NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.779.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hey yo ! 

 

Kartice su nedostupne.

 

 

Đaba Strix i Tuf kad imamo puf.

 

Izašla Phantom Gaming. Doslovno je phantom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma kupite bilo koju sve su supać ...

 

bar bu meni ostalo TUF da je ubodem 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
chingy-os kaže...
Valentin17 kaže...

Ne kužim čemu bacati novce na ASUS TUF ili Strix kad 90 posto tih kartica može raditi najnormalnije uz sitni underclock bez utjecaja na performanse.

Po meni su modeli kao MSI Gaming X Trio, EVGA FTW, Gigabyte Gaming OC i dalje sjajan odabir.

 Jel se ovaj zajebava

 Inače momak prije nego pišeš meni nešto pogledaj malo cijene. Pa mi reci koja je "jeftinija"


everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kad se slegne hajp biti će oko 4000-4500kn jednaka performansama kao i 2080ti.
Bit će super izbor nova 3070 ili polovna 2080ti sa garom za oko 3500kn.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
megabajthr kaže...

U slučaju da nekog zanimaju cijene za RTX 3090 jutros stigao info za dio modela.

Najbolja je ta Inno3D, ne piše ni gaming, ni pro gaming, ni ultra gaming ni omraženi mi OC od 30 MHz. ja bih nju kupiom jer svaka budala zna da su GeForce kartice za igranje igrica, a te gluposti OC ili RGB ovo ono su za dječurliju.

Dakle zaključak je: Najbolja trenutno je Inno3D. Dakle djeco, nema svađanja, lijepo se igrajte.

15 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
chingy-os kaže...
Valentin17 kaže...

Ne kužim čemu bacati novce na ASUS TUF ili Strix kad 90 posto tih kartica može raditi najnormalnije uz sitni underclock bez utjecaja na performanse.

Po meni su modeli kao MSI Gaming X Trio, EVGA FTW, Gigabyte Gaming OC i dalje sjajan odabir.

 Jel se ovaj zajebava

 Inače momak prije nego pišeš meni nešto pogledaj malo cijene. Pa mi reci koja je "jeftinija"


 Momak Tuf je medju jeftinijima i jos k tome medju boljima.

Mexx
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 21:13 (chingy-os).
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
chingy-os kaže...
Luka123 kaže...
chingy-os kaže...
Valentin17 kaže...

Ne kužim čemu bacati novce na ASUS TUF ili Strix kad 90 posto tih kartica može raditi najnormalnije uz sitni underclock bez utjecaja na performanse.

Po meni su modeli kao MSI Gaming X Trio, EVGA FTW, Gigabyte Gaming OC i dalje sjajan odabir.

 Jel se ovaj zajebava

 Inače momak prije nego pišeš meni nešto pogledaj malo cijene. Pa mi reci koja je "jeftinija"


 Momak Tuf je medju jeftinijima i jos k tome medju boljima.

 Ni ja ne kuzim kaj se tu događa, pa TUF je ocit izbor. Odlicno hlađenje i nema problema, a nije skupa.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jampere je D.O.A. zaključaj temu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo Asus Strix.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...

Samo Asus Strix.

 Svijet će stati ako ona nije u kompu. Ubrizgat strix u žile.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na žalosr u RH ASUS je najskuplja... eventualno Zotac AMP Extreme bude skuplji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja se ne zamaram nemam ni za RTX 3080 Konzum K plus Ultra Gaming.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kad se slegne hajp biti će oko 4000-4500kn jednaka performansama kao i 2080ti.
Bit će super izbor nova 3070 ili polovna 2080ti sa garom za oko 3500kn.

 Ispod 5000kn možeš zaboravit na 3070, sa hajpom i bez njega... Isto kao i na RTX 2080ti za 3500kn sa garom na njuškalu... Malo ste previše pali na te fore o nižim cijenama...

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

.

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...

Evo covjek nabavi grafu za 7-9 dana ,prodate ostale dijelove i imate grafu, https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/ryzen-5-3600x-500gb-nmve-8gb-ddr4-rtx-3080-10gb-win-10-office-oglas-32441158 

 pa to stoji od 1 dana kad je "izašla" kartica

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

 Svijet će stati ako ona nije u kompu. Ubrizgat strix u žile.

 STRIX je dušu dao za LN2, zato kod extremnih overclockera i vidiš večinom PCB od strixa, ili EVGAe...  Svoje tržište ima, a to što netko prosječan sa BUG foruma sere po tome, to je totalno nebitno... Prosječan  BUG forumaš u afterburneru digne offset za 150Mhz i misli da je Boga za jaja primio, al pravi igrači potežu to "malo" jače i tim igračima  je jako bitno kakve su komponente na PCBu... Također, ako netko ima love za STRIX model i boli ga dupe za cijenu, zašto ne? Pa nije to moja lova da solim pamet drugima po forumu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 23:09 (NoDe31).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma stvar je kaj večina nas kartice i komponente koristi po "plug'n'play" modelu , a ima (vas?) nekih koji stalno neki OC pa stabilnost pa undervolt, custom fan/power curve pa benchmark.. Ono, izvlačenje maksimuma iz kartice.

Da se ne lažemo i ja sam se sa ryzenom poigrao da vidim "jel ide". Nisam tome posvetio vikend, pa tražio maksimu, dizao voltažu itd.. Ali ispalo je da sam dobio poprilično lijepi primjerak na silicon lotteryu, nešto što je po svemu sudeći "XT" model upakiran u obični.

 

Na stranu to sad.

 

Korisnik koji kupi karticu i stavi ju u računalo i actually igra igre na njemu umjesto vrti benchmarke, njemu je gotovo svejedno kakvu karticu ima dokle god ona radi stabilno. Meni ovo što se sad dešava sa rušenjem 3080-ica smeta jer takve korisnike zahvaća. Kad netko kupi karticu i razvali ju pa je nestabilna - koga briga, sam si je kriv - ali kad ju drži na stock u rashlađenom kućištu da bi izbjegao probleme, pa ih ipak ima, to je tragedija.

 

Inače, da je u RH (ali i po EU) razlika referentne i top ASUS Strix 30-50€ kako neki govore da jest, nema problema, nitko ne bi rekao da je to loša kupnja. Ali gledajte hrvatske trgovine, razlika najjeftinije i ASUS Strix modela u ovom top segmentu bude po 1500-2000kn. To je još jedna kartica. Ne može me NITKO uvjeriti da se to isplati. 300njak kuna da, kao što sam gore spomenuo, ali preko 100€ je sve suludo.

 

Ima dovoljno modela između koji su "OK" - tihi, rade, ne zuje - da bi se toliko isprsili. Pogotovo, ako ste ko ja, pa je to u zatvorenom kućištu i briga vas za RGB i kako to izgleda. Također ne razumijem te usporedbe jer kartica radi na 60, 65 ili 70°C ako ne OC-am, a kartica "uredno radi" do recimo 85 ili 90 ili 105 kako su bile neke koje znam deklarirane (GTX 280 primjerice).

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

gdje ce se moci kupiti founders edition graficke?

jel se moraju direktno od nvidije naruciti sa njihovog shopa?

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 Kod mene piše 1300 eura

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ispraviše.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 Kod mene piše 1300 eura

 bile su tri dostupne kad sam ja gledao, moguce da se prodalo, sori.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 Da ali tko je prodavao ? Ako je direktno iz amazon warehousa onda je 100% legala, ako je neki third party prodavatelj onda je 99.8% scam.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 Da ali tko je prodavao ? Ako je direktno iz amazon warehousa onda je 100% legala, ako je neki third party prodavatelj onda je 99.8% scam.

 uh, ne znam. izasla mi obavijest na keepa i samo sam pasteao na brzinu ovamo bez gledanja.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije nitko cijepljen protiv rušenja pa ni fe ni asus eto. Dječje bolesti moraju bit kod svake nove arhitekture tako je to.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gddr6x ništa drugo!
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad sve ima smisla. Zašto su izdali tako mali broj kartica. Prvi kupci su pokusni kunići. E moj kapitalizme.

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad se zajebajem da je jamper D.O.A. možda je to stvarno tako. Pa ebote nema ni jedne grafe na policama ahahahaha.

Bmk za ovu valjda će 3060ti bit ok jer nije gddr6x

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 16:47 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Možda su driveri/os kombinacija. Nekoć se govorilo sa se izbjegava novi model auta dok se ne uhoda proizvodnja... sad eto i kartice. A ništa, ako se to pokaže kao greška nvidie, pitam se hoće li biti fer i ponuditi kakvu kompenzaciju, jer ne pričamo o malim cijenama? Ako se pokažu nepouzdane, bit će škakljivo na tržištu rabljenih razotkriti koje se prodaju jer su iz ne/poluispravne prve serije.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice