AM3+ je blizu, kao i Bulldozer zaključana tema

poruka: 3.556
|
čitano: 410.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Don Kihoty kaže...

Fak jea, jedva čekam nove ploče...

 

 

ASRock VALJDA neće zaboraviti staviti UCC i na AM3+ ploče,

tako da moj 555BE i tamo može živjeti kao B55BE.

 

Koliko sam skužio, ASRock će pod "Profesional" seriju (Fatal1ty) stavljati samo

Top of the Tops ploče, pa se nadam i jedne AM3+ ploče u Fatal1ty izdanju (ne samo Intel MBO).

 

PS - Tržnica će biti puna 890xx based ploča sa jamstvom,

ako se ovako nastavi... I to sa 1+ god. jamstvom...

  steta sta ABIT je propao, njihove ploce su bile zakon

zvoneXP
15 godina
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

da bar izbace ploče prije 3.mjeseca, jer na ovom kompu nemrem ništ radit, oprostite na  {#} ali ja kupujem u 2. mjesecu asrock p67 extreme i i5 2500K da li mi je bolje čekati buldožera ili ?

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

@kihoty

Mislim da su Fatalitijem za Intel malo pretjerali ... dva USB 3.0 kontrolera (Etrontech, nije NEC nažalost), dva ethernet kontrolera, FW, PLX bridge čip, dodatni SATA i IDE kontroleri. Bojim se da će biti problema s BIOS quirkovima kao što je bilo s X58 Supercomputer serijom. Obično im najbolje ispadnu srednje-strujaške ploče kao što su 880/890/GX/FX Extreme serije (pretpostavljam da isto vrijedi za Intel P55 čipset) ... tu ničeg nije previše.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2011 14:44 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Mitch kaže...

da bar izbace ploče prije 3.mjeseca, jer na ovom kompu nemrem ništ radit, oprostite na  {#} ali ja kupujem u 2. mjesecu asrock p67 extreme i i5 2500K da li mi je bolje čekati buldožera ili ?

  neznam, nek ti pomogne ovo ako znaju sta pisu

 

http://www.semiaccurate.com/forums/showthread.php?t=1268

zvoneXP
15 godina
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Ako te nove neće biti super duper onda ja kupim od vas polovnu 890GX za male pare...{#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Mitch kaže...

da bar izbace ploče prije 3.mjeseca, jer na ovom kompu nemrem ništ radit, oprostite na {#} ali ja kupujem u 2. mjesecu asrock p67 extreme i i5 2500K da li mi je bolje čekati buldožera ili ?

 

Kak hoćeš, SB je odlična platforma. Bager je još uvijek nepoznanica iako su sve naznake da će biti "the" čip.

15 godina
protjeran
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

neznam dali je vec neko negdje postao ovo ali evo da postam

 

Advance Micro Devices (AMD) will be unveiled the 9-series chipset that paired to Zambezi processor based on Bulldozer architecture. It will be shipped on Q2 of 2011 based on AM3+ sockets and support current generation AM3 processors.



There will be 3 version of AMD 9-series north bridges. AMD 970 north bridge support 1x PCI Epxress x16 and use 1 of the two south bridge controllers (SB950 or SB920). The 2nd north bridge AMD 990X support 1x PCI Express 2.0 x16 slot configurable as 2x PCI Express 2.0 x8 slots, as well as a PCI Express 2.0 x1 slot.

The 3rd is AMD 990FX which supports 2x PCI Express 2.0 x 16 slots instead of just one, configurable as 4 slots. The last chipset is SB950 which has 4x PCI Express 2.0 x1 slots and support for RAID 0, 1, 5 and 10, whereas the SB920 has just two PCI Express 2.0 x1 slots and lacks support for RAID 5.

zvoneXP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
koko kaže...
Mitch kaže...

da bar izbace ploče prije 3.mjeseca, jer na ovom kompu nemrem ništ radit, oprostite na  {#} ali ja kupujem u 2. mjesecu asrock p67 extreme i i5 2500K da li mi je bolje čekati buldožera ili ?

  neznam, nek ti pomogne ovo ako znaju sta pisu

 

http://www.semiaccurate.com/forums/showthread.php?t=1268

a neznam, po grafičkoj arhitekturi u procesoru bih rekao da je SB više za programe nego za gaming, ja više konvertiram filmove (hd) nego gejmam a i nisam entuzijast za grafičke postavke tako da mi sandy više paše nego, buldožerovih 6 jezgri

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Mitch kaže...

da bar izbace ploče prije 3.mjeseca, jer na ovom kompu nemrem ništ radit, oprostite na {#} ali ja kupujem u 2. mjesecu asrock p67 extreme i i5 2500K da li mi je bolje čekati buldožera ili ?

Normalno kakvo je to pitanje uopce cekaj Buldožer i gotovo kaj drugo fuckaj ga.{#}{#}

 

15 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Mitch kaže...

a neznam, po grafičkoj arhitekturi u procesoru bih rekao da je SB više za programe nego za gaming, ja više konvertiram filmove (hd) nego gejmam a i nisam entuzijast za grafičke postavke tako da mi sandy više paše nego, buldožerovih 6 jezgri

8 jezgri ne 6.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
15 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Hyperion kaže...
Mitch kaže...

a neznam, po grafičkoj arhitekturi u procesoru bih rekao da je SB više za programe nego za gaming, ja više konvertiram filmove (hd) nego gejmam a i nisam entuzijast za grafičke postavke tako da mi sandy više paše nego, buldožerovih 6 jezgri

8 jezgri ne 6.

s tim sam miran na 3 ghz + sljedećih 5 godina, ja kupujem na dugoročno a p67 extreme i i5 2500k mi se meće kao najbolji izbor, ako ploče za zambezi buldožera izađu u 2 mjesecu onda možda i razmislim o amd-u

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
15 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Mitch kaže...

s tim sam miran na 3 ghz + sljedećih 5 godina, ja kupujem na dugoročno a p67 extreme i i5 2500k mi se meće kao najbolji izbor, ako ploče za zambezi buldožera izađu u 2 mjesecu onda možda i razmislim o amd-u

LOL tek 2-3mj. poslje tog...

 

BTW: ne samo to nego se još treba pomolit Bogu da nebude odgoda kakvih kao što je to inače sa AMD-om.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2011 14:57 (Hyperion).
14 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
stef kaže...

@kihoty

Mislim da su Fatalitijem za Intel malo pretjerali ... dva USB 3.0 kontrolera (Etrontech, nije NEC nažalost), dva ethernet kontrolera, FW, PLX bridge čip, dodatni SATA i IDE kontroleri. Bojim se da će biti problema s BIOS quirkovima kao što je bilo s X58 Supercomputer serijom. Obično im najbolje ispadnu srednje-strujaške ploče kao što su 880/890/GX/FX Extreme serije (pretpostavljam da isto vrijedi za Intel P55 čipset) ... tu ničeg nije previše.

 

NEC je do sada bio najjeftiniji USB3.0 kontroler, dok je Etrontech navodno najbrži (vidi se u testovima

kod drugih P67 ploča, gdje ASRock dobija i bez boost-a USB-a).

 

Fatal1ty je super, no što se tiče BIOS-a, možemo sao nagađati,

jer gotovo svi proizvođači su prešli na novi tip BIOS-a i svima će u početku biti teško i imat će problema

(meni ti grafički BIOS-i nikako ne leže).

 

Primjerice ASUS i ASRock su uvjek preferirali AMI type BIOS, i novi im BIOS izgleda tako,

smješten u TAB-ovima...

 

A što se tiče srednje klase, ASRock kod AMD-a u 890GX/FX chipsetu ima samo srednju klasu, nema nešto tipa

Intel ploča gdje se zaista vidi da su uložili duplo više truda i novaca.

 

Lets wait for 990G/GX/FX.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
djdomi kaže...
Mitch kaže...

Izvrsna vijest za mene !

počelo je :D

sad će i ostali počet izbacivat svoje ploče, konkurecije će bit, a nama to znači niža cijena hehe

fala bogu vise

Pain is temporaily,glory is forever!!
14 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
MegaZero kaže...
djdomi kaže...
Mitch kaže...

Izvrsna vijest za mene !

počelo je :D

sad će i ostali počet izbacivat svoje ploče, konkurecije će bit, a nama to znači niža cijena hehe

fala bogu vise

Prije da će dobre AM3 ploče nestati sa tržišta...

 

Recimo A770DE+ ili A790GXH/A785GXH su predobre ploče za malo para koje su samo preko noći povučene

sa tržišta radi rasta prodaje AM3 CPU-a i DDR3 memorije...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Don Kihoty kaže...

Prije da će dobre AM3 ploče nestati sa tržišta...

 

Recimo A770DE+ ili A790GXH/A785GXH su predobre ploče za malo para koje su samo preko noći povučene

sa tržišta radi rasta prodaje AM3 CPU-a i DDR3 memorije...

Još uvjek ima po ducanima M3A770DE, koja koristi ddr3 memoriju a u biti je skoro ista ko A770DE+ normalno tak da nema frke.{#}

14 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Still, its AM3 a ne AM2+, dakle nema DDR2, a to je ono bitno...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Don Kihoty kaže...

Still, its AM3 a ne AM2+, dakle nema DDR2, a to je ono bitno...

S obzirom kolko sad košta ddr3 memorija, nije uopce bitno uvjek ce se nac koja jeftina nova AM2+ maticna kod Asrock N68 serija kome treba to sigurno.{#}

14 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

A ako netko ima recimo starih 4/6/8GB DDR2, i želi samo novu ploču i recimo X3 Athlona/X4 Phenoma/X6 Thubana?

 

Nema baš sreće...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Don Kihoty kaže...

A ako netko ima recimo starih 4/6/8GB DDR2, i želi samo novu ploču i recimo X3 Athlona/X4 Phenoma/X6 Thubana?

 

Nema baš sreće...

A cuj ništa nije idealno, dobro da ima uopce bilo kakvih novih Am2+ maticnih to je bitno ili zaviriš u oglasnik.{#}

15 godina
protjeran
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
ford eleanor kaže...

Znači moj athlon//x3 440 će moći na ove najnovije ploče koje dolaze

  naravno svi ATHLON II i PHENOM II ce moci na te ploce i SEMPRON

zvoneXP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
koko kaže...
ford eleanor kaže...

Znači moj athlon//x3 440 će moći na ove najnovije ploče koje dolaze

  naravno svi ATHLON II i PHENOM II ce moci na te ploce i SEMPRON

Jok, npr. moj Phenom II X4 940BE neće moći na nove ploče s obzirom da je on punokrvni AM2+ proc.

 

Tako da ne moj bezveze pisati da će svi ići na nove ploče.

http://ad-infinitum.com.hr/ Hrvatska Star Trek Online Flota
15 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
TomoR kaže...
koko kaže...
ford eleanor kaže...

Znači moj athlon//x3 440 će moći na ove najnovije ploče koje dolaze

  naravno svi ATHLON II i PHENOM II ce moci na te ploce i SEMPRON

Jok, npr. moj Phenom II X4 940BE neće moći na nove ploče s obzirom da je on punokrvni AM2+ proc.

 

Tako da ne moj bezveze pisati da će svi ići na nove ploče.

A čuj ljudi zaborave napomenuti osim Phenoma II x4 920 i 940 koji imaju samo ddr2 kontroler u sebi...

Ja to uvijek velim.

 

Ma šta ja blebećem ja nema šanse da kupim ploču sa 20 faza, pa to čudo će koštat 2-3 soma kuna. Bit ću sretan ak mi se potrefi matična za 1000-1200kn sa oko 12 faza(10+2).


Baš sam jučer kemijao dali ima ikakve šanse da uzmem core i5 2500k no nema šanse preskupo je. AM3+ The Way To Go

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
15 godina
online
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Ja ću sačekati da i jedno i drugo bude na tržištu pa ću onda odlučiti (i Sandy Bridge i Bulldozer sa dovoljno različitih ploča).

 

Možda samo stavim kojeg X6 na ovu ploču ili napravim kompletnu zamjenu ako se isplati (po porastu performansi, po cijeni sigurno ne...)

http://ad-infinitum.com.hr/ Hrvatska Star Trek Online Flota
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Kaže fudzo da ima dobre vijesti: We have some good news for everyone who would like to see AMD make a big comeback in style.

 

Bulldozer to come close to Core i7

 

živi bili pa vidili!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Čini se da će Bulldozer biti veći gmizavac od Caymana, ali ako bude imao neku simboličnu cijenu, vjerujem da će se prodati pokoji.

Pogotovo u zemljama u razvoju, Istočnoj Everopi i sl.

 
1 3 hvala 1
16 godina
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Minos kaže...

Kaže fudzo da ima dobre vijesti: We have some good news for everyone who would like to see AMD make a big comeback in style.

 

Bulldozer to come close to Core i7

 

živi bili pa vidili!{#}

Nije to ništ cudno zapravo sasvim ocekivano itekak, s obzirom na potpuno novu i naprednu arhitekturu kod AMD Buldozer procesora. Ak bude ipak drukcije nek me grom pogodi, ali nece sigurno nema frke ja mirno spavam fuckaj ga.{#}{#}

13 godina
neaktivan
offline
RE: AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Nije to ništ cudno zapravo sasvim ocekivano itekak, s obzirom na potpuno novu i naprednu arhitekturu kod AMD Buldozer procesora. Ak bude ipak drukcije nek me grom pogodi, ali nece sigurno nema frke ja mirno spavam fuckaj ga.{#}{#}

Nije da se čudim...naravno da je za očekivati odlične performanse od nove arhitekture i pogotovo ako će amd zadržati svoju politiku uloženo/dobiveno{#}

15 godina
neaktivan
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer

Jedva čekam da izađu, i BUG napravi usporedni test Sandya i Buldozdera, ili još bolje usporedni test Buldozdera i sadašnjih Phenoma. Inače gledajući isplativost čini mi se da bi najisplativije bilo uzeti X6 kada mu cijena barem malo padne. I jako kvalitetnu matičnu. I još samo jedan mali mali SSD (tiha patnja)...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AM3+ je blizu, kao i Bulldozer
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice