FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

poruka: 106
|
čitano: 17.232
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
IfeCro kaže...

Da Kina može biti spas. Dok god ne prođe ACTA a sigurno hoće jer će se netko dobro potruditi (financijski) da prođe a onda tvoj ISP kontrolira i odgovara za što i gdje skidaš.

 

To bi bilo užasno, ali teško mi je povjerovati da će to proći u EU ! To bi značilo potpunu smrt privatnosti na Internetu, ISP bi radi sprečavanja piratstva bio obavezan nadzirati SAV tvoj promet, to je očigledan poziv na privacy abuse i špijunažu svake vrste !

Da bi to prošlo za to bi morali glasati euro zastupnici koji znaju da bi to moglo značiti da će neko prisluškivati njihov Skype-phone-sex sa ljubavnicom...

Osim toga dosad su tu ACTA-u potpisali valjda samo SAD, Australija i razne banana državice koje skaču kako god Amerika naredi, neće biti tako lako sa nekim europskim državama, skandinavskima pogotovo, oni misle svojom glavom !

Eno pročita sam negdi da su u Švedskoj ili Nizozemskoj, nisam siguran, parlament ili neki sud službeno zaključio da skidanje filmova ili muzike za osobnu upotrebu spada u fair use i nije kazneno djelo...

 

 

Servisman kaže...

Kina neće potpisati ovaj sporazum rođače, NIKADA, dokle god na tržnici u Hong Kongu prodaju SVE kopije svijeta. Znaš li kako je bilo 2008.godine kada je Kinesko izaslanstvo bilo upitano na sastanku o autorskim pravima i piratizaciji u Madridu?

Potraži malo na netu...

Citiram Kineza:

"Može, mi ćemo sretni potpisati ovaj ugovor i kazneno goniti svakoga tko proizvodi i prodaje piratske kopije, ako se nama prizna autorsko pravo na barut i svilu."

Citat završen.

 

E sada rođak, zamisli KOLIKO se treba platiti kinezima tantijema i sličnih novaca od ta dva patenta.

 

NIKADA!

 

Ja idem u HK barem 4 puta a nekad i ćešće godišnje, i gledam svojim očima kopije svega što na ovom svijetu postoji, pa čak i onog što nemisliš. Imaš doslovno sve, od softwarea do automobila. Da, dobro si čuo... Imaš i automobile, koji su made in China,

a kopija Peugeota 206, samo imaju slona a ne lava odnaprijed. Slijedeći puta ga slikam i stavim na net sliku. Da ne pričam kako sam bio u tvornicama tekstila koje "skidaju" sve moguće firme od Nikea do 7FAMK, ili Boss-a i IZVOZE kontejnerima robu u Australiju i drugdje.

 

A kineze ne možeš tako lako kupiti... Imaju 600 mlrd dolara suficit samo prema USA, i njihovih obveznica i dr.

 

Pa oni su ti svijet za sebe, jedino ako im netko lupi embargo na proizvode, a onda znaš što nas čeka. Treći svjetski rat.

 

Nisam zna za sve ovo moram priznati, sad se još više divim Kinezima ! Dok se drugi bore protiv piratstva oni su ga pretvorili u nacionalnu industriju ! E to su poduzetni ljudi ! Mi bi trebali vladu i parlament sastaviti sve od Kineza, Korejaca i Japanaca !

A što se tiče kineskih patenata, papir i barut kakve su oni izmislili se uglavnom više ne koriste (osim možda za vatromet, nisam siguran ?) a svila ne znam jel i dalje rade s bubama ili nekako umjetno ? Al sigurno je da svi koriste izmjeničnu struju generiranu pomoću izuma Nikole Tesle, a on se nije obogatio zahvaljujući tome !

 

 

Kill Frenzy kaže...

Nešto sam čitao da nemogu shebat mediafire.a sad zašto neznam.Možda netko ima više informacija

 

Naravno da mogu ! On je lociran u Texasu (Houston mislim), mogu poslat tamo SWAT u roku od 5 minuta...

Njega nisu dirali još jer nije puno poznat a već imaju rigoroznu anti-piracy policy...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 0:56 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

 

Naravno da mogu ! On je lociran u Texasu (Houston mislim), mogu poslat tamo SWAT u roku od 5 minuta...

Njega nisu dirali još jer nije puno poznat a već imaju rigoroznu anti-piracy policy...

ali on je 100% americki znaci da tamo i placa porez :) ,a to nije mala stvar

15 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
Servisman kaže...

Kada je rapidshare krizirao, prije godinu dana,kupio sam kod njih godišnji account, i popušio. Prešao sam na Filesonic, no poučen iskustvom uzeo recurring opciju da mi skidaju sa kartice mjesec za mjesec, ne znajući kada će i oni pasti.

Imao sam potpuno pravo, i ovi su prošlost, no to čeka sve filehostere. Sjećam se početaka dijeljenja datoteka, gnutelle, limea, DC++...itd. Sve je to privremeno rješenje.

Žalosno, ali realno. Do sada smo živjeli u Fantasialandu, a sada se suočavamo sa realnošću, iako ja ne dvojim da će biti opet nekih načina za dijeljenje datoteka.

Došli smo do točke bez povratka, a uskoro će biti i gorje.

Jedini spas može nam postati Kina, koja NIKAD neće potpisati takve ugovore.

Aj sad stani, dobro razmisli sta si napisao, i ispricaj se za svoju glupost!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 10:28 (Abomb).
13 godina
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

Pa jebiga dečki dosta je bilo prženja igara. Znate kako kaže stara poslovica, plati pa se klati.

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

I sta vas to brine, vratit cemo se 10ak godina unazad i kopirat cd-e, big deal :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

kakve vi gluposti pricate torrent je jos tu ,a i on nije jedini p2p protokol koji je u funkciji 

ovakvi servisi su 0 naspram p2p

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

i DC :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

da tu su jos i xdcc botovi za skidanje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
Arnold Layne kaže...

 

Naravno da mogu ! On je lociran u Texasu (Houston mislim), mogu poslat tamo SWAT u roku od 5 minuta...

Njega nisu dirali još jer nije puno poznat a već imaju rigoroznu anti-piracy policy...

ali on je 100% americki znaci da tamo i placa porez :) ,a to nije mala stvar

 

Ali su fiktivni gubici koje RIAA / MPAA izmišlja da piratstvo stvara daleko veći od tog poreza !

 

 

Arnold Layne kaže...

kakve vi gluposti pricate torrent je jos tu ,a i on nije jedini p2p protokol koji je u funkciji 

ovakvi servisi su 0 naspram p2p

 

Stari moj ne da su 0 nego su u mnogočemu puno bolji !

Kao prvo file uploadan na server je dostupan 24/7 i neograničeno dugo (pod uvjetom da ga je uploadao premium user ILI da ga neko skine bar jednom godišnje ili jednom mjesečno, kako gdje), dok su fileovi na nečijem osobnom disku dostupni ovisno o tome je li on trenutačno na netu ili nije (što nije bitno ako tražiš Transformerse koje ima 100 000 ljudi na disku, ali je jako bitno ako tražiš nešto rijeđe šta ima samo nekoliko ljudi).

Kao drugo rijetke i starije filmove je u mom iskustvu lakše naći na FHS-ima nego na torrentima (za igre ili popularnu muziku nije problem nigdje naći jer se mnogo ljudi zanima za njih).

Kao treće napraviti search na warez forumu i onda copy pasteati linkove u download manager je idiotski jednostavno i brzo, korištenje private trackera za torrente nije baš jednostavno jer se moraš truditi održavati dobar upload / download ratio.

Osim toga mogao bih dodati da za ljude u Americi i drugdje gdje se više drže do takvih zakona nego ovdje korištenje torrenta je puno opasnije nego skidanje sa fhs-a, jer ako te otkriju i sude ti fhs nosi puno manju kaznu, jer skidanje sa fhs-a predstavlja piratiziranje za vlastitu upotrebu, a korištenje torrenta automatski predstavlja dilanje piratskih dobara drugima. To je u zakonskom pogledu kao razlika između posjedovanja kokaina za vlastitu upotrebu ili dilanja kokaina.

 

14 godina
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

Da kao što rekosmo torrenti su goli k za RS, živio nama RS sto godina

 

a onaj kome se da seedat neka seeda mi ostali imamo i pametnijeg posla

bug caruje, um klade valja
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
Oldy kaže...

Da kao što rekosmo torrenti su goli k za RS, živio nama RS sto godina

 

a onaj kome se da seedat neka seeda mi ostali imamo i pametnijeg posla

 

To si reko koda kad seedam da moram sa motikom nesto radit, pustim da se seeda i gotovo, i radim taj pametniji poso dok se seeda.
12 godina
odjavljen
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
Enkidu kaže...
Arnold Layne kaže...

 

Naravno da mogu ! On je lociran u Texasu (Houston mislim), mogu poslat tamo SWAT u roku od 5 minuta...

Njega nisu dirali još jer nije puno poznat a već imaju rigoroznu anti-piracy policy...

ali on je 100% americki znaci da tamo i placa porez :) ,a to nije mala stvar

 

Ali su fiktivni gubici koje RIAA / MPAA izmišlja da piratstvo stvara daleko veći od tog poreza !

 

 

Arnold Layne kaže...

kakve vi gluposti pricate torrent je jos tu ,a i on nije jedini p2p protokol koji je u funkciji 

ovakvi servisi su 0 naspram p2p

 

Stari moj ne da su 0 nego su u mnogočemu puno bolji !

Kao prvo file uploadan na server je dostupan 24/7 i neograničeno dugo (pod uvjetom da ga je uploadao premium user ILI da ga neko skine bar jednom godišnje ili jednom mjesečno, kako gdje), dok su fileovi na nečijem osobnom disku dostupni ovisno o tome je li on trenutačno na netu ili nije (što nije bitno ako tražiš Transformerse koje ima 100 000 ljudi na disku, ali je jako bitno ako tražiš nešto rijeđe šta ima samo nekoliko ljudi).

Kao drugo rijetke i starije filmove je u mom iskustvu lakše naći na FHS-ima nego na torrentima (za igre ili popularnu muziku nije problem nigdje naći jer se mnogo ljudi zanima za njih).

Kao treće napraviti search na warez forumu i onda copy pasteati linkove u download manager je idiotski jednostavno i brzo, korištenje private trackera za torrente nije baš jednostavno jer se moraš truditi održavati dobar upload / download ratio.

Osim toga mogao bih dodati da za ljude u Americi i drugdje gdje se više drže do takvih zakona nego ovdje korištenje torrenta je puno opasnije nego skidanje sa fhs-a, jer ako te otkriju i sude ti fhs nosi puno manju kaznu, jer skidanje sa fhs-a predstavlja piratiziranje za vlastitu upotrebu, a korištenje torrenta automatski predstavlja dilanje piratskih dobara drugima. To je u zakonskom pogledu kao razlika između posjedovanja kokaina za vlastitu upotrebu ili dilanja kokaina.

 

Server stari 

ja ga imam neprekidno vec vise od godinu dana sa brzinama nekad 100Mbit ,a nekad 1Gbit dostupno 24/7

vidim da bas i nemas puno znanja oko toga :) rijetko tko ti uplouda stvari od doma lol nije bas najsigurnija stvar

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 10:10 (Arnold Layne).
15 godina
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
Enkidu kaže...
Kao prvo file uploadan na server je dostupan 24/7 i neograničeno dugo (pod uvjetom da ga je uploadao premium user ILI da ga neko skine bar jednom godišnje ili jednom mjesečno, kako gdje), dok su fileovi na nečijem osobnom disku dostupni ovisno o tome je li on trenutačno na netu ili nije (što nije bitno ako tražiš Transformerse koje ima 100 000 ljudi na disku, ali je jako bitno ako tražiš nešto rijeđe šta ima samo nekoliko ljudi).

Kao drugo rijetke i starije filmove je u mom iskustvu lakše naći na FHS-ima nego na torrentima (za igre ili popularnu muziku nije problem nigdje naći jer se mnogo ljudi zanima za njih).

Kao treće napraviti search na warez forumu i onda copy pasteati linkove u download manager je idiotski jednostavno i brzo, korištenje private trackera za torrente nije baš jednostavno jer se moraš truditi održavati dobar upload / download ratio.

 

Tocno, od rijeci to rijeci... samo ovo za bzinu je relativno, ovisi kako kod koga (bio to torrent ili obicni server)....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 16:51 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

registrirao sam se na forum da javim onima koji bi mogli bit zainteresirani da sam jucer na paypalu pokrenuo Claim za povrat novca od FileSonica

sa objasnjenjem da su isti - jednostrano promijenili TOS iz filesharinga u nesto  sto ja nisam narucio u originalu a to je file storage i da zahtjevam

potpuni refund

 

 

unutar 45 minuta je stigla potvrda od Paypala da je Claim uspjesan i vratili su mi godisnju preplatu na kreditnu karticu

 

 

- postoji samo mala "zackuljica": claim mora biti unutar 45 dana od dana narudzbe usluge, a ja sam ko pravi magarac produzio pretplatu 3 dana prije njihove promjene TOS-a

 

- i ovo funkcionira preko Paypala, neznam kako ce drugi dobit novce natrag ako su placali golubima pismonosama ili preko tetke na Western Unionu

 

-------

 

Hello Mxxxxxxxxxxxx,

 

We have concluded our investigation into your claim.

 

Seller's Name: FileSonic

 

Seller's Email: earnwellltd@gmail.com

 

Seller's Transaction ID: 8RN251652M484593B

 

 

Transaction Date: Jan 19, 2012

 

Transaction Amount: -$55.00 USD

 

Your Transaction ID: 75Gxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Case Number: PP-001-646-336-374

 

Buyer's Transaction ID: 75Gxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

You have received a refund via PayPal in the amount of $55.00 USD.

 

 

 

Sincerely, 

 

 

Protection Services Department

 

 

 

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: FileSonic ukinuo djeljenje datoteka
marionello kaže...

 

unutar 45 minuta je stigla potvrda od Paypala da je Claim uspjesan i vratili su mi godisnju preplatu na kreditnu karticu

 

Žalosno je da ljudi moraju tražiti povrat novca od posrednika umjesto da FHS-ovi sami isplate !

13 godina
neaktivan
offline
FileSonic ukinuo djeljenje datoteka

Nisam jako upoznat s tim situacijama u zadnje vrijeme, ali imam pitanje. Kakve posljedice ima sve to za nas, osim što nema više downloada sa servisa. Pošto su sad s...ebali glavne glave servisa, da li smo mi sad na redu koji smo skidali ilegalne fajlove.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice