Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vidjeti cu, mozda uzmem ali stavio sam fusso pocetkom ljeta tako da sumnjam da ce biti u skorije vrijeme, vjerojatno tamo oko 4mj. kada uzmem drugi auto cu staviti hybrid. Meni je trebalo 1-2h da stavim fusso. Pripremi dvije microfibre, jedna za stavljanje voska, a druga za brisanje nakon 3 minute jer ako ostavis predugo tesko se brise, nemoj staviti previse na aplikator jer se onda brise tesko i bude muljavo. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vidjeti cu, mozda uzmem ali stavio sam fusso pocetkom ljeta tako da sumnjam da ce biti u skorije vrijeme, vjerojatno tamo oko 4mj. kada uzmem drugi auto cu staviti hybrid. Meni je trebalo 1-2h da stavim fusso. Pripremi dvije microfibre, jedna za stavljanje voska, a druga za brisanje nakon 3 minute jer ako ostavis predugo tesko se brise, nemoj staviti previse na aplikator jer se onda brise tesko i bude muljavo. 

 A za fusso jel potrebna neka posebna primjena ili je dovoljno detaljno oprati auto ? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba detaljno oprati, bilo bi dobro i glinom proci jer sve sto je na laku ce ostati ispod voska, a fusso se ne skida lagano. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

e, dečki, a kaj je bolje uzeti Angelwax AnGel ili Angelwax Enigma? Kad se koji koristi? Kakva je razlika? Da li ti proizvodi se mogu staviti istovremeno? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax Profiline Speed Protect

 

EDIT: slike su bez ikakvih efekata/filtera

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 13:09 (Stolnik).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kicmabrajker kaže...

e, dečki, a kaj je bolje uzeti Angelwax AnGel ili Angelwax Enigma? Kad se koji koristi? Kakva je razlika? Da li ti proizvodi se mogu staviti istovremeno? 

 Pa angel je za unutrasnje plastike.  Meni je odlican. Premazao sam unutra sa aplikatorom i ukoliko imas viska obrises sa mikrofibrom. Nije masno i plastika izgleda kao nova. 

A enigma je za vanjski dio vozila ako se ne varam.  Ovisi sta ti trebas. 

Gumu/ brtvu oko vrata i panoramskog krova sam premazao sa angelwax elixir. 

Jedino sto sam kupio bezveze je carpro iron x. Reagirao je jedino oko felgi. Al spricao sam samo donji dio vozila nisam se bas usudio gore oko stakla gdje su gumene brtve.

 

Sutra si idem po angelwax fastfoam i neki bug remover nisam jos uopce isprobao onaj karcher foam gun. Nisam jednostavno stigao.

 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
kicmabrajker kaže...

e, dečki, a kaj je bolje uzeti Angelwax AnGel ili Angelwax Enigma? Kad se koji koristi? Kakva je razlika? Da li ti proizvodi se mogu staviti istovremeno? 

 Pa angel je za unutrasnje plastike.  Meni je odlican. Premazao sam unutra sa aplikatorom i ukoliko imas viska obrises sa mikrofibrom. Nije masno i plastika izgleda kao nova. 

A enigma je za vanjski dio vozila ako se ne varam.  Ovisi sta ti trebas. 

Gumu/ brtvu oko vrata i panoramskog krova sam premazao sa angelwax elixir. 

Jedino sto sam kupio bezveze je carpro iron x. Reagirao je jedino oko felgi. Al spricao sam samo donji dio vozila nisam se bas usudio gore oko stakla gdje su gumene brtve.

 

Sutra si idem po angelwax fastfoam i neki bug remover nisam jos uopce isprobao onaj karcher foam gun. Nisam jednostavno stigao.

 

 Imas na DLS-u Bilt Hamber auto foam kao jeftiniji alternativu fastfoamu, fastfoam i auto foam so dosta snažni snow foamovi inače, a za bug remover Shiny Garage Bug-Off, definitivno najbolji bang4buck bug remover dostupan kod nas

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
kicmabrajker kaže...

e, dečki, a kaj je bolje uzeti Angelwax AnGel ili Angelwax Enigma? Kad se koji koristi? Kakva je razlika? Da li ti proizvodi se mogu staviti istovremeno? 

 Pa angel je za unutrasnje plastike.  Meni je odlican. Premazao sam unutra sa aplikatorom i ukoliko imas viska obrises sa mikrofibrom. Nije masno i plastika izgleda kao nova. 

A enigma je za vanjski dio vozila ako se ne varam.  Ovisi sta ti trebas. 

Gumu/ brtvu oko vrata i panoramskog krova sam premazao sa angelwax elixir. 

Jedino sto sam kupio bezveze je carpro iron x. Reagirao je jedino oko felgi. Al spricao sam samo donji dio vozila nisam se bas usudio gore oko stakla gdje su gumene brtve.

 

Sutra si idem po angelwax fastfoam i neki bug remover nisam jos uopce isprobao onaj karcher foam gun. Nisam jednostavno stigao.

 

 ma mislil sam na onaj enigma interno, i jedan i drugi su za interijer...enigma interno je kao s nekim dodatkom na bazi keramike, narucio bih si neke sitnice sa phd-a pa se sad dvoumim izmedu tog dvoje, makar me nekak anGel vise privlaci

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dakle,ne da mi se više zaj sa dpf i regeneracijama i ciscenjem u servisu pa sam odlucio odradit stage 1,dpf i egr off.Slusam preporuke,ali ljudi koji znaju odradit posao kako spada.Astra J,1.7 CDTI 92 kw

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imas THP i Citius.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 13:44 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

 

 Imas na DLS-u Bilt Hamber auto foam kao jeftiniji alternativu fastfoamu, fastfoam i auto foam so dosta snažni snow foamovi inače, a za bug remover Shiny Garage Bug-Off, definitivno najbolji bang4buck bug remover dostupan kod nas

 Kakav je autofoam od BH-a?  Vidim na DLS-u 5l za samo 180kn, kako god vise dobijem nego 80ak kn po litri za prosjecne APCove.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
luka94 kaže...

 

 Imas na DLS-u Bilt Hamber auto foam kao jeftiniji alternativu fastfoamu, fastfoam i auto foam so dosta snažni snow foamovi inače, a za bug remover Shiny Garage Bug-Off, definitivno najbolji bang4buck bug remover dostupan kod nas

 Kakav je autofoam od BH-a?  Vidim na DLS-u 5l za samo 180kn, kako god vise dobijem nego 80ak kn po litri za prosjecne APCove.

 Autofoam po svemu što vidim je dosta rijedak snow foam, što je zapravo dobro, jer polako teče sa auto umjesto da spadne od jednom kao obični foamovi, ako se ne varam u auto foamu ima nekoliko % njihovog APC-a Surfex HD, tako da je dosta snažan prewash po svemu sudeći. Forensic Detailing je napravio dosta dobar video o foamovima među kojima je i Autofoam

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imas THP i Citius.

 Thp 600 e  Citius 325 e

Nije mala razlika a identicno ks i nm se dobije?U cemu je caka?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

THP radi na valjcima i bude mapa za tvoj auto, Citius je generička. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

THP radi na valjcima i bude mapa za tvoj auto, Citius je generička. 

  

 E Citius, bježim od toga ko vrag od tamjana. Lik shebo komp na autu mi dodatnih 5000kn troškova, šogoru mapirao auto - krepala mašina. 

 Lik fura hawai košuljicu i ne prlja ručice, što ide preko laptopa ide a za ostalo ga boli...

 

  Probaj ti pa javi...  

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam, ja samo priznajem mape radene na valjcima i specificno za moj auto. Moze doci do svakakvih problema jer ljudi kupe krampove sa samo "250k" km na satu, pravac na remap i onda lopatom skupljas dijelove motora s ceste. Muha radi na valjcima i nije skup.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 15:22 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Dakle,ne da mi se više zaj sa dpf i regeneracijama i ciscenjem u servisu pa sam odlucio odradit stage 1,dpf i egr off.Slusam preporuke,ali ljudi koji znaju odradit posao kako spada.Astra J,1.7 CDTI 92 kw

 Meni je THP radio astru H 1.7 cdti ali prije cca 10 godina. Jod je bio na zagrebackoj cesti.  Sa 100 na 130ks. Auto je doslovno letio prema onoj verziji od 100ks kad je bio serijski.  Kuplung mi je izdrzao cca godinu dana pocela je lamela kliziti. Turbo,motor i dizne bez problema sve do 390tkm onda je riknuo turbo.

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bjezi od citiusa cim dalje...

strgao mi senzor i iskljucio ga da ne kaze gresku. godinu dana se s time patio dok mi drugi maper nije riješio problem...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ta "mapa" kod citiusa je zapravo smece koje samo napravili da laze ECU da salje vise goriva, auto mozda ide bolje ali pitanje kolko dugo 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

 Kakav je autofoam od BH-a?  Vidim na DLS-u 5l za samo 180kn, kako god vise dobijem nego 80ak kn po litri za prosjecne APCove.

 Autofoam po svemu što vidim je dosta rijedak snow foam, što je zapravo dobro, jer polako teče sa auto umjesto da spadne od jednom kao obični foamovi, ako se ne varam u auto foamu ima nekoliko % njihovog APC-a Surfex HD, tako da je dosta snažan prewash po svemu sudeći. Forensic Detailing je napravio dosta dobar video o foamovima među kojima je i Autofoam

 Od Kocha onaj Green sam koristio do sad i cudo je. Nije toliko pjenast, ali bome nakon njega sve ide s auta tako da sam prilicno zadovoljan s njim, s obzirom da ga koristim i u interijeru. Ali problem je sto na 3 auta, ta 1l ne traje nista, tako da mi ovih 5l za 180kn svakako bolje nego 80kn za litru. (iako 1 APC nije lose imat za sitne stvari)

Di2 & EPS FTW!
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A drivers wish?Sto se tice remapa?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Citius kolko znam se davno prije zvao juris i bio je glavna faca za tjuning, spojleri, aftermarket branici, sve živo je lik imao, tj kolko vidim i dan danas prodaje spojlere i lipove za fiat tipo OGLAS

i za tjuning favoritke se nađu spojleri OGLAS2

 

OGLAS3

 

A da je čovjek ozbiljan u svom poslu, potvrđuje da čak i za autobuse ima dijelova OGLAS4

 

Čovjek je trgovac i preko 20 godina je na istoj lokaciji, samo se teže prilagodio promjeni vremena i većom potražnjom chip tuninga nad estetikom haha...
Nekada kad se utrkivalo po Aveniji Dubrovnik ispred zgrade Ine, uglavnom su se spojleri metali, muzika, svjetla, furanje na need for speed underground, nije se tada čipiralo haha i citius je bio glavni, tj tadašnji juris, a sad fuckaj ga haha pojavila mu se konkurencija...

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pitam se di su dospjeli svi ti ćjunirani auti, nekada se nije tražio atest kao danas za bilo kakvu izmjenu na autu...

 

 

Off topic:
BTW:
Prije cca mjesec dana sam pisao i napravio anketu kako se čudim da hrpa ljudi po ljeti vozi na zimskim gumama, ali doslovno di god se okrenem barem jedno vozilo je na zimskim gumama...

Evo danas opet, u pola sata vožnje dvije slike sam uspio okinut dok sam čekao na semaforu...
Nissan qashqai

 

Zatim relativno nova bembara, a i ako malo bolje pogledamo, autoškola ispred je također na zimuljama

 

U Zagrebu bi rekao da barem 50% ljudi u sred ljeta vozi na zimskim gumama, ali doslovno na svakom semaforu kad pogledam vozilo do mene, vozi na zimskim gumama, zanimljivo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 23:05 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
luka94 kaže...

 Kakav je autofoam od BH-a?  Vidim na DLS-u 5l za samo 180kn, kako god vise dobijem nego 80ak kn po litri za prosjecne APCove.

 Autofoam po svemu što vidim je dosta rijedak snow foam, što je zapravo dobro, jer polako teče sa auto umjesto da spadne od jednom kao obični foamovi, ako se ne varam u auto foamu ima nekoliko % njihovog APC-a Surfex HD, tako da je dosta snažan prewash po svemu sudeći. Forensic Detailing je napravio dosta dobar video o foamovima među kojima je i Autofoam

 Od Kocha onaj Green sam koristio do sad i cudo je. Nije toliko pjenast, ali bome nakon njega sve ide s auta tako da sam prilicno zadovoljan s njim, s obzirom da ga koristim i u interijeru. Ali problem je sto na 3 auta, ta 1l ne traje nista, tako da mi ovih 5l za 180kn svakako bolje nego 80kn za litru. (iako 1 APC nije lose imat za sitne stvari)

 Imaš tamo u Zg-u u blizini koturaške Detailing star, 1L green stara ti je 50kn, a ovaj veliki kanister 310kn, mada za vanjsko pranje možda nebi baš često koristio snažan APC, pogotovo ako ima bilo kakav premaz na autu

https://detailing-star.hr/proizvod/green-star-1-kg/

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

 

 

Off topic:
BTW:
Prije cca mjesec dana sam pisao i napravio anketu kako se čudim da hrpa ljudi po ljeti vozi na zimskim gumama, ali doslovno di god se okrenem barem jedno vozilo je na zimskim gumama...

Evo danas opet, u pola sata vožnje dvije slike sam uspio okinut dok sam čekao na semaforu...
Nissan qashqai

 

Zatim relativno nova bembara, a i ako malo bolje pogledamo, autoškola ispred je također na zimuljama

 

U Zagrebu bi rekao da barem 50% ljudi u sred ljeta vozi na zimskim gumama, ali doslovno na svakom semaforu kad pogledam vozilo do mene, vozi na zimskim gumama, zanimljivo...

 Ne kuzim kak policija ne pazi na to ? Pa covjece uzmes presretaca, odes u ZG i eto ti hrpetina kazni... Ali ne, moraju oni negdje cucat u grmovima, da nebi slucajno pomaknuli svoju nogicu 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
1BIT kaže...

 

 

 

Off topic:
BTW:
Prije cca mjesec dana sam pisao i napravio anketu kako se čudim da hrpa ljudi po ljeti vozi na zimskim gumama, ali doslovno di god se okrenem barem jedno vozilo je na zimskim gumama...

Evo danas opet, u pola sata vožnje dvije slike sam uspio okinut dok sam čekao na semaforu...
Nissan qashqai

 

Zatim relativno nova bembara, a i ako malo bolje pogledamo, autoškola ispred je također na zimuljama

 

U Zagrebu bi rekao da barem 50% ljudi u sred ljeta vozi na zimskim gumama, ali doslovno na svakom semaforu kad pogledam vozilo do mene, vozi na zimskim gumama, zanimljivo...

 Ne kuzim kak policija ne pazi na to ? Pa covjece uzmes presretaca, odes u ZG i eto ti hrpetina kazni... Ali ne, moraju oni negdje cucat u grmovima, da nebi slucajno pomaknuli svoju nogicu 

 Na šta da pazi?

 

BTW vidim da se dosta ljudi razumije u detailing pa imam pitanje:

 

Može li se na površini koja je obojana, ali nema lak (dakle nije auto u pitanju) 'povratiti'. Radi se o poljoprivrednom stroju koji je u super stanju i bilo bi ga šteta lakirati a gore je originalna neoštećena boja, samo što je dosta izbljedila. Ima li pomoći?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Ne kuzim kak policija ne pazi na to ? Pa covjece uzmes presretaca, odes u ZG i eto ti hrpetina kazni... Ali ne, moraju oni negdje cucat u grmovima, da nebi slucajno pomaknuli svoju nogicu 

 Pa po ljeti možeš vozit šta hoćeš sve dok ima ripni guma, pa čak i da je plastična, samo šta se zimske gume po ljeti brže troše i gube svoja elastična svojstva usred viših temperatura za koje nisu namjenjene, pa kad dođe zima, takve gume više nisu upotrebljive u zimskim uvjetima...

Ne znam, ali po ovome šta vidim u Zagrebu, hrpa ljudi šta vozi "novije" aute do 8 godina starosti se vozi na zimskim gumama, pa dobim dojam da su zadnju kunu iskeširali za auto, pa se nema za dva seta guma...niti za bilokakav servis...

 

A ne možeš im ništa, ali kažem, problem je kad se takvi na tim istim gumama po zimi nastave vozit, jer na gumi samo piše da je zimska, ali nema veze sa zimskom gumom...

nul-3 kaže...

BTW vidim da se dosta ljudi razumije u detailing pa imam pitanje:

 

Može li se na površini koja je obojana, ali nema lak (dakle nije auto u pitanju) 'povratiti'. Radi se o poljoprivrednom stroju koji je u super stanju i bilo bi ga šteta lakirati a gore je originalna neoštećena boja, samo što je dosta izbljedila. Ima li pomoći?

 U dobrim rukama sve se može

 
 
 
 

Realno sa tim voskovima i pastama se mogu polirati sve metalne lakirane površine, od kućišta računala, do tostera, frižidera i bicikla

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 9:37 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajde još što u Zagrebu voze cijele godine na zimskima donekle razumijem,netko tko radi 5-6-7000km godišnje i živi u stanu možda mu se ni neisplati jer drugi set nema gdje stavit pa onda mora plaćat hotel za gume i još ako mijenja na istim felgama to je 400-500kn godišnje, ali kad vidim Pula,Split,Šibenik tablice a ono zimske gume sad po ljeti e to ne razumijem.

Što se tiče obnove singe stage boje možeš, ali pitanje koliko će proći prije nego što ti ponovno matira jer većina poljo strojeva su vani vani na suncu po cijele dane, to bi bilo najbolje vodeni šmirgl 1500 i samo bezbojnim lakom prešpricat.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Ajde još što u Zagrebu voze cijele godine na zimskima donekle razumijem,netko tko radi 5-6-7000km godišnje i živi u stanu možda mu se ni neisplati jer drugi set nema gdje stavit pa onda mora plaćat hotel za gume i još ako mijenja na istim felgama to je 400-500kn godišnje

 Istina, ako netko tako procijeni da mu je sigurnost manje važna

Zamisli po zimi u Zagrebu zakočiš na semaforu na crveno, zakoči i ovaj iza tebe i sparkira ti se u gepek jer su mu se zimske gume stvardnule od vožnje ljeti...
Ili još gore, iskoči mu pješak i lik zakoči sa takvim gumama i samo odskliže, pomete i pješaka i sve...

 

 

Off topic:
ARazer 
Jel ovo tvoja bivša?
OGLAS

 

BTW: ova yuasa šta je ugrađena bi i šlepera startala, di neće 1.8 iz keca

overpowered aku je ugrađen, ali ne može štetiti

(barem mi ovako po dimenzijama izgleda, aku skoro veći od motora)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 12:03 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Kod stare na corsi b zimska fulda 6 godina i 40k km voza se ljeti i zimi sad su pri kraju. Iako ove zime nije bilo puno snježnih dana uspio sam se provest na njima po snijegu i bljuzgi i normalno drže, svaku jesen su rotirane , svaka 2 tjedna premazane i auto stoji većinom u hladu. Tak da ona priča da gume nakon 4-5 godina se mogu bacit pada u vodu. Sve ovisi o ponašanju prema gumi.

 Već sam pisao ovdje pa evo. Uostalom kad padne prvi snijeg uvijek se ode negdje gdje nema prometa pa se zakoči malo jače i vidi otprilike kako gume drže, barem je to moja praksa, i normalno drži se veći razmak, manja brzina, veća opreznost, i naravno mobitel u džepu a ne u rukuma, pa onda možeš i zimi sa ljetnima vozit a opet nećeš napravit sranje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 12:24 (ZooZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Ajde još što u Zagrebu voze cijele godine na zimskima donekle razumijem,netko tko radi 5-6-7000km godišnje i živi u stanu možda mu se ni neisplati jer drugi set nema gdje stavit pa onda mora plaćat hotel za gume i još ako mijenja na istim felgama to je 400-500kn godišnje, ali kad vidim Pula,Split,Šibenik tablice a ono zimske gume sad po ljeti e to ne razumijem.

Što se tiče obnove singe stage boje možeš, ali pitanje koliko će proći prije nego što ti ponovno matira jer većina poljo strojeva su vani vani na suncu po cijele dane, to bi bilo najbolje vodeni šmirgl 1500 i samo bezbojnim lakom prešpricat.

 druze cijela Bosna se voza na M+S gumama jer je davno neko ljudima utufio u glavu da to moze i ljeti i zimi 

 

 

Oca uspio tek prije 2 godine nagovorit da kupi ljetne gume i evo kaze prvi put da ne mora svake zime nove gume kupovat haha

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice