NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Mislim na kraju krajeva ovo uopće nebi trebalo biti ništa spektakularno... klasična smjena generacije. Sjetimo se da je 1070 kad je izašla bila sitno brža od 980Ti također. Jedino je RTX 2070 tu podbacila naspram 1080Ti prošle generacije.. što je kasnije "ispravljeno" releaseom RTX 2070 SUPER (koji je trebao biti default 2070 po meni).

 

E da, isto tako je 1080ka bila 40-50% brža od 980Ti.. što će biti tu i tu kad gledamo 3080 i 2080Ti.

 1.7x brze RT jezgre, 4x brze Tensor jezgre.....to je itekakav skok.

Video DFa je pokazao otprilike 1.8x sveukupni boost a znamo da sa driverima to bude jos dodatno ispeglano pa mislim da je moguc 2x boost koji su najavili. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Samo što sad nema skoka cijena kao sa 10x0 serijom
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mali od foruma kaže...
Samo što sad nema skoka cijena kao sa 10x0 serijom

Točno :) cijena je ogroman faktor. Tako da je cijena puno veće iznenađenje nego performanse.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Mislim na kraju krajeva ovo uopće nebi trebalo biti ništa spektakularno... klasična smjena generacije. Sjetimo se da je 1070 kad je izašla bila sitno brža od 980Ti također. Jedino je RTX 2070 tu podbacila naspram 1080Ti prošle generacije.. što je kasnije "ispravljeno" releaseom RTX 2070 SUPER (koji je trebao biti default 2070 po meni).

 

E da, isto tako je 1080ka bila 40-50% brža od 980Ti.. što će biti tu i tu kad gledamo 3080 i 2080Ti.

 1.7x brze RT jezgre, 4x brze Tensor jezgre.....to je itekakav skok.

Video DFa je pokazao otprilike 1.8x sveukupni boost a znamo da sa driverima to bude jos dodatno ispeglano pa mislim da je moguc 2x boost koji su najavili. 

mrsmith netko je radio analizu, razlika tada je bila oko 50% , najavljena razlika sada je 100% bolje performanse.

 

Drugo je što MEGATAMA kaže skok u sirovim performansama nije jedini, RT je puno bolji nego prije. nVidia to zove "triple double" - treba vidjet u živo kako će to zaista bit, ali najave su bombastične.

7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cini se da su te kartice toliko dobre, da svi drugi nece moci igrati, nego ce gledati slide-show... ili ne?

 

Iskreno, cekam da vidim rezultate na Crysisu, pa cu onda reci "da to je toliko i toliko bolje",

te naravno, najbolji benchmark, Witcher 3.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

mrsmith netko je radio analizu, razlika tada je bila oko 50% , najavljena razlika sada je 100% bolje performanse.

 

Drugo je što MEGATAMA kaže skok u sirovim performansama nije jedini, RT je puno bolji nego prije. nVidia to zove "triple double" - treba vidjet u živo kako će to zaista bit, ali najave su bombastične.

Kud sreće da bude :) Ja prvi zadovoljan pošto sam nVidia fanboy. Ali uvijek s dozom rezerve uzimam te marketinške najave.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Nezz jel tko objavio i koliko je ovo točno

 

 

Kakav je ovo BS test ove kartice - testira u 1080  karticu koja je rađena za 4k gameplay,, kaj on testira proc ?? jer gpu tak ne testira..

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.caseking.de/en/msi-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-10g-10240-mb-gddr6x-gcmc-248.html

 

Pomalo bljuc cijena gaming x trio modela 3080.... S obzirom da im je strix na 805€ nisam baš očekivao ovoliku razliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vrlo vjerovatno da nije daleko od istine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Asus zna zeznut jako. U svemu. Matične, grafičke... Bio bi i red da malo snize tu ROG seriju... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Ekipa, evo novosti, dakle il nema grafi za vas ove godine ili je reklama za preorder?!

https://www.tweaktown.com/news/75052/geforce-rtx-3080-ethereum-mining-beast-3-4x-better-than-2080/index.html
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nadam se potonje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...
Ekipa, evo novosti, dakle il nema grafi za vas ove godine ili je reklama za preorder?!

https://www.tweaktown.com/news/75052/geforce-rtx-3080-ethereum-mining-beast-3-4x-better-than-2080/index.html

 723$ godisnje bez struje... i to upravo u ovo vrijeme, kada se sredi eth, past ce ovo ispod 500$ bez struje lako.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako ikoga zanima,ja sam čisto iz znatiželje zvao PC shop i ADM da provjerim kad bi RTX 3xxx došao kod nas i koliko bi koštao.

U PC shopu su mi rekli da ne znaju cijenu,ali da bi trebalo stići kod njih nešto prije studenog.

U ADM-u su mi rekli da će kod njih doći za 1 i pol mjesec,ali da očekuju smanjeni broj primjeraka zbog korone.Također mi je rekao da ga ljudi zovu 10 puta dnevno i pitaju to pitanje.

Što se cijene tiče,rekao sam da me zanima 3080 model,te je rekao da ako vani košta 700€-750€ da bi kod njih trebala koštati 6000kn-6500kn.

 

Moj PC  
5 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...
Ekipa, evo novosti, dakle il nema grafi za vas ove godine ili je reklama za preorder?!

https://www.tweaktown.com/news/75052/geforce-rtx-3080-ethereum-mining-beast-3-4x-better-than-2080/index.html

 Pa već sad 5700XT drobi toliko, sa 70W manjom potrošnjom.. Za ethereum se čeka Big Navi. AMD je odavno bolji izbor za kopanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 16:49 (leobugi).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Joj ne, samo da rudari opet ne polude, jer nece biti grafe za igranje nigdje po nikakvoj normalnoj cijeni.

 

RX460 4GB -> 300€

GTX1050 4GB -> 350€

 

A ma bjez, ne pricaj rudarima nista, neka se nista o tome ne spominje, grafike ne valjaju za rudarenje,

to je bljak, fuj to, sic sic...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Joj ne, samo da rudari opet ne polude, jer nece biti grafe za igranje nigdje po nikakvoj normalnoj cijeni.

 

RX460 4GB -> 300€

GTX1050 4GB -> 350€

 

A ma bjez, ne pricaj rudarima nista, neka se nista o tome ne spominje, grafike ne valjaju za rudarenje,

to je bljak, fuj to, sic sic...

 Sta? Kakav RX460 po 300 eura? 

Najvise za vrijeme rudarenja sta je bilo je bio RX480 i onda RX580, i opet se naslo po 250 eura (polovan po cijeni novog prakticki).

A do kraja 2019. su pali na 100 eura po njusci

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Joj ne, samo da rudari opet ne polude, jer nece biti grafe za igranje nigdje po nikakvoj normalnoj cijeni.

 

RX460 4GB -> 300€

GTX1050 4GB -> 350€

 

A ma bjez, ne pricaj rudarima nista, neka se nista o tome ne spominje, grafike ne valjaju za rudarenje,

to je bljak, fuj to, sic sic...

 Ma nek polude opet će biti jeftinih kartica za godinu dana kad opet rudarenje bude pušiona.

Možda je i NVIDIA plasirala vijest da poboljša prodaju LOL.

13 godina
offline
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zna li netko da li onih 4 godine garancije tj. 3+1 nakon registracije što daje Gigabyte vrijedi i za naše tržište tj. i za naše dućane? Ako vrijedi, onda ozbiljno razmišljam da sa MSI-ja(Gaming X Trio zadnje dvije grafe) ovaj puta prijeđem na Gigabyte (Aorus Xtreme).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mislim da ta gara vridi globalno preko njihovog websitea i nema veze sa ducanom. ..
Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

Ako ti se pokvari u zadnjoj-četvrtoj godini garancije, karticu šalješ direkt proizvođaču i sam snosiš troškove slanja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 19:15 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
leobugi kaže...
metallic kaže...
Ekipa, evo novosti, dakle il nema grafi za vas ove godine ili je reklama za preorder?!

 Pa već sad 5700XT drobi toliko, sa 70W manjom potrošnjom.. Za ethereum se čeka Big Navi. AMD je odavno bolji izbor za kopanje.

 Ako najavljuju big navi sa 16GB RAM mislim da će ona biti bolji izbor za minanje

Nadam se barem...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...
t00mob kaže...

Ako ti se pokvari u zadnjoj-četvrtoj godini garancije, karticu šalješ direkt proizvođaču i sam snosiš troškove slanja.

 Znači, ukratko, tu četvrtu godinu garancije si možemo objesit mačku za rep. Niš, ostajem na provjerenoj i dobroj Trio seriji.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad sam bas usporedjivao recenzije moje 2080 Strix i  2080 GAMING X TRIO i po temperaturi,decibelima i performansama su doslovno jednake.

Pretpostavljam da bi se slicno moglo ponovit i sa Ampere serijom ali koliko sam vidio recenzije stizu 14 pa ce se na vrijeme znat sta uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Ne želim rec "JESAM REKO?!", ali.... Jesam reko?

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kupit cu ju day one pa me ne dira sta ce bit kasnije 🥂

Inace ovaj skok za 3x u mining performansama je pretpostavljam vezan uz porast teraflopsa sa 10+ na 30tf 2080vs3080.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Prije uz 10GB GDDR6X

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice