NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
BeLLicus kaže...
Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

 Jesi i ti prodao 1080ti? 

 Jep, i s tim parama "mogu" kupiti PS5 i igru po želji...

 Ja čekam Asus Rog Strix 3080 kad bude 7000 uzimam je 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Stavio sam več od linksa slikicu gore utekla im slućajno cijena prijevremeno. Nema ništa ispod 5 somova. Nevidija zaklinje da se na njoj ne može otkljućat kod za rudarenje. Ako će ga netko otkljućat to će biti baš nevidija ali to je samo za odabrane. Ma idi tamo nemoj me.....

 

Po Linusovom videu 3060 smanjuju snagu samo kada osjeti na minaš etherium, dok za druge cryptovalute radi punom snagom. Big fail.

 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Distributeri su povisili cijene da uzmu marzu skalperima   ~450 funti u UK trenutno prije releasea kod nekih.

 

Tko je sad skalper u ovom slucaju...

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.globenewswire.com/news-release/2021/02/24/2181882/0/en/NVIDIA-Announces-Financial-Results-for-Fourth-Quarter-and-Fiscal-2021.html

 

https://www.theverge.com/2021/2/24/22299505/nvidia-earnings-q4-2021-quarterly-gpu-shortage-revenue

 

Nvidia has shared its Q4 2021 earnings, and despite the company’s GPUs being in extremely low supply, it didn’t seem to hurt how much money the company made. In fact, it reported a record $5 billion in revenue, which is up 61 percent year-over-year. What’s more impressive is that Nvidia expects to make another $5 billion in revenue during Q1 2022.

 

Prodaju sve sto izade s trake.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Prodaju sve sto izade s trake.

 Šalju na farme sve šta izađe. Zaboravili su na one koji su ih digli i na kojima su do sada svoju zaradu ostvarivali-pc gaming.Glup potez kratkoroćno razmišljanje, ionako bi sve prodali bez obzira na farme.

Pc gaming zajednica se prebacuje na konzole ili će se prebacit čim budu dostupnije ako se ovo nastavi duže vrijeme.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 12:01 (dery).
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako je istina da ce refresh imati isti Ether nerf, gamerima ce prodati to, CMP minerima, samo sto ovaj put nakon crypto crasha nece biti mali milijun rabljenih jeftinih kartica kao sto je bilo s Pascalom, pa ce vecina morati ici na nove. Izmusti ce svakoga do maksimuma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Ako je istina da ce refresh imati isti Ether nerf, gamerima ce prodati to, CMP minerima, samo sto ovaj put nakon crypto crasha nece biti mali milijun rabljenih jeftinih kartica kao sto je bilo s Pascalom, pa ce vecina morati ici na nove. Izmusti ce svakoga do maksimuma.

 Po meni je ovo katastrofa od situacije. Cijene će ostat ogromne, i dalje će bit manje kartica na tržištu, a nestat će polovne kartice iz oglasa. Isto tako, ekologija će platit svoje, jer će bit gomilu više elektronskog otpada, koji će se bacat, a i dalje je funkcionalan, odnosno CMP kartice će bit beskorisne kad ih se izvadi iz minerskih rigova, bacat će se u smeće bez da su crkle.

 

Ukratko, ko je jamio jamio je. 

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

 Šalju na farme sve šta izađe. Zaboravili su na one koji su ih digli i na kojima su do sada svoju zaradu ostvarivali-pc gaming.Glup potez kratkoroćno razmišljanje, ionako bi sve prodali bez obzira na farme.

Pc gaming zajednica se prebacuje na konzole ili će se prebacit čim budu dostupnije ako se ovo nastavi duže vrijeme.

stoka bili, stoka ostali, ništa čudno za nevidiju

no nisu ni drugi ništa bolji, intel je klasično govno, amd postaje govno

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad su oni idioti uzeli laptope za mining, presta san virovati u PC gaming na neko duze vrime.

 

Ne zelim ulazit u to ko je kriv, al mislim da svi znamo kako i zasto.

 

Iz aviona se vidi tko ima prednost u kupovini grafickih odavno, a Ampere i Navi pogotovo.

Gurnuti smo u stranu.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

Možeš kupiti sebi UNO i Čovječe ne ljuti se... i to ti je previše.

Ajde se braco malo smiri, jedno je kad prosipaš gluposti po forumu pa ti se ljudi smiju. A drugo je kad počinješ tu nekome nešto komandovati, malo si se zaletio...Moglo bi i neko kartonje letjeti.

Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Envy kaže...

Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

Možeš kupiti sebi UNO i Čovječe ne ljuti se... i to ti je previše.

Ajde se braco malo smiri, jedno je kad prosipaš gluposti po forumu pa ti se ljudi smiju. A drugo je kad počinješ tu nekome nešto komandovati, malo si se zaletio...Moglo bi i neko kartonje letjeti.

 To mu je jedina sreća u zivotu (uz stiskanje PRIJAVI gumba), pusti ga, svatko ima pravo na sreću ma kakva god bila, ignore i to će mu biti kazna. Treba imat razumijevanja za ljude iz Bosne, tamo je 10 puta gora situacija u svakom smislu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 15:27 (Riot).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Envy kaže...

Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

Možeš kupiti sebi UNO i Čovječe ne ljuti se... i to ti je previše.

Ajde se braco malo smiri, jedno je kad prosipaš gluposti po forumu pa ti se ljudi smiju. A drugo je kad počinješ tu nekome nešto komandovati, malo si se zaletio...Moglo bi i neko kartonje letjeti.

 šta si lud, prije će smak svijeta nego što će njega protjerat sa foruma 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Može li se sa sigurnošću reći da su cijene sada dosegle vrhunac i da iduća generacija neće i ne može biti skuplja?  

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nemože.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To je zapravo zanimljiva rasprava. Ako je ova situacija s cijenama kriptovaluta balon koji će uskoro puknuti kao i prošli, onda će rudarenje postati neisplativo. Rabljene kartice će preplaviti tržište i cijene će se unormaliti. Ja osobno vjerujem u ovo.

Ali što ako nije balon, i cijene kriptovaluta nastave stabilno kroz rasti duže razdoblje? Onda smo najebali jer nema dovoljno silicija za sve potrebne čipove. To utječe i na druge industrije, recimo automobile koji će imati prednost u odnosu na PC gaming entuzijaste. U toj situaciji će nam postati normalno davati 1k eura za mid range grafičke ili alternativno vratiti se na 1080p/720p stare igre na integrušama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Industrija videoigara ili kriptovaluta, valjda oni znaju kaj im je bolje🥱😬
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Može li se sa sigurnošću reći da su cijene sada dosegle vrhunac i da iduća generacija neće i ne može biti skuplja?  

 Mislim da moze, potpuno je nebitno kakve cijene trgovine postavljaju kad iovako nemaju sta prodati po toj cijeni, eventualno im kapne kartica-dvije svakih tjedan dana.

 

NVIDIA ocito prodaje sve svoje kartice za Kinu gdje se odvija preko 60% svog rudarenja BTC-a, a AMD valjda sve sto napravi salje drito za konzole i novu seriju Ryzena.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Po pedeseti put nitko ne rudari bitcoin na grafickim karticama.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Po pedeseti put, cijena bitcoina vuče cijenu svih ostalih kriptovaluta. U oba smjera. Nitko nije ni rekao da se rudari bitcoin ni da je to isplativo. Za rudarenje se spominje ethereum već duže, ima sigurno i drugih isplativih.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Evo ovaj iznad mene je bas napiso da se ruderi BTC, i ne ne vuce cijenu svih altova samo pojedinih. Imas ih hrpu koji skoro uopce nemaju korelaciju sa bitkonjem.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...
Po pedeseti put nitko ne rudari bitcoin na grafickim karticama.

 jasno mi je da se rudari na asicima, ali apsolutno svi altovi prate btc ukljucujuci ether

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad smo vec u tonu pretpostavki normalizacije evo relevantni kratki clanak koji ima smisla.

 

Link:https://cointelegraph.com/news/nvidia-supply-shortage-won-t-stop-50m-q1-crypto-miner-sales-says-cfo/amp

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Evo ovaj iznad mene je bas napiso da se ruderi BTC, i ne ne vuce cijenu svih altova samo pojedinih. Imas ih hrpu koji skoro uopce nemaju korelaciju sa bitkonjem.

 

nabroji mi 3 u top 100?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 8:28 (dr3ad).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas razmisljam kako je sad ekipi koja radi po IT shopovima po RH, npr.Links i takvi... Oni nemaju grafickih za prodati, nemaju robe za posao!!

 

Mislim da bi ja imao egzistecijalnu krizu, da tamo cuvam salter, a ljudi imaju sve manje razloga da dodju, kupe grafu i vesele se.

 

Kad sam bio mulac, svaki upgrade grafe se pamtio kao bitan i odlican dan. :D

 

Edit: ko ce u ovo vrime uzimat novi komp? Time im leze sve ostale komponete takodjer.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 9:55 (metallic).
Moj PC  
4 0 hvala 0
NVIDIA Ampere 30xx

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 EDIT: Tražim 3060ti, ništa jače.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:17 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko sam ja upoznat, jedini nacin je preko EVGA stranice se staviti na njihovu listu, ako sam dobro shvatio kada dodes na red dobiti ces link koji ce 8 sati vrijediti samo za tebe preko kojeg ces moci kupiti karticu.

 

Evo npr. za 3080icu, imas i za ostale modele pod products, samo ostavis detalje, kad dode link samo ce ti uracunati nas porez i dostavu

 

https://eu.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+30+Series+Family&chipset=RTX+3080

 

Doduse mali problem, koliko citam, na americkoj EVGA stranici se i dalje za 3080icu nisu maknuli s predbiljeski iz DEVETOG mjeseca. Tako da

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 10:21 (amagi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 

Evo ti grafičke kartice koja ima samo 60% veću cijenu od MSRP tj. umjesto 999 EUR, 1599 €, dakle još i uštediš 100 € a rame uz rame je sa kraljem tj. 3090.
Eli budući da je ovo Ampere tema evo ti 3070 grafičke čija je cijana čak 250% viša od MSRP.. Eto 5 minuta posla i nađeš si karticu.

Uređivano: Ne kontam što se sada ne slažeš sa mnom?
Uređivano2: Ok, skužio sam.. tražiš3060Ti i ništa jače.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:20 (Envy).
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Koliko sam ja upoznat, jedini nacin je preko EVGA stranice se staviti na njihovu listu, ako sam dobro shvatio kada dodes na red dobiti ces link koji ce 8 sati vrijediti samo za tebe preko kojeg ces moci kupiti karticu.

 

Evo npr. za 3080icu, imas i za ostale modele pod products, samo ostavis detalje, kad dode link samo ce ti uracunati nas porez i dostavu

 

https://eu.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+30+Series+Family&chipset=RTX+3080

 

Doduse mali problem, koliko citam, na americkoj EVGA stranici se i dalje za 3080icu nisu maknuli s predbiljeski iz DEVETOG mjeseca. Tako da

 

 

 

Super, puno hvala. Zar je to stvarno jedini način?!

Ajde, barem je 3060ti u pola cijene u odnosu na trenutno stanje, čak i sa PDV i dostavom.

 

Jao, čini mi se da ću GTX 770 koristiti do ljeta, ako ne i do kraja godine...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:25 (imsonotgonnatellyoumyname).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
* * *

 

 

 

Super, puno hvala. Zar je to stvarno jedini način?!

Ajde, barem je 3060ti u pola cijene u odnosu na trenutno stanje, čak i sa PDV i dostavom.

 

Jao, čini mi se da ću GTX 770 koristiti do ljeta, ako ne i do kraja godine...

Evo ti drugi način 3060Ti u gotovoj konfiguraciji:

HP Pavilion Gaming Desktop PC - TG01-1006ng - HP Store Deutschland

  • Intel® Core™ i5-10400F Prozessor
  • NVIDIA® GeForce RTX™3060 Ti (8 GB GDDR6 dedicated) Grafikkarte
  • 16GB SDRAM
  • 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD; 1 TB HDD

    Brandirana mašina (kud ćeš što bolje), možda ćeš čekati malo.. ali ovo je big Deal za 1200 EUR... ali ako ti je baš toliko stalo do kraja proljeća češ ovaj PC dobiti.

 

Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 

Evo ti grafičke kartice koja ima samo 60% veću cijenu od MSRP tj. umjesto 999 EUR, 1599 €, dakle još i uštediš 100 € a rame uz rame je sa kraljem tj. 3090.
Eli budući da je ovo Ampere tema evo ti 3070 grafičke čija je cijana čak 250% viša od MSRP.. Eto 5 minuta posla i nađeš si karticu.

Uređivano: Ne kontam što se sada ne slažeš sa mnom?
Uređivano2: Ok, skužio sam.. tražiš3060Ti i ništa jače.

 Mislio sam da se sprdaš, sorry. To je još uvijek bolno skupo, ne žuri mi se toliko.

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
* * *

 

 

 

Super, puno hvala. Zar je to stvarno jedini način?!

Ajde, barem je 3060ti u pola cijene u odnosu na trenutno stanje, čak i sa PDV i dostavom.

 

Jao, čini mi se da ću GTX 770 koristiti do ljeta, ako ne i do kraja godine...

Evo ti drugi način 3060Ti u gotovoj konfiguraciji:

HP Pavilion Gaming Desktop PC - TG01-1006ng - HP Store Deutschland

  • Intel® Core™ i5-10400F Prozessor
  • NVIDIA® GeForce RTX™3060 Ti (8 GB GDDR6 dedicated) Grafikkarte
  • 16GB SDRAM
  • 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD; 1 TB HDD

    Brandirana mašina (kud ćeš što bolje), možda ćeš čekati malo.. ali ovo je big Deal za 1200 EUR... ali ako ti je baš toliko stalo do kraja proljeća češ ovaj PC dobiti.

 

 

 

Samo GPU, ništa više.

Upravo sam si kupio cijeli novi PC, daleko isplativiji i tiši od svih ostalih prebuild računala. (pogledaj "Moj PC")

Ionako me ne zanima prebuild jer mi treba TIHA modelling/render/video editing mašina.

 

3060ti je dovoljno jak za moje potrebe, no neću dati preko 4k hrk za njega. Kad bi barem postojala verzija sa malo više VRAM-a...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice