NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.465
|
čitano: 709.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nikakva sansa, pa kome bi ovo prodali, ionako ne leti s polica stari moj.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...

Koja je šansa da puste nove 4070,4070ti i 4080 sa 16GB ram-a?

Ili je to preveliki pucanj sebi u nogu?

 pa 4080 već ima 16 GB, a na 4070/ti sumnjam da će ikad dodat više.

x060 linija je uvijek imala verzije sa više i manje VRAM-a ostale jako rijetko.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
EricCartman kaže...
nikonja kaže...

Evo na na 4060ti sad ugurali 16GB nakon što su ih svi počeli j.... a AMD posebno. Iako je iskreno tragično da iz generacije u generaciju toliko mizerno dižu VRAM a igre postaju sve zahtjevnije i zahtjevnije. 

 

 Jessss!! Mislim da je to moj idući izbor, slabija, štedljiva kartica, sa dovoljno VRAM-a za Video Editing, i 4K gaming u staroj igri Starcraft 2.

 a 4k sa DLSS3 ćeš moć i u novijim igrama sa ovom karticom ako bude bar 20% brža od 3060ti koju ja imam sada.

17 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znači opet su naguzili vlasnike x70 serije. Pa mamu im pokvarenu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Daj si više kupi radeonku s 20gb, tak da odmorimo od kmečanja bar do sljedeće godine dok ne izađe ps5 pro
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...

Koja je šansa da puste nove 4070,4070ti i 4080 sa 16GB ram-a?

Ili je to preveliki pucanj sebi u nogu?

 

Vrlo vjerojatno ce biti refresh 4xxx serije, tj SUPER izdanja svih kartica jer su ostavili dosta prostora (sto se tice konfiguracije/performansi) izmedju svakog modela (xx60, xx70, xx80 i xx90)

 

osobno bih to cekao ili pricekao 5xxx seriju

13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pozdrav ekipo,

 

Jel ima neko rtx-icu 4080 na 750w napajanju. Ako imate, koja vam je potrošnja grafe i cijelog sistema?

 

Unaprijed zahvaljujem!

zvonimir
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
zvonko kaže...

Pozdrav ekipo,

 

Jel ima neko rtx-icu 4080 na 750w napajanju. Ako imate, koja vam je potrošnja grafe i cijelog sistema?

 

Unaprijed zahvaljujem!

 
Imam Antecovo napajanje od 750w sa RTX 4090 od Gainward. Grafika zna povuć i do 450w.

Procesor je 12600k sa otključanim power limitom.

Nemam potrebe za jačim napajanjem, a vjerojatno će ostat i uz mene kad se upgradeam na 13900k / raptor lake refresh.

Pozz

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Hvala na odgovoru!

 

Imam 2 upitnika nad 4080. Kučište mi dozvoljava max dužinu grafe 355mm, a zotacova koja mi je zanimljiva i dosta je jeftinija od ASUSA i MSI-a  je 356 mm. I uz napajanje sam dobio samo 2 kabela za grafu ,  a većina 4080-ica dplazo sa16 pinskim konektorom u 3x8 pin. 

 

zvonimir
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Zvali su me iz servisa i kao oni su odobrili zamjenu za 4070(pokvarena 3070ti inno 3d x4)placena 10000kn. Ova 4070 je 5000 kn i to neki škart model? Sta s ostatkom od 5000? Kao dodite po karticu nikakvog maila niti ista.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 14:46 (Boris grozni).
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
To ti fora zamjena proizvoda sličnih karakteristika a ne zamjena po vrijednosti. Imaju pravo i oni i ti, s time da ako se zainate mogu tražiti istu grafu a ti buš čekao dok je ne nađu jer si odbio ponuđeno...ali možda ti i uspije žalbom dobiti rtx 4080...vidi 😂
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako se ne varam, mislim da ukoliko nemaju identičnu grafičku koja se reklamira, moraju zakonski odobriti zamjenu ekvivalentno cijeni koja piše na računu i to ako ti prihvaćaš, ili ide povrat novca, mislim da ti ne mogu dati ono što oni misle da treba, samo nemoj pristati na to što ti nude.

Ja prešao sa rtx 3070 ti na rtx 4070 i zadovoljan sam, ali ako se možeš uhvatiti za cijenu onda ima da padne rtx 4080.

Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Pa po zakonu je ako nemaju istu da mi trebaju dati lovu ili ako ja pristanem na zamjenu, ako se nije sta u meduvremenu promijenilo zakonski?!
Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Zvali su me iz servisa i kao oni su odobrili zamjenu za 4070(pokvarena 3070ti inno 3d x4)placena 10000kn. Ova 4070 je 5000 kn i to neki škart model? Sta s ostatkom od 5000? Kao dodite po karticu nikakvog maila niti ista.

 reci da ne pristaješ na zamjenu i sam odaberi neku do 10k kuna i ponudi da ti to daju za zamjenu ili traži povrat novaca

3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Tražio sam Ti model, rekli su da ce javiti  kad se cuju s dobavljacem!

Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Po nevidijia prezentaciji 4060ti je 15% jača od 3060ti. Stoga ispada kako će jedva dosegnit do snage rtx3070 :

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Pa po zakonu je ako nemaju istu da mi trebaju dati lovu ili ako ja pristanem na zamjenu, ako se nije sta u meduvremenu promijenilo zakonski?!

 

Ne znam jel se što mijenjalo iskreno. Što im piše na webu za reklamacije? Jesi probao ići na opciju da ti vrate lovu?

Ako te zezaju uvijek se možeš obratiti zaštiti potrošača, pa te oni pravno upute u procedure sve.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...
Boris grozni kaže...
Pa po zakonu je ako nemaju istu da mi trebaju dati lovu ili ako ja pristanem na zamjenu, ako se nije sta u meduvremenu promijenilo zakonski?!

 

Ne znam jel se što mijenjalo iskreno. Što im piše na webu za reklamacije? Jesi probao ići na opciju da ti vrate lovu?

Ako te zezaju uvijek se možeš obratiti zaštiti potrošača, pa te oni pravno upute u procedure sve.

 Nisu ništa zezali, ponudili su mi 4070 model no taj model je 5000kn, bio bi lud definitivno da pristanem, pa nije da mojih 10000kn iz 2021g danas vrijedi 2x manje, pristat cu minimalno na 4070ti model. Čekam odgovor dobavljaca iako po zakonu znam svoja prava samo se pravim lud! Pa realno neide njima iz depa!

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Moj savjet da inzistiraš na povratu love, pa uzmeš rtx 4070 ti, a razliku imaš za cugu i čevose više puta 

Jedino ako si već zatražio rtx 4070 ti onda ga hebat.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kako smo i mogli misliti neće biti to kako je nevidija prezentirala. 9% jača od 3060ti na 1080p dok na 1440p samo 5% jadni da jadnije ne može biti ahahaha 

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Kako smo i mogli misliti neće biti to kako je nevidija prezentirala. 9% jača od 3060ti na 1080p dok na 1440p samo 5% jadni da jadnije ne može biti ahahaha 

 

Nevidija ovce ne pitaju, ako gazda u kožnjaku lansira to se ne ignorira.

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da ali marketing sa vramom je odradio svoje tak da će ljudi valjda kupovati 16 gb model, jer taj može sve... jer ima hrpu memorije. To tjera ultra teksture kao da nema sutra.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rambox kaže...

Nevidija ovce ne pitaju, ako gazda u kožnjaku lansira to se ne ignorira.

 

 užas, ovo je launch u stilu rebrandeon modela poput r9 390 i rx 580

nevidija je stvarno nisko pala

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Da ali marketing sa vramom je odradio svoje tak da će ljudi valjda kupovati 16 gb model, jer taj može sve... jer ima hrpu memorije. To tjera ultra teksture kao da nema sutra.

 Nema veze toliko vram ako samo pogledaju kakav je to krš radi male propusnosti ovde se najbolje vidi i ne samo ovde 3060ti je jača jbte mada faka.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

 

 

...its impotence is insurmountable...  

 

EDIT

ajme, udavit ću se 

 

...we're in intel skylake on skylake on skylake levels of limp product...

...low end for peasants and poor who can't wear a leather jacket everywhere...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 17:18 (picajzla0707).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Produžava se obustava proizvodnje rtx4070 u sljedeči mjesec, ma ne me jbt baš je želimo a oni tako. Ako je tome tako onda ovu impotenciju 4060"titan"neče ni izbacit u prodaju, ahahah titan ahahaha. Moramo se malo rugat i naslađivat da nam je lakše.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ma rtx 4070 su naštancali u tkozna koliko primjeraka, imaju debele zalihe, pa prpizvodnju preusmjeravaju na ai. Tamo ionako zarade više i ne mogu naštancat kolika je potražnja...
Doista se nadam da će rx 7600 biti 30% jača od 6600, da bar malo natrljaju nos kožnatom, jer ovo nije ništa drugo nego sramota
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Forumaš će odmah da apgrejda na ovo radi dlss3. Pošto je rtx3060ti jača logično će da zaradi tj proda za više od msrp ovog čuda.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Forumaš će odmah da apgrejda na ovo radi dlss3. Pošto je rtx3060ti jača logično će da zaradi tj proda za više od msrp ovog čuda.

 Mislio sam na rtx 4070 jer je odlična štedljiva kartica, ali ne da mi se zajebavati. Sve mi radi OK a sad ak dobijem 300 eura ili za godinu dana 200 za rtx 3060 Ti tak svejedno.

Imam kaj za igrat da mi sprži mozak do kraja, tak da bum vjerovatno kupovao novi komp za par godina. Sad bu mu skoro tri godine a na pet godina je solidno vrijeme za zamjenu svega.

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
9 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice