG, dostavnoj službi nije isto ako si 80km udaljen ili si na drugom kraju RH.

Uglavnom duže od 2-3-4 radna dana nebi trebalo biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2022 12:06 (ibme74).
2 godine
online
Futura it - iskustva

Mogao si ih pitati kad si dogovarao, a možeš i sad.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
 
3 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Pitao, inace sam u Zg u krugu par kilometara od njihove trg. Odabrao sam preuzimanje u poslovnici.

Prvi put sam ih pitao i onda su rekli do kraja tjedna, sad sam pitao ako znaju tocno koji dan. Jer sutra mozda budem isao kuci (tu sam na stanu)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2022 12:12 (nniks19).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Ja sam kod njih narucio racunalo 3.1.2020 bio je petak a dostava mi je dosla 7.1 u utorak.nisam kupio njihovu konfiguraciju nego sam sve komponente zasebno izabrao i tamo je bila neka opcija da zelim da ga oni sastave.

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Meni isto u roku 3 dana bila dostavljena.

Sve pohvale na lijepom cable managmenutu.
Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Update:
Evo sad su me zvali racunalo je spremno 😁
Svaka im cast, preporuke i od mene sto se tice brzine.
Također budem napisao update nakon preuzimanja racunala.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Futura it - iskustva

Narucen GPU u utorak ujutro , dosel na kucna vrata u Srijedu prije 11h ...
Osim sto je brzina bila vise nego pohvalna jos je dosla i stvarno dobro zapakirana , kutija od grafe je bila stavljena u debelu kutiju i oblozena s papirom da nebi bilo lufta ...



Tako da svaka pohvala

Bla...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Futura it - iskustva

Inače uvijek sve najbolje o Futuri, nego zanima me jedna stvar.
Jel još uvijek postoji onih famoznih 2% popusta za članove foruma, jel netko uzimo nešto nedavno?

 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Futura it - iskustva
Ayyy kaže...

Inače uvijek sve najbolje o Futuri, nego zanima me jedna stvar.
Jel još uvijek postoji onih famoznih 2% popusta za članove foruma, jel netko uzimo nešto nedavno?

 Ja naručio dijelove za PC prošli tjedan. Mislim da 2% dobiješ samo kad naručuješ cijelu konfu i kad ti oni sklapaju, tako nešto, nisam siguran.

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Ayyy kaže...

Inače uvijek sve najbolje o Futuri, nego zanima me jedna stvar.
Jel još uvijek postoji onih famoznih 2% popusta za članove foruma, jel netko uzimo nešto nedavno?

 Naravno, sve stoji, ali ako narucujes cijelu konfu.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Ayyy kaže...

Inače uvijek sve najbolje o Futuri, nego zanima me jedna stvar.
Jel još uvijek postoji onih famoznih 2% popusta za članove foruma, jel netko uzimo nešto nedavno?

 Postoji, ja sinoć naručio konfu i u napomenu prilikom kupnje veliš da si bug forum član.

2 godine
offline
Futura it - iskustva

U njih kupljeni svi dijelovi za sastavljanje 2 konfiguracije ( 2 konfe unutar godine dana ). Same pohvale, od komunikacije, pakiranja do isporuke.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Slucajno vidio temu pa da i ja ih pohvalim. Bio odlucio "upgrejdat" komp neki djelovi moji neki njihovi i sve super, lako se dogovorili i brzo realizirali.

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Baš je lijepo za vidjeti da se trud onih koji tamo rade isplatio na kraju.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Taman prije tjedan dana pitao za savjet za sklapanje konfe tu na forumu, kolega dao prijedlog (ja malo izmijenjao) naručio na Futuri, dečki složili i sve dela ko podmazano :)

Pohvale za ekipu iz future.

 

Svakako prilikom naručivanja spomenite da ste s foruma za dodatnih 2% popusta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Pa hebemu, ak su tak u poslu dobri i svi ih hvale, pa ostavite im i tih 2%. Dečki su zalužili. Osobno nikad ne koristim te popuste za forumaše, a pogotovo ak je usluga top notch, što u futuri svakako je.

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
dax-lax kaže...

Pa hebemu, ak su tak u poslu dobri i svi ih hvale, pa ostavite im i tih 2%.

Također ne koristim i ovo podržavam. Hvala.

5 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Samo mala napomena za kupce koji su prije kupovali kod njih a idu u dućan  promjenili su adresu ranije ove godine sad su na Jablanska 19, 10000 Zagreb. Pa da ne odete na staru adresu i poljubite vrata.

:)
 
0 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice