Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.058
|
čitano: 6.441.109
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@Petar hw ima na internetu na biciklističkim stranicama detaljno o fleksoru.

Za kadencu izgleda da nisam dovoljno objasnio ma da sam pisao kako profesionalci drže kadencu preko 100, oni jaki i ekstra utrenirani oko 90. A ja koji treniram preko 10 godina držim prosjek 80 i tad mi je srce u drugoj zoni ( 140-150 otkucaja) , vozim svojom brzinom i najmanje trošim snagu.
Pišem o kadenci koja nam najviše odgovara i na kojoj smo najefikasniji a da se najmanje umaramo i ne ubrzavamo srce i dah nepotrebno. I tu ne mislim na kratke vožnje od 15-30min. nego to držimo 1-2-3 sata, pro vozači i 5-6 sati. A to je u biciklizmu i znanstveno dokazano o kadenci preko 80 okretaja. Znači pišem o kadenci koja tebi kao iskusnom vozaču najviše odgovara, gdje si najefikasniji i ne gubiš uzalud dah i snagu. To se iskustvom nauči koja kadenca paše ali "znanost" (treneri u biciklizmu) već znaju pa uče vozače da drže okretaje 80-90-100.
Također treniranjem i forsiranjem veće kadenca na treningu učimo noge da im odgovara veća kadenca (i razvijamo fleksor mišić). Zato što su one (početničke) kadenca od 50-60-70 neefikasne i uzalud se troši snaga.

A što se tiče fleksor mišića treba biti strpljiv da se dosegne visoka učinkovitost, naime dugogodišnje treniranje biciklizma čini fleksor za 20% učinkovitiji, znači mnogo manje umaranja za ispi učinak.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 1:11 (ajimerej).
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nego da se vratim na unistavanje koljena biciklom/pedaliranjem (ma koliko god intenzivno se "pritiskalo"!)

 

pedaliranje je izrazito lagana aktivnost za ljudski skelet jer razumijete postoje ljudi sta rade cucanj sa 300-400kg, osobno radim sa 160-180kg i iz prve ruke mogu reci da pedaliranje (ma koliko god bilo intenzivno!) stvara zanemariv stres za koljena naspram teskih cucnjeva, stoga pedalirajte jako i ne sekirajte se oko koljena. a da tisuce ponavljanja prilikom pedaliranja steti je isto pogresno, jer upravo kretanje zglobova ih "podmazuje" i sto se vise krecete - zglobovi ce biti zdraviji

 

a bicikl/pedaliranje je posebno korisna aktivnost za zdravlje koljena jer ima velik range of motion bez udaraca, jer npr prilikom bilo kakve vrste hodanja ili trcanja noga je skoro skroz ispruzena tj. zglob ne prolazi kroz svoj cijeli svoj moguci range of motion i koljeno prolazi vibracije od udaraca noge u zemlju

 

 

 

prije opsesije teretanom sam bio "bajker" u tinejdzerskim danima i provodio na bajku 8h dnevno, to nije cestovno non-stop intenzivno pedaliranje ali opet pedalirao sam jako puno, nemam apsolutno nikakvih problema sa koljenima za razliku od svih bildera i powerliftera oko mene sto tjedno trpaju 4+ plates, također svi ljudi s kojima sam tada davno vozio - danas imaju zdrava funkcionalna koljena, za probleme sa koljenima sam cuo samo od onih koji nisu nikad znacajnije pedalirali, zato pedalirajte i no sikiriki

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 23:27 (Petar hw).
3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
.

A što se tiče fleksor mišića treba biti strpljiv da se dosegne visoka učinkovitost, naime dugogodišnje treniranje biciklizma čini fleksor za 20% učinkovitiji, znači mnogo manje umaranja za ispi učinak.

 hajde objasni sto mislis na fleksor misica (fleksori unutar zadnje loze"), na samu lozu? loza je sama po sebi fleksor.

 

i sta ti znaci visoka ucinkovitost misica (loze dakle), snaga, izdrzljivost? gdje si izvukao 20%?

 

 

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...
To je plan. Zrezat se na ispod 15% i hopnut na 250mg dozivotno :)

 i tebi dodatna napomena, ako si zaista tako odlucio tvoja stvar sto ces i kako ces ali svakako ako krenes iskoristi tih prva 3-4mjeseca kad tijelu predstavljas vislje razine testosterona na nevine receptore - da jedes i treniras po spagi kao nikad do sada, mozes napraviti dobar posao i transformirati si zivot kvalitetnom misicnom masom, kasnije odrzavati steceno je laganini

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 11:52 (Petar hw).
3 godine
online
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...
Cordas kaže...

Često osjetim potrebu štogod napisati ovdje, ali mi je bezveze s obzirom da nisam stavio slike pa evo... Stavio bih i leđa, ali sam živim pa me nema tko uslikati, budem jednom prilikom. 

Išao sam prošle godine u 5-6 mjesecu u teretanu, onako usput uz nogomet. Nešto vježbanja kod kuće. Onda lagana pauza 9-10-11 mjesec. Zatim sam dobio par kg, i onda sam malo krenio kod kuće raditi, tek toliko da održim formu. 

Uglavnom, zadnjih mjesec dana sam krenuo  teretanu i radim malo ozbiljnije. Mislim da nije loše, 175 cm, 70 kg. 

Bio sam nedavno nešto "masniji" i ne bih išao na masu, bolje se osjećam ovako na defki. 

Ništa od suplemenata ne uzimam, ne vidim potrebu. 

Hranim se odlično. Iz zdravstvenih razloga izbjegavam junk food. Jedem raznovrsno. 

Svaki dan jaja+ meso tako da sam siguran da unosim dovoljno proteina.

Ugl, komentari? 

 

Fora mi je kako sam iskopao ovaj post od prije 10 godina i vidio koliko sam zapravo napredovao. Tada sam bio zadovoljan sa sobom i mislio da dobro izgledam 

10 godina kasnije, sto puta bolji izgled, sto puta manje zadovoljstvo samim sobom. Body dysmorphia is a bitch! 


Evo slike 8 godina kasnije. Slikano prije 2 godine. Sada sam na bulku pa ne bih trenutne slike stavljao jer čim nabacim par posto bf gore odmah na slikama izgledam kao da uteg nikad nisam dignuo (iako se bolje osjećam i bolje izgledam uživo). 

Uglavnom eto nekih 8 godina konzistentnog natural liftinga, ono što sam ja uspio sa svojim tijelom postići. Bilo je tu lutanja sa treninzima i nisu sve godine bile jednako dobre i kvalitetne, zbog različitih faza života itd. Prvih 4 godine igrao nogomet paralelno s teratanom, tu nije bilo baš progresa iz očitih razloga. 

Nisam slikao lower boddy jer to nikad ne slikam. Uvijek mi je lower bio 50% bolje razvijen od uppera pa se nisam nikad tim zamarao, dok na upperu stalno sve uspoređujem. 

Ove zime radim na slabim točkama - traps, biceps i vrat.

 

Trenutni liftovi vrijedni spomena: BP 3x120, front squat 110x5, OHP 75x3, zgibovi s opterećenjem 30x6, dips 40x8, trap bar DL 155x10 (ove zime krenuo raditi nekakvu varijaciju DL-a po prvi put).

176cm/80kg


Sretni blagdani svima!

 

 

 ruke ramena generalno, ne samo biceps. problem vecine naturalaca jer se boje ubaciti arm ili shoulder day

 

za vrat radi hrvacke mostove, ne one pizdarije sa lancem i vjesanjem utega

 

ubaci heavy shit za ruke, stojecki biceps pregib sa sipkom, radi u squat racku lijepo se sipka moze primiti i boli te k sta noobovi meme lords misle, kad budes mogao 60kg 5x10 biceps ce biti postojan.

za triceps skull crushers isto tretiraj kao glavnu vjezbu, kad dodes do 70kg u serijama triceps ce visiti. radi sa poda lezeci na strunjaci lagano se primi i baci iza glave, da se ne jebes na klupici sa hvatom i podizanjem/vracanjem iza glave ili ustajanjem preko tijela kako vecina radi. ako laktovi pocnu boliti radi sa bucicama

 

ramena prosiri upright rowsima, sljedecu masu dodaj 10kg na kilazu koju mozes sada u serijama, ne cimaj pokret, ramena vole volumen i dropsetove

 

potisci solidni za naturalca i obzirom na nevelik bodyweight, sq ok, dl slab

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Hrvački mostovi za vrat su otvorena pozivnica za katastrofalne i kronične probleme s vratnom kralježnicom.
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

svaka vjezba preko benca cucnja deadlifta dipsa itd nosi odredeni rizik odnosno je kako kazes "otvoreni poziv za problem"

 

radim hrvacke mostove 10god svaki tjedan 5 serija do otkaza prednji i zadnji i nemam nikakvih problema, samo lijepo nabildao mozda cak prenabildao vrat u roku jedne mase par mjeseci. s naznakom da sam oduvijek radio izolirano prednji (glava lijevo desno) pa zadnji (glava naprijed nazad), nisam se prebacivao iz zadnjeg u prednji i obrnuto i rotirao po vratu kako rade pravi hrvaci

4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imate li preporuku za neke adaptivne utege (npr. PowerBlock), da su kvalitetni, a da nisu previše skupi kao taj PowerBlock?

Gledam da mi zauzima što manje mjesta.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Hrabar.Dabar kaže...

Imate li preporuku za neke adaptivne utege (npr. PowerBlock), da su kvalitetni, a da nisu previše skupi kao taj PowerBlock?

Gledam da mi zauzima što manje mjesta.

 https://www.amazon.de/s?k=verstellbare+Hantel&__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2PG04G3UQXR1T&sprefix=powerblock%2Caps%2C1019&ref=nb_sb_noss_2

Ovo je ponuda na Amazonu pa vidi koji je "best buy".

Ja imam Bowflex koje sam platil 625€. Sad su dva komada 860!

 

4 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...
Hrabar.Dabar kaže...

Imate li preporuku za neke adaptivne utege (npr. PowerBlock), da su kvalitetni, a da nisu previše skupi kao taj PowerBlock?

Gledam da mi zauzima što manje mjesta.

 https://www.amazon.de/s?k=verstellbare+Hantel&__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2PG04G3UQXR1T&sprefix=powerblock%2Caps%2C1019&ref=nb_sb_noss_2

Ovo je ponuda na Amazonu pa vidi koji je "best buy".

Ja imam Bowflex koje sam platil 625€. Sad su dva komada 860!

 

 

Thanks. I ovo mi se čini suludo skupo.

10 godina
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dje steee, jel buildate sad preko zime kao da nema sutra. :D

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Radim cut fazu i to sporo ko puz. Radim na bikini figuri :) do ljeta budem skinul jedno pet kila. Kila na mjesec je plan.

Fitness mi je u podrumu pa nema izgovora da ne vjezbam.
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...

ok..za njih imate rješenje, ajmo pokušat samnom sada :)

 

dakle...17 godina, 180 cm, 88kg. Nisam debeo, nego je sve u mišićima koji nisu izraženi pretjerano...treniram vaterpolo već duuuulje vrijeme, svaki dan.

 

Sada me samo zanima kako sredit da mi se mišići vide. Snage imam, kondicija je solidna  (nisam trenirao neko vrijeme zbog ozljede, ali nema veze ).

Ishrana je.....a sve i svašta. xD

 

 

Onda, šta preporučate ?

 Mišići se mogu vidjeti, ali samo malo, tko god ima jače izražene ruke i noge, baš ono žile debele, jaka ramena, leđa, baš jako vidljive mišiće = uzeo je nešto više.

Od proteina, glutamina, kretina nitko nije dobio velike pa čak niti poveće mišiće

 

Ljudi dižu utege 10 godina i izgledaju samo ok, netko diže 10mj i izgleda "nabildano" i 100% je uzeo nešto, nemoj pušit fore u genetika, ovo ono spike.

 

Što se tiče mišića, ne znam što je tebi dovoljno da se "vide", ali pravilo je jednostavno - što je teži uteg i bolje će rast mišić, ali do određene mjere, za ostalo ćeš morat nabavit negdje nešto - što ne bi preporučio.

Samo nemoj ić u teretanu i dizat 10kg bucicu 100x i mislit da je to fora, bolje dignut 30kg bucicu 10x - nemoj zaboravit da je 70% vježba u teretani bzvz, drži se provjerenih vježba/sprava - znači drži se bencha, deadlifta, bučica, squat press-a. To ej to, ubaci još zgibove i dipsove ako želiš više definicije. Ovisi koje mišiće želiš da se izraze, ako su to trbušni - zajebi sve što sam rekao :)

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

A jebem se,odem na trening i odradim ga ali u zadnje vrime i nemam nesto volje...prehranu ne pazim skoro nikako,ne znam unesem li 100-130gr proteina ali eto...naviku da odem u teretanu jos nisam izgubio sto je dobro.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uvijek :) Samo jako.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako je netko zainteresiran za kupnju šipke i utega (100 kila) nek se javi na pp. Kupljeno prije godinu dana.

 

O ovima se radi: 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Komplet-utega-i-sipki-100-kg.aspx

3 godine
online
Re: Rast mišića i visina
crocro23 kaže...

 Mišići se mogu vidjeti, ali samo malo, tko god ima jače izražene ruke i noge, baš ono žile debele, jaka ramena, leđa, baš jako vidljive mišiće = uzeo je nešto više.

Od proteina, glutamina, kretina nitko nije dobio velike pa čak niti poveće mišiće

 

Ljudi dižu utege 10 godina i izgledaju samo ok, netko diže 10mj i izgleda "nabildano" i 100% je uzeo nešto, nemoj pušit fore u genetika, ovo ono spike.

 

Što se tiče mišića, ne znam što je tebi dovoljno da se "vide", ali pravilo je jednostavno - što je teži uteg i bolje će rast mišić, ali do određene mjere, za ostalo ćeš morat nabavit negdje nešto - što ne bi preporučio.

Samo nemoj ić u teretanu i dizat 10kg bucicu 100x i mislit da je to fora, bolje dignut 30kg bucicu 10x - nemoj zaboravit da je 70% vježba u teretani bzvz, drži se provjerenih vježba/sprava - znači drži se bencha, deadlifta, bučica, squat press-a. To ej to, ubaci još zgibove i dipsove ako želiš više definicije. Ovisi koje mišiće želiš da se izraze, ako su to trbušni - zajebi sve što sam rekao :)

 trecerazredni savjeti bato, uopce nisam zadovoljan.

 

da, netko ce dizati 10god i nista ne napraviti jer nema kontinuitet, ne prolazi mase i defke i sve radi traljavo, dok netko ce odraditi 10mjeseci sve po spagi i napraviti sto ovaj prvi nije za 10god

10 godina
online
Re: Rast mišića i visina
crocro23 kaže...
puma1400 kaže...

ok..za njih imate rješenje, ajmo pokušat samnom sada :)

 

dakle...17 godina, 180 cm, 88kg. Nisam debeo, nego je sve u mišićima koji nisu izraženi pretjerano...treniram vaterpolo već duuuulje vrijeme, svaki dan.

 

Sada me samo zanima kako sredit da mi se mišići vide. Snage imam, kondicija je solidna  (nisam trenirao neko vrijeme zbog ozljede, ali nema veze ).

Ishrana je.....a sve i svašta. xD

 

 

Onda, šta preporučate ?

 Mišići se mogu vidjeti, ali samo malo, tko god ima jače izražene ruke i noge, baš ono žile debele, jaka ramena, leđa, baš jako vidljive mišiće = uzeo je nešto više.

Od proteina, glutamina, kretina nitko nije dobio velike pa čak niti poveće mišiće

 

Ljudi dižu utege 10 godina i izgledaju samo ok, netko diže 10mj i izgleda "nabildano" i 100% je uzeo nešto, nemoj pušit fore u genetika, ovo ono spike.

 

Što se tiče mišića, ne znam što je tebi dovoljno da se "vide", ali pravilo je jednostavno - što je teži uteg i bolje će rast mišić, ali do određene mjere, za ostalo ćeš morat nabavit negdje nešto - što ne bi preporučio.

Samo nemoj ić u teretanu i dizat 10kg bucicu 100x i mislit da je to fora, bolje dignut 30kg bucicu 10x - nemoj zaboravit da je 70% vježba u teretani bzvz, drži se provjerenih vježba/sprava - znači drži se bencha, deadlifta, bučica, squat press-a. To ej to, ubaci još zgibove i dipsove ako želiš više definicije. Ovisi koje mišiće želiš da se izraze, ako su to trbušni - zajebi sve što sam rekao :)

 Pa vidiš kako se kod mene gore lijepo vide ruke ramena. A naturalac sam. Ne bih rekao da se vide samo malo misici :D

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Dje steee, jel buildate sad preko zime kao da nema sutra. :D

 ovo je sigurno nakon insane pumpa :D, jbt imas insane genetiku i ruke za naturalca i dajes 150% na treningu do otkaza misica sigurno, koliko cm ti je bica bez pumpa, moja je 40cm?

Lijepo sam odrzao kilazu u par mjeseci nakon sto sam smrsavio 10kila, polako sam krenuo u deficit opet prije 2-3 tjedna, smrsavio sam oko 1.5kg :D, sad sam na oko 80kg, idem do 70kg, 


also, zvat ce me u bolnicu sušak u rijeci na fizikalnu rehabilitaciju, koliko dnevno kalorija ima bolnicka hrana? oko 1600 kcal? svi mrsave na bolnickoj hrani koliko ja znam :D.

Inace slabo buildam sad u zadnje vrijeme otkad treniram kosarku u kolicima jer da se ubijem od utega ne bi bas mogao kosarku trenirat, tako da za vikend ostavim laganu vjezbu s utezima. noge vjezbam svaki dan ali sporo napreduju i ne dobivaju bas na velicini i polagano se vide zile na quadsima, bit ce epic zile kad smrsavim jos.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 0:13 (Mr.Natural).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Osim toga fotkanje sa telefonima pod bedastim kutom i refleksija u ogledaju ispada ko da je netko veliki ko kamion.
Imam fotku iz kupaone nekon treninga i kak izgledam opce nema veze sa zdravom pameti. Kad se pofotkam sa DSLRom se vidi kak za prav za prav izgledam.
3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Dje steee, jel buildate sad preko zime kao da nema sutra. :D

 ovo je sigurno nakon insane pumpa :D, jbt imas insane genetiku i ruke za naturalca i dajes 150% na treningu do otkaza misica sigurno, koliko cm ti je bica bez pumpa, moja je 40cm?

Lijepo sam odrzao kilazu u par mjeseci nakon sto sam smrsavio 10kila, polako sam krenuo u deficit opet prije 2-3 tjedna, smrsavio sam oko 1.5kg :D, sad sam na oko 80kg, idem do 70kg, 


also, zvat ce me u bolnicu sušak u rijeci na fizikalnu rehabilitaciju, koliko dnevno kalorija ima bolnicka hrana? oko 1600 kcal? svi mrsave na bolnickoj hrani koliko ja znam :D.

Inace slabo buildam sad u zadnje vrijeme otkad treniram kosarku u kolicima jer da se ubijem od utega ne bi bas mogao kosarku trenirat, tako da za vikend ostavim laganu vjezbu s utezima. noge vjezbam svaki dan ali sporo napreduju i ne dobivaju bas na velicini i polagano se vide zile na quadsima, bit ce epic zile kad smrsavim jos.

 

 naravno da radi do otkaza i iscrpljivanja misicne skupine, reps in reserve i full body i sl su detrimentalne demagogije koje vode u dyel propast ili desetljece za minimalne gejnove

 

bolnicka hrana je slaba da. (ali opet znatno bolja od zatvorske) . ponesi si najjednostavnije za zadovoljiti kalorijski unos, 2000-2500kcal ciljaj i barem 100g p, recimo par 300g milki + whey ili se nakupuj 50g zbregova pa svaki dan jedan-dva uz bolnicku hranu. jer sto se tice ocuvanja misicne mase najgore je lezati tjednima na 1500kcal

 

zasto si ti uopce u kolicima? sta radis za noge?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 9:45 (Petar hw).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 

 naravno da radi do otkaza i iscrpljivanja misicne skupine, reps in reserve i full body i sl su detrimentalne demagogije koje vode u dyel propast ili desetljece za minimalne gejnove

 

bolnicka hrana je slaba da. (ali opet znatno bolja od zatvorske) . ponesi si najjednostavnije za zadovoljiti kalorijski unos, 2000-2500kcal ciljaj i barem 100g p, recimo par 300g milki + whey ili se nakupuj 50g zbregova pa svaki dan jedan-dva uz bolnicku hranu. jer sto se tice ocuvanja misicne mase najgore je lezati tjednima na 1500kcal

 

zasto si ti uopce u kolicima? sta radis za noge?

 moje dnevne kalorije da odrzim tezinu su negdje blizu 2000 jer sam u kolicima, sad jedem 1000-1500 kalorija da dodem do 70-72kg i vec 5 godina sam na nekih 40-80g proteina dnevno. jede se sta se ima doma + jedan protein shake.

ne sjecam se sta je bilo ali rekli su mi dao sam pao sa petog kata, to je bilo prije skoro 5 godina, pomalo se napreduje.

na nisku hodalicu radim ko neku vrstu cucnjeva, nagnem se napred da odrzim balans i onda pokusavam sto vise tezine da prebacim na noge i radim polu cucanj, zapali se misic lijeve noge, desne bas i ne jer je slabija dosta. Dok sam u kolicima stavim uteg od 1kg-1.5kg koliko trenutno mogu dizat i onda dignem nogu u zrak, ispruzim koljeno i zadrzim malo, vratim nazad, tako 15 ponavljanja pa druga noga i onda opet, umori se noga. Odem i na rowing machine,  i jos vjezbam sa fizio terapeutom doma 3x tjedno, al trenutno je pod pauzom dok drzava odobri 40 dolazaka besplatno i onda jos lista cekanja.... imam jos i EMS/TENS Unit ali nema svugdje aktivacije misica i jos uvijek nemam funkciju stopala

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav ekipa, imam set novih, nekorištenih girji (prašina na njima govori tome u prilog) koje bi volio prodat pa ako je neko zainteresiran slobodno se javi s ponudom!
Hvala i sori na uletu!

WHITE STONES VARAŽDIN
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 15:50 (Tincha).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Je li netko do sada naletio da neka inst stranica prodaje protein koji je skoro duplo kod njih jeftiniji nego na stranici proizvodjaca?

Uglavnom radi se o gymbeam protein izolat,prijatelj mi poslao link odakle je narucio sebi za 50e 2.5kg,a na stranici gymbeam im je skoro duplo skuplji.

Uzeo bi sebi odma 5kg ali ne znam,malo mi je to cudno.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nije te valjda strah malo insekata i crvića u prahu 😆

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma jebo to,na motoru sam ih zive jeo,a tek ovako u prahu su cak i ukusni...

Razlika je skoro duplo u cijeni,a radje bi uzeo izolat nego koncentrat za istu cijenu,mada nece valjda neko gymbeam pravit fejk prasak (valjda nece).

Origin_Steam: hrka11
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

tesko ce whey biti fejk, vise se trebate plasiti zaslađivaca i laktoze u koncentratu koje ne podnosite pa da whey samo proleti kroz crijeva neiskoristen. 60%+ populacije ima neki stupanj netolerancije na laktozu

 

50eur za 2.5kg izolata se cini realna cijena, godinama pijem ovaj bezokusni izolat za 64eur 3kg:

 

https://hr.the-nutrition.com/proizvod/1944

 

i dobar je, prije samo koristio myproteinov ali od kada je cijena skocila u nebesa koristim ovaj i isti je okusom teksturom i mixavosti

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja koristim ove proteine s okusom cokolade i okej su, ja pomjesam jednu mjericu s malo vode i pojedem tako 
https://shopbuilder.hr/koncentrati-proteina-sirutke-whey/builder-100-whey-4x1-kg-4-kg-p16153

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 22:33 (Mr.Natural).
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ako primijetis prdeze ili zaprskavas govnetom rub wc skoljke, promijeni whey

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ako primijetis prdeze ili zaprskavas govnetom rub wc skoljke, promijeni whey

 jedan od najjacih kriterija ikad  


al zapravo to je indikator laktozne intolerancije, dzabe ti promijena wheya 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice