Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.667
|
čitano: 14.401.409
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemam95 kaže...
Da li je neko uporedjivao Hisense u7k i tcl 805 model? Na papiru tcl 805 nudi vidno bolje performanse,ali u praksi vidim da su misljenja dosta podeljena za 805 dok Hisense bas dosta hvalte (ne uzimam u obzir oled korisnike)

 Di to u praksi vidis?

 

C805 je bolji TV, ne previše, ali je + ima Google TV, Vidaa os je smeće.

Ak je razlika u cijeni znacajna, uzmi onog koji ima 5g garancije, ali racunaj da Vidaa os je najgori OS za aplikacije osim ak ne mislis dodstni stick uzimat.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na stranu kvalitete televizora no daj mi molim te to pojasni za Os jer ja sam dojma kako prosječni korisnik tv-a koristi smart funkcije da upali Nrtflix, hb-o i sl. servise i za to je svaki pa i Vidaa sasvim dobar....ne razumijem drugu poantu, prosvjetli me....svaki koji sam koristio bio je dobar, Samsung, Hisense, Panasonic, Sony....zna biti razlike malo u brzini kretanja kroz sustav no to je na nivou zanemarivog.

 

Jedino ako netko tv koristi kao tablet??

Ili se igra na njemu???? Instalira sa trg play igre??? Zvuči glupo pored računala i konzola.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Na stranu kvalitete televizora no daj mi molim te to pojasni za Os jer ja sam dojma kako prosječni korisnik tv-a koristi smart funkcije da upali Nrtflix, hb-o i sl. servise i za to je svaki pa i Vidaa sasvim dobar....ne razumijem drugu poantu, prosvjetli me....svaki koji sam koristio bio je dobar, Samsung, Hisense, Panasonic, Sony....zna biti razlike malo u brzini kretanja kroz sustav no to je na nivou zanemarivog.

 

Jedino ako netko tv koristi kao tablet??

Ili se igra na njemu???? Instalira sa trg play igre??? Zvuči glupo pored računala i konzola.

 Pa recimo za pocetak nemas taj hbo max koji naveo, nemas stremio i jos masu android aplikacija....

Ako ce tv sluzit za gledanje rtl nova hrt onda je svejedno koji je OS, ali za sve ostalo OS igra itekakvu ulogu.

 

Ne kuzim zasto Hisense u USA ima Google TV, a u Europi to smeće od OS-a kad već plaćaju licencu, pucaju si u nogu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ga se stavit ako treba/hbo max, no slažem se po defoltu bi trebalo biti, što se mene tiće sama wifi konekcija i youtube mi je dovoljno 

Dobra slika, dobar audio spojen na Tv i računalo mi daje sve što mi je bitno

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se npr. želim riješiti spajanja nečeg trećeg na TV pa mi sve što nije Google TV ne igra. Korisnik endoki je gej. Od aplikacija recimo hoću spotify. A volim i zaplovit morima s papigom na ramenu 🤷

marching up and down the squaaare
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2024 19:33 (ninotocka).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Malo off topic...
Trebam li čuvati kutiju od TV-a zbog garancije?

 

ne znam 100%, zbog garancije možda i ne, ali neke dostavne službe mislim da ne žele preuzeti TV prema servisu ako isti nije dobro zaštićen/upakiran - pa ako imaš gdje držati originalnu kutiju sa stiroporom, čuvaj je neko vrijeme... (ja sam svoju stavio u podrumsku šupu zgrade)

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Original ambalaža nije uvjet da se TV može reklamirati radi nekog kvara u garantnom roku ali ako se TV šalje na servis onda je problem dok ga se treba propisno i sigurno zapakirati a to je teško izvedivo ako nema original kutiju u kojoj je kupljen novi i zato ju je poželjno čuvati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne zanima me koji sistem tv koristi i onako ce biti povezan na racunar,hbo netflix i ostale gluposti me ne zanimaju jer se snabdevam za video materijal na drugaciji nacin,jedino je dolby vision problem ali i za to ima resenja.

Sto se mene tice i nemora da ima sistem,tako da mi nije bitno da li je vida ili sida. Ali ako bolji kvalitet pruza 805 tj TCL onda bi njega uzeo.

 

Iz inostranstva kad se kupuje nema 5 godina  garancije nazalost.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomglo kaže...

Pozdrav,

dvoumim se između LG G2 77" i Samsung S90C 77".

G2 ide za 2100 Eura, a S90C za 2300. Novi uređaji.

Vrijedi li S90C 200 Eura više?

Koristio bi se 60% za igre, 40% filmovi.

 

 S90c definitivno, puno sposobniji i izdrzljiviji panel posebno za igre

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

doslo je vrijeme za novi TV pa gledam Hisense 55U8KQ. Po specifikacijama mi se cini uredu za ono za sto bi ga koristio… PS5, PC, Netflix, HBO Max i sl. (standardni tv program bas i ne gledam).

Znam da ima VIDAA OS i to je mali downside ali imam Xiaomi Mi TV box pa mi nije toliko problematicno.

Trenutno je 815€. Ima li netko ovaj TV pa da ga moze preporuciti ili mozda za navedeni iznos ima neki bolji?
Respect my authority!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...

Trenutno je 815€. Ima li netko ovaj TV pa da ga moze preporuciti ili mozda za navedeni iznos ima neki bolji?

 A kaj misliš o Sammyju Q80C? 

 Isto odličan TV za gameanje, sličnih specifikacija i kvalitete slike, naravno ako je moguće uzmi ga s produženom garancijom.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...
Pozdrav,

doslo je vrijeme za novi TV pa gledam Hisense 55U8KQ. Po specifikacijama mi se cini uredu za ono za sto bi ga koristio… PS5, PC, Netflix, HBO Max i sl. (standardni tv program bas i ne gledam).

Znam da ima VIDAA OS i to je mali downside ali imam Xiaomi Mi TV box pa mi nije toliko problematicno.

Trenutno je 815€. Ima li netko ovaj TV pa da ga moze preporuciti ili mozda za navedeni iznos ima neki bolji?

 Ovaj tjedan je bio geškom 584,00 eur na Mall.hr, postao sam ovdje. Ja isto kupujem novi tv tog nekog ranga i nisam ga piknuo upravo zbog groznih iskustva sa Hisenseom, kolko god je po recenzijama dobar. Užasno laggy sučelje i mušice poput povremenog zamrzavanja, konstantnog diskonektanja sa mreže i činjenice da mi je njihov TV krepao nakon manje od 2 i pol godine su mi dovoljne da i takav deal izbegnem. :( 
Shvaćam da sam možda imao samo takav primjerak, ali eto, imam među obitelji i prijateljima par TCL-ova i generalno niko nema problema ni blizu kakvih sam ja sa HS-om imao...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I meni se Hisense zamrzavo i štekalo OS, a sada nakon GooglTVa taj Vidaa os mi ne dolazi u obzir

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

Da li netko ko ima TCL 805 model može reći da li se dosta gubi na kvaliteti i kontrastu slike pri gledanju pod kutom? Trosjed mi je ispred mjesta gdje će biti telka, ali gledat ću i iz drugih dijelova dnevne sobe, npr. kad sam na kompu, za šankom, itd., pa me zanima

Hvala

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Vavoom. Izgleda dobro, ako dobro gledam q80c nije mini led. Je li velika razlika između njega i qn85c
Respect my authority!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2024 20:30 (jerrycro).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi produženu garanciju da ti nebi kao meni otišao panel 2 tjedna nakon isteka tvorničke garancije na QE50Q60TAU.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
tomglo kaže...

Pozdrav,

dvoumim se između LG G2 77" i Samsung S90C 77".

G2 ide za 2100 Eura, a S90C za 2300. Novi uređaji.

Vrijedi li S90C 200 Eura više?

Koristio bi se 60% za igre, 40% filmovi.

 

 S90c definitivno, puno sposobniji i izdrzljiviji panel posebno za igre

 Uzeo sam na kraju G2 zbog 5 godina garancije.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Jel bolji izbor LG 77G2 ili LG 77c4?

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomglo kaže...
Pixel kaže...
tomglo kaže...

Pozdrav,

dvoumim se između LG G2 77" i Samsung S90C 77".

G2 ide za 2100 Eura, a S90C za 2300. Novi uređaji.

Vrijedi li S90C 200 Eura više?

Koristio bi se 60% za igre, 40% filmovi.

 

 S90c definitivno, puno sposobniji i izdrzljiviji panel posebno za igre

 Uzeo sam na kraju G2 zbog 5 godina garancije.

 odlična izbor 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomglo kaže...
Pixel kaže...
tomglo kaže...

Pozdrav,

dvoumim se između LG G2 77" i Samsung S90C 77".

G2 ide za 2100 Eura, a S90C za 2300. Novi uređaji.

Vrijedi li S90C 200 Eura više?

Koristio bi se 60% za igre, 40% filmovi.

 

 S90c definitivno, puno sposobniji i izdrzljiviji panel posebno za igre

 Uzeo sam na kraju G2 zbog 5 godina garancije.

 G serija nema 5 godina garancije 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 G serija nema 5 godina garancije 

 Ima na ekran...

 

* Modeli OLED55G23LA, OLED65G23LA, OLED77G23LA, OLED77Z29LA, OLED83G23LA, OLED88Z29LA, OLED97G29LA, OLED55G33LA, OLED65G33LA, OLED77G33LA, OLED83G33LA, OLED77M39LA, OLED83M39LA, OLED88Z19LA, OLED55G42LW, OLED55G43LS, OLED65G42LS, OLED65G42LW, OLED65G43LS, OLED77G42LW, OLED83G42LW, OLED97G42LA, OLED97G42LW, OLED65M49LA, OLED77M49LA, OLED83M49LA, OLED97M49LA nisu dio promocije produženog jamstva jer dolaze s 5 godina tvorničkog jamstva na ekran.

合氣道
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Pixel kaže...

 G serija nema 5 godina garancije 

 Ima na ekran...

 

* Modeli OLED55G23LA, OLED65G23LA, OLED77G23LA, OLED77Z29LA, OLED83G23LA, OLED88Z29LA, OLED97G29LA, OLED55G33LA, OLED65G33LA, OLED77G33LA, OLED83G33LA, OLED77M39LA, OLED83M39LA, OLED88Z19LA, OLED55G42LW, OLED55G43LS, OLED65G42LS, OLED65G42LW, OLED65G43LS, OLED77G42LW, OLED83G42LW, OLED97G42LA, OLED97G42LW, OLED65M49LA, OLED77M49LA, OLED83M49LA, OLED97M49LA nisu dio promocije produženog jamstva jer dolaze s 5 godina tvorničkog jamstva na ekran.

 Ima na ekran koji nikad ne krepa i na nista drugo, znaci nikakva prednost u odnosu na samsung koji ima 2g jamstva i uz to izdrzljiviji panel.

I da ni na G2 rikne nekim cudom panel, jsmstvo pokriva samo panel, rad i sve ostalo placas sam. Ako rikne bilo sto drugo od elektronike, samo si dvije godine ponriven jamstvom. 
Meni je to obicna prevara i navlakusa. Pogotovo ako uzmes u obzir da na G seriji elektronika radi tezi posao radi vece svhetline i vise se grije pa s te strane je sklonija kvarovima u odnosu na C seriju.

Ali lg oledi su se pokazali ok, nema puno kvarova pa se time ne bi puno opterecivao

Osovno bi za toliko igranha i filmova bez dvojbe uzeo 77 s90c 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2024 16:26 (Pixel).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbolji 65inch tv za cca 1000eura ?

vidim tcl845 i hisense u8kq su iste cijene..koji daje bolju sliku , nivo crne itd .,?
.review su uglavnom strani koji imaju drugačije spec ..tako da se ne pouzdam u njih .

navodno koliko sam vidio za eu trziste..tcl je nešto malo svjetliji ali hisense ima vise pojedinacnih led zona i samim tim bolje kontrolira crnu i hdr .

ili uzeti nesto trece za te pare?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Kupujem neki manji TV. Bitno mi je da je android i da je 32" ili 40".  Imam manju sobu pa će Tv biti na nosaču.

 

E sad, imam u dnevnoj Phillips i prezadovoljan sam, isto android itd..

 

Ovdje mi nije nužan ambilight, al želim nešto pouzdano al ne preskupo.

 

Namjena za Netflix i Max Tv, isključivo filmovi tekme i youtube kanali.

 

Ikakvi savjeti?

 

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2024 17:38 (Lennon12).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lennon12 kaže...

Pozdrav,

 

Kupujem neki manji TV. Bitno mi je da je android i da je 32" ili 40".  Imam manju sobu pa će Tv biti na nosaču.

 

 Ne znam zašto ti je GoogleTV prioritet za tu namjenu kada i sa ostalim OS-ovima možeš isto?

 

LG LQ6300 ti je jedini odličan izbor za te pare iako od manjih ekrana ne očekuj baš savršenu sliku; može se naći i Sony Bravia W800 u SD-u koji ti ima sve što ti uključuje maštu, doduše za malo više love, ali zato tu imaš mogućnost produženja garancije.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2024 21:42 (Vavoom).
3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eXodia93 kaže...
Najbolji 65inch tv za cca 1000eura ?

vidim tcl845 i hisense u8kq su iste cijene..koji daje bolju sliku , nivo crne itd .,?
.review su uglavnom strani koji imaju drugačije spec ..tako da se ne pouzdam u njih .

navodno koliko sam vidio za eu trziste..tcl je nešto malo svjetliji ali hisense ima vise pojedinacnih led zona i samim tim bolje kontrolira crnu i hdr .

ili uzeti nesto trece za te pare?

 

Di si bio prije 2 tjedna?? Nas nekoliko tu sa foruma smo uzeli LG C2 65 incha i sa 5 godina garancije za 1099€ u Elipsu.

 

 

 

 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
 Ima na ekran koji nikad ne krepa i na nista drugo, znaci nikakva prednost u odnosu na samsung koji ima 2g jamstva i uz to izdrzljiviji panel.

I da ni na G2 rikne nekim cudom panel, jsmstvo pokriva samo panel, rad i sve ostalo placas sam. Ako rikne bilo sto drugo od elektronike, samo si dvije godine ponriven jamstvom. 
Meni je to obicna prevara i navlakusa. Pogotovo ako uzmes u obzir da na G seriji elektronika radi tezi posao radi vece svhetline i vise se grije pa s te strane je sklonija kvarovima u odnosu na C seriju.

Ali lg oledi su se pokazali ok, nema puno kvarova pa se time ne bi puno opterecivao

Osovno bi za toliko igranha i filmova bez dvojbe uzeo 77 s90c 

Ma da...

Samsung ima dvije godine jamstva i to je prednost ?! 

 

Gdje je testiran Samsungov panel kao izdržljiviji ?

 

Sad ne valja ni veća svjetlina jer se zbog toga više grije, pa eto ti opasnosti.. 

 

Samsung je još svjetliji te se još više grije od LG G2 i po tome je mogućnost kvara Samsunga još veća, ili ne ?

 

Ajmo malo logike, ne navijački..

合氣道
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Zaporožac kaže...
Pixel kaže...

 G serija nema 5 godina garancije 

 Ima na ekran...

 

* Modeli OLED55G23LA, OLED65G23LA, OLED77G23LA, OLED77Z29LA, OLED83G23LA, OLED88Z29LA, OLED97G29LA, OLED55G33LA, OLED65G33LA, OLED77G33LA, OLED83G33LA, OLED77M39LA, OLED83M39LA, OLED88Z19LA, OLED55G42LW, OLED55G43LS, OLED65G42LS, OLED65G42LW, OLED65G43LS, OLED77G42LW, OLED83G42LW, OLED97G42LA, OLED97G42LW, OLED65M49LA, OLED77M49LA, OLED83M49LA, OLED97M49LA nisu dio promocije produženog jamstva jer dolaze s 5 godina tvorničkog jamstva na ekran.

 Ima na ekran koji nikad ne krepa i na nista drugo, znaci nikakva prednost u odnosu na samsung koji ima 2g jamstva i uz to izdrzljiviji panel.

I da ni na G2 rikne nekim cudom panel, jsmstvo pokriva samo panel, rad i sve ostalo placas sam. Ako rikne bilo sto drugo od elektronike, samo si dvije godine ponriven jamstvom. 
Meni je to obicna prevara i navlakusa. Pogotovo ako uzmes u obzir da na G seriji elektronika radi tezi posao radi vece svhetline i vise se grije pa s te strane je sklonija kvarovima u odnosu na C seriju.

Ali lg oledi su se pokazali ok, nema puno kvarova pa se time ne bi puno opterecivao

Osovno bi za toliko igranha i filmova bez dvojbe uzeo 77 s90c 

 Dobio sam 5 godina kompletne garancije za sitnu nadoplatu pa je G2 s 5 godina pune garancije ispao nesto sitno manje od samsunga s 2 godine.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prosla baba sa kolačima 😭
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Pixel kaže...
 Ima na ekran koji nikad ne krepa i na nista drugo, znaci nikakva prednost u odnosu na samsung koji ima 2g jamstva i uz to izdrzljiviji panel.

I da ni na G2 rikne nekim cudom panel, jsmstvo pokriva samo panel, rad i sve ostalo placas sam. Ako rikne bilo sto drugo od elektronike, samo si dvije godine ponriven jamstvom. 
Meni je to obicna prevara i navlakusa. Pogotovo ako uzmes u obzir da na G seriji elektronika radi tezi posao radi vece svhetline i vise se grije pa s te strane je sklonija kvarovima u odnosu na C seriju.

Ali lg oledi su se pokazali ok, nema puno kvarova pa se time ne bi puno opterecivao

Osovno bi za toliko igranha i filmova bez dvojbe uzeo 77 s90c 

Ma da...

Samsung ima dvije godine jamstva i to je prednost ?! 

 

Gdje je testiran Samsungov panel kao izdržljiviji ?

 

Sad ne valja ni veća svjetlina jer se zbog toga više grije, pa eto ti opasnosti.. 

 

Samsung je još svjetliji te se još više grije od LG G2 i po tome je mogućnost kvara Samsunga još veća, ili ne ?

 

Ajmo malo logike, ne navijački..

 Gdje sam ja napisao da je samsungove dvije godine jamstva prednost ? Nauči čitati s razumijevanjem, napisao sam da lgeve dvije godine nije u ovom slučaju prednost. 

Gdje je testiran koji panel ? Ti si od jučer ili trolaš ?  Odi na rtings i pogledaj torrture test  koji se  vrti mjesecima, godinama ...  na panelima. G serija pokazuje znakove burnina, qdoled  druge generacije ne.  

 

Gdje piše da veća svjetlina ne valja, opet izvlačiš stvari iz konteksta i ne znač čitat s razumijevanjem.  Samo sam napisao što je tpčno , da se paneli koji imaju veću svjetlinu više griju i da elektronika radi više i time je sklonija kvaroovima, neovisno o proizvođaču.  I nigdje nisam napisao da je samsung po tom pitanju bolji ili lošiji . 

 

Da ajmo malo logike i pameti i naučit pročitat napisano, a ne  ono što bi ti želio da je napisano da možeš kontrirati. Usput imam i lg i samsunga,  lg daleko dulje nego samsunga, jako dugo sam bi kontra samsunga radi njihove politike oko tva i načina kako uvaljujui korisnicima kajlu i sl, al qdoled druge generacije je odličan tv, uz standarsno  potencijalno problematičan SW na tvu i  standardne samsungove boljke. , navijanje me ne zanima niti me ikad zanimalo, a ne može me bit manje briga što će netko sebi uzet, uzima sebi ne meni. Samo sam dao iskreni savjet što je po mom mišljenju bolja opcija, hoće li ga netko uvažiti njegova stvar, no hard feelings.  
A sad koliko  si ti vidio qdoleda  i woleda doma i imaš iskustva  baš me zanima. 

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice