Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 210.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

evo vidim po forumu vec ima dosta forumasa "novu" R9 seriju tocnije 280x model, pa evo da otvorimo klub i za nju!{#}

ovo su dolje neki od modela dostupni kod nas:

xfx xfx
asus asus
gigabyte wf3 gigabyte wf3
dual-x dual-x
vapor-x vapor-x
toxic toxic
pisite o svojim modelima, kako se klokaju, probleme koje vas muce, ss od bencheva i sve vezano za model 280x!

ja sam ponosni vlasnik Sapphira Dual-X modela s kojim sam jako zadovoljan stock perfomansama, oc mogucnosti joj nisu bas vrlina(naviknuo sam na staru 7xxx seriju) za sad prolazi bencheve na 1200/1600mhz

eto toliko od mene za sad, i evo moj review i prvi review u svijetu dual-x modela uopce{#}

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/review-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-edition-3gb/197695.aspx

LP{#}

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 20:54 (Stjepanj).
Moj PC  
7 14 hvala 0
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Ma ova toxic je najjaca, a i jeftinija od preskupog matrixa...

Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zvonac kaže...

Ma ova toxic je najjaca, a i jeftinija od preskupog matrixa...

istina! iako je grafa od asusa top proizvod malo ipak pretjeruju s cijenom! cak mi ovaj novi dizajn od xfx stvarno cool zgleda!

||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

@Stjepan jel si probao da izmeris potrosnju na dual-x na 1200/1600 ja mislim da trosi oko 270w mozda i vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
vane34 kaže...

@Stjepan jel si probao da izmeris potrosnju na dual-x na 1200/1600 ja mislim da trosi oko 270w mozda i vise

nemam s cim, ako je stara 7950 na tim taktovima trosila 235w onda bi i ova trebala da bude tu negdje mozda nesto malo vise, predostavljam! LP

||| Core™ inside |||
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Jel mi može tko reći jel će ovo napajanje bit dobro za tu grafu...

 

http://www.thermaltake.com/products-model_gallery.aspx?id=C_00001965

 

muće me ti 6 pinski i osam pinski konektori...

vidim da ovo napajanje ima 6 pinski i 2 pinski...

 

dali moram onda uzimat napjanje koje ima 8 pinski i 6 pinski?

 

ili mogu spojit jedan 6 pinski, a za ovaj kakti 8 pinski stavit jedan 6+2 ?

 

ako me tko skužio...

 

ispričavam se ne kužim baš to

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
kole2689 kaže...

Jel mi može tko reći jel će ovo napajanje bit dobro za tu grafu...

 

http://www.thermaltake.com/products-model_gallery.aspx?id=C_00001965

 

muće me ti 6 pinski i osam pinski konektori...

vidim da ovo napajanje ima 6 pinski i 2 pinski...

 

dali moram onda uzimat napjanje koje ima 8 pinski i 6 pinski?

 

ili mogu spojit jedan 6 pinski, a za ovaj kakti 8 pinski stavit jedan 6+2 ?

 

ako me tko skužio...

 

ispričavam se ne kužim baš to

ma to napajanje ima 2x8pin ili 2x 6+2 znaci ovak dolje( sto znaci da ima sve moguce kombinacije:)

nemas problem sto se tice napajanja!

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 23:37 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Nakon dugo dugo dugo ne spavanja, pala je odluka pa kud puklo da puklo :D

 

Uzet cu https://www.asus.com/Graphics_Cards/MATRIXR9280X3GD5/

 

I nadam se da ce me služit dobro :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Odlicna kartusa,no ipak malo precijenjena! No ak ti koja stotica neigra ulogu samo naprijed i javi dojmove!lp
||| Core™ inside |||
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
kole2689 kaže...

Nakon dugo dugo dugo ne spavanja, pala je odluka pa kud puklo da puklo :D

 

Uzet cu https://www.asus.com/Graphics_Cards/MATRIXR9280X3GD5/

 

I nadam se da ce me služit dobro :)

Ja sam htio uzet dvije, ali bi mi se gornja gušila jer maticna nema dovoljno veliki razmak izmedu prvog i drugog PCIE slota. Uzea sam dvije obicne DC2T. Dolaze valjda ovaj tjedan.


12 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Dečki nije da nešto njakim, super je to kartica i vaš izbor kupnje kojeg poštujem, ali zašto ne pričekate neref 290 koje će bit po toj cijeni negdje ? Mislim ja čekam ko budala već dugo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2013 15:36 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
DarthMarkus kaže...

Dečki nije da nešto njakim, super je to kartica i vaš izbor kupnje kojeg poštujem, ali zašto ne pričekate neref 290 koje će bit po toj cijeni negdje ? Mislim ja čekam ko budala već dugo...

Jer sam onda mogao uzez i h110, i jos rama i crossfire i hdd. Ovako bi samo moga uzet crossfire 290. Ne virujem da ce bit ispod 450 € po komadu ( mislim na Asusove jer bi njih uzima ).

12 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Dobro Asus je khm Asus ,hehe...Al bit će sigurno dobrih safirki ili TF-ica....Nije loše ni 290 + accelero riješenje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Ja sam odustao od 290 jer preferiram kupnju kod nas, bez obzira sto me to kosta! A kod nas nereferentna nece kostati manje od 3200kn da ga hebes a top modeli 290 kod nas primjer lightning,toxic i matrix nece biti ispod 3800kn! A i jedna 280x na stocku pokrec sve zivo u finom broju fpsa i inace nepodnosim bootleneck u multy gpu sistemu,rade bi da me ubijes:-)!lp
||| Core™ inside |||
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Koristim Sapphire R9 280X Vapor-X od kad je izašla i vrlo sam zadovoljan :)

Koštala je 2400 kuna.

 

Vrtim je na 1100 Mhz core, 1560 Mhz memory (Default je 1070 Mhz core, 1550 Mhz memory) bez dizanja voltaže. Jedno vrijeme mi je memory bio na 1600 Mhz ali nakon 2 dana mi je crashala igra pa sam spustio. Voltažu ne mislim dizat.

Grafa je zvijer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 10:00 (Zeus_CM).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Ja svoju dual-x sinoc przio na 1250/1650mhz:-) al je jadnica urlikala, al bitno da sam ja zadovoljan:-)! Samo sto nemam na njoj monitoring za Vram pa neznam na koliko se stupnjeva prze, iako je mema na staroj 7950 isla nevjerovatnih 500mhz vise od stocka i temp im nisu prelazile 80C! Steta za 280x! Lp
||| Core™ inside |||
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Ja svoju dual-x sinoc przio na 1250/1650mhz:-) al je jadnica urlikala, al bitno da sam ja zadovoljan:-)! Samo sto nemam na njoj monitoring za Vram pa neznam na koliko se stupnjeva prze, iako je mema na staroj 7950 isla nevjerovatnih 500mhz vise od stocka i temp im nisu prelazile 80C! Steta za 280x! Lp

Uh, pa koliko će to živjet :O Jel barem osjetna razlika u performansama?

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Tesko je skuzit razliku jer je fps vec povelik i na stocku, no u bencu je to vec papreno vidljivo,(1500 bodova vise u 3dmarku 11) i ovakav klok je nemoguce drzati to je samo za bencheve jer je voltaza na max od 1.3! I grafi nemre nista biti nije od secera:-)!lp
||| Core™ inside |||
10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Evo i kod mene jedna r9 280x i to od gigabyta, max clock 1140 za gpu , memory 1580.. nema odključanu voltažu .. pa i slabi clock al sam prezadovoljan ,prije sam imo gtx 660...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 12:39 (Munky_Funky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Dali je ta tvoja zbagirana verzija tj dali imas problema s bukom dok je kartica u full loadu?lp
||| Core™ inside |||
10 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

pa pod full loudu vent ide do 70%  bios verzija je F31 nema opče tog biosa na njihovim stranicama....ak ti kaj to pomažee..sam me nervira kaj nema odključanu voltažu :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 13:06 (Munky_Funky).
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

pozz! evo i ja kupujem novu graficku, i pala je odluka na asus r9 280x matrix, (nije platinum verzija).

 

Jel neko zna koja je razlika izmedju platinum i ne platinum verzije?

 

Odlucija san se na nju prvenstveno zbog noise levela. Da li netko mozda zna jeli je ovo stvarno najtisa verzija r9 280x-tke?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

pozz! evo i ja kupujem novu graficku, i pala je odluka na asus r9 280x matrix, (nije platinum verzija).

 

Jel neko zna koja je razlika izmedju platinum i ne platinum verzije?

 

Odlucija san se na nju prvenstveno zbog noise levela. Da li netko mozda zna jeli je ovo stvarno najtisa verzija r9 280x-tke?

 

Hvala!

Ne. To nije najtiša. Tiše su obična DC2 i DC2T.

 

S obzirom da je to overclokerska graficka, s overklokom na prvom mjestu, ostale stvaru su manje vazne. Ona je tiha, ali ne najtiša.

To je vrlo atraktivna graficka, ali treba pazit na to da ces u buduce kao budes htio ic na CF imat problema, ogromna je i zauzima 3 slota. Tesko ih je sparit, jer se gornja obično uguši manjkom mjesta.

 

Osobna preporuka je DC2T. Imam dvije i ne cuju se. Vise se cuje ventilator na CPU hladnjaku.

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

pozz! evo i ja kupujem novu graficku, i pala je odluka na asus r9 280x matrix, (nije platinum verzija).

 

Jel neko zna koja je razlika izmedju platinum i ne platinum verzije?

 

Odlucija san se na nju prvenstveno zbog noise levela. Da li netko mozda zna jeli je ovo stvarno najtisa verzija r9 280x-tke?

 

Hvala!

pa najtise bi trebale biti Toxic i WF3 modeli ( iako "neki" modeli wf3 imaju zbugiran bios "preagresivnu fan krivulju" pa ispadaju medu najglasnijima), napamet neznam! a razlika izmedu platine i non platine je u vecem kloku koliko ope "napamet znam"...LP{#}

||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Ja svoju dual-x sinoc przio na 1250/1650mhz:-) al je jadnica urlikala, al bitno da sam ja zadovoljan:-)! Samo sto nemam na njoj monitoring za Vram pa neznam na koliko se stupnjeva prze, iako je mema na staroj 7950 isla nevjerovatnih 500mhz vise od stocka i temp im nisu prelazile 80C! Steta za 280x! Lp

@Stjepanj 

koliko je vrela naponska na tim klokovima ako ima ucitavanje u gpu-z mnogo je to 1.3v

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

evo i ja san sada nesluzbeno u klubu, a uskoro i sluzbeno :P :)...kartica je narucena i radi se o modelu Asus r9 280x Matrix,verzija sa manjim oc. Ne smeta mi sta je trislot jer iman veliko kuciste a i ne planiran cf, i ovako mi je racun od struje bespotrebno velik :)...nadan se da ce biti tisa od saphirove 7950-tice, dosta san gleda po reviewima i tesko je naci neki di su sve kartice skupa, ali kombinirajuci par revieva san skonta da su asusice dosta tihe....na kraju je presudia i sam izgled kartice jer mi se dosta svidja crna oplata s donje strane pcb-a...

jos cu jedino morat smislit nekog nacina za opteretit je..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

@neduzan a kaznjen

koliko je kod vas ta kartica i ja se dvoumim izmedju nje i dual-x razlika je ogromna i ne znam dal vredi toliko doplate 260/340eura je kod nas u MKD

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 21:51 (vane34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
vane34 kaže...

@neduzan a kaznjen

koliko je kod vas ta kartica i ja se dvoumim izmedju nje i dual-x razlika je ogromna i ne znam dal vredi toliko doplate 260/340eura je kod nas u MKD

Ne isplati se. Dobijes 2 fpsa i par žaruljica. Ima i primjeraka koji se losšije klokaju od običnih modela.

13 godina
online
Re: Radeon R9 280x Club
Munky_Funky kaže...

pa pod full loudu vent ide do 70%  bios verzija je F31 nema opče tog biosa na njihovim stranicama....ak ti kaj to pomažee..sam me nervira kaj nema odključanu voltažu :(

  A jesi probao ručno ostaviti ventove na nekim normalnim razinama tipa 40% ili 50% pa da vidiš dokle će se ugrijati ??

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

ja san je danas narucija iz CU i tamo je 320eura, tako da ti jos nemogu rec stanje ali vjerojatno ce doc do kraja tjedna pa cu se nadam moc pohvalit time da je necujna!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice