Slanje paketa postom

poruka: 70
|
čitano: 59.445
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Ovo s slanjem robe tipa ja tebi pa ti meni je velika glupost. Nikad to ne bih radio jer bih ovisio o poštenju onog drugog, a to često ne završi dobro. Šaljite i primajte sve kao otkupnine jer možete otvoriti pošiljku i ako ne odgovara sadržaj odbiti prijem i dobijete novce nazad. Radim u pošti na isporuci pa znam o čemu pričam. Već smo imali par slučajeva i novci su bili uredno vraćeni nezadovoljnom kupcu. Šanse za prevaru su minimalne, samo što ne možete sad platiti paket i otići kući, pa onda naknadno reklamirati da nešto nije u redu. Otkako je ovo na snazi jako se smanjio broj reklamacija i pokušaja prevare. Ako šaljete neku vrijedniju stvar npr do 3000 kuna, najbolje bi bilo poslati hp expresom i staviti pravu vrijednost sadržaja jer to ne utječe na visinu poštarine, a ako se nešto desi dobijete kao odštetu iznos koji ste stavili kao vrijednost pošiljke. Ako imate još kakvih pitanja slobodno pitajte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 10:35 (riverside).
 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Dobro su se u HP-u sjetili to staviti. Količina prijevara je bila enormna, a kako se lako mogla rješiti.

 

Zato sam ja odavno prešao na overseas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Slanje paketa postom

Jedno pitanje, koliko provizije uzima pošta na plaćanje pouzećem? Konkretno zanima me koliko bi uzeli na 450kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slanje paketa postom
ibme74 kaže...

Jedno pitanje, koliko provizije uzima pošta na plaćanje pouzećem? Konkretno zanima me koliko bi uzeli na 450kn?

 

Uzimaju 3.66% od iznosa ili 10kn, ovisi sto je vise.
13 godina
offline
Re: Slanje paketa postom
riverside kaže...

Ovo s slanjem robe tipa ja tebi pa ti meni je velika glupost. Nikad to ne bih radio jer bih ovisio o poštenju onog drugog, a to često ne završi dobro. Šaljite i primajte sve kao otkupnine jer možete otvoriti pošiljku i ako ne odgovara sadržaj odbiti prijem i dobijete novce nazad. Radim u pošti na isporuci pa znam o čemu pričam. Već smo imali par slučajeva i novci su bili uredno vraćeni nezadovoljnom kupcu. Šanse za prevaru su minimalne, samo što ne možete sad platiti paket i otići kući, pa onda naknadno reklamirati da nešto nije u redu. Otkako je ovo na snazi jako se smanjio broj reklamacija i pokušaja prevare. Ako šaljete neku vrijedniju stvar npr do 3000 kuna, najbolje bi bilo poslati hp expresom i staviti pravu vrijednost sadržaja jer to ne utječe na visinu poštarine, a ako se nešto desi dobijete kao odštetu iznos koji ste stavili kao vrijednost pošiljke. Ako imate još kakvih pitanja slobodno pitajte.

{#}ta vam je dobra, kod mene, konkretnije Vrpolje, Brodsko-Posavska županija ti poštar samo ostavi na ulazu u kuču paket, i onda moraš ić sam u poštu platiti im, a ako se nesjetiš sljedi postupak, kakav? Neznam, nikad nisam kasnio iako sam u više slučajeva namjerno htjeo...{#}

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom

moze li mi netko molim vas pomoci vako navodno radi se o tome da mi je jedan lik iz mađarske poslao paket u tom paketu je ps3 i ja sam njemu dao moju drzavu,adresu i postanski broj i grad naravno a ja njemu nisam dao moje ime i sta sad mene brine to ocel to meni doc na kucna vrata il nece jer liku sam dao samo drzavu,adresu i postanski broj i grad a ime nisam ako neko ima iskustva s tim mozeli mi molim vas pomoci.jer ja stvarno neznam..hvala :))) i ovo nije nesto sa e-baya ili amazona ovo mi je poslao frend kao poklon !!

patrikbuki123321
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Ako ti je frend najvjerovatnije ti je napiso i ime... Sumnjam da moze poslati paket bez imena i prezimena.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Pozdrav!

 

Trebao bih u Švedsku slati paket u vrijednosti nekih 300 eura, pa me zanima koji bi način slanja bio najbolji i preko koje službe/pošte?

I koliko bi me uopće došlo takvo slanje?

 

Btw. Koje podatke odnosno broj kakvog računa bih trebao dati uplatitelju?

Ili da idem preko Paypal-a?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 17:44 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slanje paketa postom

poslao sam paket 22.8. znaci prije 3 dana i sada sam odlucio pogledat gdje je predmet prema ovom broju za pracenje ali pise da nemaju informacija.. dal netko zna zasto ne radi to i kako provjeriti dal je paket stigao

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
Zna li netko kakva je procedura?

Osoba bi mi poslala mobitel iz svicarske, ja se nalazim u BIH..
Placa li se carina itd itd??
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice