Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 713.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CyberDemonVZ kaže...
dr. zlo kaže...
Evo uzea 660 :D, sad ćemo probat. A zašto je multiplayer nekad zahtjevniji?

Zato jer proc mora računati svu gradiku i fiziku koju i u single playeru plus još položaj 64 igrača,  stotinjak ili tisuću metaka svake minute, random eksplozije, događaje na mapi, vozila, ...

Uglavnom, kužiš :)

+ mortar bombardiranje {#}

14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo ima bottlenecka, GPU usage mi sad u AC Black Flag bilo oko 60%, u Heaven benchmarku dosta više, uglavnom 99% ali bi nekad palo i do 50%. CPU usage isto oko 60% u Black Flag, a u Heavenu 40-50%.

 

Al isto sam donekle zadovoljan, Black Flag vrtim na high a FPS mi je isto ko na staroj 5770 kad san vrtia se na low.

 

A jeli se može ikako natirat CPU da se još iskoristi jer mi i dalje nije na 100%, dobro aj nemora 100 ali 90 recimo, ko ovde, jako su opterećeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jesi li ga OC-ao? To je jedan od načina, no sve je pitanje koliko možeš tako dobiti. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
dr. zlo kaže...

Evo ima bottlenecka, GPU usage mi sad u AC Black Flag bilo oko 60%, u Heaven benchmarku dosta više, uglavnom 99% ali bi nekad palo i do 50%. CPU usage isto oko 60% u Black Flag, a u Heavenu 40-50%.

 

Al isto sam donekle zadovoljan, Black Flag vrtim na high a FPS mi je isto ko na staroj 5770 kad san vrtia se na low.

 

A jeli se može ikako natirat CPU da se još iskoristi jer mi i dalje nije na 100%, dobro aj nemora 100 ali 90 recimo, ko ovde, jako su opterećeni.

Podigni takt tog procesora, prouči koji OC tutorijal.

3-3.3GHZ ide sa coolerom poput Katane.

iclock2much
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma da znam OC-ati, ali nemože :( stvarno nez koji k. Čim ga stavim na 2,7 odma se ruši, pokuša sam i dizat voltažu (iako nema logike da se za tako mali OC treba dizat voltaža) i opet isto. Slićno mi je bilo i na staroj matičnoj ali sam tamo bar moga na na 2.7, posli toga bi se rušilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 20:37 (D3lBoy).
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
boxer kaže...

Koja novija grafička kartica bi bila najbolji odabir sa mojim Phenom II x4 965 @3.4 GHz? 

ja sam ga do nedavno koristio sa r9 270 i radilo je super, ali poslje sam ga oc na 4ghz, jer su neki rekli da bi mogao biti lagani bottleneck, ali ja mislim da je ta cijela prica malo pre napuhana pa slobodno mozes r9 270 ili ako te strah r7 260x ali bolje r9 pa malo oc proc

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...
boxer kaže...

Koja novija grafička kartica bi bila najbolji odabir sa mojim Phenom II x4 965 @3.4 GHz? 

ja sam ga do nedavno koristio sa r9 270 i radilo je super, ali poslje sam ga oc na 4ghz, jer su neki rekli da bi mogao biti lagani bottleneck, ali ja mislim da je ta cijela prica malo pre napuhana pa slobodno mozes r9 270 ili ako te strah r7 260x ali bolje r9 pa malo oc proc

Hvala na odgovoru, ali s obzriom da mi nitko blagovremeno nije odgovorio, potražio sam odgovore na netu.

 

Prema onom što sam pročitao korisnici navode da bi gtx 760 ili r9 280x  sasvim fino radile sa overcklockiranim Phenom II x4 965 na 4GHz. 

 

Ima tu i oprečnih mišljenja ali su uglavnom vezani za stock frekvencije Phenoma 965, ima puno fanboyizma flame wara intel vs amd, no međutim pronašao sam i par postova na raznim forumima gdje korisnici tvrde a čak su i pravili neka testiranja (koja sada nažalost ne mogu naći jer sam pregledao desetke linkova) gdje se ne vidi bilo kakvo zagušenje ali na overclockiranom na @4GHz. Bez obzira razmišljao sam o r9 280x (pretpostavljam da je bolji omjer uloženo dobiveno u odnosu na gtx 760) i overclockirati procesor, temperature su sasvim ok na ovom Scythe Mugenu čak i pri velikim vrućinama (pastu nisam promjenio 2-3 godine {#}).

 

Ako ima netko sličnog iskustva, može me slobodno razuvjeriti i preporučiti najbolje rješenje, jer više vjerujem vama.

 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

280x s tim neide niti u ludilu covjece{#} u testu dolje je gtx680 dok je ova 280x jos jaca...

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

http://www.tomshardware.com/reviews/crysis-3-performance-benchmark-gaming,3451-8.html

kolega na forumu je mjerio recimu u bf4 fps, imao je average 50, a ja preko 71-77 ovisno o mapi...sto i nije bas mala razlika!

evo i slika govori vise od 1000 rijeci{#}

govoriti da je proc star 5-6 godina u stanju vrtiti sadasnju "vrlo ozbiljnu grafu":) od 2000+kn postaje vec smjesno...

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 23:14 (Stjepanj).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

280x s tim neide niti u ludilu covjece{#} u testu dolje je gtx680 dok je ova 280x jos jaca...

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

http://www.tomshardware.com/reviews/crysis-3-performance-benchmark-gaming,3451-8.html

kolega na forumu je mjerio recimu u bf4 fps, imao je average 50, a ja preko 71-77 ovisno o mapi...sto i nije bas mala razlika!

evo i slika govori vise od 1000 rijeci{#}

govoriti da je proc star 5-6 godina u stanju vrtiti "vrlo ozbiljnu grafu":) od 2000+kn postaje vec smjesno...

 

Odavno sam prestao pratiti hardverske novosti pa nisam u "modi" što bi se reklo (ne znam sa sigurnošću koja grafička kartica je ekvivalent po jačini drugom taboru, kao niti za procesore), zato sam i došao pitati na forum.

No to nije razlog da se na normalan uljudan upit o takvim stvarim "spušta" nedoraslim odgovorima, jer ne govorim JA da nije bottleneck nego da sam to pročitao na netu dok sam tražio odgovor a usput uljudno tražim da mi netko od vas koji to pratite potvrdi ili dokaže suprotno. 

Ako ne znaš na  upit odgovoriti normalno kao npr. to nije tako, nije tačno iz sljedećih razloga ... a za tvoj proc bi ti bila najbolji odabir xx grafička kartica  (poradi malo na uljudnijoj komunikaciji).

Ismijavanje je inače odlika glupih egoista, pretpostavljam da ne želiš da te netko strpa u koš sa njima?

 

Što je najbitnije nisi odgovorio koja grafička bi bila najbolji izbor za taj procesor.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ja sam govorio opcenito, jer najcesca su takva pitanja! sry ak si se nasao uvrijeden{#}!

a sto se tice nadogradnje osobno nekakvu 260x, maximala po meni, svemu ostalome zaostaje average fps...!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

  Stjepanj ti ne zna drugačije nego tako. Što se tiče tvog upita rekao bih da je svakako preporuka clockati na 4.0Ghz (to je nekako zlatni clock za te Phenome) koju god grafu da uzmeš. Mislim da je s obzirom na sve najbolje nekakva R9 270 za Phenoma no i ako uzmeš R9 280X neće biti drama samo što sasvim sigurno u većini novih igara nećeš imati framerate kao ja sa i7.  GTX 760 je slabija od R9 280X što se tiče te tvoje dileme. Moja preporuka ti je da ako imaš para da uzmeš R9 280X i da onda prvom prilikom mjenjaš komplet platformu (MBU + CPU + RAM).

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

ja sam govorio opcenito, jer najcesca su takva pitanja! sry ak si se nasao uvrijeden{#}!

a sto se tice nadogradnje osobno nekakvu 260x, maximala po meni, svemu ostalome zaostaje average fps...!LP

Ah evo ga, LINK, molim te ako možeš malo prostudiraj usporedbu CPU-GPU kod BF4, zanima me mišljenje da li je test vjerodostojan. 

 

Pogledaj ovu stranicu sa grafovima i posljednju na kojoj je mišljenje, ispada da je u BF4 između Phenoma II x4 980 @3.7 GHz i R290X   vs Core I7 4960X@3.6GHz razlika svega 4 fps na full hd i high detaljima.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Ovo je SP kampanja i poznato je da je u toj situaciji Battlefield jako GPU bound igra što znači da se oslanja na grafu a ne traži nekakav posebno jak CPU. To je iznimka danas a ne pravilo i zato su tu razlike između hrpe procesora zanemarive.

9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bi li sto pomoglo da predem sa 6850 na R9 270X ili GTX660 ? CPU je AMD Athlon II x4 645 3,1(ide na 3,75 Ghz 24/7) jer sam kasnije mislio ubacit FX 6300 umjesto Athlona ??

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 23:16 (WalterWolf).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koliko ce moj AMD atthlon II X4 740 quad core bottleneckati grafu R9 270 2GB. ?   I koji proc preporucujete prema toj grafi ?.   Treba mi za battlefield 4 barem na medium postavkama. . . Hvala unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
arcaINTER kaže...

Koliko ce moj AMD atthlon II X4 740 quad core bottleneckati grafu R9 270 2GB. ?   I koji proc preporucujete prema toj grafi ?.   Treba mi za battlefield 4 barem na medium postavkama. . . Hvala unaprijed.

 

Kocit ce grafu cca 30-40%, tako da ce ti vecinu vremena raditi na 60% u Battlefieldd-u.

 

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
barcaINTER kaže...

Koliko ce moj AMD atthlon II X4 740 quad core bottleneckati grafu R9 270 2GB. ?   I koji proc preporucujete prema toj grafi ?.   Treba mi za battlefield 4 barem na medium postavkama. . . Hvala unaprijed.

 

i3 će biti taman. Neki niži segment i5-ica perfektan.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 15:07 (Chico12).
9 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
WalterWolf kaže...

Bi li sto pomoglo da predem sa 6850 na R9 270X ili GTX660 ? CPU je AMD Athlon II x4 645 3,1(ide na 3,75 Ghz 24/7) jer sam kasnije mislio ubacit FX 6300 umjesto Athlona ??

???

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
WalterWolf kaže...
WalterWolf kaže...

Bi li sto pomoglo da predem sa 6850 na R9 270X ili GTX660 ? CPU je AMD Athlon II x4 645 3,1(ide na 3,75 Ghz 24/7) jer sam kasnije mislio ubacit FX 6300 umjesto Athlona ??

???

to ti je "abnormalan" skok u perfomansama{#}! jos kad predes poslje na fx jos bolje...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel ima tko kombinaciju FX6300 + R9 290 4gb?

 

baš imam priliku testirati navedeno, pa onako... zanima me jel bottlenecka previše ili ni malo...

 

Imam plan danas,sutra to malo testirati stock @4ghz i nešto jače tipa 4.5ghz

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stavi cpu na 4.5ghz I nemas problema.
Hejjjjj
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Ajde istestiraj to malo da vidimo pa usporedi s nekim tko ima R9 sa i7. Stavi na 4.5 Ghz jer je to ono što manje više svi FX-ovi postižu. Bit će zanimljivo vidjeti kako radi grafa od 2800 kn sa procesorom od 700 kn {#}. Znam već otprilike kako će to biti ali kad već imaš priliku istestiraj malo {#}.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

najgore mi što trenutno nemam niti jedan acc sa nekom multy igrom :S iako mislim da imam negdje BF3 :D

 

bum vidio sutra što imam da testiram

 

Ak niš drugo odvrtiti cu par igrica i programa sa npr 260x / 280x / 290 grafama pa da vidim FPS kako se ponaša

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne znam koliko ima veze s temom, ali kako mogu provjeriti ispravnost procesora nakon udara groma? Nije direktno udario u kuću, mislim da je kroz mrežni kabal išlo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ubaciti na ispravnu ploču sa svim ostalim ispravnim dijelovima i vidjeti da li pali računalo... ako pali onda odvrtiti neki test u windowsima tipa intel burn (za intel), lynx, occt...

 

Ali teško da proc ode tago, pretežno napajanje i ploča ili mrežna stradaju

 

p.s nema nikakve veze s temom :D

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 14:36 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja grafa bi se najbolje uklopila u konfu? FX 6300 + coolermaster seidon 120v , gigabyte 970a-ds3p, 8gb ripjaws, xfx ts series 550w, zalman z5 plus

Znaci da nema bottlenecka na 1080p, mislio sam da bi 270x dobro sjela, mogu uzeti i jace, ali dali ce biti bez bottlenecka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
alien20 kaže...

Koja grafa bi se najbolje uklopila u konfu? FX 6300 + coolermaster seidon 120v , gigabyte 970a-ds3p, 8gb ripjaws, xfx ts series 550w, zalman z5 plus

Znaci da nema bottlenecka na 1080p, mislio sam da bi 270x dobro sjela, mogu uzeti i jace, ali dali ce biti bez bottlenecka?

R9 270X bi super pasala uz navedeni FX6300,ali ako si dovoljno brz ugrabi nešto jaču Asus R9 280 DC II za 1600kn http://www.instar-informatika.hr/graficka-asus-r9-280-3gb-ddr5-r9280-dc2t-3gd5-best-buy/SK844588

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 12:48 (3n3m1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
3n3m1 kaže...
alien20 kaže...

Koja grafa bi se najbolje uklopila u konfu? FX 6300 + coolermaster seidon 120v , gigabyte 970a-ds3p, 8gb ripjaws, xfx ts series 550w, zalman z5 plus

Znaci da nema bottlenecka na 1080p, mislio sam da bi 270x dobro sjela, mogu uzeti i jace, ali dali ce biti bez bottlenecka?

R9 270X bi super pasala uz navedeni FX6300,ali ako si dovoljno brz ugrabi nešto jači Asus R9 280 DC II za 1600kn http://www.instar-informatika.hr/graficka-asus-r9-280-3gb-ddr5-r9280-dc2t-3gd5-best-buy/SK844588

Uzimam to onda, nisam vidio da ima tako jeftino lol

10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kupi r9 280 biće ona sasvim ok i cpu će ju izgurat
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
2 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice