NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

 Ma totalno nebitno za nas normalne korisnike. To ce biti ARM bazirani procesori za servere i superracunala za znanost i istrazivanje. 

Najveca vijest godine je INTEL gpu i njega se ceka.

 

Pa u suštini Next Ampere je ta RTX 4000 serija pa nek bude u skladu sa temom... koga zanima kada će izaći.. znači sledeće godine tek.

A ovo je pokazivanje zubi Intelu jer jer Intel ima već 2,t puta jači akcelerator od Ampere A100. Aš to se tiče samog Intelovog GPU-a svi to "čudo" očekuju bez nekog fanbojizma što je jedna od rijetkih stvari koju sam primjetio na razno raznim forumima._

Temu o Intel Xe sam otvorio pa tko voli nek se pridruži ;-)

I ja čekam onu pasivku Asusuvicu da mogu Age of Ampires II igrati na jednom starijem računaru. Još ako bude ispod 50-tak €urića.. eto meni boljeg GPU za sanjati.

 Jaoj kakvi zubi intelu? Pa valjda TI si svjestan tko i sto je intel, i da cijela americka politika stoje iza njega, to je AMERICKO zlato. 

Evo vidi, AMD se udruzio sa xilinxom jer vidi da nema nista AI pored nvidie, nvidia je kupila ARM kako bi se ubacila u x86 trziste,a kraju je to sve INTEL-ova licenca, i intel onak sam stoji bez ikakvog ARM-a xilinxa ili sto ja znam. Da intel hoce ponudio bi i AMD-u i nvidii cifru koju nebi mogli odbiti i kupio bi ih, ali nije potrebno pored novog CEO-a koji ce promjeniti neke stvari sada i standarde, samo sacekajte. U serverskom svijetu netreba 64 jezgri sto AMD nudi, serverskom svijetu treba jedan jak APU kako bi ustedili na kompleksnosti samog sistema i hladjenja. A to ce intel prvi i jedini ponuditi sa sa sapphire rapids-om.

 

Nvidia ima visu trzisnu vrijednost od Intela pa tesko da bi ih Intel mogao kupit.

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

 Ma totalno nebitno za nas normalne korisnike. To ce biti ARM bazirani procesori za servere i superracunala za znanost i istrazivanje. 

Najveca vijest godine je INTEL gpu i njega se ceka.

 

Pa u suštini Next Ampere je ta RTX 4000 serija pa nek bude u skladu sa temom... koga zanima kada će izaći.. znači sledeće godine tek.

A ovo je pokazivanje zubi Intelu jer jer Intel ima već 2,t puta jači akcelerator od Ampere A100. Aš to se tiče samog Intelovog GPU-a svi to "čudo" očekuju bez nekog fanbojizma što je jedna od rijetkih stvari koju sam primjetio na razno raznim forumima._

Temu o Intel Xe sam otvorio pa tko voli nek se pridruži ;-)

I ja čekam onu pasivku Asusuvicu da mogu Age of Ampires II igrati na jednom starijem računaru. Još ako bude ispod 50-tak €urića.. eto meni boljeg GPU za sanjati.

 Jaoj kakvi zubi intelu? Pa valjda TI si svjestan tko i sto je intel, i da cijela americka politika stoje iza njega, to je AMERICKO zlato. 

Evo vidi, AMD se udruzio sa xilinxom jer vidi da nema nista AI pored nvidie, nvidia je kupila ARM kako bi se ubacila u x86 trziste,a kraju je to sve INTEL-ova licenca, i intel onak sam stoji bez ikakvog ARM-a xilinxa ili sto ja znam. Da intel hoce ponudio bi i AMD-u i nvidii cifru koju nebi mogli odbiti i kupio bi ih, ali nije potrebno pored novog CEO-a koji ce promjeniti neke stvari sada i standarde, samo sacekajte. U serverskom svijetu netreba 64 jezgri sto AMD nudi, serverskom svijetu treba jedan jak APU kako bi ustedili na kompleksnosti samog sistema i hladjenja. A to ce intel prvi i jedini ponuditi sa sa sapphire rapids-om.

 

Nvidia ima visu trzisnu vrijednost od Intela pa tesko da bi ih Intel mogao kupit.

 Ma to nema nikakve veze, niti govori koliko jedan kompanija ima novca tj sredstva skojim raspolaze. Isto tako je xilinx( najbolji americki silicij) daleko bio ispred AMD-a u vrijednosnim papirima pa su uspjeli nekako preko dionica kupiti ih. Intel ima rezerve da nvidia i AMD mogu sanjati, prije ce oboje propasti nego INTEL.

Evo ti i primjer: INTEL svojim dionicarima daje 2.3% dividende po share-u, nvidia samo 0.11%. Mislim da sam stime sve objasnio koliko je koja korporacija jaka. INTEL da hoce kupio bi ih sve, ali sto ce im kada imaju svoje planove i tehnologiju, netrebaju im slijepa crijeva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 10:56 (Ivan Majstorovic).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ovisi kako gdje, ili da li si stao u gnoj ili ipak friški kravlji sir.

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...

 Jaoj kakvi zubi intelu? Pa valjda TI si svjestan tko i sto je intel, i da cijela americka politika stoje iza njega, to je AMERICKO zlato. 

Evo vidi, AMD se udruzio sa xilinxom jer vidi da nema nista AI pored nvidie, nvidia je kupila ARM kako bi se ubacila u x86 trziste,a kraju je to sve INTEL-ova licenca, i intel onak sam stoji bez ikakvog ARM-a xilinxa ili sto ja znam. Da intel hoce ponudio bi i AMD-u i nvidii cifru koju nebi mogli odbiti i kupio bi ih, ali nije potrebno pored novog CEO-a koji ce promjeniti neke stvari sada i standarde, samo sacekajte. U serverskom svijetu netreba 64 jezgri sto AMD nudi, serverskom svijetu treba jedan jak APU kako bi ustedili na kompleksnosti samog sistema i hladjenja. A to ce intel prvi i jedini ponuditi sa sa sapphire rapids-om.

 

nvidia kupuje arm prvenstveno zbog AI computing, to ti doslovno pise na njihovim stranicama .

 

x86 trziste nema veze sa arm arhitekturom. sve x86 licence drze amd i intel, a ne samo intel.

 

arm drzi sve licence za RISC arhitekturu.

 

najbrze superracunalo na svijetu je arm racunalo.

 

arm je visetruko jeftiniji, trosi visestruko manje energije, proizvodi visestruko manje topline, sa istim ili boljim performansama u odnosu na x86

 

arm je najrasirenija ISA na svijetu

 

x86 je proslost-sadasnjost, arm je sadasnjost-buducnost

 

x86 imas 2 "dizajenera" intel i amd, i 2 proizvodaca, intel i tmsc, ne znam za samsung, plus sad ovi kinezi sto rade neki svoj x86

 

arm mogu "dizajnirati" svi koji to zele, kao recimo Apple, Samsug, Huawei, Mediatek itd, i onda im to proizvode TMSC, GF, Samung

 

od prosle godine arm je dostupan na desktop racunalima i za obicne smrtnike, predstavljanjem Apple M1 chipa, i kao sto mozes vidjeti dere guzove u vecini poslovnih aplikacija, osim u render programima, a pretpostavljam da necemo dugo cekati da i u tome bude vodeci

 

jedino gdje arm jos nije presisao x86 su igre, Apple M1 SoC sa 8core cpu 8 core gpu, recimo u igrama ima performanse kao RX 580, a to ti je manje vise PS4 nivo grafike 

 

Microsoft takoder nesto kemija oko arm dizajna, pa sad zamisli da odluce sljedeci Xbox stviti na arm, pa onda Sony isto to, pa cim studiji budu kodirali za arm za te konzole, logicni sljed je da i desktop PC igre takoder budu imale native arm podrsku

 

recimo Blizzard je odmah pri izlasku M1 imao nativnu arm podrsku za World of Warcraft

 

samo je pitanje vremena kada pocnu Dell, HP, Lenovo stancati svoja desktop racunala na armu, vjerovatno cekaju Microsoft, pa kad lavina krene, bit ce bye bye x86

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 16:58 (3dfx).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

nvidia je kupila arm prvenstveno zbog AI computing, to ti doslovno pise na njihovim stranicama .

 

 

Ne i dalje nije ništa kupila, i dalje sve visi u zraku jer puno poznate/utjecajne ekipe se s time ne slaže.Kako sad stoji situacija, ili ubuduče cijela ta situacija ide prema tome da kupoprodaja pada u vodu.

 

https://www.fudzilla.com/news/pc-hardware/51663-intel-qualcomm-tesla-against-arm-nvidia-merger

 

https://www.extremetech.com/computing/319968-google-microsoft-and-qualcomm-dont-want-nvidia-to-buy-arm

 

https://www.electronicsweekly.com/news/business/china-lawsuits-threaten-nvidia-arm-deal-2021-04/

 

Ukratko, to je vrlo komplicirana situacija i rješenja nema nigdje na vidiku.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
3dfx kaže...

nvidia je kupila arm prvenstveno zbog AI computing, to ti doslovno pise na njihovim stranicama .

 

 

Ne i dalje nije ništa kupila, i dalje sve visi u zraku jer puno poznate/utjecajne ekipe se s time ne slaže.Kako sad stoji situacija, ili ubuduče cijela ta situacija ide prema tome da kupoprodaja pada u vodu.

 

https://www.fudzilla.com/news/pc-hardware/51663-intel-qualcomm-tesla-against-arm-nvidia-merger

 

https://www.extremetech.com/computing/319968-google-microsoft-and-qualcomm-dont-want-nvidia-to-buy-arm

 

https://www.electronicsweekly.com/news/business/china-lawsuits-threaten-nvidia-arm-deal-2021-04/

 

Ukratko, to je vrlo komplicirana situacija i rješenja nema nigdje na vidiku.

 

 

 

 

istina da, evo samo da ti ne moras vise pisati i farbati, ispravio sam 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Snaga DLSSa

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad se pojavljuju glasine da se normalizacija dostupnosti pc grafa,ps5 itd itd ocekuje tek u 2023 🤣🤣🤣🤣

Auto industrija "eksplodirala" sa potraznjom za cipovima,rudarenje takodjer.....ni ne cudi da je ovakva situacija.

Jedino sto se ovdje u Njemackoj moze odmah kupit za gaming je xbox series s i x

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
GEFORCE GAME READY DRIVER

Version: 466.11 WHQL
Release Date: 2021.4.14
Operating System: Windows 10 64-bit
Language: English (US)
File Size: Temporarilly unavailable
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sad se pojavljuju glasine da se normalizacija dostupnosti pc grafa,ps5 itd itd ocekuje tek u 2023 🤣🤣🤣🤣

Auto industrija "eksplodirala" sa potraznjom za cipovima,rudarenje takodjer.....ni ne cudi da je ovakva situacija.

Jedino sto se ovdje u Njemackoj moze odmah kupit za gaming je xbox series s i x

ili laptop, o kojem sam sebi trubim vec mjesec-dva, a nikako da kliknem zukauf

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sad se pojavljuju glasine da se normalizacija dostupnosti pc grafa,ps5 itd itd ocekuje tek u 2023 🤣🤣🤣🤣

Auto industrija "eksplodirala" sa potraznjom za cipovima,rudarenje takodjer.....ni ne cudi da je ovakva situacija.

Jedino sto se ovdje u Njemackoj moze odmah kupit za gaming je xbox series s i x

  Mozda i 2025, innosilicon i nvidia i dobavljači zovu minere da odma u večoj količini prodaju grafe, tako da, njesra.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
3080 ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
3080 ti

 Ako nije fejk ta ce kostat 3000 eu

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo ogranicavanje hardvera je po meni lose,svaki kupac bi trebao dobit cjelovit proizvod i sam odlucit kako ce ga koristit.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-geforce-rtx-30-lineup-revised-ampere-gpus-tackle-cryptocurrency-mining/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
"Smrt" minerima sve im ukinuti...😁
Lako je tebi i meni reci kad imamo 3080, zamisli one koji jos uvek ne mogu zbog njih nabavit svoj komad hw, pa nemoraju mineri uzimat 3080ti :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
"Smrt" minerima sve im ukinuti...😁
Lako je tebi i meni reci kad imamo 3080, zamisli one koji jos uvek ne mogu zbog njih nabavit svoj komad hw, pa nemoraju mineri uzimat 3080ti :)

Ali nije samo stvar u minerima,vec se lagano najavljuje dizanje cijena gpua od strane vendora tipa MSI itd,znaci ljudi ce platit grafe vise nego mi a nece imat punu funkcionalnost.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

navodno 22.04. DLSS dolazi u warzone, i samim time kupnja nvidie se pokazuje kao logični izbor za još par milijuna ljudi ako devovi odrade dobar posao :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...

navodno 22.04. DLSS dolazi u warzone, i samim time kupnja nvidie se pokazuje kao logični izbor za još par milijuna ljudi ako devovi odrade dobar posao :D

 DLSS u igrama koje zahtijevaju brze pokrete/promjene scena zvuče kao najgora moguća situacija za DLSS, gledajući kako se Cold War trenutno nosi (ghosting).

 

A i svaka RTX kartica može Warzone gurat na minimalno 100 FPS, tako da naravno da je dobra kupnja.

Say hello to my little friend
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

U komentarima navodno 6700XT dobiva 13fps

 

Baš sam išao vidit kolko će 3060Ti, sa DLSS ide 95fps. Mada demo nije baš impresivan, bolji mi je UE4 original demo, scena je bezveze.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

^ nema logike, nemaju dovoljno grafičkih niti sad a oni izbacuju novi model. jesu li jildovi od 3090 toliko loši da im ostaje škarta koji mogu upakirati kao novi GPU?

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da dosta glup potez je bilo kakvo izbacivanje novih modela. Priča o situaciji polako staje (tj. ne staje priča, ali staje razgovor, evo tu na forumu teme 'umrle'), i sad će oni opet biti na svim naslovnicama sa svojim novim modelom kojeg opet neće biti. I jedino kaj će postići je to da će probuditi ljutu rulju koja se malo uspavala jer sve stagnira i nema novosti. Sad kad rulja vidi novi model, koji opet neće moći kupiti, ići će nova doza sranja po Nvidiji.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...

^ nema logike, nemaju dovoljno grafičkih niti sad a oni izbacuju novi model. jesu li jildovi od 3090 toliko loši da im ostaje škarta koji mogu upakirati kao novi GPU?

 Pa istina je da nvidia nikad vise nije prodala nego sada od Ampere serije. Nedovoljno je relativan pojam u ovoj prici i trenutnoj situaciji. A koliko je to dovoljno onda? Ako znamo koliko je dovoljno,dobit cemo i podatak jeli trenutno ipak nedivoljno. Na kraju mozda je nedovoljno za sve nas jer smo svi htjeli 2080ti Performance za ispod 4 soma kuna. 

Na kraju amo mi krivi tomu najvise jel kupujemo ove graficke za ovakve cijene. Mislim da bi bilo pojedinaca koji bi kupili i govno umotano u fini papir samo da pise njihova nvidia ili amd na tome.

Na kraju izlazi iz svega toga jedna istina, glupi smo i sta sad. Popusili smo korona pricu i sad ovu, eto marketing+ Mediji najbolji manipulator ljdskog uma. 

Na kraju nedizu cijene ni amd/nvidia ni preprodavaci, AIB-ovci su ti zlikovci. Navodno da tjeraju Retail lance da kupuju u boundle-ovima ove graficke: znaci ako hoces paletu 3080 e fino naruci i paletu maticnih ploca.

 

Prodalo se grafickih kao nikad do sad, a cijene nevherujem da ce se oporaviti jos tako brzo. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 11:12 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Da dosta glup potez je bilo kakvo izbacivanje novih modela. Priča o situaciji polako staje (tj. ne staje priča, ali staje razgovor, evo tu na forumu teme 'umrle'), i sad će oni opet biti na svim naslovnicama sa svojim novim modelom kojeg opet neće biti. I jedino kaj će postići je to da će probuditi ljutu rulju koja se malo uspavala jer sve stagnira i nema novosti. Sad kad rulja vidi novi model, koji opet neće moći kupiti, ići će nova doza sranja po Nvidiji.

 Več ide pljuvanje, nek se gone u tri piz. Tek ona objava da će cijela linija biti limitirana na rudarenje, ma idi opet u tri piz.

 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da prosečnom gejmeru idu bale (da ne kažem nešto drugo) svaki put kad se pojave u naslovima i da je na kraju mnogo više onih koji će zgutati prvu karticu sa kojom uspeju proći kroz checkout nego onih koji su principijelno ljuti i neće uzeti ništa "dok se cene i dobavljivost ne vrate na normalu". Ili je barem ovih prvih sasvim dovoljno da mogu prodati sve GPU-ove koje uspeju proizvesti (i ne ugrabe ih rudari) po gotovo bilo kojoj ceni.

 

A što se yieldova tiče, kakvi god da su, sigurno su do sada sakupili dovoljno blago defektnih GPU-ova serije 3090 da mogu izbaciti novi SKU.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Raspnimo ih. 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Da dosta glup potez je bilo kakvo izbacivanje novih modela. Priča o situaciji polako staje (tj. ne staje priča, ali staje razgovor, evo tu na forumu teme 'umrle'), i sad će oni opet biti na svim naslovnicama sa svojim novim modelom kojeg opet neće biti. I jedino kaj će postići je to da će probuditi ljutu rulju koja se malo uspavala jer sve stagnira i nema novosti. Sad kad rulja vidi novi model, koji opet neće moći kupiti, ići će nova doza sranja po Nvidiji.

Da si gledao neki dan prezentaciju onda o imenovanju novih modela tipa Ti ili Super ili FE ili "tvoje ime" ne bi pričao takve bedastoće.
I nema pljuvanja po Nvidiji jer trenutno prave vanzemaljsko dobro grafičko rješenje. (čitaj to kako god ti paše).

Znam da sam ti stao na žulj.. ali - sam si kriv.

PS: kojeg modela neće biti? Sve ima i sve je na prodaju.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti is now scheduled to launch on May 25th (Tuesday)...

Ja sam vec kolegi koji radi u nabavi rekao jednu sa strane da ostavi 🤣🤣
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice