Pomoc oko nadogradnje

poruka: 10
|
čitano: 2.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoc oko nadogradnje

Pozdrav!

 

Komp mi je vec 3 godine star i htio bih ga nadograditi malo...nemam nesto puno love na raspolaganju da idem u complete revamp pa molim savjete kako to najefikasnije napraviti.


Trenutno imam:

 

Core 2 Duo E8200 2,66Mhz

MBO Gigabyte P35-DS3L

2x1gb DDR2 1066Mhz KINGMAX

Ati Radeon HD3850 512MB DDR3

Hdd mi je ok, uzeo dodatni prije par mjeseci

LC Power 560W PSU  TITAN pro line

 

Nedavno sam kupio 24 inchni Viewsonic monitor i postao mi je lagani overkill za masinu :)

 

BC2 igram multiplayer na 1024x768 jer mi inace dosta trza...htio bih da mogu to (i ostale nove igre) vrtiti bar u 720p.

 

Jel ima spasa? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje

Nisi naveo s koliko novaca raspolažeš.

 

Ovako odokativno bih ti rekao da uzmeš još 2 GB memorije i jaču grafičku karticu.

E sad koju točno, to ti ne mogu reći bez da znam s koliko navaca raspolažeš.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje
Penzo kaže...

Pozdrav!

 

Komp mi je vec 3 godine star i htio bih ga nadograditi malo...nemam nesto puno love na raspolaganju da idem u complete revamp pa molim savjete kako to najefikasnije napraviti.


Trenutno imam:

 

Core 2 Duo E8200 2,66Mhz

MBO Gigabyte P35-DS3L

2x1gb DDR2 1066Mhz KINGMAX

Ati Radeon HD3850 512MB DDR3

Hdd mi je ok, uzeo dodatni prije par mjeseci

LC Power 560W PSU   TITAN pro line

 

Nedavno sam kupio 24 inchni Viewsonic monitor i postao mi je lagani overkill za masinu :)

 

BC2 igram multiplayer na 1024x768 jer mi inace dosta trza...htio bih da mogu to (i ostale nove igre) vrtiti bar u 720p.

 

Jel ima spasa? :)

  Trebalo bi promijeniti grafu, nadograditi RAM i probati ubosti neki polovni Quad Core.

15 godina
offline
Pomoc oko nadogradnje

Nemam fiksni iznos, recimo da ne bih htio ici preko 1500kn al sve se da korigirati (blazeni Amex lol)...

 

prodao bih ovo sto mi je viska i dodao da kupim novo...ili mozda polovno makar je to uvijek lutrija

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje
Penzo kaže...

Nemam fiksni iznos, recimo da ne bih htio ici preko 1500kn al sve se da korigirati (blazeni Amex lol)...

 

prodao bih ovo sto mi je viska i dodao da kupim novo...ili mozda polovno makar je to uvijek lutrija

  Grafička: http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-sapphire-pcie-ati-radeon-hd6850-1gb-gddr5-hdmi-dvi-dp/38810

  RAM: http://www.protis.hr/products/details/memorija-ddr2-1066mhz-2gb-kingmax/9295

To ti je moja preporuka, za par mjeseci uzmeš si neki polovni Quad-Core i to je to!

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje

Da Caesar, neka lagano kloka taj dualac na 3-3.2GHz i uzme tu tvoju 6850 za 1300 kuna.

Držat će mu i na full HD 90% igri (izuzev ofcorse Crysis, BO i sl.)

I btw po meni taj CPU ne treba još mjenjati. Možda jedino se po meni isplati ako ide na cijelu konfu poslije

nekih 6 mj-gdn dana-tako sam si nešto i ja mislio napraviti kada ovaj quad iscrpi svoje zadnje snage

what's in your head in your head zombie zombie zombie ha ha ha..
13 godina
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje
stoncin3 kaže...

Da Caesar, neka lagano kloka taj dualac na 3-3.2GHz i uzme tu tvoju 6850 za 1300 kuna.

Držat će mu i na full HD 90% igri (izuzev ofcorse Crysis, BO i sl.)

I btw po meni taj CPU ne treba još mjenjati. Možda jedino se po meni isplati ako ide na cijelu konfu poslije

nekih 6 mj-gdn dana-tako sam si nešto i ja mislio napraviti kada ovaj quad iscrpi svoje zadnje snage

  Jeftinija je malo HD6850 (1150kn). Za 1300-1350kn već ima HD6870.

  Slažem se za procesor, iako ne bi bilo loše ubosti neki polovni, recimo, Q9300 za kakvih 650-700kn.

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje

Ma može, sve 5. Onda recimo HD6850 XFX je najjeftinija za 1100 kuna i Q6600 za 500 kuna ima ih po njuškalu mislim, barem je bio jedan.

I to mu je taj budžetXD

RAM nie toliko relevantan kao CPU dok je svojevremeno 2GB još uvjek sasvim OK za sedmicu i 99% igrica

what's in your head in your head zombie zombie zombie ha ha ha..
15 godina
offline
Pomoc oko nadogradnje

Hvala na pomoci, sada treba uskladiti zelje i mogucnosti :)

 

a da piknem ovako nesto? http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-sapphire-hd4870-povoljno-oglas-2877517

 

jel bih dobio kaj? Razmisljam samo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc oko nadogradnje

Ako može zamjena kao tip traži za tvoju zašto ne pa uz manju nadoplatu uštediš 200-300kn samo ako mu tako odg

jer je tvoja slabija od GTS450.

Q6600 750kn

i ovdje malo pronjuškajXD

 

what's in your head in your head zombie zombie zombie ha ha ha..
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 11:40 (stoncin3).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice