Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 567.531
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Evo,našao sam i hosta:

http://bdwebsites.heliohost.org/index.html

 

O revieweu raspravljajte u toj temi.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Molio bih kolege iz BiH da mi preporuce hosting u BiH i neki link oko registracije .ba domene.

Zahvaljujem se unaprijed!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Global iz N. Travnika ili Avalon

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Trebao bih malu pomoc oko redizajdna jednog portala.

Portal je inace raden u WordPress-u tj tema je preradena i sada bi trebalo neke stvari promjenit i jos napraviti neke sitnice.

Isto tako trebao bih pomoc oko izrade dva - tri bannera

 

Sve ostale info dobijete na PM.

 

Zahvaljujem unaprijed!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ne znam da li pitam na pravom mjestu, ali zanima me sljedeća stvar:

 

 - u planu imam izradu jednog portala koji bi po provedenim anketama bio dobro posjećen...

 - budući da imam sjajnu ideju, trebao bi i suradnike...

 - zanima me ima li netko zainteresiran tko bi mi pomogao napraviti portal?

 

Molim sve zainteresirane da se jave u PM i dobiti će detalje ;)

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Reci ovdje, portal je tipa?, koje tehnologije dolaze u obzir, PHP, ASP.NET ili neka treća. Koje baze podataka možemo koristiti itd.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

portal je nogometnog tipa, ali nije uobičajan portal na kakve smo navikli na internetu...

 

ovako, portal mora imati nekoliko kategorija u koju bi se svakodnevno mogli dodavati novi sadržaj, također bi trebao imati i web shop i stranicu za glasanje :D

 

sad što se tiče koje tehnologije ulaze u obzir, to ne bih znao jer se ne razumijem baš previše dobro u web razvoj...

 

plan je da se u narednih mjesec dana skupe fanovi na facebooku, za to vrijeme napravimo portal,  također nađemo partnera koji će prodavati na našem web shopu i partnere koji će uložiti u cijeli projekt...

 

ja bi se posvetio više sadržaju i pronalaženju poslovnih partnera, a ti bi se posvetio programiranju portala :D

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Reci par detalja oko dizajna, ja bih tu mogao nešto odraditi. I što je sa plaćanjem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Reci par detalja oko dizajna, ja bih tu mogao nešto odraditi. I što je sa plaćanjem?

 

Evo, volio bih kad bi mogli napraviti stranicu tipa http://www.hrsport.net/ 

 

Znači, to mi je super funkcionalna stranica...

 

Prije sam zaboravio napomenuti da bi stranica trebala imati forum i ukoliko je moguće trebalo bi biti omogućeno login, tj. izrada korisničkog računa za web starnicu...

 

što se plačanja tiće, u ovaj projekt ulazim sa jako malom svotom novaca (goto ništa)... jedva da ću imati za domenu i hosting... nadam se da ću ubrzo dogovoriti suradnju s nekim poslovnim partnerima i da ću ipak dati honorar za web dizajnera koji će raditi portal :D

 

kao što sam rekao, više detalja dajem na PM ;)

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
chvarko_007 kaže...

 

Evo, volio bih kad bi mogli napraviti stranicu tipa http://www.hrsport.net/ 

Ta stranica je rađena u ASP.NET-u, dobra je, ali je tako tko ju je radio mogao se malo pobrinuti za ViewState.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 17:26 (royalhero).
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Mogu pomoći oko nekih stvari u dizajnu besplatno, ali kompletan dizajn ne mislim raditi. @royalhero, hoćeš li mu ti uraditi programerski dio?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...
chvarko_007 kaže...

 

Evo, volio bih kad bi mogli napraviti stranicu tipa http://www.hrsport.net/ 

Ta stranica je rađena u ASP.NET-u, dobra je, ali je tako tko ju je radio mogao se malo pobrinuti za ViewState.

 

da slažem se s time da je funkcionalnost stranice dobra, ali grafički ne briljira ;)

zanima me da li je to komplicirano vama izraditi? koliko vremena vi trebate uložiti u to? može li se takva stranica izraditi i u nekoj drugoj tehnologiji (PHP)? sadržaj se dodaje preko cms-a ? 

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

@royalhero, hoćeš li mu ti uraditi programerski dio?

Besplatno mogu, tj. mogu napraviti sistem objavljivanja vijesti i komentarisanja, kontakt, i još par stvari. Ali to nebi bilo ništa spektakularno jer trenutno lomim živce na projektu za natjecanje, tako da ovo mogu odraditi, ali ništa slično foumu neću pisati, jer upravo to i radim, a jednostavnije je uzeti neki gotovi forum, koji bi bio i bogatiji opcijama.
Podjeliti ćemo mejlove preko PM-a, pa se dogovoriti.

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Gledaj, PHP i ASP.Net su server-side tehnologije. Ovaj sajt što si dao nije loš dizajnerski, sviđaju mi se fontovi i usklađenost boja, ali reklame su katastrofa. CMS možeš uraditi i s PHP-om i .Net-om... Royalhero ti radi .Net, a meni je svejedno jer ja radim HTML/CSS/jQuery za dizajn. Dizajn jeste malo kompliciraniji i treba se malo duže raditi (ispod 1. mjesec po meni, 2 tjedna otprilike, možda malo više). Što se tiče programerskog dijela, neka ti kolega odgovori, nisam baš stručan za to, ali mislim da bi trebalo malo duže da se odrade sve funkcionalnosti koje tražiš. Ne znam ima li kolega gotov CMS, ako ima, onda je to samo nadogradnja i dodavanje Custom opcija, ako nema, onda programiranje od nule. Reci koliko si spreman uložiti pa se dogovorimo.

 

Ja mogu neki jednostavni dizajn odraditi besplatno. Možeš dobiti pristojan dizajn sa nekim gotovim rješenjima, a nekim posebno dizajniranim. Treba malo popuniti portfolio :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 17:43 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

ok,

 

dečki puno vam hvala...

 

ja ću vam se javiti kasnije na PM :D

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Što se programiranja tiče, mogu ti složiti, objava vijesti, prikaz vijesti, komentarisanje vijesti, kontakt tebe ili tvoje firme, štaveć. Administracijski dio, znači imaš dodati vijest, urediti vijest, urediti i brisati komentare na vijestima, ono što svaki management dio ima, jel. Imam puno knjiga čitati sada, tako da ovo može biti gotovo za 10 dana, ali bi možda bilo bolje da ne žurim i dodam još koji fičer koji naučim čitajući knjigu. To može biti o sigurnosti recimo, jer sada čitam tu knjigu. Vezano za forum, uzmeš besplatni ASP.NET forum, ako ćeš već Win hosting.

 

Evo slika otprilike što ti mogu uraditi., ne obazirite se na dizajn, mogu ja i bolje, ovo je sklepano. {#}

 

Logiranje na admin panel Logiranje na admin panel
Unos vijesti Unos vijesti
Sve  vijesti, fali samo pager Sve vijesti, fali samo pager
Prikaz bez komentara Prikaz bez komentara
Komentari Komentari
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

uopće nema problema... kao što sam rekao imamo mjesec - mjesec i pol dana da napravimo portal... do tada se ja i jedan frend koncentriramo na facebook stranicu na kojoj skupljamo buduće fanove :)

 

ovo što si postao je super, ali kao što sam rekao volio bih da sve jako sliči portalu http://www.hrsport.net/ 

 

javit ću se na PM ;)

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Imam super ideju za jednostavan i efektan dizajn {#} ... Dogovaramo se preko maila...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
chvarko_007 kaže...

 do tada se ja i jedan frend koncentriramo na facebook stranicu na kojoj skupljamo buduće fanove :

Bolje se pobrini za Windows hosting.

Sreća pa otvaraš sportski portal, imat ćeš publiku, a da otvaraš znanstveni, imao bi dva čitatelja. :D

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Neka uzme Plus hosting, najsigurnija opcija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Neka uzme Plus hosting, najsigurnija opcija.

Ovaj paket je super, 450 KN/godina. Windows Server 2008 R2.

 

http://www.plus.hr/hosting/premier/premier-classic/

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

I ja kažem... Odoh sad na spavanje, čujemo se sutra...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

@david7 i royallhero, nadamo se da će suradnja uroditi plodom.

 

E sad da se bacimo malo na raspravu, vezanu uz CSS frameworkove. Vjerujem da ste svi počeli sa izradom nekog multicolumn layouta, kojeg ste za svaki projekt ispočetka pisali. Cilj je naravno uštedjeti vrijeme, te isti kod koristiti više puta, ukoliko se ne radi o nekim specifičnim slučajevima. Koje alate, odnosno frameworkove koristite? Koristi li netko dinamičko generiranje CSS, LESS, SASS, COMPASS CSS preprocessore? Radite li neki svoj framework? Responsive design?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Radim svoj framework čiju ću beta verziju isprobati na ovom sajtu. 1140px širina sa veće monitore, 960px za 1024x768

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
alankish kaže...

@david7 i royallhero, nadamo se da će suradnja uroditi plodom.

 

E sad da se bacimo malo na raspravu, vezanu uz CSS frameworkove. Vjerujem da ste svi počeli sa izradom nekog multicolumn layouta, kojeg ste za svaki projekt ispočetka pisali. Cilj je naravno uštedjeti vrijeme, te isti kod koristiti više puta, ukoliko se ne radi o nekim specifičnim slučajevima. Koje alate, odnosno frameworkove koristite? Koristi li netko dinamičko generiranje CSS, LESS, SASS, COMPASS CSS preprocessore? Radite li neki svoj framework? Responsive design?

Do prije par godina sve sam radio od nule,  onda sam počeo koristiti 960.gs kao osnovu za css. Negdje početkom ove godine downlodovao sam twitter bootstrap i oduševio se :) Kao i svaki 'rasni' framework nudio je dosta  mogućnosti uz znatno skraćenje potrebnog vremena za izradu prototipa web stranica. Ono što je bilo teže u svoj toj priči jest mijenjanje navika, posebno uporaba LESS-a :), koji je pak odličan način da organizirate svoj CSS kod.

 

Nakon silnih pokusa u proteklim mjesecima, krenuo sam u konačnu realizaciju prvog predloška za admin sučelje cms-a na kojemu radim.

 

Topla preporuka svima koji nemaju vremena ;)

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Nix kaže...

Do prije par godina sve sam radio od nule,  onda sam počeo koristiti 960.gs kao osnovu za css. Negdje početkom ove godine downlodovao sam twitter bootstrap i oduševio se :) Kao i svaki 'rasni' framework nudio je dosta  mogućnosti uz znatno skraćenje potrebnog vremena za izradu prototipa web stranica. Ono što je bilo teže u svoj toj priči jest mijenjanje navika, posebno uporaba LESS-a :), koji je pak odličan način da organizirate svoj CSS kod.

 

Nakon silnih pokusa u proteklim mjesecima, krenuo sam u konačnu realizaciju prvog predloška za admin sučelje cms-a na kojemu radim.

 

Topla preporuka svima koji nemaju vremena ;)

Upravo tebe sam Nix i čekao {#}. Upravo proučavam bootstrap i oduševljen sam viđenim. Bitno utječe na količinu utrošenog vremena, možda je malo prekompleksan, ali to znači da ima svu silu mogućnosti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Foundation, hands down!

16 godina
online
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovi frejmvorci su divni za lijene ljude, a kao rezultat toga dobijete sajtove koji lice kao jaje jajetu.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
suludi8 kaže...

Foundation, hands down!

 

Bacit ću oko i na jednu i drugu soluciju. Bez kvalitetnog frameworka je danas teško raditi.

 

tnakir kaže...

Ovi frejmvorci su divni za lijene ljude, a kao rezultat toga dobijete sajtove koji lice kao jaje jajetu.

Ne nužno, čak i svoj "framework", odnosno layout ili kako već da ga nazovemo, možeš upotrijebiti više puta, te finim poliranjem koda dobiti veoma različite stranice. Zašto bi svaki puta iznova pisao stotine klasa za wrappere i containere, koje stalno koristiš pri izgradnji layouta? Ili navigacijske trake?

16 godina
online
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pa osnovni layout napises u 10 minuta.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice