SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

poruka: 86
|
čitano: 18.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Dakle evo žurim na posao pa ću biti kratak volio bi da mi netko odgovori i pomogne. prvi puta koristim ssd pa sam nov uglavnom sve postavke su ok ahci mode, windows 7 gore ali testovi pokazuju male performanse u odnosu na reviee po netu a i po specifikacijama hard ima read/write 285/275 ...Uglavnom krivulja u hd tune pro nije konstanta i rezultat je mali , isto je u hd tach programu...dok se pokazuje da u ATTO disk benchmarku je sve OK...pa vas pitam kako to jel nesto ne stima sa hardom ili sta da radim. PS: firmware od harda je najnoviji, ploča je Asus P6T

 

Hvala

testirano sa hd tune pro testirano sa hd tune pro
u atto benchmarku sve se čini okej u atto benchmarku sve se čini okej
Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

Dakle evo žurim na posao pa ću biti kratak volio bi da mi netko odgovori i pomogne. prvi puta koristim ssd pa sam nov uglavnom sve postavke su ok ahci mode, windows 7 gore ali testovi pokazuju male performanse u odnosu na reviee po netu a i po specifikacijama hard ima read/write 285/275 ...Uglavnom krivulja u hd tune pro nije konstanta i rezultat je mali , isto je u hd tach programu...dok se pokazuje da u ATTO disk benchmarku je sve OK...pa vas pitam kako to jel nesto ne stima sa hardom ili sta da radim. PS: firmware od harda je najnoviji, ploča je Asus P6T

 

Hvala

Cudno, ja kod Intela imam ravnu crtu. Jesi guglao? Ima slicnih problema kao i kod tebe?

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

našao sam nešto na googleu tip ima isti problem ali mu nitko nije mogao odgovoriti tj nema replays na forumu tako da nista od toga...tip je imao istu ploču kao ja..sad ću probati na drugi komp staviti ssd i dić windowse da vidim jel do ploče nesto sta ja znam

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

našao sam nešto na googleu tip ima isti problem ali mu nitko nije mogao odgovoriti tj nema replays na forumu tako da nista od toga...tip je imao istu ploču kao ja..sad ću probati na drugi komp staviti ssd i dić windowse da vidim jel do ploče nesto sta ja znam

Jes probao upgrejrdat bios?

 

P.S. Mozda se kolje AHCI kontroler sa diskom?

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 8:38 (tnakir).
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

bios na ploči je najnoviji...ne znam evo za pola sata cu imati na drugom kompu windowse pa ću odvrtiti hd tune

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

ista stvar i na drugome kompu..graf je sličan šta da radim sad :(

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

reklamiraj...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

ista stvar i na drugome kompu..graf je sličan šta da radim sad :(

Kolko sam skuzil ti imas windowse instalirane na njemu??? Si probal odvrtit benchmark sa win instaliranim na drugom hardu, a SSD formatirat pa onda odvrtit benchmark???

Za vrijeme rada windowsa hard se dosta koristi i ovakvi padovi kod testiranja su nista cudno... Odvrti benchmark sa frisko formatiranim SSD-om pa vidi rezultate...

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
16 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

ista stvar i na drugome kompu..graf je sličan šta da radim sad :(

Dali osjetis veliki boost u brzinini Winsa od kad si stavio SSD, ako da sve je uredu ;)

Full HD Addict :)
14 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog
Pogledaj koji rezultat imaš u windovs experience inaće na običnom hardu svi imaju 5.9
xxx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

da windowsi su gore...evo sad ću probati da nisu na njemu i format pa benchmark

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

osijeti se boost naravno sve radi okej , brzo ..ali pogledaj malo na netu reviews od diska i benchmarke svugdje je ona crta u hd tunes konstanta i avarage je oko 236 mb po sek

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

da windowsi su gore...evo sad ću probati da nisu na njemu i format pa benchmark

ma isti klinac bili windowsi na njemu ili ne...sporo

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

osijeti se boost naravno sve radi okej , brzo ..ali pogledaj malo na netu reviews od diska i benchmarke svugdje je ona crta u hd tunes konstanta i avarage je oko 236 mb po sek

Ma da... poanta SSD-a je ravna crta a ne skokovi i cuda... Nego, gledao si druge review-e, njima je ravna crta? Jel ti ahci kontroler ima svoj firmware? Ako da pokusaj njega apgrejdat.

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
drugi sata konektor ili kabel? Reklamiraj
14 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Smijehdosta sporo

ja sa dva WD black od 1TB  ( RAID 0 )   imam u hd tune pro  avarage od 175 mb/sec SmijehSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 11:48 (pasko).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Ništa od toga nije upalilo hvala svima na savjetima...nadam se da će se javiti netko ko ima takav hard pa neka ga on testira

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

Jesi li iskljucio pagefile.sys odnosno paging iliti kesiranje?

██████████████████████
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Lazarus to mu se nebi ocitalo na performansama u HD Tuneu. Iako je preporucljivo ugasiti pagefile radi smanjivanja broja write-ova.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

Ništa od toga nije upalilo hvala svima na savjetima...nadam se da će se javiti netko ko ima takav hard pa neka ga on testira

Imam ja ali od 32gb, 220mb average i nije ravna crta vec isto varira(na nekom djelu je brze na nekom sporije) ali time se uopcex ne zamaram jer winsi su superbrzi :)

Lazarus Long kaže...

Jesi li iskljucio pagefile.sys odnosno paging iliti kesiranje?

Zas bi to iskljucio, ja nisam?!?

Full HD Addict :)
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Evo ti moji rezultati... Takodjer ima odstupanja...

Extra tests Extra tests
File Benchmark File Benchmark
Read Read
I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 17:19 (tnakir).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...

Evo ti moji rezultati... Takodjer ima odstupanja...

ovo su fine performanse :)

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Ali vidis da skace gore dole...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
benko kaže...

Zas bi to iskljucio, ja nisam?!?

  Da bi sto vise smanjio zapisivanja na disku mora(o bi):

  • Ili smanjiti paging (vise je bezbednije stavi 1/3 od RAM-a ..max. 1GB)
  • Potpuno iskljuciti paging. Moguce je da nemas nikakvih problema ali ono moguce ne znaci da ces nemati. Najcesci error poznat u vezi nedostatka virtualne memorije je Out of Memory  greska
  • Staviti pagefile.sys na mehanicki disk i pustiti Windowse da managiraju njegovu velicinu. Samo das putanju do HDD-a i to je to.

 

Ovo sa virtualnom memorijom je koncept oko kojeg se "vrte" svi moderni OS-vi. Jos jedan korak prema performansama SSD-a je iskljucivanje Prefetch-a/Superfetcha (Windows poslozi programe po disku prema ucestalosti koristenja) Indexiranje i naravno Defragmentacija. SSD za danasnje OS-eve je nova teritorija i treba sacekati da MS (a i ostali) sloze nesto sto nece biti pas gladno za sapisivanje po disku. Za sada kako stvari stoje Windows prakticki zapisuje sve po disku..od micanje strelice misa do zapisivanja u registry i *.ini fileovima.

Moja preporuka ti je staviti pagefile.sys na 256 do max. 512 MB RAM-a. Potpuno gasenje paginga moze prouzrociti glavobolje

 

Evo i linka sa   tweakanje SSD-a kada imas Vistu/7 na njemuVista 32/64 SSD Windows Registry tweaks

 

[edit]

Jos nesto interesantno 

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 19:09 (Lazarus Long).
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Lazarus Long kaže...
benko kaže...

Zas bi to iskljucio, ja nisam?!?

  Da bi sto vise smanjio zapisivanja na disku mora(o bi):

  • Ili smanjiti paging (vise je bezbednije stavi 1/3 od RAM-a ..max. 1GB)
  • Potpuno iskljuciti paging. Moguce je da nemas nikakvih problema ali ono moguce ne znaci da ces nemati. Najcesci error poznat u vezi nedostatka virtualne memorije je Out of Memory greska
  • Staviti pagefile.sys na mehanicki disk i pustiti Windowse da managiraju njegovu velicinu. Samo das putanju do HDD-a i to je to.

 

Ovo sa virtualnom memorijom je koncept oko kojeg se "vrte" svi moderni OS-vi. Jos jedan korak prema performansama SSD-a je iskljucivanje Prefetch-a/Superfetcha (Windows poslozi programe po disku prema ucestalosti koristenja) Indexiranje i naravno Defragmentacija. SSD za danasnje OS-eve je nova teritorija i treba sacekati da MS (a i ostali) sloze nesto sto nece biti pas gladno za sapisivanje po disku. Za sada kako stvari stoje Windows prakticki zapisuje sve po disku..od micanje strelice misa do zapisivanja u registry i *.ini fileovima.

Moja preporuka ti je staviti pagefile.sys na 256 do max. 512 MB RAM-a. Potpuno gasenje paginga moze prouzrociti glavobolje

 

Evo i linka sa   tweakanje SSD-a kada imas Vistu/7 na njemuVista 32/64 SSD Windows Registry tweaks

 

[edit]

Jos nesto interesantno 

Kod sedmice je defragmentacija po defaultu iskljucena...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...

Ali vidis da skace gore dole...

ajd da neka plvauša skače al graf na hardu...cccc :)... probao sam u everestu isto skače gore dolje al hajd tamo je avarage read 231 mb po sekundi

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...
tnakir kaže...

Ali vidis da skace gore dole...

ajd da neka plvauša skače al graf na hardu...cccc :)... probao sam u everestu isto skače gore dolje al hajd tamo je avarage read 231 mb po sekundi

A jel ti ukljucen kakav servis koji melje po disku tipa AV ili nesto?

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

Moji rezultati isto malo osciliraju, ali ništa pretjerano čini mi se

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 0:17 (toncro).
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
toncro kaže...

Moji rezultati isto malo osciliraju, ali ništa pretjerano čini mi se

Tvoj disk bi trebao biti brzi od mog. Jel ti radi u AHCI modu?*

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

ja svoj vraćam nazad na  zamjenu izgleda da sam dobio neki poluispavni primjerak

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice