Zašto ljudi ne kupuju originalni software zaključana tema

poruka: 77
|
čitano: 15.538
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Po meni se orginalni software ne isplati npr. "basic" vista košta 800 kn a na internetu postoji ulttimate i uz dobar aktivator kao što je windows vista developer activation ona postaje "orginal" i mogu se downloadat update. (molim da me ne prijavite zbog piratluka ja samo želim svojim znanjem pomoc ostalima).

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Intelekt je dar Duha Svetoga, a to se ne prodaje. Isus rece: Badava primiste, badava dajte. Ako netko ima dar da dode do nekog otkrica, ili dar da lijepo pjeva, da snimi film... neka to podjeli besplatno svojoj braci i velika mu je placa kod Boga. Torrent nije grijeh i Bog voli torrent. Grijeh je hit and run (skinuti nešto, pa ne dopustiti drugima da od tebe skidaju).

 

Mir s vama....hahahaBelji se

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
14 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto ljudi ne kupuju originalni software
angel of fire kaže...

Intelekt je dar Duha Svetoga, a to se ne prodaje. Isus rece: Badava primiste, badava dajte. Ako netko ima dar da dode do nekog otkrica, ili dar da lijepo pjeva, da snimi film... neka to podjeli besplatno svojoj braci i velika mu je placa kod Boga. Torrent nije grijeh i Bog voli torrent. Grijeh je hit and run (skinuti nešto, pa ne dopustiti drugima da od tebe skidaju).

 

Mir s vama....hahahaBelji se

Hahahhahahahahahahhahahaha!

 

God Bless U!Smijeh

Did protons and electrons create the earth,or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse,or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto ljudi ne kupuju originalni software
VirtUoso kaže...

Ne rugam se ja.Pokusavate nas uvjeriti da je piratstvo lose(sto i je),a skidate filmove i glazbu s interneta.Nije bitna kvantiteta,uopce.Skinuo ti 10 filmova ili ja 30 Igara,isto je.Pirati smo.

 

Uopće nije isto. Ja umjesto da odem u kino i platim 20kn kartu skinem film i pogledam ga jedamput, ti skineš photoshop od 20000kn i koristiš ga non-stop, a možda čak i prodaješ svoje radove s njega i tako zarađuješ pomoću njega.To je ogromna razlika.

 

Ja priznajem da filmove i serije skidam preko interneta - ali u 99,9% slučajeva zbog ovih razloga:

 

Nedobavljivi u Hrvatskoj

Ne čeka mi se da netko se sjeti otkupiti slijedeći nastavak/sezonu te serije ili filma u Hrvatskoj

Jednostavno sam propustio taj film na tv-u a zaboravio sam ga staviti snimati ili  nisam mogao u kino zbog obaveza

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Što kupiti igru koja košta 500 kn kad u par klikova na kompu imam je potpuno besplatno??

 

Ako ti je moj post pomogao ili bilo čiji drugi pritisni HVALA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto ljudi ne kupuju originalni software
angel of fire kaže...

Intelekt je dar Duha Svetoga, a to se ne prodaje. Isus rece: Badava primiste, badava dajte. Ako netko ima dar da dode do nekog otkrica, ili dar da lijepo pjeva, da snimi film... neka to podjeli besplatno svojoj braci i velika mu je placa kod Boga. Torrent nije grijeh i Bog voli torrent. Grijeh je hit and run (skinuti nešto, pa ne dopustiti drugima da od tebe skidaju).

 

Mir s vama....hahahaBelji se

 

Ja se apsolutno slazem s tobom!

Ali kad si vec sposoban uzeti,

 

izvoli okupi ljude, napravi igru, film, seriju, muziku, sto god... i daj to besplatno. Nemoj stati i zamisliti se ko pravi balkanac "U pa ja bi mogao i zaraditi na ovome", nego izvoli ulozi trud, znoj i zivce, i onda to pokloni drugima.

 

Usudjujem se ovako govoriti naizgled licemjerno, jer imam zaledje,

ja SVAKI komad softwarea, utilitya, wave sampleova, muzike sastavljene u bendu, katastrofalnih 3D modela, GUI skinova, cak i elektronickih nacrta ili tutoriala, BILO STA sta sam napravio ili naucio IKADA sam dao besplatno u community. Trenutno sam pasivni clan GBUI opensource GUI toolkita, portam dijelove ALSA drivera na AVR arhitekturu, i radim AAA naslov (igru) sa nekoliko prijatelja iz industrije koja je potpuno licencirana na GPL i creative commons. Engine koristi deferred shading, sto je temelj Cyrsisovog renderera. Da ni ne spominjem sve ostale general-purpose tehnologije koje su razvijene za potrebe igre (npr. hardware skinning MD5 loader). Ako budes htio Crysis-quality grafiku za svoju opensource igru, sve sto trebas napraviti je skinuti nas engine besplatno, proci tutoriale i pitati za pomoc na forumu. Sam mozda pomislio kako cu naplatiti te tjedne, zivce, muku i provedene pisuci i debugirajuci proklete shadere? Na kraju krajeva, obicni Doom3 engine kosta POLA MILIJUNA DOLARA!!!! Naravno da jesam!!

 

Ali sam se i sjetio da sam toliko stvari jednostavno uzeo besplatno jer vjerujem u besplatni svijet, i da treba princip slijediti do kraja.

Se mozes i ti s time 'pohvaliti', da si nesto dao natrag, kad vec uzimas?

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 16:39 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Samo ću citirati onu staru - 'Prilika čini lopova'  Namigiva

 

Zašto bi itko (nemalo) platio neki komad softvera koji mu je samo na klik miša daleko, a nitko ga ne može spriječiti da ga 'prisvoji' za 0kn?

 

Ja imam dosta originalnog softvera, punu policu igara, filmova i sl., ali sam itekako kupovao od pirata prije (uz mali džeparac cijene originala su mi bile jednostvno neprihvatljive), a i dan danas znam skinuti poneku seriju, film, igru..

 

Recimo sad kad je Lucas Arts izdao remake Monkey Islanda i prodaje ga za samo 9,99 eura (dakle oko 73kn), to sam pošteno kupio jer se radi o legendarnoj igri po zaista povoljnoj cijeni (mada ga je na Pirate Bay-u skidalo na tisuće ljudi) i želim to podržati - nadam se i Loom-u.

 

Da cijene novih igara padnu za kakvih 50% (znam, znam - čista utopija), zaista sam uvjeren da bi se daleko smanjilo piratstvo jer bi ekipa ipak željela imati originale na policama i artwork, upute i sl.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Ne kupuju zato jer ga mogu besplatno uzeti i jednako ce raditi

Da se nemože ne bi svi imali najnoviji nero fotošop i ostale programe.

Po meni se ispati jedino uzeti antiviruse ali su skupi.

Što se tiče igara preskupe su za kupovnu moc, cijene su iste ko i vani čak i skuplje plus vecina igri je prosjek

Rijetke su prave igre i njih se isplati kupiti ali tek kad postanu sold out naslovi :)

Uglavnom da nema neta svi bi imali jednu ili 2 igre godišnje, a ne da se skida što god je moguće

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto ljudi ne kupuju originalni software
Deus ex machina kaže...
angel of fire kaže...

Intelekt je dar Duha Svetoga, a to se ne prodaje. Isus rece: Badava primiste, badava dajte. Ako netko ima dar da dode do nekog otkrica, ili dar da lijepo pjeva, da snimi film... neka to podjeli besplatno svojoj braci i velika mu je placa kod Boga. Torrent nije grijeh i Bog voli torrent. Grijeh je hit and run (skinuti nešto, pa ne dopustiti drugima da od tebe skidaju).

 

Mir s vama....hahahaBelji se

 

Ja se apsolutno slazem s tobom!

.....

....

.....

Se mozes i ti s time 'pohvaliti', da si nesto dao natrag, kad vec uzimas?

ti si preozbiljan za mene.....Izlanuo se

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 17:15 (angel of fire).
16 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Neću se mješati u velike rasprave jer onda moram to pratiti ali izjasnil se budem kratko i jasno:

 

Većinu ovdje najvećih protagonista kupnje/imanja/korištenja orginalnog softvera uredno viđam na IPT-u, jednom od najboljih/najopremljenijih torrent trackera.

"Neko tu laže"

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto ljudi ne kupuju originalni software
Armor kaže...

Neću se mješati u velike rasprave jer onda moram to pratiti ali izjasnil se budem kratko i jasno:

 

Većinu ovdje najvećih protagonista kupnje/imanja/korištenja orginalnog softvera uredno viđam na IPT-u, jednom od najboljih/najopremljenijih torrent trackera.

"Neko tu laže"

BUSTED....

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Mene viđa.

I?

Nema to veze sa piraterijom.

Imam i account na TL.

I?

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Nisam mislil i imal na umu niti imam bilo koga spominjati, ja samo hoću reći da vam neki ovdje "mažu oči" iliti prodaju maglu!

Uostalom, rekel sam da mi se ne raspravlja, nisam nikog uvrijedil niti kome išta rekel, samo nemrem gledati izmišljotine.

 

Niti bilo koga podupirem, niti sam protiv.

Samo jedno znam, imati orginal super je osjećaj, to ni jedna kopija ne može nadomjestiti...

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Filmove gledam u kinu (veći mi je gušt pogledat u kinu jer nema tog tv-a koji može to zamijeniti), serije na kablovskoj, igre ne igram, a software koji koristim je ili free ili open source. A što se tiče filmova, ionako se ih može kupiti nekoliko mjeseci nakon premijere u dućanu i to jeftino. Tako da ne vidim nekog smisla u stvaranju divx videoteke kod kuće, kad su originali kvalitetniji.

Nema potpisa jer egomainiaci odmah polude :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

ja bi kupovao igre al su mi pre skupe
500 kn za neki program kad ga mogu imat besplatno
sad ću u srednju školu i tim tempom da sve novce koje dobim tokom godine potrošim na igre kupio bih 4-6 igara godišnje
još ako je igra kratka ili mi dosadi....

 

@Stoja ovo nije ko leksus - pošto je materijalanjedan lexus može vozit samo jedan čovijek a jednu igru može igrat tisuće ljudi.

da neko radi kopije leksusa koje su full iste i daje ti ga bresplatno, i dok ti proizvođač orginanog lexusa kaže da je to ilegalno bili uzeo taj predivan auto ili se držao principa i vozio se busem?

 

 

e da i u vezi filmova i to su malo glupo sredili - na početku svakog filma piše da nesmije se gledati u društvu, pa ti gledaj film sam

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 17:40 (dantex).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Moram i ja rec koju polupametnu.

Piratstvo cvate jer raste neimastina ali isto tako moze se vidjet pod nasim PC-jem da i nismo takva bijeda ali valjda nam je mentalitet takav pa moramo imat uvijek up to date krekirani komad namjestaja ovaj softwarea. Netko tko iskesira 10000 kn za konfu a poslije se cigani za 200-injak kn koju bi trebao dat za igru i pritom se rjesit muka:˝error dll, pdv, msc, itd˝ koju sa sobom povlaci piraterija. Da se razumijemo nisam ni ja imun na to ali kad mogu kupim. Premda sam nezaposlen i zaradjujem na crnjaka sredjujuci racunala (da varam drzavu i prijavite me) priustim si s vremena na vrijeme nesto originalno. Ne vidim nista lose u freeware aplikacijama koje su obicnim korisnicima a takvih je ovdje vecina ali onda se ne bi mogli pohvalit susjedovoj kcerki: ej mala imam windows 7 ultimejt cajka edisn sa sejo kalac wallpaperom. Sve je to u nasim glavama: zato dat kad je piratluk na par klikova odavdje zar ne! Dokle god mi tako razmisljali bit ce i piratluka.

Eto sad mi je mozak overloaded pa moram na hladjenje. Stay cool and beautiful a tema ide pod kljuc da nam Miro i ostatak BUG redakcije nebi dobio srcani kad procitaju svakojake budalastine.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Zašto ljudi ne kupuju originalni software

Bewz mnogo filozofije ali svaki komercijalni program ima svoj pandan u besplatnoj verziji. MS Office <- Open Ofice i da ne nabrajamo vise,lista je podugacka.


 


Ne mora se koristiti Photoshop moze se i GIMP,jel? Ali ne,nas ego je pregolem. "Moram imati Photoshop" sto zbog prestiza sto zbog satisfakcije da "sam,smo nasamarili Adobea [stavi ime]"i ponesto u stilu "mama vidi,montirao sam glavu Angeline Jolie na telo Brada Pita" . Eto,ja uistinu ga moram imati legalnog i to iz dva glavna razloga:


 


a) Legalnost (citaj tagove firma,kazne,porodica,uposleni,propast)


b) Zaradujem novac upravo na Adobeovim programima i...jel da je posteno platiti Adobeu za program kao Photoshop?


c) Vidi pod a) :)


 


Isto tako moram imati i legalne Windoze ,muziku slusam na besplatnim programima. Video ne obradujem. Sad,sto se tice placanja gledano na stvari iz Makedonije mi (ja) uistinu nismo u mogucnosti kupiti bilo sta na internetu posto PayPal nema ugovor za Makedoniju...mislim da sam dovoljno kazao sa ovim. I napokon programe koje trebam i moram imati legalne posto me stite,kao sto su antivirusna resenja,moram kupovati ili"kupovati"preko inozemstva


 


Gadovi iz PayPala su se oglusili na nase molitve i razno-razna potpisivanja na nekim_tamo peticijama...grooozno!!


 


Razlozi se krecu od   uistinu debilnih (na internetu je! sta?! moram ga imati i dobiti besplatno) do opravdanih kao sto cijena i kvaliteta softwarea ili muzike/filmove


 


Ipak,moja glavna kolekcija filmova i muzike je sacinjena od originala. Pa tko ne bi kupio origigi trilogiju LOTR?? (ovo samo primjer)


E ajd sada malo da se pravim blesav :) Zar nisu dali dusu za pirateriju kada vam zastite muziku i film sa DRM-om??

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice