Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.916
|
čitano: 14.478.773
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

A Strmi, poslo sam ti PP sa svojim preporukama pa ga pročitaj, pa donesi odluku

 i onda se čudiš što dobivaš kritike...

šalješ 'preporuke' na pp iz kojeg razloga? nemereš podnijet da ti netko kaže da nisi u pravu, kao na prošloj stranici gdje si preporučio čovjeku c735 zbog 144hz refresha kojeg taj televizor nema u dijagonali koju on traži, one tvoje bedastoće sa atmosom da ne spominjem

 

dobronamjeran savjet - ne šalji preporuke na pp, vidiš i sam da lako pogriješiš, bolje da te netko ispravi u temi nego da zajebeš kolege

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omomomomoomm kaže...

Jel kupio tko na kraju ovaj TV? negdje nalazim da ima HDR10+ a na par stranica sam pronasao da nema.... sad kome vjerovati.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c735-android.html

 

Ja ti imam 65c735 i ima sve te navedene opcije.

Samo mi se sada cini malo skupa ova 55 velicina

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Glavna tema ovog mjeseca časopisa BUG su televizori , pa tko voli nek izvoli....

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kak si zadovoljan? Jel TV fluidan i dal gejmas na njemu?

Sa popustom ispada 4900kn.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel netko uživo vidio sliku bilo kojeg OLED-a s zadnjom MLA generacijom panela.To bi trebalo biti veliki gotovo dupli odmak od prošle generacije.Može iskustva i s novim Samsungom QD OLEDA ovogodišnjim....Naročito ma zanima od Vas koji ste u DE ili sl zemljama , mi smo tu kao i uvijek...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2023 15:35 (Blackcastle).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omomomomoomm kaže...

I kak si zadovoljan? Jel TV fluidan i dal gejmas na njemu?

Sa popustom ispada 4900kn.

 

Napisao sam review ovdje kad sam ga kupio prije par mj. 65 velicina i robot usisivac me ispalo oko 620eur (5god garancija)

8 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo ukratko, imam Samsung uhd ue43ru7172u, 2019 godina.Ekran otisao u roku godine, izvrsena zamjena u garanciji, radio do prije tjedan dana.Kompletan tv softverski zamrzava, smrdi mi na maticnu, ali cinjenica je da je pocelo tjedan dana prije nego je izveo automatska azuriranja. Inace nemogu uci u servisni mod i izvrsiti reset, tv otvorio, ispitao napajanje, sve ok. Pa ako netko ima neku ideju sta bi moglo biti. Mozda je samo insinuacija ali me taj zadnji update toliko podsjeca na ona Appleova azuriranja gdje dolazi do usporavanja uređaja.(preselio u drugu temu sada nasao, isprika)
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2023 19:08 (mboljko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Jel netko uživo vidio sliku bilo kojeg OLED-a s zadnjom MLA generacijom panela.To bi trebalo biti veliki gotovo dupli odmak od prošle generacije.Može iskustva i s novim Samsungom QD OLEDA ovogodišnjim....Naročito ma zanima od Vas koji ste u DE ili sl zemljama , mi smo tu kao i uvijek...

 Ja jos cekam isporuku qd oleda, javim kad stigne.

MLA nije dupli odmak, ali je znacajan. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omomomomoomm kaže...

Jel kupio tko na kraju ovaj TV? negdje nalazim da ima HDR10+ a na par stranica sam pronasao da nema.... sad kome vjerovati.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c735-android.html

 Ima, al mu nije nešto ...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima tko iskustva s ovim TV-om?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-grundig-55ghu7910b-led-uhd-4k-android-smart-tv/118154

Čini mi se ok cijena za ovu dijagonalu + specke, em ima 5 god. jamstva. Kakav je Grundig inače?

 

Ako neko ima bolju preporuku od navedene ili savjet za TV u ovom cjenovnom rangu, da bude android i ovih dimenzija ili čak i manji 50'.

 

Hvala

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...

Ima tko iskustva s ovim TV-om?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-grundig-55ghu7910b-led-uhd-4k-android-smart-tv/118154

Čini mi se ok cijena za ovu dijagonalu + specke, em ima 5 god. jamstva. Kakav je Grundig inače?

 

Ako neko ima bolju preporuku od navedene ili savjet za TV u ovom cjenovnom rangu, da bude android i ovih dimenzija ili čak i manji 50'.

 

Hvala

 Pogledaj si i ovaj, 450€ je trenutno:

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-tcl-55p735-proizvod-25155/

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za Glogu: odi na stranice od početka godine (1405 na dalje, vrhunac na str. 1410) i pročitaj, sve bu ti bilo jasno a i poslo sam ti PP sa mišljenjima

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 21:24 (Vavoom).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odg.!😉

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...

Ima tko iskustva s ovim TV-om?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-grundig-55ghu7910b-led-uhd-4k-android-smart-tv/118154

Čini mi se ok cijena za ovu dijagonalu + specke, em ima 5 god. jamstva. Kakav je Grundig inače?

 

Ako neko ima bolju preporuku od navedene ili savjet za TV u ovom cjenovnom rangu, da bude android i ovih dimenzija ili čak i manji 50'.

 

Hvala

 Grundig je inače skroz ok, 5 godine garancije je plus, a imao sam priliku isprobati Google TV na Grundigu i jako brzo i fluidno radi

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, koju velicinu ekrana bi preporucili za udaljenost od 2.5m?
55" ili 65"?
Zabrinjava me dal bi morali kod 65" pomicati glavu kod citanja titlova i opcenito da nije preglomazan u prostoru.
Vecina savjetuje kut gledanja od 30 stupnjeva što je nekih 1.6 do 1.7 puta dijagonala, po tom izracunu to je taman za 65" knap.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 9:52 (theJurke).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
theJurke kaže...
Pozdrav, koju velicinu ekrana bi preporucili za udaljenost od 2.5m?
55" ili 65"?
Zabrinjava me dal bi morali kod 65" pomicati glavu kod citanja titlova i opcenito da nije preglomazan u prostoru.
Vecina savjetuje kut gledanja od 30 stupnjeva što je nekih 1.6 do 1.7 puta dijagonala, po tom izracunu to je taman za 65" knap.

 65 cola na dva i pol metra? Jeste vi realni? 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
omomomomoomm kaže...

Jel kupio tko na kraju ovaj TV? negdje nalazim da ima HDR10+ a na par stranica sam pronasao da nema.... sad kome vjerovati.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c735-android.html

 Ima, al mu nije nešto ...

 Da citao sam malo forume.  Nista s toga. Ima max 300nita u HDR-u sto se nemre nit nazvat HDR-om....

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nedavno sam išao gledati preporuke za dijagonalu i začudio se koliko je to naraslo. Ono što bi bilo 40" prije 10 godina kad sam zadnji put kupovao telku sada je 75+ inča... Ne znam, ne volim mahati glavom dok gledam nešto.

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Nedavno sam išao gledati preporuke za dijagonalu i začudio se koliko je to naraslo. Ono što bi bilo 40" prije 10 godina kad sam zadnji put kupovao telku sada je 75+ inča... Ne znam, ne volim mahati glavom dok gledam nešto.

 To je ludo. Podsjeća me na film Idiocracy, na onaj dio kad mu uleti s kapsulom u dnevni gdje ovaj gleda reklame prek cijelog zida na metar udaljenosti. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Nedavno sam išao gledati preporuke za dijagonalu i začudio se koliko je to naraslo. Ono što bi bilo 40" prije 10 godina kad sam zadnji put kupovao telku sada je 75+ inča... Ne znam, ne volim mahati glavom dok gledam nešto.

A ne znam,trenutno mi je na zidu 55",ali iskreno razmisljam o nekih 75".Udaljenos je nekih 4-5m.

55" mi se cinila velika kad sam je tek nabavio ali vec sad reako bi nista posebno.

Najvise radi toga da imam dozivljaj kina,sound bar sam ubacio i to je vec nesto sto se zvuka tice,sad jos jedino veci ekran.

Mozda neku od ovih tcl jer nije pre velika cifra,a tv mi se cini ok.

Sumnjam da je slika na razini bravije koju imam,ali noviji model bravije 75" je puno skuplji.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
ninotocka kaže...

Nedavno sam išao gledati preporuke za dijagonalu i začudio se koliko je to naraslo. Ono što bi bilo 40" prije 10 godina kad sam zadnji put kupovao telku sada je 75+ inča... Ne znam, ne volim mahati glavom dok gledam nešto.

A ne znam,trenutno mi je na zidu 55",ali iskreno razmisljam o nekih 75".Udaljenos je nekih 4-5m.

55" mi se cinila velika kad sam je tek nabavio ali vec sad reako bi nista posebno.

Najvise radi toga da imam dozivljaj kina,sound bar sam ubacio i to je vec nesto sto se zvuka tice,sad jos jedino veci ekran.

Mozda neku od ovih tcl jer nije pre velika cifra,a tv mi se cini ok.

Sumnjam da je slika na razini bravije koju imam,ali noviji model bravije 75" je puno skuplji.

 To je već razlika ipak. 65 na 2.5m ili 75 na 4-5. 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene se gleda 75" TCL C845 s nekih 4m udaljenosti i mogu reći da je TOP, čak je i ženi sad super kad se navikla. Prvih par dana je bilo preveliko blabla, sad je stvarno po mjeri.

Nekad se gleda i s manje udaljenosti 2.5-3m i također je ok. :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Kod mene se gleda 75" TCL C845 s nekih 4m udaljenosti i mogu reći da je TOP, čak je i ženi sad super kad se navikla. Prvih par dana je bilo preveliko blabla, sad je stvarno po mjeri.

Nekad se gleda i s manje udaljenosti 2.5-3m i također je ok. :)

A ista stvar,samo sam jednom spomenio kako bi valjalo da je bar 75" sada,odma je bilo "to je ogromno,ne more to ovde" bla bla...a jedino sto gledamo na tvu su filmovi inace nista drugo i radi tog bi sto veci tv.

Cak sam razmisljao i o projektoru,ali nesto vec bolje isto dosta skupo,posto sam u stanu jedna opcija je veci tv.Ako prodam braviju sigurno idem na 75" vjerovatno taj isti model.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Evo Samsungovih preporuka 

marching up and down the squaaare
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

 Evo Samsungovih preporuka 

 Ahaha, to za monitor ili tv?  Vrijeme se mijenja ubrzano izgleda 

16 godina
suspendiran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za gledanje filmova na 4k tv-u se racuna 40 stupnjeva FOV, za ostalo 30 stupnjeva. Na 8k moze i blize.

TV Size to Distance Calculator and Science - RTINGS.com

 

Za 4m udaljenost ti treba 130" TV. 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omomomomoomm kaže...
tomislav10 kaže...
omomomomoomm kaže...

Jel kupio tko na kraju ovaj TV? negdje nalazim da ima HDR10+ a na par stranica sam pronasao da nema.... sad kome vjerovati.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c735-android.html

 Ima, al mu nije nešto ...

 Da citao sam malo forume.  Nista s toga. Ima max 300nita u HDR-u sto se nemre nit nazvat HDR-om....

 A koji to tv za te novce i u toj dimenziji ima više ? Pa niti jedan nema pravi hdr, za to treba barem udvostručiti lovu

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A da tako ce i biti. Dignut cu budzet i to je to.

PSN:Tomislav025
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali fali mi HDMI portova na mom LG C1.
PS5, soundbar, firestick, a1 TV i dolazi mi mini PC. Jedna od opcija je stalno nešto odstekavat/pristekavat, ali sigurno postoji elegantnije riješenje?
HDMI switcher? Nešto bolje?
Možda nešto s USB to HDMI opcijom? Ne treba mi 3 USBa definitivno.

Hvala
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta će ti firestick pokraj PS5 i mini PC?

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice