Koliko vam je hardwarea dosad crklo

poruka: 181
|
čitano: 27.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Mislim da bi kod opisa crknutog hardvera dotični trebalo podijelit na ono što je crklo samo od sebe (ili se bar tako čini) i ono što je crklo zahvaljujući vlasniku. Namigiva Imam frenda koji se odlučio pomoć odvijačem da bi skinuo hladnjak procesora. Odvijač sliznuo i presjeko par stazica po matičnoj. Počivala u miru božjem.


-- MSX
"If it's not broken, don't fix it!" :-)
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

naprojat cu samo noviji hardware jer se ne sican kolko mi je komponenti iz doba 486 i P1-P3 krepalo, HDD-ovi i maticne su prednjacili, nikad necu prezalit P3E 1100MHzPlač

 

od novijeg: Wd40GB, WD160Gb, 56K modem, Asus P4Se ploca, Ati 9000, Ati 9800pro, Ati x800XT, Samsung  15" LCD, Sasmusng Cd prza i DVD optikaner,  256MB DDR333, Asusu P5B deluxe, Crucial Ballistix 1 plocica iz 2GB kita, Goodram pro takodjer 1GB plocica, spaljeno, Elcon Adsl modem,

 


ostrim zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Vrisnula maticna ploca zbog flashanja biosa iz Vistex64. Nemojte flashat iz wina :)


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

samo disk od 160gb dosad a valjda imam sreće

fx5700 sa pasivnim hladnjakom koja je prošla bolestan overclock i visoke temp još uvjek radi (dobro,skuplja prašinu Smijeh )


Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
Da vidimo Cd pržilica(zamjenio sam crvenu sa žutom žicom),jedan hard slućajno sam mu isčupao napajanje u windozama, dva procesora(prvi jer sam ga upalio bez kulera, a drugi jer mi je crko vent na kuleru), matična crkli pci slotovi, dva flopija(rezbio ih),2 grafičke (prva pala na pod bila je stara,druga crkla radi bez drivera kada instaliram drivere ne pali se), dva napajanja(crko vent, a drugo kratki spoj), ramovi crkli sami od sebe.Da mislim da je to sve.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 23:25 (rogi).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

u osam godina nikad ništa

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Monitor, napajanje, zvučnici, rami, CD pržilica, laptop(prvo CPU i GPU, nakon toga totalka), hdd 13 gb, 2 CPU hladnjaka, printer, miš, 3.5 eksterno kućište, mrežna...

16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Imao sam majstore koji su mijenjali zračni priključak struje na podzemni, pa je trebalo raditi neke preinake u kući i kao rezultat je proizašlo ovih par pregorjelih stvari: monitor, 2 napajanja ( 2 kompa ), multifunkcijski printer, adsl modem, hard diski matična. Poanta: PRAVI MAJSTORI NIKAD NISU SKUPI!!!

 

Još je tu bila i klima, radio budilice, TV...

AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

1 CD pržilica,Jedna pločica RAM-a od 1 GB,tri miša,jedna tipkovnica,1 router(kasda),2 grafičke.

Tipkovnica je završila u smeću zbog spacebar igre(igrao sam je 2 h),a grafičke zbog overclocka.

ššššš... znate ovaj zvuk? zvuk surfanja internetom!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

uff...

-  2 grafe  ati X1600xt

-  80 gb maxtor

-  80 gb hitači

-  matična ASUS ***

-  maticna abit IS7-E

-  MS psu 500w

-  1 gb takeMS

-  2*1 gb OCZ 800 mhz

 

i kuler na 7900 gs

 

sve to do dana današnjeg ....biće toga i još...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
maticna, napajanje... za 2god sta koristim komp uopce...
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

sestra danas sj**ala kotacic misu te se ne moze vise scrollati...  ali klik ipak radi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

matična

procesor

ddr2 256mb 800

dvd pržilica

napajanje

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Pa mogu se pohvaliti samo jednim modemom koji mi je skoro prestao raditi...ostale moje računarske bebice rade sasvim ockej...

 

Osim toga čak i mp3 player MS Industrial nakon izvršenog firmware upgrade-a rekao mi take care now, bye bye than...

Kad ti se zena obraca slusaj sta ti prica ocima...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

1x tipkovnica

5x miševa

10-ak slušalica, možda više (od 15 do 90 kn)

1x matična

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

U 8 godina samo 2 miša, 1tipkovnica i dial up modem.Ne računam dvd pržilice i čitače jel čim su počeli slabije čitati odmah sam ih uvalio nekoj naivčini koja misli da to može popraviti.Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Crklo je dosta toga ali mi nikad nije bilo žao jer sam u večini slučajeva bio sam kriv....

 

Ali nešto što mi jednostavno nije jasno i neće što mi već četvrti put pregorio hard Seagate Barracuda 160 Gb.

Tri puta sam ga nosio na garanciju, ali mi je več prekipilo pa sad nakon četvrti put što je pregorio stoji doma baćen na pod kraj kompa.

Baš sam ga se sad sjetio, primio u ruku i zapitao se što je u njemu toliko nesretno.....

 

Ovo je moja dirljiva crkarija .....

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Crklo je dosta toga ali mi nikad nije bilo žao jer sam u večini slučajeva bio sam kriv....

 

Ali nešto što mi jednostavno nije jasno i neće što mi već četvrti put pregorio hard Seagate Barracuda 160 Gb.

Tri puta sam ga nosio na garanciju, ali mi je več dojadilo pa sad nakon četvrti put što je pregorio stoji doma baćen na pod kraj kompa.

Baš sam ga se sad sjetio, primio u ruku i zapitao se što je u njemu toliko nesretno.....

 

Ovo je moja dirljiva crkarija .....

 

 

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Hmm... Da se prisjetim...

2 matične (prva od starosti, druga pretjeranim prčkanjem po boot-sectoru)

2 grafičke (prva od starosti, druga skupa sa drugom matičnom)

1 HDD (također skupa sa matičnom)

2 procesora (prvi od starosti, drugi crk'o skupa sa drugom matičnom)

1 mrežna (samo dragi Bog zna kako, skupa sa 2. matičnom)

1 monitor (od starosti)

 

Kao što vidite, mnogo je hardwarea crklo odjednom, a to je bilo početkom ove godine.

 

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

-4 komada optike, no to je normalno

-monitor 19" (slika je poskakivala)

-disk 15GB (bad sectori)

-nV FX5700 (artefakti)

-ventilatori na Chillstream gamepadu (prozujali ali sam dobio novi)

-noname zvucnici za 20kn (misteriozno prestali raditi)

-cijela maticna (SE440BX2) i modem (Conexant, odlican) prilikom udara groma (hvala ekipi iz Artakoma sto su mislili da je zbog prasine pa mi dali novo)

-ventilator na Pentiumu 3 500MHz, slot

-modem Motorola (ovaj nije od groma)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2008 11:38 (motom2772).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Komp mi ima godinu dana

0 komada

Cuvam si komp!

That s my precious!

Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

U zadnjih 20 godina samo jedan modem.

Pentium III iz 2000. radi savršeno.

Laptopu iz 1999.   nekad CD pržilica ne radi kako treba.

286-ica iz 1989./1990. ima manjih problema sa HDD-om.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

1 HDD (nije imo mjesta za disat koliko sam ga bio pretrpao, kad sam bio mlad i neiskusan) ;

na matičnoj je bilo probijeno par kondenzatora ;

2 dial-up modema;

i tipkovnica (ako se može reći da je crkla) nakon potopa u crnom vinu  Izlanuo se

There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Samo jedna matična, stari modem i miš...Smijeh

bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Prije jedan mjesec: Eksplodiralo najapajanje (msi shit od 550w), spalilo: maticnu, grafu, 1 ram od 1Gb (drugi je živ), usb mišonju i tastaturu, ruter (ma uglavnom većina stvari što je bila spojena na pc, osim monitora i externog HDD-a, oni su preživjeli. Ah da, umalo zaboravih, pola strujnih vodova u kući bilo je spaljeno :(   

Neophyte
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2008 20:53 (Neophyte).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

S obzirom na period koji koristim racunalo nisam bas mnogo "upropastio" hardwarea...

 

Dvije maticne ploce, oko 10-ak miseva, tri tipkovnice, jedne zvucnike, cetiri napojne jedinice (grom ih sredio), oko 5 optickih uredjaja, tri skenera, jedan printer, nekoliko kulera, dva procesora, tri monitora, jedno kuciste (nogom ga dokrajcio), 3 hard diska...

Nemogu se vise sjetit, a ima jos mnogo, mnogo "upropastenog" hardwarea... Kad pogledate da se vec oko 17 godina bavim racunalima, nisam mnogo upropastio (prvenstveno iz razloga sto cesto mjenjam hardware)...

15 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Jedan HD i jedan modem. Od 97'.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Haha. Sinoć mi ode router + IDE, audio out i ethernet na ploči.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

od 98" samo: jedan dail-up modem- grom

                      disketni pogon- nije htio pročitati više od 30 disketa za redom pa primio prvu stvar u ruku( šerafciger) i zabio ga u njega

                      jedan mišek- starost

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Lol! Dodajem jos jednu jezgru na moj popis od sinoć. Dakle, sad mi radi samo jedna jezgra, druge kao da nema. :) WTF!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2008 18:45 (vjeko).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice