Računalo/monitor se gasi

poruka: 9
|
čitano: 11.064
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Računalo/monitor se gasi

Ovako, ovaj problem mi se javlja već nekoliko tjedana, barem jedanput tjedno. No sinoć se desilo dvaputa zaredom i sad evo maloprije jednom pa sam odlučio zatražiti pomoć. Znači bez ikakve najave, neznam zašto, ugasi mi se monitor, kao kag idem sam gasiti računalo pred spavanje, no, samo monitor se ugasi, ja i dalje čujem u kućištu kako ventilatori rade, a i samo računalo a i plavo svjetlo na kućištu koje označava da je računalo upaljeno govori da računalo radi. To mi se dešava kao što sam već rekao zapravo barem jednom tjedno u zadnjih dva  mjeseca i potrebno je nekoliko minuta da krene resetiranje računala osim ako ja sam ne pritisnem tipku za resetiranje. Prvo sam mislio da je zbog puno zahtjevnih aplikacija, dvije igre, uključenih u isto vrijeme ali onda mi se to dogodilo i dok je bila uključena samo jedna igra. Nemože biti zbog ovih siilnih vrućina jer se to dešavalo i tamo tijekom 5 mjeseca. Idem sad vidjeti da se nije nakupilo prašine možda je zbog toga. Pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Računalo/monitor se gasi
Jos cudnih stvari se pocelo dogadjati.....naime smrznuo mi se sistem i nije nista djelovalo, mi ctrl alt dlt ni bilosto drugo a kad sam pritisnuo reset tipku poceo mi bootati sisyem iz cd roma i trazi me da ubacim disk i ptosnem enter a provjerio sam, namjesteno je da boota iz harda. koji se vrag desava?! Pipnio sam oba harda i toliko su vruci da se mogu na njima peci jaja! Molim pomoc!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Računalo/monitor se gasi

Daj nam prvo navedi koje komponente imaš u računalu (po principu proizvođač/model/starost) jer nismo vidoviti.

Ako ne znaš, posluži se alatima kao što su Speccy, Cpu-Z, GPU-Z, Aida64. što se napajanja tiče, moraš pročitati na njemu - druge metode nema.

 

Nakon toga provjeri stanje diskova, preporučam alate Hard Disk Sentinel i HD Tune.

 

Javi kakvo je stanje s time, pa ćemo sukladno tome dalje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo/monitor se gasi

evo, da ne otvaram novu temu i ja ću se ubaciti unutra sa svojim problemom:

 

"kada radim programske kodove bilo u IDLE(Python) ili u dev cpp(C++) i kad ih stavim kompajlirati i pokrenemu u Terminalu(ili ti komandnoj liniji) tada mi se počne gasiti računalo. to se počelo javljati jučer kada sam napisao neki kod u pythonu i pokrenuo ga i tada se najednom počelo sve gasiti... od tada sam pokušao več 10-ak puta i stalno se gasi... također sam primjetio da su se pojavile neke čudne mape (na Desktopu se pojavila mapa Desktop) koje zapravo vode na same sebe :D"

 

nadam se da ima netko sa slinim problemom kojeg je uspješno rješio ;)

Portal o softveru, aplikacijama, web stranicama i igrama :: www.softwa.org ::
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Računalo/monitor se gasi
Nemogu uopce uci vise u windowse, stalno mi pokusava bootati sa CD/DVDa jer primarni boot device (hdd) uopce ne ocitava a imam ih 2, a tamo gdje treba bit lista hdda pise nesta "Bootable Add-in Cards" tj uopce ne ocitava nijefan hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Računalo/monitor se gasi

Odspoji sve u kompu i ponovo spoji.

Resetiraj bios odnosno napravi clear cmos (izvadi bateriju na 10ak minuta ili jumperom, naravno dok je komp ugašen) pa onda probaj.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo/monitor se gasi
191x7 kaže...

Odspoji sve u kompu i ponovo spoji.

Resetiraj bios odnosno napravi clear cmos (izvadi bateriju na 10ak minuta ili jumperom, naravno dok je komp ugašen) pa onda probaj.

Uredu je da sve odspoji pa ponovno spoji ali takode ga ocisti i zamijeni termalnu pastu na hladnjacima.

Pre nego sto sve vratis pokusaj ramove postavljati jedan po jedan i razmijeni im mjesta ako to ne uspje vrati ramove kako su i bili postavljeni. Takode provjeri jeli ti u BIOS-u postavljen boot sequence po odgovarajucem redu (tj. jeli ti HDD na prvom mjestu a DVD citac na drugom). Provjeri jeli ti se graficka kartica zagrijaje ako jeste onda postavi na nju hladnjak i ventilator ako je kartica ( mislim u slucaju da nije integrisana, ako jeste onda postavi samo hladnjak jer se integrisana ne zgrijaje toliko kao ona na kartici). Nadam se da ce ti ness od ovga pomoci.

OMMF
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2013 23:58 (OmO).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo/monitor se gasi
Yoseep kaže...
Nemogu uopce uci vise u windowse, stalno mi pokusava bootati sa CD/DVDa jer primarni boot device (hdd) uopce ne ocitava a imam ih 2, a tamo gdje treba bit lista hdda pise nesta "Bootable Add-in Cards" tj uopce ne ocitava nijefan hdd

Pokusaj postaviti samo jedan HDD bez prikljucenog citaca i upali komp ako ocita onda prikljuci citac pa i drugi HDD.

Ako to ne uspije onda postavi samo jedan HDD na Primarni a drugi na Slave mod tako isto postavi i citac na Slave mod.

OMMF
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 0:02 (OmO).
10 godina
protjeran
offline
Računalo/monitor se gasi
Posto imam 2 hdda samo sam im zamijenio utore i ponovno ih normalno ocitava. Thanks na pomoci, sutra svejedno kupujem novu maticnu proc i rame.......
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice