Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.251
|
čitano: 956.174
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
"display name ivo"
Hvala na info za Mideu ..ta klima Midea koju imate je odlicna i ima certif. "Euroventa",!!
A glede klima koje rade preko Wifi , moraju imati modul/ adapter za Wifi , ugrađen ili se on posebno kupuje!
Pogledajte za Vašu što je u opciji..
Također, puno njih koji kupuju klime sa Wifi ne znaju da klime rade na 2,4ghz i onda imaju problem sa ruterom i spajanjem, ako isti nije konfig. I na 2,4 i 5Ghz
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 10:11 (EmP1).
5 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, trebao bih pomoc i savjet za iducu situaciju. Htio bi ugraditi klimu za dvije spavace sobe, jedna do druge, primarno bi se koristile za hladenje, a radi se o kvadraturi cca 15 m2.
Savjetujete li mi bolje uzeti klimu s jednom vanjskom i dvije unutarnje jedinice ili dvije pojedinacne klime i ako mi mozete savjetovati neki best buy (Max 1500-2000€, s time da vidim da je i montaza oko 500€) i jel mi mozda bolje pricekati da malo padnu temperature (ako ce eventualno cijene malo pasti)?

Hvala unaprijed na pomoci.

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav. Trenutno renoviram stan i s obzirom na novi zakon koji će krenuti od nove godine gdje se zabranjuje stavljanje klime na pročelje zgrade, moram nabaviti klimu. Živim u stanu od 50 m2, klima će biti u dnevnom boravku/kuhinji gdje provodim najviše vremena. S obzirom da se ne kužim baš u klime a ne mislim izdvojiti basnoslovne novce za klimu, zanima me koji je trenutno neki best buy između cijene i kvalitete? Znam da su dobre marke Toshiba, Mitsubishi, Gree, Fujitsu, Panasonic ali ne znam ni koji model ni koja jačina klime bi mi trebala. Koliko sam čitao, ljudi govore da je za stan od toliko kvadrata dovoljno nekih 3,5 kW jačine. Ako može netko preporučiti par modela i koliko bi me otprilike koštala klima zajedno s montažom? Dok sam imao staru klimu, servisirao mi je Tkalec ing.

 

Bitno mi je da sam godinama miran i da sve funkcionira uz redoviti godišnji servis. Hvala

Stjepan
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 15:49 (stjepanzg).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
stjepanzg kaže...

Pozdrav. Trenutno renoviram stan i s obzirom na novi zakon koji će krenuti od nove godine gdje se zabranjuje stavljanje klime na pročelje zgrade, moram nabaviti klimu. Živim u stanu od 50 m2, klima će biti u dnevnom boravku/kuhinji gdje provodim najviše vremena. S obzirom da se ne kužim baš u klime a ne mislim izdvojiti basnoslovne novce za klimu, zanima me koji je trenutno neki best buy između cijene i kvalitete? Znam da su dobre marke Toshiba, Mitsubishi, Gree, Fujitsu, Panasonic ali ne znam ni koji model ni koja jačina klime bi mi trebala. Koliko sam čitao, ljudi govore da je za stan od toliko kvadrata dovoljno nekih 3,5 kW jačine. Ako može netko preporučiti par modela i koliko bi me otprilike koštala klima zajedno s montažom? Dok sam imao staru klimu, servisirao mi je Tkalec ing.

 

Bitno mi je da sam godinama miran i da sve funkcionira uz redoviti godišnji servis. Hvala

Ajmo ovako, ovisno o budžetu, ali japanci su ti sigurniji izbor. 3,5 kW bi bilo za 35 kvadrata a 5 kW za 50 ugrubo. Naravno, ja za 80 kvadrata koristim 3,5 kW i ok je mi je ali je vidljivo da se muči kada moram zagrijati ili ohladiti cijeli prostor.

12 mjeseci
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav svima,

 

kupio sam dvije HAIER pearl klime od jednog ovlaštenog montera ( jedna 3,3kw i jedna 2,5kw). I ovo im je prva "sezona".

 

Slabija klima jako dobro radi dok ova jača puše dosta slabije i jako teško regulira temperaturu sobe (uvijek mora raditi na najjace i ne moze spustiti temperaturu ispod 24-25). Soba je veličine 25 kvadrata.

 

Jel to možda greška u montaži? Koliko sam istraživao jel moguće da je postavljena previsoko? Između stropa i klime nema razmaka niti 2 cm (slika u prilogu).

 

U svakom slučaju, zanima me jel klima ispravno pozicionirana.

 

Hvala 

15 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Ovo nikako ne izgleda dobro montirano.

 

Unutarnja jedinica uvlači zrak kroz rešetku sa gornje strane, a ovdje po slici mi ne izgleda da ima kuda uvlačiti zrak.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav ljudi, razmisljam o kupnji klime i naletio na Fujyair,vidim dosta su povoljne a navodno su japanske, dali netko vas ju ima?
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Gravyri kaže...
Pozdrav ljudi, razmisljam o kupnji klime i naletio na Fujyair,vidim dosta su povoljne a navodno su japanske, dali netko vas ju ima?

Meni je fujiair bila opcija prije 5-6god jer je bila medju jeftinijima.. dan danas radi kao prvog dana, jedino cu ju pred kraj ljeta morat komplet rastavit i ocistit (super hladi/grije ali cisto da se rijesim prasine i gljivica ak ih ima).

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Između plafona i unutarnje jedinice bi trebao biti razmak,min. 10cm,a 15 bi bilo ok .
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jedino japansko je planina u imenu kineske klime (što ne znači da je loša, sam velim)

marching up and down the squaaare
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Gravyri

 

Sudeći po donjoj fotografiji naljepnice, FujiAir je brend grupe Airwell, a ne bih rekao da za te cijene daju japansku tehniku unutra.

 

Ako gledaš proći što jeftinije, onda je najjeftinija opcija Kaisai ECO 3,5 kW (295 €; provjeriti jamstvene uvjete). Poljska marka, a u katalogu te ECO serije vidim da vanjska jedinica izgleda kao Midea rebrand pa je to vjerojatno u rangu Vivaxa i sličnih marki (slike u službenom katalogu i na Vitos webshopu nisu jednake pa provjeriti je li kod njih možda neka druga revizija proizvoda ili je greška).

 

Za kvalitetniju jedinicu s A+++ certifikatom, trenutno je dobra ponuda za japanski Hitachi Takai 3,5 kW (770 €; 3 god. jamstva).

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mar123 kaže...

koliko to novcano potrosi struje mjesecno? stari me cijeli zivot uvjerava da klima trosi i ne pali ju nikad, pa mi se to urezalo u mozak i nemam pojma kolko stvarno zapravo trose ove nove klime. 

 

 

Struja se placa po ocitanju, neki prosjek uobicajeni je 40-46€ za jesen/proljece bez bilo kakvih uredjaja za grijanje ili hladjenje. Zimi 12/01/02 mjesec se u jednoj izdvojenoj prostoriji ponekad pali uljni radijator na 6-8h rada i racuni se krecu 70-80€. Sto se klime tice dosla je polovicom 6mj. i sada zadnji racun ce biti 76€. Klima u prosjeku radi 12h a od toga 10h rada je u economy modu ( temp 24C, ventilator najmanja brzina ). Klima je 3,5 kW i hladi oko +75m2 sasvim uredno.

 

Jako rijetko se palila prije 12h, obicno je to oko 13h pa do 01h nocu, mozda par puta radila do 02h nocu ali bilo je i perioda od 3-4 dana u oba mjececa ( 7-8 ) kada klima uopce nije radila. Dakle u mojem slucaju je to povecanje minimalno 30€ uz razumno korisenje iste, ipak za sljedeci period to ce biti minimalno 46€-53€ za redovitu potrosnju bez grijanja/hladjenja a ljeti sa klimom 85€-88€.

 

Struja definitivno ide gore minimalno 15% tako da za bilo kakvu racunicu prema sljedecem ljetu i potrosnju struje sa klimom ili bez, valja uzeti u obzir i tu cinjenicu.

 

Jedna zanimljivost: stan 74m2 trosoban u DE cca 25km od Passau-a, svi uobicajeni aparati za struju u jednom kucanstvu, kuhanje na indukcijske ploce, perilica sudja, 2 PC-a za gejmanje + 2 lapotopa, tri osobe su u kucanstvu i mjesecna rata struje je 92€. Nema klime u istom jer 35C tamo bude 7 dana u godini, ako i toliko....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 14:59 (spaljeni).
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Sto se potrosnje tice.. Ja sam klime spojio na pametne uticnice bas jer me je interesiralo jel to stvarno tak malo trosi..

I stvarno je. Klime ljeti trose manje na hladjenje nego na grijanje zimi.

 

Ja imam Haier Flexis 5.2kW i Haier Thundra 3,5kW koji hlade nekih 80-85m2...

Potrosnja dnevno nekih 0,60-0,80€ po klimi, ovisi kolko je vruce vani.

S tim da kuca ima drvenu stolariju i samo termo zbuku.

Sljedece godine kad dodje 12cm kamene vune i stolarija s troslojnim izo staklom, mislim da ce biti max. 0,50€ dnevno.

 

Imam jos 2 Haier Flexis 3,5kW u prizemlju ali oni jedva rade jer nije prevruce, ali i kod njih je potrosnja slicna.

 

I da, nekako sam skuzio da nema "logike" u snazi klime i potrosnji.

Naravno da ce 5kW klima prije rashladiti / ugrijati prostor i tu razliku i snazi osjetim kad krenu klime raditi.

Ali ako su klime nariktane npr na 26C i rade od podne do ponoci, nece biti neke prevelike razlike u potrosnji odnosno i 5kW i 3,5kW ce potrositi nekih 0,70€ svaka.

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hvala na odgovoru, meni je u planu kupiti 3 klime, jedna kvalitetna koja bi isla u dnevni boravak koja je u sklopu kuhinje cca 40m2, a dvije malo manje kvalitetna u spavacim sobama,klime bi se koristile iskljucivo za hladenje a u dnevnom tu i tamo ujutro da podgrije dok ne krene centralno grijanje.
Trenutno imam jednu dnevnom ali je vec stara preko 20 gos ali jos radi kao urica, posto u neboderu zivim moram to stedit prije nego izglase novi zakon o klimama,tj zabrana montiranje po fasadama
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 20:58 (Gravyri).
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Meni je Flexis 5,2kW bas ODLICNA klima. nemam iskustva s japancima ali iskreno, za tu razliku u cijeni me ni ne zanima, jer Flexis pruza i vise nego sto mi treba.

 

Flexis 3,5kW i Thundra 3,5kW su naravno isto super, ali 5kW je bas razlika. Naravno, jaca je klima ali svejedno, bas i grije i hladi top.

Tako da bih ti ja preporucio Haier. Eventualno neki Midea modeli su se pokazali ok i za grijanje ali otkad sam kupio Flexise se vise nisam zabavljao s klimama niti dalje istrazivao, tak da ti tu ne mogu nista reci.

Tebi njvj ne treba 5kW za taj prostor ali da sam unaprijed znao da je takva klima, stavio bih ju u hodnik da grije/hladi sobe/hodnik/wc od nekih 35m2 jer mi je bas top top.

Naranvo, kad sredim stolariju i fasadu njvj ce mi i tih 3,5kW biti previse ali eto, samo moje misljenje.

 

Bit ce ovdje sigurno ljudi koji ce reci da bjezis od kineza i da su samo Mitsubishi/Daikin i ekipa dobre klime.

Ja vjerujem da su dobre, ali meni "normalnom" smrtniku je Haier bas dobar.

Mozda njihovi entry modeli nisu nis posebno, ali ovi high-end kao sto su Flexis, pa cak i Expert (Nordic) i Thundra, su sasvim u redu

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
chorba69 kaže...

Meni je Flexis 5,2kW bas ODLICNA klima. nemam iskustva s japancima ali iskreno, za tu razliku u cijeni me ni ne zanima, jer Flexis pruza i vise nego sto mi treba.

 

Flexis 3,5kW i Thundra 3,5kW su naravno isto super, ali 5kW je bas razlika. Naravno, jaca je klima ali svejedno, bas i grije i hladi top.

Tako da bih ti ja preporucio Haier. Eventualno neki Midea modeli su se pokazali ok i za grijanje ali otkad sam kupio Flexise se vise nisam zabavljao s klimama niti dalje istrazivao, tak da ti tu ne mogu nista reci.

Tebi njvj ne treba 5kW za taj prostor ali da sam unaprijed znao da je takva klima, stavio bih ju u hodnik da grije/hladi sobe/hodnik/wc od nekih 35m2 jer mi je bas top top.

Naranvo, kad sredim stolariju i fasadu njvj ce mi i tih 3,5kW biti previse ali eto, samo moje misljenje.

 

Bit ce ovdje sigurno ljudi koji ce reci da bjezis od kineza i da su samo Mitsubishi/Daikin i ekipa dobre klime.

Ja vjerujem da su dobre, ali meni "normalnom" smrtniku je Haier bas dobar.

Mozda njihovi entry modeli nisu nis posebno, ali ovi high-end kao sto su Flexis, pa cak i Expert (Nordic) i Thundra, su sasvim u redu

 Flexis nije high end kod Haiera.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

@love2ml86

Nego?

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Koliko vidim jade i ekspert Nordic su pozicionirali iznad tvoje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 20:12 (love2ml86).
4 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

 

Ako može preporuka za klima uređaj. Služio bi za hlađenje, par sati. Stan je na sjevernoj strani, ok izolacija. Planiram klima uređaj staviti u dnevni boravak, stan je veličine 50 m2.

 

Puno hvala

 

LP

 

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Odlučio kupiti klimu, trebala bi hladiti oko 60kvadrata i u prijelaznom razdoblju malo umlačiti prostor. Nakon traženja i gledanja odlučio za Haier, ima li netko iskustva o konkretnom modelu? Zahvaljujem na informacijama.

 

https://www.advena.hr/hr/haier_klima_uredaj_as35tamhra_c1u35yeffra_c/1778/10

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Nemoj Tide. Ak haier onda Flexis ili eventualno tundru, iako bih ja Flexis. 
za 60m2 5kW Flexis i miran si. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice