Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

poruka: 8
|
čitano: 2.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

Pozdrav svima,

 

trebala bi savjete za kupnju nekog laptopa, ako je moguće do 8.000 kn :)

 

Glavna namjena biti će rad u Adobe programima- Ilustrator, Photoshop i povremeno Auto-cad.

Dobila sam preporuku da kod toga moram paziti da grafička kartica nije integrirana. 

 

Ono što mi je još bitno:

- da je laptop što laganiji, ako je moguće. Sad imam stari Acer Aspire V17 nitro i on je stvarno jako težak i nepraktičan za nositi okolo

- ekran može biti i manji jer ću imati dodatni monitor

 

Ako trebam navesti još neke stvari, slobodno javite.

Malo sam nova u ovom :)

 

Hvalaaaa!

Mandurić T
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

1. za preporuku laptopa imas temu ultimativna tema za odabir prijenosnika

2. Zasto ne bi uzela onda desktop PC ako imas drugi monitor? Mislim, pitam samo, mozes bolje proci u svakom slucaju.

3. Da, preporuka je dobra, za CAD programe i sl. uvijek bolje imat odvojenu GPU, neki minimum za rad u današnje vrijeme su ti recimo GTX 1050 (čisto za neke osnovne stvari) pa do RTX serije s kojom možeš gotovo što hoćeš.

4. Gledaj sve drugo osim Acera plastičnog... Vidi Dell, Lenovo, Asus, HP kao neke najbolje izbore, vidim da se jedino s acerom moze dobiti RTX 2060 u ovom cijenovnom rangu, no to je moj osobni odabir da ne uzimam Acer zbog svoje uzasne plastike.

5. Preporuka je 16GB RAM-a, iako bi 8GB vjerojatno bilo dovoljno. Mozes uzet mozda neki model sa boljim procesorom ili boljom grafikom pa doplatiti za jos dodatnih 8GB RAM-a.

 

1660Ti grafičke kartice 8GB RAM

 

1650 grafičke kartice 16 GB RAM

Kovačić
12 godina
offline
Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

M1 Macbook air (ako laptop ne mora biti windows).

Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

 

1. sorry, nisam znala da ima ta tema. Budem tamo onda postavila. Nova sam ovdje :)
2. Desktop ne bi jer trebam biti mobilna u radu pa da mogu odraditi s nekog drugog mjesta, a ne isključivo od doma

 

Tenks na svim ostalim savjetima i preprukama. Pogledam svakako! :)

Mandurić T
2 godine
neaktivan
offline
Re: Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

Da, zaboravila sam napomenuti da ne bi Apple jer mi je onda skupo sve dodatne komponentne- Monitor i sl.

Mandurić T
12 godina
offline
Re: Laptop do 8.000 kn za Adobe programe
TeaCaj kaže...

Da, zaboravila sam napomenuti da ne bi Apple jer mi je onda skupo sve dodatne komponentne- Monitor i sl.

 Zašto bi bilo skupo? Pa ne moraš Apple monitor kupiti. Macbook je trenutno najjeftinija opcija ako želiš lagan i jak laptop.

10 godina
neaktivan
offline
Laptop do 8.000 kn za Adobe programe

I ja sam u potrazi za novim laptopom, za sličnu namjenu i imam isti budžet pa ako netko može uskočiti u pomoć. Poželjno je da ima dobar ekran (15.6'', eventualno 14'') i minimalno 16GB RAM. 

 

Macbook Air M1 mi definitivno nije opcija jer, osim što početni košta cca 9500, ima 8GB RAM, a to mi baš i nije neka sreća za rad u Adobe paketu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop do 8.000 kn za Adobe programe
xikadx kaže...

I ja sam u potrazi za novim laptopom, za sličnu namjenu i imam isti budžet pa ako netko može uskočiti u pomoć. Poželjno je da ima dobar ekran (15.6'', eventualno 14'') i minimalno 16GB RAM. 

 

Macbook Air M1 mi definitivno nije opcija jer, osim što početni košta cca 9500, ima 8GB RAM, a to mi baš i nije neka sreća za rad u Adobe paketu.

Bez obzira, base model Macbook Aira je i dalje najbolji laptop u tom cjenovnom rangu. Pogotovo ako ti je bitan ekran. Ako baš mora biti nešto drugo, možda Huawei Matebook ili LG Gram, ali nisam siguran ni da se oni mogu naći za tu lovu sa 16gb rama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 21:04 (Cordas).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice