Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.007
|
čitano: 13.444.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, odlučio sam se za taj ProBook 450. Jesu li ova memorija i ovaj SSD dobar izbor nadogradnje? Kompatibilnost?

 

I ona ladica za SSD, gdje to mogu nać? Bilo bi idealno da mogu sve naručit s arhiteh.hr.

The_Fichek kaže...
ladica za SSD 100kn (stavljas na mjesto optike),
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Memorija je ja mislim dobra, nisam strucnjak, L ima u oznaci to je u redu, HP ima pa je ocito kompatibilna, mozda bi se dalo proci 50kn jeftinije u drugom ducanu.

 

SSD sam siguran da nije dobar odabir. Intel 520 je bolji za 500kn (gledaj nabava.net), a mozes ici i na nesto jos novije i brze za nesto vece novce, kako ti budzet dozvoli. Za SSD imas temu isto.

 

Ladicu za HDD/SSD je netko spominjao da ima u Instar informatici za tu cijenu od 100kn, do sada se pricalo samo da ju je bolje uzeti na ebayu. Ja sam cijene tih ladica nalazio za 200 i vise kn, izgleda da je pala cijena ili sam ja lose gledao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 2:28 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Doma imam Acer V3-772G (17.3 -1600x900), sve je ok s njime no u usporedbi s Toshibom L675 (17.3 1600x900) Acer ima nešto "točkastiji" ekran. Kada se približite ekranu, ako se gleda ista fotografija na Aceru se primjete točkice dok na Toshibi ne.

Ima dobar kut vidljivosti, sve ostalo je ok no ovo mi je malo čudno. Je li to normalno s ekranima.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 11:24 (Ag008).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ti je jer nisi navikao na matt ekran. Te tocke, neki jos kazu zrna, kao osjecaj zrnaste slike se javlja kod matt industrijske prevlake ekrana ili eng coat-a. Neki su se na isto zalili kod Dellovih top monitora, pogledaj temu monitora.

 

Nakon nekog vremena ces se priviknuti, mislim da ti je u svakom slucaju bolje imati bilokakav matt nego cisti glossy, zrcalni ekran, pogotovo za po vani ili u sobi sa vise osvjetljenja.

 

Sa druge strane pokusaj malo kalibrirati ekran, mozda ti je delta malo visoka, ona se lako namjesti za crno-bijeli kontrast u windowsima, odes na search i upises "calibrate". Budes vidio sta sve nudi windows u kalibraciji, ak ces htjet dodatno kalibrirati imas programe za to, al se ne kuzim u to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 13:18 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Laptop za studenta arhitekture - AutoCad
Cijenio bi svaki prijedlog, koji laptop kupiti studentu arhitekture tako da može normalno vrtjeti AutoCad.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koliko para??

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikola63 kaže...
Laptop za studenta arhitekture - AutoCad
Cijenio bi svaki prijedlog, koji laptop kupiti studentu arhitekture tako da može normalno vrtjeti AutoCad.

Manje više svi noviji (osim najnižeg cjenovnog razreda) mogu vrtiti AutoCAD za potrebe studenta. Naravno da vrijedi logika čim jači stroj tim brži rad. Moj savjet je da gledaš laptop sa solidnim procesorom (i5 npr), dosta RAM-a (dosta laptopa ima 8 GB pa bi, po meni to bila granica). Što se tiče diskova, najviše ćeš profitirati ako laptop ima SSD ili da pogledaš da li željeni laptop ima opciju za ugradnju dodatnog diska pa sa strane kupiš SSD. Budući si student kupi laptop bez OS-a i iskoristi opciju besplatnih windowsa za studente.

 

Ako definiraš cijenu, vjerujem da ćemo ti predložiti nešto OK.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ja tražim laptop za fakultet . Mora bit sposoban normalno vrtiti pdf , office, devc++, keiluvision , možda neke programe za montiranje itd. Pretpostavili ste da je računarni faks . Bilo bi poželjno da je kvalitetna izrada , poput Dell-a ili HP-a . Cijena do 3500 kn . Idealno bi bilo da je unutra SSD jer lagano nabavim prijenosni HDD ...

Prodajem AMD x3 450 3.2 GHZ - 320kn!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Probook 450 + intel 520 + ladica za SSD, link2 (bitno da je 2.5" i da ima SATA prikljucak)

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

450 je malo pre skup, nisam nasao nista ispod 4000kn..kad bi ssd roknuo nutra cijena bi mu bila preko 5000kn...

Prodajem AMD x3 450 3.2 GHZ - 320kn!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa nema za 3500kn sa SSD-om, osim ako ga ne ugradiš sam u toliko jeftiniji lap koliko košta taj SSD. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Probook 450 + intel 520 + ladica za SSD, link2 (bitno da je 2.5" i da ima SATA prikljucak)

bitno je i da je usb3.0 ;-)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
REX500 kaže...

450 je malo pre skup, nisam nasao nista ispod 4000kn..kad bi ssd roknuo nutra cijena bi mu bila preko 5000kn...

Jesi uopce otvorio link? Kosta 3100kn i za te novce nije skup nego je best buy, malo se protegnes i stane ti 120gb best buy SSD u budzet.

Ako zelis jeftinije, ali i slabije idi na stedljivog i3-4030U pa na isti nacin ugradi SSD.

Tocno ovo kaj kaze Oldy, nema ti laptopa sa SSD-om, osim nekih modela Acera, pogledaj malo - klik Neisplativo je jer platis isto a dobis i3-4030U, a ne M jacu verziju. Ovi kaj imaju 240gb SSD su 13.3" i imaju jos slabiji i3..

Btw. imas laptopa sa SSHD-om i to najcesce Lenovo na foru 1000gb HDD + 8gb ssd, sto skupa cini SSHD disk, ali takav Lenovo vise ne dolazi sa i3-4000M za normalnu cijenu.

 

Jos jednom za te programe mislim da ti je pametno ici na i3-4000M, uostalom Probook je kvalitetniji izradom od vecine drugih modela u tom rangu. Ako te brine jamstvo, produljis kad oces u roku 11 mjeseci.

 

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pitanje za znalce- lap i ssd disk do 4500 max

 

zahtjevi : laptop gdje lako mogu lako i jednostavno izbacit dvd ladicu i umjesto nje ubacit neki ssd ..

ostalo standard.. net,office,video,autocad.. intel proc.. full hd ekran 17,3

bez winsa...

 

ovaj svi preporučaju,ide tu ssd jednostavno? https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195074

 

ima koja toshiba u tom rangu možda?

niko je nigdje ne preporuča,ni dell..samo lenovo i acer,tu i tamo pokoji asus..kako to?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

SteveX gledaj si u Arhitehu G1 HP 450 Probook sa i7 4702.

iclock2much
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Toshiba nije bas konkurentna, C serija nije nesto, L je bolja. Vrijedi reci da do 3000kn Toshiba stavlja preslabe procesore di ostali stavljaju stedljive i3 i jace pentiume.

Npr. ova Toshiba je best buy - klik, ali ljudi u tom rangu traze i graficke bas kao i ti pa nije dobar odabir. Najcesce je bijele boje sto opet nekog smeta. C serija je sva bljestava, dok kod L ima vise matiranih povrsina i bolja je za samostalno odrzavanje kolko sam skuzio itd da ne idem u detalje nije bas nesto konkurentna.

 

Npr. Dell sa druge strane ima solidnu izradu, ali preslabe komponente u odnosu na druge laptope za istu cijenu.

 

Svi preporucuju tog Acera za ljude koji traze 17.3 FHD rezu bas kao i ti jer je iduci 17.3" FHD 500-600kn skuplji i to ti je ovaj Asus skupa sa malo slabijim i3.

Ako pogledas temu Slike vaseg hardvera vidjet ces da vec ima ponesto forumasa koji su kupili tog Acera, slikali ga i pohvalili se sa nadogradnjom SSD-a.

840m i i3-4030U nisu veliki potrosaci, a dobrih su performansi tako da se nikako ne isplati dati 600kn vise radi Asusa jer ces slabo ili nikako osjetiti razliku u temperaturama, za surfanje i sl. ju definitivno neces osjetiti jer se graficka nece nit palit za takvo sto.

 

Da zavrsim, preporuka je taj Acer jer nema konkurentnih modela na nasem trzistu

 

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala forumaški kolega The_Fichek

 

budem malo potražio po forumu ko je to ugradil SSD i kakvog...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 13:46 (rapajic_st).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rapajic_st kaže...

pitanje za znalce- lap i ssd disk do 4500 max

 

zahtjevi : laptop gdje lako mogu lako i jednostavno izbacit dvd ladicu i umjesto nje ubacit neki ssd ..

ostalo standard.. net,office,video,autocad.. intel proc.. full hd ekran 17,3

bez winsa...

 

ovaj svi preporučaju,ide tu ssd jednostavno? https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195074

 

ima koja toshiba u tom rangu možda?

niko je nigdje ne preporuča,ni dell..samo lenovo i acer,tu i tamo pokoji asus..kako to?

hvala forumaški kolega The_Fichek

 

budem malo potražio po forumu ko je to ugradil SSD i kakvog...

 

 

Video rastavljanja

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel bi ovo radilo u tom aceru?

 

Adapter koji je oblika laptop DVD pogona i u sredinu baciš disk...i to je to, nemože bit jednostavnije

 

cijene su oko 14 dolara, a sad dal ih ima u našim dućanima, nekak čist sumnjam

 

 http://shop.accessory4you.com/05-chanpin/p-001-1.asp?id=3050

 

i pardon kaj spamam temu...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne!

 

Tebi treba 9,5mm sata caddy klik

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

Treba mi savjet u vezi kupnje novog laptopa, recimo do 7000, max 7500kn. Laptop bi koristio najviše za programiranje (android, korištenje virtualnih mašina, i sl.), eventualno tu i tamo obrada nekog videa, i za prespojiti na tv za gledanje filmova. Ono što su mi prioriteti je 15,6" ekran, FHD te i7 proc (ili dobra i5-ica), po mogućnosti HD sa SDD cacheom ili čisti SDD, ali to nije toliko važno jer mogu to ugraditi kasnije.

Jasno mi je da za ovakve zahtjeve se može bez problema nać laptop do 7000 kn, ali cilj mi je laptop koji će sljedeće 3-4 godine služit bez problema. Imam nekoliko prijedloga:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_201&products_id=15455
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11576

i jedan koji je očiglendo iznad navedenih, al mi se čini da ta razlika zaista i vrijedi? Vidim da par forumaša kritizira ovaj laptop zbog lošije izrade i ne baš odličnog ekrana te zagrijavanja, dok skoro svi review-i na netu ga hvale.
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11634

ili možda neki drugi koji nisam naveo? hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 16:58 (Ati Radeon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 @zoharbizo: Hvala na savjetu, ali bit ću zadovoljan i sa i5-4200.

 

 

 Može kratko pitanje; na tom linku kaže da je RAM:

> 4GB DDR3L 1600MHz

> 2 SODIMM

 

 Znači li to da je ram u obliku 2*2GB i da ću za upgrade na 8Gb trebat uzeti 2*4GB, a ove stare prodat,

ili je to pak 1*4GB, tako da bi mi bilo dovoljno jednostavno uzeti još jednu memoriju od 4GB?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 18:46 (SteveX).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa, ja bi trebao kupit laptop za faks i posto idem van Hrvatske studirati, trebao bi laptop biti relativno pouzdan :p. Minimalne specifikacije koje bi trebao imati su: core i5 proc., 4 GB RAM-a, win 8(64-bit), 500GB Hard drive, DVD drive, NVidia with CUDA za videocard, 15 incni ekran(moze i 17), i za mreznu karticu ovo :/ (Wireless Network Card: 802.11a, 802.11b or 802.11g compliant wireless network card that support 128 bit encryption. This can be either an internal Mini PCI card or an External PCMCIA card.). Cijena bi trebala biti sto niza, a pretpostavljam za bi mi limit bio oko 4-5k kuna (jel mogu dobit tipkovnicu s pozadinskim osvjetljenjem za te pare?) hvala{#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Ati Radeon

 

Toshibu sa i7-4510u nema sta gledati radi tog U u imenu, to nije pravi, klasicni i7 neg se ponasa kao laptop i5 (2jezgre->hyperthreading->4logicke jezgre->ovisno o hladjenju +turbo speed) niti je jak kao obicni i5M proc, i7 u oznaci zna zbunit ljude. Nabrijani i5-4210H je npr. 20% jaci od tog stedljivog i7.

 

Sad je pitanje bi li ti racunao u toj virtual machine i sa grafickom. Ja osobno neznam kak to tocno ide. Ako bi trebala i jaca grafa onda je Lenovo y50 bolji odabir od Asusa koje je kolega mrle503 predlozio.

Ako graficka nije bitna onda radje idi na Asusa i onda se dobro smisli zelis li jaki i7-4710HQ (4jezgre, 8logickih, pravi i7..) + HD rezu u x550jk modelu ili FHD + i5-4210H u n550jk modelu.

Ako nije bitna graficka takodjer dobro uzmi u obzir i Probook 450 sa isto dobrom izradom, +4gb rama u odnosu na Asusa, ali malcice slabijom verzijom pravog i7 (0.3Ghz manji clock i 10W manja potrosnja radi cega moze ici u laptope koji nisu high-end izrade, ali solidne izrade kao Probook i sl., taj i7 je opet masivno bolji od stedljivog) Pazi samo ako bi se tu i tamo igrao, m260 je masivno losija od 850m i 860m.

 

Primjetio sam i da je ducan bagira.hr opasno spustio cijenu Acera kojeg gledas samo sa i5-4210H procesorom, tak da naspram Lenova y50 kojeg si linkao se generalno isplati dati jos 400kn za IPS ekran, sad je pitanje i kolko tebi znaci IPS ekran.

 

To je to kaj se tice ranga 6000-6500-6750kn. Uzmi u obzir i rame, Asus sa nadogradnjom +4gb rama ti prakticki dodje na cijenu Lenovo y50.

 

Ovo sto gledas Acera je super ako te zanima sve u kompletu.. Btw. taj Nitro navodno ima nest nize temperature od Lenovo y50. Opaska i da u Lenovo y50 mozes ubaciti SSD samo na mjesto postojeceg HDD-a. Acer kao i Lenovo radi tankog dizajna nema optiku, ali zato ima m.2 port za nadogradnju sa SSD-om. Kod Asusa nadogradis izbacivanjem optike.

 

Sta got uzeo, ako ces tlacit max. laptop pozeljno bi bilo da odignes malo laptop od stola ili idealno kupis cooler (preporuka Notepal XL).

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 19:14 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

SteveX

To znaci tako kako pise 1x4GB, obavezno se naglasi ako je drugacije.

Nisam vidio da pise 2 SODIMM nego PC3-12800 SODIMM sto oznacava tocnu vrstu memorije.

Sto znaci DIMM cu ti kopirati sa teme memorija na bugu:

DIMM - Dual In Line Memory Module - Danas najčešće pakiranje memorije pri čemu se čipovi nalaze s obje strane

PC3-12800 oznacava ime modula, a ovo SO neznam.

Ono za tebe najbitnije ima HP u imenu :D Nemas se sta brinuti na kraju, arhiteh je okej ducan kolko sam skuzio i oni bi ti takodjer trebali pojasnit ako ce te kaj mucit jos.

 

@remotay

Check laptop sa njuskala kojeg sam imam, ali nisam onaj koji ga oglasuje. Mislim da je dobra prilika, sve u kompletu ima sto trazis, pisan je velikim slovima oglas i zato valjda covjek nemoze prodat. Ima svjetlecu tipkovnicu, dobru mrežnu, odlican IPS FHD ekran, nvidia najbolju grafu u tom rangu. Samo napomena ako bi se sluzio grafom, preporucujem da kupis cooler.

Alternativa ti je laptop bez svjetlece tipkovnice :D i naravno bez IPS ekrana koji pripada skupljem rangu.

Inace nije mi jasno zasto mora biti Nvidia? Jer imas jedan best buy sa windowsima, Probook 450, taj ti u odnosu na konkurenciju nema i5-4210U/4200U nego jaci i5-4200M i slabiju od 750m/840m, ali solidnu 8750m graficku (konkurencija 740m).

Inace to sto trazis windowse ti koci mogucu FHD rezoluciju, nju imas u laptopima bez windowsa u tom rangu.

3. opcija ti je znaci nesto sa windowsima, i5-4210U i nvidia 840m: lista

Razliku izmedju 8750m, 740m i 750m trazi na notebookchecku, ali onda obavezno klikci na brojeve fps-eva jer nije isto s kojim procesorima su testirani. Na taj nacin ces lako primjetit da se 840m fino pase sa i5 U procesorima koji su slabiji od M, a razlog tome je prilicno malena potrosnja s obzirom na performanse 8xx grafickih, iz tog razloga ti netreba cooler za laptop sa 840m, a niti za probook sa 8750m.

Razlika izmedju i5-4200/4210U vs i5-4200M nije bas lako reci jer ovisi o hladjenju. Npr. kod mog Acera to ne ide ispod 2300Mhz za obje jezgre, kod Asusa sa i5-4210U pretpostavljam da to nebi islo ispod 2500Mhz za obje jezgre, i5-4200M generalno ima 3Ghz za obje upaljene jezgre. To sve pricam za high performans mode za jaci load (acerov v5-573g prema svom iskustvu, asus prema notebookchecku, probook pretpostavljam..)

Tako da bi konacnu preporuku najlakse bilo donijeti da tocno napises s cime bi se bavio....

Eh da, fora sa U procesorima je u cca 2x duljem trajanju baterije dok je laptop istekan u odnosu na iste M procesore.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 21:40 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

:) prijatelju nije to do velikih slova nego jednostavno u hr nema bas ljudi koji imaju 5000 kn u kesu za laptop.Oni koji imaju nece kupit na njuskalu jer sigurno imaju i koju kunu vise za novi.Danas bi svi na rate i to ako je moguce na 12 : )

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je samo jedna od opcija, nije da sam pojasnio nasiroko koje su mu druge opcije

mozda nisam trebao tako napisati preporucujem, budem ispravio..

uostalom ja pisem kao i vecina ostalih kaj preporucuju kao da kupuje cashom, inace bi trebao pisati nacin placanja i kojom karticom ako je na kredit

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 21:22 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Tražim solidan laptop koji će mi i za par godina biti solidan. Bavim se glazbenom produkcijom (REAPER, Cubase), grafičkim dizajnom (Photoshop, Illustrator) i jednostavnim video editingom (Premiere Pro).
Preferiram Intel i Nvidiu pored AMD-a i trebam barem 4 GB RAM-a. Ne bih htio prevelik laptop (13" bi bilo savršeno, 15,6" prolazi), a volio bih da je donekle lagan i tanak. Budžet mi je do 4000 kn, no najradije ne bih išao iznad 3500.
Pronašao sam si dva ASUSova koja mi odgovaraju (prvi nema jamstvo), no ako netko ima drugačiji prijedlog...izvolite :)

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=17687 
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=25533 



Hvala! 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To su stari modeli, novi i bolji su sa i3-4010u i 840m - Asus Btw. nisam siguran hoce li taj stedljivi i3, tj. i3-U bit dostatan za te programe, provjeri si malo. Zavisi kolko intenzivno bi tlacio laptop sa tim programima. 13.3" nemres naci jos sa zasebnom grafom u sebi, a bez grafe imas ovako zanimljiv Acer kaj jos ima cak 240gb SSD-a, ali bez HDD-a. Kad sam kod Acera, imas model slican Asusu, samo sa malo jacim i3, i3-4030U te jos FHD rezolucijom - Acer2 Ne vjerujem da ima metalno kuciste, kako got bilo best buy je radi jos FHD reze. Bez FHD ga imas kao E5-571g model (3230kn nadalje)

 

Mislim da ti je pametnije osigurat se sa jacim procesorom (prvo naravno jos malo vidi sta kazu sluzbene stranice tih programa za recommended/optimal hardware), tj. sa i5-4200M koji je 50% jaci od stedljivog i3, ili sa stedljivim i5 koji je na pola puta izmedju ta 2, znaci ovako HP Probook (8750m nije daleko od 840m, te je konkurencija 740m, a sve te su osjetno jace od 720m iz laptopa kojeg si linko) ili Asus2 / Lenovo z50 (ima jos FHD rezu, dok Asus ima 7200rpm brzi disk, a Probook alu finish sa gornje strane..)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 22:25 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice