AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: AMD Navi
OnTime kaže...

Rame uz rame 4080 i tu i tamo i jača, u nekim igrama parira i 4090, čak i brža, sve u svemu Amd congrats, još samo da vidimo cijene i to je to. 4080 će morat dolje cijenom ili će im skupljat prašinu u skladištu.

 Da, a RT pušing na najjače... Meni je to deal breaker

Sve Vas Volim
2 godine
offline
Re: AMD Navi
Srce Isusovo kaže...
OnTime kaže...

Rame uz rame 4080 i tu i tamo i jača, u nekim igrama parira i 4090, čak i brža, sve u svemu Amd congrats, još samo da vidimo cijene i to je to. 4080 će morat dolje cijenom ili će im skupljat prašinu u skladištu.

 Da, a RT pušing na najjače... Meni je to deal breaker

 Ma kakav raytracing, $200 više za 4080, dost slabije performanse ali dobiješ raytracing, radije idem na bolje performance nego na RT.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 15:26 (OnTime).
5 godina
offline
Re: AMD Navi
OnTime kaže...

 Ma kakav raytracing, $200 više za 4080, dost slabije performanse ali dobiješ raytracing, šta će mi raytracing.

 Da gimmick... Največa promjena u grafici od quake-a a ti to nazivaš gimmickom... Da je skup - skup je ali da je dobar - o da - jebeno dobar "gimmick". 

Sve Vas Volim
15 godina
offline
AMD Navi

Ako misle išta trebaju još spustit cijenu ovome. Ali kako amd u MW2 toliko melju nevidiju.Uglavnom xtx više konkurira rtx4080 kako su i rekli.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 15:29 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
AMD Navi

Cost per frame, wow, skoro duplo jeftiniji frame od 4090 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 15:30 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Navi
Srce Isusovo kaže...
OnTime kaže...

 Ma kakav raytracing, $200 više za 4080, dost slabije performanse ali dobiješ raytracing, šta će mi raytracing.

 Da gimmick... Največa promjena u grafici od quake-a a ti to nazivaš gimmickom... Da je skup - skup je ali da je dobar - o da - jebeno dobar "gimmick". 

 Aj ti onda sa tim svojim gimmickom u svoja 4 zida ili u topic o nvidiji, hvala.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Srce Isusovo kaže...
OnTime kaže...

 Ma kakav raytracing, $200 više za 4080, dost slabije performanse ali dobiješ raytracing, šta će mi raytracing.

 Da gimmick... Največa promjena u grafici od quake-a a ti to nazivaš gimmickom... Da je skup - skup je ali da je dobar - o da - jebeno dobar "gimmick". 

 I zaboravio si na DLSS.

 

Zapravo ovo je što sam i očekivao. 4090 je zvijer za sebe.

 

4080 (add dlss, rt) je mrvu slabija od 7900xtx. Doslovno mrvu.

 

Da bar Nvidia spusti cijenu 4080rtx ne bi ni vodili ovaj razgovor hehe.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
AMD Navi

Xtx i xt razlika 10-19% ovisno o rezoluciji, cijenom 100$. XT slabiji 10-14% od rtx4080 za dosta manju lovu, nije za bacit. Ali RT loše nedostatak dlss-a treba to biti još jeftinije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

RT ide bolje nego kaj sam ocekivao.

Nije loše. Samo da se bore, a ne da si ruku daju i zamrznu cijene

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Rt je u klasi 3090-ke. Ko ih ebe nek stoje na policama rtx i rx jer ovo će biti cijena paprena. Biti će takva cijena dok god ima prijašnja generacija na lagerima.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
AMD Navi

Al potrosnja je dost visoka.

Rtx 4080 je ECO graficka naspram ove hehe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Odlicna serija od AMDa ali enormno preskupa kao i 4xxx od Nvidie.

Te grafe nemaju sta trazit iznad 700eu,plafon.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

Al potrosnja je dost visoka.

Rtx 4080 je ECO graficka naspram ove hehe

 Tako je, rtx4080 je efikasnija, xtx vuče 50W više.Čak i XT vuče 15W više rx4080. Katastrofa šta se toga tiće ma ustvari sve skupa za mene ima minus omjer cijene i svega ostalog, iako je dosta povoljnije od konkurencije.Kada budu došle cjenom do 700€ bit će nešto.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Santana kaže...

Al potrosnja je dost visoka.

Rtx 4080 je ECO graficka naspram ove hehe

 Tako je, rtx4080 je efikasnija, xtx vuče 50W više.Čak i XT vuče 15W više rx4080. Katastrofa šta se toga tiće ma ustvari sve skupa za mene ima minus omjer cijene i svega ostalog, iako je dosta povoljnije od konkurencije.Kada budu došle cjenom do 700€ bit će nešto.

 Na zalost cijena nece nikad biti oko 700 eura ni za Amd niti Nvidiju:)

15 godina
offline
Re: AMD Navi
snake1kl kaže...
dery kaže...
Santana kaže...

Al potrosnja je dost visoka.

Rtx 4080 je ECO graficka naspram ove hehe

 Tako je, rtx4080 je efikasnija, xtx vuče 50W više.Čak i XT vuče 15W više rx4080. Katastrofa šta se toga tiće ma ustvari sve skupa za mene ima minus omjer cijene i svega ostalog, iako je dosta povoljnije od konkurencije.Kada budu došle cjenom do 700€ bit će nešto.

 Na zalost cijena nece nikad biti oko 700 eura ni za Amd niti Nvidiju:)

 Pogledaj prijašnju kako može bar što se tiće amd-a.Od nevidije to ne očekujem.

Uglavnom tko ima hi end prijašnju seriju preskočiti ove slobodno.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
AMD Navi

A gdje je zweeeerrr?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Dok padne cijena novih kartica trebat ce sigurno godina dana.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Strider91 kaže...

A gdje je zweeeerrr?

Nema šta sve se znalo, ovo smo očekivali ustvari amd je rekao gdje konkurira xtx.Reči će on jesam vam rekao 

kradem mine iz minskog polja
2 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Santana kaže...

Al potrosnja je dost visoka.

Rtx 4080 je ECO graficka naspram ove hehe

 Tako je, rtx4080 je efikasnija, xtx vuče 50W više.Čak i XT vuče 15W više rx4080. Katastrofa šta se toga tiće ma ustvari sve skupa za mene ima minus omjer cijene i svega ostalog, iako je dosta povoljnije od konkurencije.Kada budu došle cjenom do 700€ bit će nešto.

 50W više mjesečno ispadne cca 50 kn stime da grafa mora radit 24 sata dnevno. A naravno da nebi radila 24 sata dnevno, da radi i 12h sati dnevno to je oko 80 lipa više, odnosno 25 kn mjesečno više od 4080, znači dolazimo do cifre koja je zanemariva ako se igraš 3-4 sata dnevno,  tako da šta je tu točno sad katastrofa?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 17:31 (OnTime).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

4080 (add dlss, rt) je mrvu slabija od 7900xtx. Doslovno mrvu.

 ma čak je i australski stevo rekao da je 4080 u svemu superioran proizvod, pa da čak i razlika u cijeni u tom segmentu nije bitna

...in almost every measurable metrics the rtx 4080 is a superior product. It offers comparable rasterization performance, significantly better ray tracing performance, better upscaling as dlss is superior to fsr, it also uses less power and the media engine is better supported.
The only thing going for the 7900xtx is the fact that it's 17% cheaper, but i feel like when spending a thousand dollars on a graphic card, and that's lot of money - do you really care about 200 dollars? Do you really care to spend the extra money to get the superior product?

 

ne znam, konkurencija je dobra stvar, no u tom segmentu, kad potrošiš toliko love na grafu, onda stvarno želiš all bells and whistles, a rt to jest

mislim da će se puno važnija bitka voditi za niže klase i tu amd ne smije ovako podbaciti, no to nažalost trebamo čekati još mjesecima

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 17:31 (picajzla0707).
11 godina
offline
AMD Navi

Ja sam danas zavrsio Portal RTX koji je cisti path trace i na rtx3080 se vrtio odlicno u 1440p uz dlss stoga ne vidim problem u ovim AMD grafama koje su po pitanju RTa jos jace.

 

Uglavnom,sto se mene tice ja cekam 2024 i nove serije ili bagatela rtx4080....ali bagatela 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Ja sam danas zavrsio Portal RTX koji je cisti path trace i na rtx3080 se vrtio odlicno u 1440p uz dlss stoga ne vidim problem u ovim AMD grafama koje su po pitanju RTa jos jace.

 

Uglavnom,sto se mene tice ja cekam 2024 i nove serije ili bagatela rtx4080....ali bagatela 🥂

 Ja cu sutra odluciti dali cu uzeti 7900 xtx ili rtx 4080, zavisi koja ce biti cijena partnerskih modela 7900.

12 godina
offline
AMD Navi

Vidim spominje se dlss, da li mi treba dlss na 7900xtx koja 95% igara vrti do 120 fpsa? Naravno da ne, imam 3070 i dlss quality u nfs unbound i rdr2 izgleda dosta loše. Radije peglam 4k 60 fps bez dlss'a nego 4k 120 fps'a uz dlss. Upscaling i gubitak kvalitete slike oni nazovu dlss'om. A o RT'u neću ni pričat dal mi je potreban. Tako da $200 više za dlss i rt skroz nepotrebno, a 50W amo tamo ne igra nikakvu ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 17:57 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

a koji je ovo pimpek??? 

100w u idle i gledanju jubito 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

a koji je ovo pimpek??? 

100w u idle i gledanju jubito 

 To je žešće sranje, valjda će popravit sa drajverima.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Cryogenic kaže...

 To je žešće sranje, valjda će popravit sa drajverima.

 ma dobro je ipak, wizzard je ponovo istestirao

edit: just tested it, YT 4K = ~100 W, 1440p = 100 W too, 1080p = 50 W, 720p = 21 W

 

prebaciš gledanje filmova i jubito u 720p i problem riješen 

 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

To je multi monitor potrošnja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

To su stvari koje se  mogu lako popraviti, ima vaznijih stvari od toga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

4080 (add dlss, rt) je mrvu slabija od 7900xtx. Doslovno mrvu.

 ma čak je i australski stevo rekao da je 4080 u svemu superioran proizvod, pa da čak i razlika u cijeni u tom segmentu nije bitna

...in almost every measurable metrics the rtx 4080 is a superior product. It offers comparable rasterization performance, significantly better ray tracing performance, better upscaling as dlss is superior to fsr, it also uses less power and the media engine is better supported.
The only thing going for the 7900xtx is the fact that it's 17% cheaper, but i feel like when spending a thousand dollars on a graphic card, and that's lot of money - do you really care about 200 dollars? Do you really care to spend the extra money to get the superior product?

 

ne znam, konkurencija je dobra stvar, no u tom segmentu, kad potrošiš toliko love na grafu, onda stvarno želiš all bells and whistles, a rt to jest

mislim da će se puno važnija bitka voditi za niže klase i tu amd ne smije ovako podbaciti, no to nažalost trebamo čekati još mjesecima

 Znaci kod nas bi trebale biti ove cijene...RTX 4080 12k kuna a 7900XTX 10k kuna ?

12 godina
online
Re: AMD Navi

RTX 4080 kodnas je od 13700k, a RX 7900XTX vjerojatno oko 11-12k.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice