Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 526.408
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Samo da pitam. 


Kako stoji moja zvucna u svijetu zvucnih kartica. Sta se govori o njoj i kakav joj polozaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ako bi se ocjenivala od 1 do 5 onda ova kartica zasluzuje 3. Ovo je zapravo prepakiran Audigy sa PCI-Expressom i samim time marketing iz Creativea joj je dao ime X-Fi. Vrlo podlo sa njihove strane...sto, uostalom, nije prvi put da Creative bravi rogonje od svojih kupaca (bez uvrede)

 

Da nema nesporazuma, ovo nije losa kartica...naprotiv. Samo ne vrijedi toliko koliko je Creative pokusava predstaviti

Comodo je makedonskа riječ za bananu
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mentalist kaže...

Samo da pitam. 


Kako stoji moja zvucna u svijetu zvucnih kartica. Sta se govori o njoj i kakav joj polozaj?

Ovisi u kojem odnosu gledaš, odlična je nadogradnja spram one na matičnoj, a opet zadnja šljuka spram jačih Xonara,Auzentechova,ESi-ja,M-Audia,E-MUa itd.

 

Low-segment u odnosu na ozbiljnije zvučne, mainstream u odnosu na onboard zvučnu.

 

Audigy2, 2 ZS ili 4 su mnogo kvalitetnije zvučne od tog rebranda. Vukljaju jedno te istu karticu još od SB Live-a 24bit.

 

Samo softver nadograđuju,što u jednu ruku i je pozitivno ali X-Fi etiketa je čisti marketinški bullshit na toj kartici,jer prave X-Fi kartice počinju sa Gamerom i Musicom,itd.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...

  Ovo je zapravo prepakiran Audigy sa PCI-Expressom i samim time marketing iz Creativea joj je dao ime X-Fi. Vrlo podlo sa njihove strane...sto, uostalom, nije prvi put da Creative bravi rogonje od svojih kupaca (bez uvrede)

  Da citiram samog sebe :)

 

Nije prvi put da Creative stavla epski-dugacka-bombasticna imena svojim (prepakiranim) karticama. Driveri isti a software razlicit. Kada osjete da im kartica "ne ide" na trzistu oni jednostavno obustave updateiranje drivera i posalju je u ropotarnicu.

Ili kada osjete da iz kartice (chipa) mogu iscuclati jos nesto ekstra urade onu istu foru sa driverima i BAM..imate novi proizvod.

 

Ali to sto su dali ime X-Fi ovoj kartici skvernave cijelu X-Fi seriju. Kartica je sasvim okay (kao zamjena za integrirku, kao sto kaze thedream) ali valja pripaziti kada dajete novce za bombasticne Creative kartice

Comodo je makedonskа riječ za bananu
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
Lazarus Long kaže...

 Ovo je zapravo prepakiran Audigy sa PCI-Expressom i samim time marketing iz Creativea joj je dao ime X-Fi. Vrlo podlo sa njihove strane...sto, uostalom, nije prvi put da Creative bravi rogonje od svojih kupaca (bez uvrede)

  Da citiram samog sebe :)

 

Nije prvi put da Creative stavla epski-dugacka-bombasticna imena svojim (prepakiranim) karticama. Driveri isti a software razlicit. Kada osjete da im kartica "ne ide" na trzistu oni jednostavno obustave updateiranje drivera i posalju je u ropotarnicu.

Ili kada osjete da iz kartice (chipa) mogu iscuclati jos nesto ekstra urade onu istu foru sa driverima i BAM..imate novi proizvod.

 

Ali to sto su dali ime X-Fi ovoj kartici skvernave cijelu X-Fi seriju. Kartica je sasvim okay (kao zamjena za integrirku, kao sto kaze thedream) ali valja pripaziti kada dajete novce za bombasticne Creative kartice

 

Dobro,istini za volju tko hoće luđe X-Fi kartice ide na Auzentech ili ESi prerade istog čipa i softvera. Ima fantastičnih modela,tebi bi se svidjeli pogotovo zbog izlaza.

 

http://www.esi-audiotechnik.com/download/ESI/Prodigy_X-Fi_NRG/Prodigy_X-Fi_NRG-English.pdf

 

Auzentech prerada,po meni vrh X-Fi ponude..u rangu Elite Pro modela po kvaliteti komponenata ako ne i jače :

 

http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_prelude.php

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 20:36 (thedream).
14 godina
protjeran
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Shvatio sam, ja sam budala.

 

Ali nije bilo bolje u BiH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Kupio sam asus ds.. sve radi sumova nema...ali software me hebe.....

 

nek mi neko objasni svn, hi-fi opciju i gx opciju.. gx je za igre jer ako je to ukljuceno tada nemrem slusat muziku. opet ak iskljucim to ne dobim u igrama pravi zvuk.. ok taj vrag sam skuzio... sta mi hi-fi opcija znaci u svemu tome, po manualu sam cito da to sve prijasnje postavke iskljucuje i ukljucuje taj neki svoj vrag...

 

sta je meni dobro imat ukljuceno stalno taj svn i hi fi me zanima da li da imam ukljuceno ili iskljuceno..

 

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=wcFuNdxM0I4Sf10X&templete=2

 

ovdje su speficikacije i manaul..

 

volio bih neku strucnu pomoc ili pomoc od nekog ko vec ima bilo kakvu asus xonar zvucnu

 

edit: i ovaj dts sta mi to znaci k norcu... takoder koji da sample stavim max koji mogu stavit je 192khz

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 13:44 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

GX bi morao biti ekvivalent X-Fi Game Mode-u, odnosno EAX 5.0 podrška..svakako to upalim prije svakog ulaska u igru,jer automatski enable-a dotične efekte.

 

Hi-Fi bi koristio za sve ostalo,u tvom slučaju a posebno za glazbu.

 

192khz 24bit,to je to. Ne vidim pretjerani problem - to je ta reza.

 

DTS znači da će zvučna uz adekvatan medij (DVD film primjerice koji podržava tu tehnologiju) + adekvatan player (WinDVD Platinum kakav novi recimo) preuzeti obradu dotičnog sadržaja na sebe,odnosno hardverski enkodirati zvuk.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_(sound_system)#DTS_audio_codec

 

http://www.spannerworks.net/reference/10_1a.asp

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 13:51 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

GX bi morao biti ekvivalent X-Fi Game Mode-u, odnosno EAX 5.0 podrška..svakako to upalim prije svakog ulaska u igru,jer automatski enable-a dotične efekte.

 

Hi-Fi bi koristio za sve ostalo,u tvom slučaju a posebno za glazbu.

 

192khz 24bit,to je to. Ne vidim pretjerani problem - to je ta reza.

znaci taj sample da koristim stalno? hi-fi mi netreba biti ukljucen za igre? sta sa ovim dts opcijama? i sa svn opcijom?

14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

znas kak se kaze, mozes nesto citat 100 puta ak se bas ne razumijes u to....

 

meni treba laicko pojasniti.. sta off sta on i da se toga drzim...

16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Trebam neku zvucnu karticu, nist specijalno... Samo da zamjeni integ. C-media na maticnoj staroj 5+ godina...

 

Jel ova ok ?

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Preskupo,uzmi polovnu za 80kn. Ako je već - tek tako da radi. Miljama bolje od tog C-Šita. A možeš ju i modati softverski u X-Fi Extreme Audio, pitaj kihotya ili potraži linkove, ja sam svoje u kompu obrisao LOL, šteta.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

  Na spram to sto imas to je OK100  ali prvo provjeri kako stoji sa driverima za W7 (i kako ce stajati?)

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Odjednom svi traže za godinu,dvije dana stare 150 ili više kn joj,joj. Sjećam se te SE, bilo je prije par godina dam da prodam situacija,po 80kn ih nitko nije htio. Na PCE ih je bilo svako malo na tržnjaku.

 

Ako smijem dati prijedlog,Batista..preko te AudigySE, pogledaj za 220kn radije Asus Xonar DG. To ti je moj savjet.

 

http://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-dg-pci-51/38296

 

Ako ništa,imaš na njoj digitalni SPDIF izlaz,za buduće nadogradnje.

 

http://www.bit-tech.net/hardware/soundcards/2010/10/26/asus-xonar-dg-review/1

 

Imaš DolbyDTS podršku, pojačalo za slušalice, duplo kvalitetnije komponente nego na AudigySE, imaš EAX 5.0 za igre, ASIO 2.0 podršku u driverima..

 

http://www.bit-tech.net/hardware/soundcards/2010/10/26/asus-xonar-dg-review/2

 

Za 220kn a da je nova, apsolutno nju.

Cemetary gates
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Doduse bas i ne obozavam Creative zato sto su neke kartice precenjene i jos zbog tog sto jednostavno prestaju sa izdavanjem drivera i na kraju zavrsis sa vrlo skupom 2.0 plug&play karticom koja sluzi samo za tonove koje ispusta windows.

 

I ja navijam za Asus ako nista drugo zato sto je noviji model i ima, bar po meni, jedan vrlo koristan feature - pojacalo za slusalice.

Da ne bih navukao gnjev Creative fanova ja se ne osudujem reci da je Asusica bolja u svemu od Creativea :)

 

Ako vec kupujes novo, onda nek bude novi model.

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

S obzirom da je ovo generalni topic, htio bih samo upitati nešto.

Posjedujem X-Fi Titanium Fatal1ty Professional zvučnu karticu i s obzirom da kartica ima digital (optical) out i in, htio bih spojiti PlayStation 3 sa njegovog digital (optical) out-a na digital (optical) in zvučne u kompu, a nakon toga da mi kartica procesira zvuk u 5.1 headset... Je li to moguće ili ja buncam gluposti?? Cool I iako je moguće, to se poveže sa spdif kabelom, tj. Toslink, jel? Valjda nisam pobrkao pojmove...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
John_Doe_11 kaže...

S obzirom da je ovo generalni topic, htio bih samo upitati nešto.

Posjedujem X-Fi Titanium Fatal1ty Professional zvučnu karticu i s obzirom da kartica ima digital (optical) out i in, htio bih spojiti PlayStation 3 sa njegovog digital (optical) out-a na digital (optical) in zvučne u kompu, a nakon toga da mi kartica procesira zvuk u 5.1 headset... Je li to moguće ili ja buncam gluposti?? Cool I iako je moguće, to se poveže sa spdif kabelom, tj. Toslink, jel? Valjda nisam pobrkao pojmove...

Moguće je, ali meni je digitalno spojen zvuk (sa coaxom, ne toslinkom) imao nekakav maleni delay, ne znam je li to normalno ili je bilo do drivera ili čega već.

16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Kolika je mogucnost tj vjerojatnost, da jedna zvucna kartica na 2 razlicite ploce radi drugacije a isti driveri sve isto?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...

Kolika je mogucnost tj vjerojatnost, da jedna zvucna kartica na 2 razlicite ploce radi drugacije a isti driveri sve isto?

Ako misliš na mene, to je bilo prije 2+ godine, valjda su izdali novije drivere od tad, tako da je moguće da su to popravili.

 

A i ja sam imao staru X-Fi Titanium, možda je ova novija štogod bolja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 19:34 (Mirko935).
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mirko935 kaže...
toxic kaže...

Kolika je mogucnost tj vjerojatnost, da jedna zvucna kartica na 2 razlicite ploce radi drugacije a isti driveri sve isto?

Ako misliš na mene, to je bilo prije 2+ godine, valjda su izdali novije drivere od tad, tako da je moguće da su to popravili.

 

A i ja sam imao staru X-Fi Titanium, možda je ova novija štogod bolja.

ma meni se to desilo

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Odjednom svi traže za godinu,dvije dana stare 150 ili više kn joj,joj. Sjećam se te SE, bilo je prije par godina dam da prodam situacija,po 80kn ih nitko nije htio. Na PCE ih je bilo svako malo na tržnjaku.

 

Ako smijem dati prijedlog,Batista..preko te AudigySE, pogledaj za 220kn radije Asus Xonar DG. To ti je moj savjet.

 

http://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-dg-pci-51/38296

 

Ako ništa,imaš na njoj digitalni SPDIF izlaz,za buduće nadogradnje.

 

http://www.bit-tech.net/hardware/soundcards/2010/10/26/asus-xonar-dg-review/1

 

Imaš DolbyDTS podršku, pojačalo za slušalice, duplo kvalitetnije komponente nego na AudigySE, imaš EAX 5.0 za igre, ASIO 2.0 podršku u driverima..

 

http://www.bit-tech.net/hardware/soundcards/2010/10/26/asus-xonar-dg-review/2

 

Za 220kn a da je nova, apsolutno nju.

  Prije par sati sam je dobio, tako da nisam sve mogućnosti ispitao, ali kartica je moćna.

Zvuk je vrlo kvalitetan, ali ipak je moćnija na slušalicama. Slušalice koje posjedujem nisu nešto Sennheiser PMX 40, skoro sam oglušio.  {#}

Zvučnici su Logitech X-230 (2.1)

Zasad sam "poslušao" par zapisa u Flac, Ape , DTS, AC3 i DTS-HD MA formatu.

Subjektivna ocjena je najbolji zvuk na DTS-HD MA. Hm...možda sam žrtva Placebo efekta.  {#}

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2010 20:27 (Verbatim).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Šta sam ti ja rekao,za 220kn. Bolje ugrabit dok ih ima.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Šta sam ti ja rekao,za 220kn. Bolje ugrabit dok ih ima.

Kolega @thedream Hvala na korisnom savjetu! {#} 

Na tvoju preporuku (ipak si ti audio ekspert s kredibilitetom {#}), i nakon što sam pročitao 5-6 review-a odlučio sam uzeti 
karticu. Nisam požalio. Kupljena je u Protisa, cijena s poštarinom 270 kn, brza isporuka (2 dana nakon uplate).
Nakon što je Asus "izbacio" na tržište kvalitetnije modele, spustio je cijenu nekim modelima uključujući i Asus Xonar

DG. Kao što review tvrde, zvučna kartica solidne kvalitete i niske cijene, but it isn’t cheap and nasty{#}

Razlika u kvaliteti onboard (Realtek) zvuka i ove kartice je dramatična, neusporediva.
Zvuk je čist, snažan, nema šuma,nema pucketanja kod visokih tonova.
Iznenadila me kvaliteta zvuka na slušalicam ( Sennheiser PMX 40), naime ove slušalice su namjenje za playere (mp3,
cd). Na ovim slušalicam malo kvalitetniji je zvuk s Dolby Headphone Wrapper (foo_dsp_dolbyhp)+CyberLink Power DVD (DolbyHph.dll). Mogu samo zamisliti kakav je zvuk na kvalitetnim slušalicama. 
Najbolja kvaliteta zvuka je na postavkama 96KHz/24. Nema pretjeranih opcija u kontrol panelu.
Produkcija Flac, Ape, Wav, WavPack, DTS kroz Foobar vrlo ugodnog i kvalitetnog zvuka na zvučnicima L x-230.
mp3 nemam na HDD.  {#}
Kad je u pitanju Blu-Ray tj. DTS-HD MA (decoder ArcSoft Audio HD) definitivno sam siguran da nisam žrtva Placebo

efekta {#}. Osjeti se razlika između DTS i DTS-HD MA, naravno u korist DTS-HD MA.
Nisam igrač, ne igram apsolutno nikakve igre (izuzev šaha-win7) tako da ne znam kako se kartica "ponaša" u igrama.
Jedna zanimljivost, na ovoj kartici rade SRS Audio Sandbox v1.10.1.0 driveri, ali nema poboljšanja zvuka.
Preostaje mi pogledati akcioni film, kad uhvatim vremena.

Moje subjektivno mišljenje da je kartica vrlo dobar izbor za "prosječnog / nezahtjevnog" korisnika uzimajući u obzir
omjer kvalitete i cijene, "audiophili" su ionako druga priča.

Još jednom Hvala kolegi @thedream   {#}  {#}

info info
slušalice izbornik slušalice izbornik
slušalice u akciji slušalice u akciji
zvučnici 2.1 zvučnici 2.1
Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2010 13:43 (Verbatim).
14 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

šta je bolje uzet, xonar dg za 240kn,ili xonar ds za 350kn?

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nećeš primjetiti razliku na prosječnim zvučnicima.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
EVO kaže...

šta je bolje uzet, xonar dg za 240kn,ili xonar ds za 350kn?

DS je nesto bolja, ima izmjenjivi op-amp pa je mozes modificirat po svom gustu, ali u biti neces primjetiti neku preveliku razliku na "obicnim" zvucnicima. Ako pak vise koristis slusalice onda idi na DG jer ima ugrađeno pojacalo za slusalice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2010 12:53 (UKiY).
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jedno pitanje:

 

Dali konektor za optički kabel na Asus Xonar DG može služiti kao ulaz?

 

Meni bi to trebalo jer bi htio spojit TV koji ima optički izlaz na ulaz zvučne kartice, i onda to svirat na zvučnike...

 

Znam da se to može napravit tako da izlaz za slušalice sa TV-a spojim na ulaz za mikrofon na kompu, al čim uštekam kabel u TV automatski se ugasi zvučnik, a to ne želim...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Nećeš primjetiti razliku na prosječnim zvučnicima.

THX

UKiY kaže...
EVO kaže...

šta je bolje uzet, xonar dg za 240kn,ili xonar ds za 350kn?

DS je nesto bolja, ima izmjenjivi op-amp pa je mozes modificirat po svom gustu, ali u biti neces primjetiti neku preveliku razliku na "obicnim" zvucnicima. Ako pak vise koristis slusalice onda idi na DG jer ima ugrađeno pojacalo za slusalice.

Slušalice. Uglavnom postoji li neki adapter za 6,35mm  slušalice?

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
Imam pitanjce, dal mogu zastekati na zvucnu karticu dupli 3.5 konektor tako da mogu ustekati dva z2300?kakva bi bila kvaliteta?sto mislite o tome?
Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice