Nadogradnja procesora AM2 na AM3 zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 5.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3 ili ?

Ovako ljudi izashao black ops kanta to vishe nemoze tjerati mada i nije toliko stara >< pa me zanima konkretno sta bi mi za najmanje novca podiglo performanse da to radi solidno>.<.

 

 

Proc         : AMD Athlon 64x2 4000+

Maticna    :Gigabyte GA-MA790X-DS4

Napajanje :chieftec 550 W

Grafička     : Radeon 4850  512 gddr3

Ram           : 2x1 GB DDR2 (800 mhz)

 

 

e ja sam mislio da bi najbolje proshao ako nabavim neki noviji procesor tipa Athlon II x3 445 (sta bi ova maticna trebala supportati) i recimo s tim novim procesorom ubaciti 2 ili 4 gb DDR2 rama 1066mhz  eto to bi nabavio za nekih 1000kn vec sam se raspitao ali dali je to najbolji korak vi mi recite.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 21:21 (croone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Crossfire sa HD4850 znaci jos jednu te Athlon II x4 645!

 

HD4850 je u rangu s HD5750 a ja igram na 1920X1080 AF x16 texture extra aa x2 i nikad ne stopa ama bas nikad!

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Da, kako je već rečeno, novi proc i nova grafa.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3 ili ?
croone kaže...

Ovako ljudi izashao black ops kanta to vishe nemoze tjerati mada i nije toliko stara >< pa me zanima konkretno sta bi mi za najmanje novca podiglo performanse da to radi solidno>.<.

 

 

Proc         : AMD Athlon 64x2 4000+

Maticna    :Gigabyte GA-MA790X-DS4

Napajanje :chieftec 550 W

Grafička     : Radeon 4850  512 gddr3

Ram           : 2x1 GB DDR2 (800 mhz)

 

 

e ja sam mislio da bi najbolje proshao ako nabavim neki noviji procesor tipa Athlon II x3 445 (sta bi ova maticna trebala supportati) i recimo s tim novim procesorom ubaciti 2 ili 4 gb DDR2 rama 1066mhz  eto to bi nabavio za nekih 1000kn vec sam se raspitao ali dali je to najbolji korak vi mi recite.

Ovaj proc koji sad imaš je debelo preslab tu je problem grafa je ok.{#} Treba ti neki noviji no prvo treba vidit koji Bios imas na maticnoj ploci, jer mozda buš trebal stavit novi Bios da bi ti išel gore AM3 proc. Prek programa Speecy moz provjerit koji Bios imaš, kad se otvori i preskenira onda klikni lijevo na Motherboard pisat ce verzija Biosa pa napiši koju verziju imas. Speccy program moš skinut odavde, u paketu s ostalim dijagnostickim programima za Windowse svi su u portabilnoj verziji.{#}

 

http://www.box.net/shared/pzktzg6f7u

13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

ovak sutra sam opet doma pa cu vidjeti koji je bios gore.pa cu postati

 

sto se tice prijedloga da dodam josh jednu radeonku u crossfire kolko vidim mogu se 4850 naci i za 500kn mislo sam i o tome mada me onda nekak vec sikira dali ce mi napajanje ovo od chievteca 550W biti dovoljno s obzirom da je to 550kn napajanje dakle nishta extra,a u zadnjem bugu sam vidio ove dvije nove radeonke srednjeg razreda koje cijenom od 1300 za 50icu i 1750kn za 70icu mame na kupnju.

dakle svi se slazete da je processor preslab tako da cu postati bios sutra pa da prvo na procki poradimo  a nakon toga ako ista novca bude cemo vidjeti dalje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Napajanje će držati...a crossfire ti je fakat NEPOTREBAN...više problema nego dobiti s njim.

Ta grafa drži sve igre koje su dosad izašle na bilo kojim detaljima (osim igara poput Metro-a). Black Ops će letiti na njoj. Sam uzmi Athlon II x3 435 i nadaj se unlocku jezgre ili cachea.

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3

evo prvo neke ispravke><

procka je:

 

AMD Athlon64x2 5200+

 

RAM:2.0GB Dual-Channel DDR2 @ 387MHz (6-6-6-18) sta me cudi wtf 387 Mhz><

 

a maticna: Motherboard
    Manufacturer    Gigabyte Technology Co., Ltd.
    Model    GA-MA790X-DS4
    Chipset Vendor    AMD
    Chipset Model    790X
    Chipset Revision    00
    Southbridge Vendor    ATI
    Southbridge Model    SB600
    Southbridge Revision    00
       BIOS
          Brand    Award Software International, Inc.
          Version    F4
          Date    03/04/2008

 

 

znaci procka tipa AMD Athlon II x3 445 bi najbolje podigla performanse za nekih 550kn to i nije neka investicija ( http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=20&products_id=8809 )samo me malo ram iznenadio jer speccy system info mi kaze 2.0GB Dual-Channel DDR2 @ 387MHz (6-6-6-18) plocice (2x1GB)

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2695#bios tu se mogu updatetati biosi sam mi recite  koji za doticni Athlon II x3 445

 

Mada ni Athlon II x4 645 nije preskup ako je znatno bolji od x3 445 http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=20&products_id=9235

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 21:10 (croone).
13 godina
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Double post!{#}

Athlon II x3 435 OverClock Help
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 21:28 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Treba ti F10A BIOS za podršku za Athlon II x3 4xx i x4 6xx!

To ti je beta bios znači da je još u fazi razvoja pa je i bugovit"

Čekaj punu verziju tj F10 ;)

Za Athlon II x4 635 ti treba F7 BIOS{#}

Athlon II x3 435 OverClock Help
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 21:30 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Black ops ce ti raditi i na tom konfi bez beda, samo da znas da i drugima steka sa i7 konfama i puno jačim grafama, čeka se patch koji če riješiti te probleme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3
pandza94 kaže...

Treba ti F10A BIOS za podršku za Athlon II x3 4xx i x4 6xx!

To ti je beta bios znači da je još u fazi razvoja pa je i bugovit"

Čekaj punu verziju tj F10 ;)

Za Athlon II x4 635 ti treba F7 BIOS{#}

heh cekati a ja mislio procku kupiti iduci tjedan >.< samo da josh vidim koju :O ova mi se x3 445 svidja jer je jako povoljna (550kn)tako da bi ostalo nekih 300 nekaj kuna naspram x4 635 sta bi ubrzalo kupnju AM3 maticne i DDr3 rama . . .radeonke 6850 ili cak 6870   uglavnom to mi je neki plan do uskrsa hehe ali za bozicne praznike sad sam da mi npr black ops ne steka sta vjerujem da je procka glavni krivac

13 godina
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

Nemozes DDR3 na tu plocu -.-"

 

Ovako imas odlicnu plocu za CF-a Flashaj bios na F9(najnoviji a da nije beta)

unutra uguraj X4 635 i deri! :D

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3
pandza94 kaže...

Treba ti F10A BIOS za podršku za Athlon II x3 4xx i x4 6xx!

To ti je beta bios znači da je još u fazi razvoja pa je i bugovit"

Čekaj punu verziju tj F10 ;)

Za Athlon II x4 635 ti treba F7 BIOS{#}

Ne bi to islo samo tak, za Athlon II X4 635 C2 verzije mu treba F7 bios ali ak dobije a sigurno hoce C3 verziju tog proca onda proc nece radit na toj maticnoj s tim F7 Bios-om. Beta bios nema nikakvih bugova ne bi ga stavili za normalno skidanje da ne valja sigurno.{#} Znaci treba stavit obavezno na maticnu F10A Bios pa je miran, evo dole linkova za skinut program za update Biosa iz Windowsa i sam Biosa a postupak kak to ide je na trecem linku i to je to.{#}

 

http://download.gigabyte.asia/FileList/Utility/motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe

 

http://download.gigabyte.asia/FileList/BIOS/mb_bios_ga-ma790x-ds4_f10a.exe

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/phe-ii-x2-ovu-plocu/59451.aspx?page=0&jumpto=1057321&sort=asc&view=flat

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3
pandza94 kaže...

Nemozes DDR3 na tu plocu -.-"

 

Ovako imas odlicnu plocu za CF-a Flashaj bios na F9(najnoviji a da nije beta)

unutra uguraj X4 635 i deri! :D

da jasno mi je da DDR3 neide na ovu plocu ><zato i jesam napisao da bi kupio AM3 plocu(koja mislim radi sa DDR3 RAM-om)

ok svima puno hvala na savjetima tamo negdje petak sam u ZG-u navratim u ADM pa cu vidjeti koji cu uzeti x3 445 ili x4 635

i mislim da ce to rijesiti stekavice na kanti za sada :D ne samo black ops nego inace malo zeza><

 

josh jednom thnx svima na prijedlozima/savjetima :D

i ako nebude lock teme javim vam kak je sa novom prockom

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 21:56 (croone).
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

evo da vam se javim bilo nekih poteshkoca ukratko poshto staru radeonku(4850) nisam gledao(niti cistio par mjeseci) desilo se sranje poshto je ona bila hladjena sa AC Twin Turbo hladnjako otpala su 2 jezcica ona sta idu na ram i izgleda da je zgorila >.< nakon muke razmishlanja kupnje iste polovne za oko 500kn bez garanacije i oko 700 sa bar godinom garancije ja  izabro  trecu opciju a to je kupnja HD 6850 (Asus) tak da mi onda nije bilo za quada ali za Athlona II x3 445 je bilo sad je to ugradjeno koshtalo me 2k kuna sve to zajedno ali rezultat je izvrstan proc je tu najvishe zasluzan zasigurno :D

thnx svima na savjetima pogotovo ovi o biosu F10a je gore sve radi ko urica :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora AM2 na AM3
croone kaže...

evo da vam se javim bilo nekih poteshkoca ukratko poshto staru radeonku(4850) nisam gledao(niti cistio par mjeseci) desilo se sranje poshto je ona bila hladjena sa AC Twin Turbo hladnjako otpala su 2 jezcica ona sta idu na ram i izgleda da je zgorila >.< nakon muke razmishlanja kupnje iste polovne za oko 500kn bez garanacije i oko 700 sa bar godinom garancije ja  izabro  trecu opciju a to je kupnja HD 6850 (Asus) tak da mi onda nije bilo za quada ali za Athlona II x3 445 je bilo sad je to ugradjeno koshtalo me 2k kuna sve to zajedno ali rezultat je izvrstan proc je tu najvishe zasluzan zasigurno :D

thnx svima na savjetima pogotovo ovi o biosu F10a je gore sve radi ko urica :D

Na tom athlonu možeš otključati četvrtu jezgru i možda L3 cache.

Onda ti je on phenom II.

EDIT: to ti ovisi o matičnoj, dali to možeš na svojoj neznam, čekaj nekoga ko zna više o tome.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 0:04 (nailer).
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora AM2 na AM3

nemoze ova maticna je ima SB600

 

za jeno 2 mjeseca kupujem josh najvjerovatnije jednu asrock maticnu socket AM3 sa SB850 e onda mogu :D ako uspije hehe sve ispod SB710 mislim da nema opcije za otkljucavanje u biosu da prejdem i na DDr3 ram kad je vec pojeftinio

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice