Oružje - općenito

poruka: 365
|
čitano: 160.056
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Čista je, provukao krpu s uljem zbog zaštite jer ne planiram pucati skoro, pa se zaljepi prašina.

14 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Haha telefon nemoze ili je namjerno ukinuto da otkrije sta je na slici.
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Dal' mi netko može objasniti svojim riječima razliku između CZ-75 i CZ-75 omega? Mislim na nove modele.

 

Kod vježbanja pucanja, ekipa ide na kalibar .22 radi jeftinije municije i to je okay. E, sada dal' uzeti cijev, pa đorati tu cijev na istom gun sa cijevi za 9 mm ili je pak bolje solucija uzeti

dva guna, jedan u manjem, a drugi u većem kalibru?

 

Informativno me zanima.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Dal' mi netko može objasniti svojim riječima razliku između CZ-75 i CZ-75 omega? Mislim na nove modele.

 

 

 Omega okidači su noviji, malo dorađeniji, jednostavniji/imaju manje dijelova i bolji osjećaj kod okidanja.

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Što mislite o ovom streljivu. U jednom pogotku pet rana.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
14 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Što mislite o ovom streljivu. U jednom pogotku pet rana.

 ne human metak eto sto o njemu mogu misliti 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Magnumska čahura, a oni umjesto baruta natrpali zrna, lol.

Uz malo vježbe, možeš poslati 5 normalnih zrna u metu ispod sekunde.

11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Što mislite o ovom streljivu. U jednom pogotku pet rana.

 Koliko sam čitao o tom streljivu,ljudi govore da nije baš precizno kako se reklamiralo i da ima slabu penetraciju,što nije ni čudno pošto manjak baruta znači slabiju izlaznu brzinu metka.

 

10 godina
offline
Oružje - općenito

Dal' se svo ono oružje što može kupiti lovac, dal' to može ići na sportsku dozvolu?

Karabin, sačma, kugla?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
13 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

Dal' se svo ono oružje što može kupiti lovac, dal' to može ići na sportsku dozvolu?

Karabin, sačma, kugla?

 

 Može! Sve ovisi o streljačkom klubu. Recimo, prošle godine streljana u Čazmi je imala pucanje iz PAP puške i dobivala se dozvola za dugo oružje užljebljenih cijevi. Ako si član trap streljačkog društva (gadanje glinenih golubova) imaš pravo na sportsku pušku sa glatkim cijevima - sačmarica.

Ali mislim da je puno jednostavnije položit lovački ispit i kasnije si bez obaveza, jedino godišnja članarina prema savezu 300kn. I kupuješ dugo i kratko oružje bez problema. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Oružje - općenito

Pišete dezimformacije. Niti jedna streljana ne izdaje dozvole. Za sportsko oružje morate biti član streljačkog društva,izaći na neko takmičenje. Nakon toga vam Hrvatski Streljački Savez izdaje potvrdu sa kojom idete na Mup.

Ukoliko prođete terensku provjeru idete na liječnički. 

 Nabavna se ne dobiva na uzljebljene ili glatke cijevi nego dugo i kratko oruzje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 19:15 (xdm).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

Dal' se svo ono oružje što može kupiti lovac, dal' to može ići na sportsku dozvolu?

Karabin, sačma, kugla?

 

 Ne postoji sportska dozvola. Imaju 2 vrste,držanje i držanje i nošenje. U njih se upisuje oruzje kao lovačko,sportsko ili obrambeno (to se ne upisuje ali je tako registrirano)

Kao sportsko oruzje možete kupiti dosta toga.m48,pap,m76, ak i ar u poluaotomatskom modu,puške za long range,mali kalibar

Od glatkih cijevi možete uzeti pušku za trap,pumpericu za ipsc.

Neke ouške koje su očito lovačke vam niko neće registrirati kao sportsko oruzje

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

Jel' neko rokao sam .45 Colt kalibrom.

Znači, ne 45 ACP, nego ovaj kalibar.

 

Dojmovi, iskustva,...?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
3 godine
protjeran
offline
Re: Oružje - općenito
Jel ima negdje za uzet bumpstock za AR15/M16?
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Oružje - općenito

Pozdrav,

 

Gađao sam nešto malo ko klinac sa djedom i starim u vinogradu po kutijicama i sl. pa me lovi želja za tako nečim ponovo.

 

Koju zračnicu kategorije D bi preporučili za uzeti za mene njubaru? Koliko sam pročćitao na stranicama MUP-a i Narodnim Novinama, jedina bitna stvar je:

 

  • oružje s tetivom čija je sila natega 450 N ili manja

 

Nešto slabo, jefitnije i možda optikom.

 

Čitao sam malo da se spominje Hatsan i Diana najviše u tom nekom kontekstu, ali nisam siguran kako doći do podataka o sili natega, uglavnom se spominju izlazne brzine.

Hvala unaprijed.

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito

Oružje s tetivom se odnosi na lukove i samostrijele, ne na zračne puške.

16 godina
offline
Oružje - općenito

Aha, nisam to tako shavtio da se na to odnosi.

Znači da je svaka zračnica po tome kategorija C? Znači obavezna je prijava nadležnoj policijskoj upravi? Kolika je to gnjavaža ili je samo ispunjavanje obrasca i to je to?

 

P.S. na ovo dvoje se referiram:

https://mup.gov.hr/oruzje-327/327

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@Zero Chance

 

Ma nije gnjavaža, nego procedura. Kada kupiš zračnicu, odeš sa njom u svoju PU. Drugim riječima ako si iz ZGB-a, onda Petrinjska.

Ispuniš neke formulare, državne biljege, te potpišeš pod materijalnom odgovornošću da imaš mjesto gdje to oružje držiš pod ključem, te da se bez posebnog alata ne može doći do istoga.

 

Ako si normalan, nekažnjavan, te ako ćeš oružje koristiti za ovo kaj si napisao, nema razloga da ga ne dobiješ. Samo se prije dobro raspitaj, te vidi troškove i kako točno ide ta procedura.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
offline
Oružje - općenito

Super, zvuči u biti jednostavno, obzirom da smo 'rvacka

Jedino me još buni to čuvanje oružja. Po članku 27. jedino ga treba prijaviti i to je to, dakako da ću ga čuvati gdje jedino ja mogu do njega.

Mislim da ću svratiti do svoje PU da vidim što će mi tamo reći, pa onda dalje, da se ne bacim u trošak, a za đ.

 

Ma da, to tu i tamo da koju ispucam kad sam na viksi i to je to, šuma oko mene i amen. Možda kojeg puha raniti, izdržljiva mala gamad koliko me sjećanje služi. Te male dijabole ih samo okrznu.

 

Vidim da mi je i gore link jedan umakao...

https://www.zakon.hr/z/1161/Zakon-o-nabavi-i-posjedovanju-oru%C5%BEja-gra%C4%91ana

Ugl, članak 7, stavka 3, točka 6 -> ergo bilo koje zračno oružje je C kategorije, i mora se prijaviti u nadležnu PU.

 

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
10 godina
offline
Oružje - općenito

@Zero Chance

 

 

Za svoje zračno i plinsko sam kupio "ormar-sef", te držim to pod "ključem". Niš posebno. Otvoriš ga pajserom u tren oka.

Može biti i drveni ormar sa lokotom i lancem.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Nešto, me zanima....koji je "najniži" kalibar može lovac furati u lovu za samilosni hitac po pravilniku. Mislim, naravno na kratko vatreno oružje?

7,62x25mm?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
offline
Oružje - općenito

Vidim da tema nije baš aktivna, al to ne znači da nije zanimljiva.

Nije to slučajno, iako samo luđaci vole oružje. 

 

 

Koje sluške koriste za zaštitu sluha kod pucanja? Jel' otvarate usta kod pucanja, kao što topnici to rade prilikom rokanja iz topa, da smanje pritisak na bubnjiće?

Informativno me zanima.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Koje sluške koriste za zaštitu sluha kod pucanja? Jel' otvarate usta kod pucanja, kao što topnici to rade prilikom rokanja iz topa, da smanje pritisak na bubnjiće?

Informativno me zanima.

 El cheapo nekakve aktivne, da mogu pričati s ostalima bez skidanja. Backup su mi obične iz bau centra, za građevinske mašine.

S pištoljskim kalibrima nema problema, to nije tako glasno, možeš staviti dvije čahure ili komad papirne maramice/ubrusa, ako baš nemaš ništa.

Kod puščanih kalibara je već neugodno, ovisno čim se puca, ima li na cijevi kompenzator trzaja koji pojačava zvuk i koliko si blizu.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@DrNasty

 

Ma streljana LAS ima svoje koje šera, al sam pitao ako sa njima krenem ozbiljno da imam svoje. Mislim ako budem češće u streljani.

 

Well, hvala DrNasty. Za tebe znam da se žikiš u oružje. Ti si IPSC strijelac.

Tebi je oružje vrlo vjerojatno kao dobar dan nekima. Jednom kada se navučeš na pucanje, vrlo vjerojatno se teško skida.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

Tebi je oružje vrlo vjerojatno kao dobar dan nekima. Jednom kada se navučeš na pucanje, vrlo vjerojatno se teško skida.

 

Ne pucam ja puno, kad me uhvati želja. Nisam bio od trećeg mjeseca, moram se aktivirati sad kad prođu vrućine.

Imam drugih (skupih) hobija, pa onda vrijeme i lovu raspoređujem između njih :)

Nekad imam period da se igram na PC-ju pa kupim nešto od hardvera, nekad ulažem u foto opremu, sad me drži da gledam opremu za bicikle i tako u krug.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@DrNasty

 

Sve je to lijepo i okej. Nisam mislio da imaš samo jedan hobij, zanimaciju, interes, al' ono znaš pucati. To je bitno.

I to je lijepo.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

Vidim da tema nije baš aktivna, al to ne znači da nije zanimljiva.

Nije to slučajno, iako samo luđaci vole oružje. 

 

 

Koje sluške koriste za zaštitu sluha kod pucanja? Jel' otvarate usta kod pucanja, kao što topnici to rade prilikom rokanja iz topa, da smanje pritisak na bubnjiće?

Informativno me zanima.

To je očekivano,kaj ti očekuješ pa nismo u Americi gdje je oružje kao dobar dan ili laku noč.

 

Kod nas i zračno oružje moraš prijavit na muriju, a dalje se nema kaj komentirat.Nema tu intresa, ili u Hrvatskoj vrlo malo ljudi ima potrebu ili želju da bude naoružano+koš propisa itd.

 

 

E ovo dole je prava igračka za vikendaše.200$ je sitnica za ovakvu igračku, fučkaj ga.

 

 

https://www.airgundepot.com/umarex-legends-mp-bb-submachine-gun.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@rambox

 

Ma ne, ne mislim da smo US. Po pitaju oružja to nikako. Ne želim to. Nego, ono dobra tema stoji dugo prazna. Imam kod ovoga puno tema.....

Polimer ili čelični gun, vrsta bravljenja, itd....

 

Ne volim BB gunove, niti ove nonlethal smicalice. Ne vidim oružje kao sredstvo samoobrane, jer me nitko ne napada. Vrlo jednostavno.

Fin sam dečko.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
offline
Oružje - općenito

Ne volim oružje, al pitanje za vas koji ga volite.

 

Što mislite o Walther gunovima?

DrNasty?

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Što mislite o Walther gunovima?

DrNasty?

 

 

Skupi i rijetki ovdje u BiH, vidio neke competition modele na rejndžu ali nisam se zamarao da ih probam.

Youtuberi hvale okidače na striker modelima i ergonomiju. Turski Canik radi klonove, ekipa ih isto hvali.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice