Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nema veze sa vezom ako nisi gledao kako se navi ponasa tj da mu temp od 70-75 stupnjeva, koje se navode kao najveci problem, ne utjecu na clock dok je nvidijin boost jako osjetljiv na temp pa samim time i njihovi losiji modeli.

Druga stvar je da se nitko nije poigrao undervoltom u tim recenzijama, a iako nisam pobornik parola "amdovim driverima treba vremena" opet usporedujemo zrelu platformu sa tek izaslom pa se moze reci kako ce nekakvog porasta u perf jos biti.

Na 2060s neces imati niti tih bijednih 30fpsa sa rtom...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 20:45 (DonOscar).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
DonOscar kaže...

 

Sva sreca pa nam je najpouzdaniji benchmarker sa techspota odradio test od 37 igara pa je pokazao kako je 5700xt sporija 6% od 2070s i onda spomenuo 2060s pa rekao "Based on this data we estimate it’s around 10% faster than the RTX 2060 Super, so that makes it 10% better in terms of cost per frame." Kakva mrtva 2060s, rt mozes zaboraviti i jos si 10% sporiji za iste pare...

Kakva mrtva 2060-ka? Radje bi nvidiju nego pisljivih 10% performansi. Smanji to na 5% posto se iz 2060-ke da izvuc malo vise clockanjem. Plus ju 2060-ka apsolutno demolira u rendanju...

 A iz RX se neda ? AMD nisu klokeri iako svaka 5700XT ide prek 2ghz...

DonOscar kaže...
Nema veze sa vezom ako nisi gledao kako se navi ponasa tj da mu temp od 70-75 stupnjeva, koje se navode kao najveci problem, ne utjecu na clock dok je nvidijin boost jako osjetljiv na temp pa samim time i njihovi losiji modeli.

Druga stvar je da se nitko nije poigrao undervoltom u tim recenzijama, a iako nisam pobornik parola "amdovim driverima treba vremena" opet usporedujemo zrelu platformu sa tek izaslom pa se moze reci kako ce nekakvog porasta u perf jos biti.

Na 2060s neces imati niti tih bijednih 30fpsa sa rtom...

 +, bas me zanima kakva glava moras bit da uzmes grafu od 3200kn i igras sa sa 25-30fpsa 

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

ma daj taj RT je precjenjeno smeće ,srežeš si FPS upola da bi vidio odrzan i nekakve odsjaje 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

ma daj taj RT je precjenjeno smeće ,srežeš si FPS upola da bi vidio odrzan i nekakve odsjaje 

 Meni rt iskreno lijepo izgleda u nekim igrama, ali kad vidim na kakvom fpsu bi morao igrati (pa cak i sa ovim jacim karticama) smuci mi se...

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma to sve na njihovim RTX trailerima izgleda ulickanl, upickano, wow i onda kad vidis kako zapravo izgleda kada to neki random lik usporedi sa on i off skuzis da taj RT ne vrijedi taman da ti fps opadne za 10% a kamoli da ti se sreze upola

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sa samo jednom igrom raytrace je postao must have za one koji pucaju na nesto skuplje grafe.

Fantastican uvid u tehnologiju koju ova igra nudi,vrlo detaljno opisano i demonstrirano.

Vec sam napisao u drugoj temi da sam postavio slicno kao u ovom DF videu sa raytrace max i dojma sam da je vecinom 60fps,nije lose.

DLSS je napokon dogurao do onoga sto su obecavali iz Nvidie....

 

Moj PC  
0 6 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I onda je svizac zamotao cokoladu.

DLSS= najvece smece sto se pojavilo na gpu sceni u zadnjih oduvijek. Sve govori to da se jedan nvidijin filter (sharpening iz novih drivera) posrao po njemu.
 
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Lik vas zesce trolla s raytracingom .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Placebo efekt..

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 Molim pomoc oko kupnje nove grafe.

cpu -> Intel i5 8600K

monitor -> 1440p 60fps

 

Ovo dvoje mi je zapelo za oko:

vega 56 pulse

msi rx5700 MECH

 

Koju bi vi odabrali? Ili ima nesto pametnije za 1440p 60 fps a da nije milju eura?

1 vega 56 pulse
11 msi rx5700 MECH
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 14:01 (el pistlero123).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

5700 naravno, jaca i jos manje trosi

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka BestBuy grafičke za Ryzen 5 1600? Cca. 1.300kn

Preporučena mi je MSI RX570 8GB Armor OC, ima li što bolje?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Od novog RX 570 je najbolje. Od polovnog ti je najbolje RX 580 8GB/GTX 1060 6GB ili da se čak rastegneš koju stotku i neki dobar deal za GTX 1070. S GTX 1070 ubijaš fino na 1080p rezoluciji.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam ocekivao nesto ovakvo,path trace ove kvalitete na jednoj rtx2080ti.

Naravno to je samo tech demo engina ali smo do nedavno mogli samo sanjat da bilo kakva komercijalna grafa moze vrtijet nesto ovakvo.

Minecraft RTX je takodjer path trace dok za Quaqe 2 rtx nisam siguran....

 

Apsolutno me zanima koliko ce bit jak hardverski ray trace u konzolama a sto se tice grafa Nvidia si bilda dobar edge...

 

https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/luminous-engine-full-path-traced-ray-tracing-tech-demo-running-on-an-nvidia-geforce-rtx2080ti/

Moj PC  
1 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Nisam ocekivao nesto ovakvo,path trace ove kvalitete na jednoj rtx2080ti.

Naravno to je samo tech demo engina ali smo do nedavno mogli samo sanjat da bilo kakva komercijalna grafa moze vrtijet nesto ovakvo.

Minecraft RTX je takodjer path trace dok za Quaqe 2 rtx nisam siguran....

 

Apsolutno me zanima koliko ce bit jak hardverski ray trace u konzolama a sto se tice grafa Nvidia si bilda dobar edge...

 

https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/luminous-engine-full-path-traced-ray-tracing-tech-demo-running-on-an-nvidia-geforce-rtx2080ti/

 ti radis u nvidiji ili?

 

svaka tema koja ima imalo veze sa grafikama, ti si tu i pjevas hvalospjeve 

 

 otic na 2:00 min, 98. godina, tada je ovo bilo impresivno, danas ovo gore je meh 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvalim tehnologiju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

 

 otic na 2:00 min, 98. godina, tada je ovo bilo impresivno, danas ovo gore je meh 

Cekaj, ti stvarno usporedjujes realt time renderanje sa prerenderiranim video fajlom? Nice 

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

 ti radis u nvidiji ili?

 

svaka tema koja ima imalo veze sa grafikama, ti si tu i pjevas hvalospjeve 

 

 Znas kolko ga muci promasena investicija kad svaku temu mora zaspamat ovakvim glupostima...

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 otic na 2:00 min, 98. godina, tada je ovo bilo impresivno, danas ovo gore je meh 

Cekaj, ti stvarno usporedjujes realt time renderanje sa prerenderiranim video fajlom? Nice 

gdje sam napisao da je starcraft real time rendanje? pa svatkome tko nije tudum je jasno da je to prerenderirano 

 

samo velim da je  bila impresivna animacija, 98. godine, ova gore animacija mi nije impresivna 2019. godine, bez obzira sto je visestruko zahtjevnije rendanje

 

 

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 otic na 2:00 min, 98. godina, tada je ovo bilo impresivno, danas ovo gore je meh 

Cekaj, ti stvarno usporedjujes realt time renderanje sa prerenderiranim video fajlom? Nice 

gdje sam napisao da je starcraft real time rendanje? pa svatkome tko nije tudum je jasno da je to prerenderirano 

 

samo velim da je  bila impresivna animacija, 98. godine, ova gore animacija mi nije impresivna 2019. godine, bez obzira sto je visestruko zahtjevnije rendanje

 

Auuuu, tebi sinko nista jasno nije, ovo gore nije animacija, kad se kaze animacija misli se na prerenderirani video file. Ajde se ti odmori malo...

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
3dfx kaže...
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

 otic na 2:00 min, 98. godina, tada je ovo bilo impresivno, danas ovo gore je meh 

Cekaj, ti stvarno usporedjujes realt time renderanje sa prerenderiranim video fajlom? Nice 

gdje sam napisao da je starcraft real time rendanje? pa svatkome tko nije tudum je jasno da je to prerenderirano 

 

samo velim da je  bila impresivna animacija, 98. godine, ova gore animacija mi nije impresivna 2019. godine, bez obzira sto je visestruko zahtjevnije rendanje

 

Auuuu, tebi sinko nista jasno nije, ovo gore nije animacija, kad se kaze animacija misli se na prerenderirani video file. Ajde se ti odmori malo...

animacija je i jedno i drugo, jedina razlika je prerenderirano i realtime renderirano.

 

to sto ti mislis da je animacija jedino prerendani video, je cudno za nekoga tko se bavi rendanjem da mislim tako

 

svako brzo prikazivanje 2d i 3d sekvenci, modela, objekata, pokreta je animacija, odmori od foruma i ponovi gradivo 

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

krivi thread, sorry

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 9:06 (Mitohondri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav 🙋‍♂️ vjerojatno kriva tema pa unaprijed sorry ali cu pitati ovdje...
Znači.. Grafička je Msi gtx 1070ti gaming.. Radila ko beba po ljeti clockana max na 65c..e sad.. Skuzio sam da mi throtla pa sam vidio da se grije na oko 75c,na testovima i 80 sa custom fan profile, znaci, fanovi rade na 100 posto ali temp visoke... Pomislio sam prvo na kuciste novo, Zalman X3... Ali ima super flow, i probao sam sa svim mogucim pozicijama ventova, 3,naprijed, 2 gore 1 iza ma svakakve kombinacije.. Ali ništa.. Temp uvijek ista, dok skinem stranice imam mozda 2c manje... Sta bi moglo biti? Temp se diže odmah je na 65 pa se dize.. Prije na stock je bilo 62c max i to je polako se dizalo.... Pada mi na pamet da nije pasta.. Ali nemogu je promjenit kad je naljepnica od garancije na srafu... Kaj radit ekipa? Gara je do 1.2021..sumnjam da ce nesto poduzeti u servisu... Ako je itko imao slicnih problema, bilo bi zahvalan na odgovoru.... 👍
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ispusi grafu sa komprimiranim zrakom, pumpa za bicikl ce isto posluziti, uzmi kist pa pocisti ako ima jos prasine, mozes se malo I poigrati sa undervoltingom sa msi afterburberom, da jos dodatno spustis temp. Najbolje bi bilo skroz rastaviti,ali ako ima naljepnice na sarafima bolje ne dirati dok traje garancija, ili dati nekome tko zna kako se to moze zaobici.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma ispuhujem ju kompresorom svaki mjesec, sve cisto i uredno, ko nova... A za undervolting nema smisla, jel je radila savrseno, tiha, hladna, cak i max clockana 65c max... Sad mi Heaven benchmark izvrti na 78, ventovi max.... Ovi na servisu budu rekli da je to normalno, ali nije, zato sam je i uzeo, zbog hladjenja... A nis, morat cu nekak skinit naljepnicu.. Po forumima jedan veli može, ne poništava garanciju, drugi suprotno, pa sad ti znaj... Hvala svejedno 👍
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne skidaj naljepnicu, nego šalji na servis
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariocroatia78 kaže...
Ma ispuhujem ju kompresorom svaki mjesec, sve cisto i uredno, ko nova... A za undervolting nema smisla, jel je radila savrseno, tiha, hladna, cak i max clockana 65c max... Sad mi Heaven benchmark izvrti na 78, ventovi max.... Ovi na servisu budu rekli da je to normalno, ali nije, zato sam je i uzeo, zbog hladjenja... A nis, morat cu nekak skinit naljepnicu.. Po forumima jedan veli može, ne poništava garanciju, drugi suprotno, pa sad ti znaj... Hvala svejedno 👍

 To su normalne temperature moja r9 390 strix je išla do 90+ pa jedan reto sa foruma, rekao ovima iz future da sam zalijepo jedan "wing" od venta super lijepilom, problem je bio i prije toga prisutan, wing je slucajno pukao kad sam isao dlan staviti ispod ventova.

Kartica u furmarku je bila 95 i tu stajala i BN-ala. I onda automatski spustila temp i clock na 88 i opet do 95 i tako stalno.

Da me debil nije tagao svima iz future mozda bih i dobio zamjensku karticu. Jer je imala tvorničku grešku sa VRAM-ovima.

everyday i'm shuffling...
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Luka123 kaže...
mariocroatia78 kaže...
Ma ispuhujem ju kompresorom svaki mjesec, sve cisto i uredno, ko nova... A za undervolting nema smisla, jel je radila savrseno, tiha, hladna, cak i max clockana 65c max... Sad mi Heaven benchmark izvrti na 78, ventovi max.... Ovi na servisu budu rekli da je to normalno, ali nije, zato sam je i uzeo, zbog hladjenja... A nis, morat cu nekak skinit naljepnicu.. Po forumima jedan veli može, ne poništava garanciju, drugi suprotno, pa sad ti znaj... Hvala svejedno 👍

 To su normalne temperature 

 To nikako nisu normalne tempereture za gtx 1070 ti gaming model i to sa fanovima na 100%. Najvjerovatnije je problem pasta, al posto su naljepnice gore to je sad problem...

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, nisu normalne temp. Ak je bilo max 65c u 32c sobi a sad je hladnije dosta i nis ne pomaže, onda ocito nes ne stima.. Necu sam skidat naljepnicu.. Probat cu sa servisom uskoro... 👍
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, nisu normalne temp. Ak je bilo max 65c u 32c sobi a sad je hladnije dosta i nis ne pomaže, onda ocito nes ne stima.. Necu sam skidat naljepnicu.. Probat cu sa servisom uskoro... 👍
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice