AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.876
|
čitano: 5.471.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se sjeća još netko onog frika Vlada011 i njegove zaluđenosti EVGA proizvodima?  Ima toga sada cca 10 godina sigurno kako je ovdje širio EVGA ludilo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 11:13 (mazy651).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel postoji taj evga ili su nestali sa scene.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jel postoji taj evga ili su nestali sa scene.

 Postoji itekako

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jel postoji taj evga ili su nestali sa scene.

Postoji, ali vise ne proizvode Nvidia graficke. Nisam siguran da li su se povukli i iz proizvodnje maticnih.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mazy651 kaže...

Jel se sjeća još netko onog frika Vlada011 i njegove zaluđenosti EVGA proizvodima?  Ima toga sada cca 10 godina sigurno kako je ovdje širio EVGA ludilo 

 Taj je bio dobar . EVGA GTX580 Classified ili kako se već točno zvao model. 

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da je svaki tech forum tih godina imao svog EVGA evangelistu! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

a neloše su im bile grafe, zato sam i razmišljao uzet nešto... jedino što nikako skužit jel su glasne ili tihe, svaki je recenzent pisao drukčije

na koncu sam se odlučio na siguricu i uzeo prije nekih pet godina msi 1070 gaming, hladna i tiha grafa, eno je i dan danas radi punom parom kod kolege 

 

EDIT

uh, baš sad gledam mejl, nije bilo prije pet godina, nego šest i pol... kako vrijeme leti

svakako jedna od mojih boljih kupovina, još sam s njom u prvih mjesec-dva izmajnao nešto etheriuma, kasnije to prodao za skoro istu lovu za koju sam kupio grafu

otplatila se sama skoro, a eto već šest godina se gejma na njoj... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 12:32 (picajzla0707).
2 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jayz je evga religijaš.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
picajzla0707 kaže...
Wayto XD kaže...

 Pa to je onaj Stjepan,jebote led on je volija preprike..ček ljudi di je onaj što je volija Tita Anash ili tako nekako..joj kad se sitim da sam napušen i lagan zna komentare čitati 

Glupo je ako naprave profil novi se ne nazovu slicno da ljudi znaju koji su

 stjepko je najpoznatiji po parketima , a ansha po znanju, za njega je šteta što je odustao od našeg foruma

 a nije to stjepko to je onaj luci taj nikako nije dobar sa glavom.

 Stvarno šteta za ansha što ga nema više...joj luci i on je bija neka osebujna ličnost 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa kako njih 2 mozes u istu recenicu strpati?!

maximum effort
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nisu ni malo slicni al sam ga zapamtija,bija je tu još jedan osebujan tip za tv koji je napinja na philps tv koji su iako bili škart on ih je uvih fali i prepruciva

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Potvrđeno je da je 105W mod za 9700X (i 9600X) koji se pojavio na MSI pločama deo nove verzije AGESA, tako da će svi dobiti tu opciju (naravno, ostaje i 65W kao mogućnost).

 

U Americi su krenula prva sniženja za seriju 9000:

9950X $25-30 niže

9900X $50-60 niže

9700X $10 niže

9600X $10-20 niže

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...

Potvrđeno je da je 105W mod za 9700X (i 9600X) koji se pojavio na MSI pločama deo nove verzije AGESA, tako da će svi dobiti tu opciju (naravno, ostaje i 65W kao mogućnost).

 

U Americi su krenula prva sniženja za seriju 9000:

9950X $25-30 niže

9900X $50-60 niže

9700X $10 niže

9600X $10-20 niže

 

 

 već? ovo im je izgleda rekord

2 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Negdje sam vidio (ne mogu ponovno pronaći gdje) da amd na zenu 5 ima nepredviđeno visoke latencije na jezgrama među chipletima, i da se to sada rješava, IO je isti kao i na zen4 pa 'ko zna...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 23:54 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...

Potvrđeno je da je 105W mod za 9700X (i 9600X) koji se pojavio na MSI pločama deo nove verzije AGESA, tako da će svi dobiti tu opciju (naravno, ostaje i 65W kao mogućnost).

 

U Americi su krenula prva sniženja za seriju 9000:

9950X $25-30 niže

9900X $50-60 niže

9700X $10 niže

9600X $10-20 niže

 

 

 da su odmka ponudili 105w mod di su bolje perfomanse i ove cijene,ova serija nebi bila oznacena ko teški flop..taj Amd uvik prvo sebi puca sam u noge i onda ide spašavati koliko more s vremenom a prodaja pati

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wayto XD kaže...

 da su odmka ponudili 105w mod di su bolje perfomanse i ove cijene,ova serija nebi bila oznacena ko teški flop..taj Amd uvik prvo sebi puca sam u noge i onda ide spašavati koliko more s vremenom a prodaja pati

 flop su proglasili gejmerski portali, sa 105w modom perfomanse u igrama su 1% bolje

svakako je flop

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A gle Borisova avatara, još malo će biti i Intel i3 inside....e moj jarane na niske grane si pao

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onaj zlatni je izgledao nekako kraljevski. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A žao mi momka.....Ivane imaš pravo, ovo čak nije ni u skladu sa imenom....uopče se ne budem čudio ako stavi Powered by Celeron nagodinu

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a prodaje proc, uskoro ce biti dead inside kada prede na trenutnu seriju :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hardware Unboxed je ponovo testirao rezultate vezane za povećanje performansi sa nadolazećim buildom i trenutno dostupnim patchom za Windows 11 i uporedio ih sa Windowsom 10.

 

Prva stvar koju su otkrili je da nešto nije u redu sa Windows 11 23H2 instalacijom koju su koristili, odnosno da postoji određena nekonzistencija između performansi koje daju naizgled identične instalacije Windowsa 11 23H2, čime objašnjavaju i situaciju da su neki testeri videli veće dobitke od drugih. Napravili su drugu, uporedili i dobili da u značajnom broju igara sa novom instalacijom (potpuno jednako konfigurisanom i u fizički istom računaru) u dosta igara imaju bolje performanse, u nekima značajno (mada postoji i mali broj igara gde se prvobitna, "loša" instanca pokazala malo boljom). 

 

Našli su da dostupni patch za Windows 11 merljivo popravlja performanse, pri čemu su rezultati nakon zakrpe praktično jednaki i kada je primenjena na "dobru" i na "lošu" instancu Windowsa 11 23H2. Performanse koje se na kraju dobiju su generalno jednake ili malo bolje od Windowsa 10.

 

Kada se testira 24H2, vidi se da on u određenom broju igara dodatno podiže performanse. 

 

Takođe, postoje najave da će patch sa istim optimizacijama koje su trenutno dostupne za Windows 11 izaći i za Windows 10.

 

Ono što treba imati na umu kada se gleda neki opšti napredak je da su, u odnosu na prethodno testiranje, u kome je korišćeno oko 40 igara, ovde ponovo testirane nešto preko 20 njih, koje su prošli put pokazale značajnije razlike.

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 14:49 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

e jbga sad da sam znao da će i na win 10 nebi upgrejdo na 11cu 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ga u mindfactory mile ti majke. Pomest će sve u igrama za 330 eu. 

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji scam, 330€ 7600x3d a 7800X3D je bio 315€..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam šta se dešava, ali cena 7800X3D na Neweggu je otišla u 3 pi pola:

 

A i na Amazonu je isto:

 I dalje imam utisak da mora da sam nešto zeznuo pri pretrazi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

450€ 8c cpu za rezoluciju prije krista, navali narode

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 22:32 (Boris grozni).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možeš se smejati (a ja mogu da mi se ne sviđa) koliko hoćeš, no ta cena ne bi otišla gore da ne postoji odgovarajuća tražnja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

za 2 tjedna je 7600X3D ispod 300€. Pa malo ih je dovoljno ludih dati toliko , pogotovo kad je 7800X3D prije mjesec dana koštao 300-310€ na mindfactory/amazon. 
s tim će odmah i cijena 7800X3D past i super

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Deluje da je barem na neko vreme prošla baba s kolačima. Cena 7800X3D koja je sad je previsoka, ali i otprilike usklađena sa 9700X, koji će zasigurno ići dole, ali polagano.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zadnje dok sam ga gledao na amazonu bio je oko 340e sa svim do adrese, jebat ga, no nije da mi i treba nešto za glavu....

Cijene vrludaju dosta i to unutar tjedan do 2 budu odstupanja po 30% i više, tako i za određene modele grafičkih kartica

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice