Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.602
|
čitano: 11.357.551
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Traži starom drugačiji poklon kolega, nije ti to neki upgrade, a ta 12ca nije loša

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Traži starom drugačiji poklon kolega, nije ti to neki upgrade, a ta 12ca nije loša

 

Spominjao je on već da bi mijenjao mob, a staroj proslijedio ovoga. Znači do nekih 350-400€ nema ništa vrijedno spomena da zamijeni 12icu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 20:57 (birra).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa ako ova 12ca ostaje u obitelji onda je onaj spomenuti 13 pro/plus ok izbor. 

 

Možda Google Pixel 7a, Vivo x80 lite, Motorola Edge 40/neo da pogledaš....

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Možda oneplus nord 3

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Možda oneplus nord 3

 

 Možda Google Pixel 7a, Vivo x80 lite, Motorola Edge 40/neo da pogledaš....



Mislim da ću ići na Honor Magic 6 lite. 330€ (iako je na mobile shop eu samo 280)


Također i ovaj Oneplus Nord 3 što je kolega hardcoree spomenuo.. Verzija 16/256 je kod nas minimum 410€ (treba naručiti), a uglavnom 430+.
Na mobileshop.eu je 338€ !?!? 

Jesu li ovi legitimni.. Kad sam prije par mjeseci sebi tražio mob, shvatio sam da su u tom shopu cijene dosta niže, al evo za ovu Nord 3icu je skoro 100€ razlike. Sumnjivo skroz. Jel tko naručivao?

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dostaviti će, ali sam čitao da može biti problema sa garancijom. Proguglaj malo "mobile shop eu iskustva".  

Btw. taj honor ti je isto ok. Mozda da pogledaš i Honor 200 ako ti pašu mobiteli sa marketplacea. Novi naravno.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kolega uzeo taj Honor 200....sve je to lijepo na papiru no u živo ja ga nebi imao ni jedan dan..počevši od problema sa kloniranjem telefona, pun bloatwera, nekakav opči dojam i sve skupa u paketu dobar za izbjegavati...nije mi se svidio nikako to što sam mu pomagao ga posložiti.

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Kolega uzeo taj Honor 200....sve je to lijepo na papiru no u živo ja ga nebi imao ni jedan dan..počevši od problema sa kloniranjem telefona, pun bloatwera, nekakav opči dojam i sve skupa u paketu dobar za izbjegavati...nije mi se svidio nikako to što sam mu pomagao ga posložiti.

 Imao honor 50 i 70 i odlicni telefoni. Nikakvi problemi sa prebacivanjem podataka sa starog telefona. O kakvom kloniranju pricas? Sveukupan utisak odlican i svakome bi preporucio honor telefone......

Mozda ti je probleme pravio telefon sa kojeg prebacujes podatke....

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2024 9:03 (Posmatrač).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kloniranje sa jednog na drugi,no ni to nije problem...količina bloatwera na svakom koraku je nezamisliva, no to je samo moj osobni dojam za tu 200ku, ne mora biti da nebi tebi ili drugima bio odličan

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledam starom uzeti neki mob do 200 evrića pa sam naišao na Motorola G34 8GB rama za oko 190€. Ima li šta bolje od toga?

Bitno mi je da mob nije prevelik iako je i ovaj na granici toga, da je što čišći android i da je koliko toliko brz za njega - malo surfanja, pozivi i whatsapp/viber.

 

edit:

sada vidim da ima i Moto G54 za 209€ na bazzaru - https://bazzar.hr/p/X4D2J6M-motorola-g54-5g-power-edition-12gb-256gb-midnight-blue

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2024 14:24 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Kloniranje sa jednog na drugi,no ni to nije problem...količina bloatwera na svakom koraku je nezamisliva, no to je samo moj osobni dojam za tu 200ku, ne mora biti da nebi tebi ili drugima bio odličan

 Nesto se ne sjecam bloatwarea na ovim mojim honorima. Na sta konkretno mislis?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sve aplikacije koje su predinstalirane od proizvođača su bloatware. Sad skoro svaki OEM ima svoju verziju trgovine, internet browser, fitness aplikacije, galeriju itd...

Mislim da Samsung tu prednjači.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pero Dinamit kaže...

Gledam starom uzeti neki mob do 200 evrića pa sam naišao na Motorola G34 8GB rama za oko 190€. Ima li šta bolje od toga?

Bitno mi je da mob nije prevelik iako je i ovaj na granici toga, da je što čišći android i da je koliko toliko brz za njega - malo surfanja, pozivi i whatsapp/viber.

 

edit:

sada vidim da ima i Moto G54 za 209€ na bazzaru - https://bazzar.hr/p/X4D2J6M-motorola-g54-5g-power-edition-12gb-256gb-midnight-blue

 Nije neka velika razlika, al imaš tu za 195€

Motorola Moto G54 Power 12/256GB midnight (aloalo.hr) 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Kloniranje sa jednog na drugi,no ni to nije problem...količina bloatwera na svakom koraku je nezamisliva, no to je samo moj osobni dojam za tu 200ku, ne mora biti da nebi tebi ili drugima bio odličan

 Bloatwer koji se neda počistiti? Imam samsung, sa dosta "samsung bloatwera" i sve sam obrisao što ne koristim. 

Nije neki problem stisnuti uninstall nekoliko puta. 

Nego reci kako je frend zadovoljan sa mobitelom općenito, posebno me kamera zanima. 

Gledam Honor 200 pro za ženu (njoj je isključivo kamera bitna, a nebi  pixel). Ako netko drugi ima neka viče. 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nije pro model....običan Honor 200

 

Da se počistiti, naravno, no kada smo upalili pretraživač i kada su spamovi krenuli, a novo postavljen mob dao sam mu ga natrag vrlo brzo. Nisi mogao vijesti čitat, kamoli išta drugo. Sve se da srediti jasno kao dan, no kako rekoh nije me se nimalo dojmio

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Preko čega si čitao vijesti?
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Iskreno ne znam, imao sam ga ni sat vremena u rukama i prčkao, da je moj vratio bi ga 

Opči dojam...srednja žalost uz dužno poštovanje ljubiteljima brenda

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

Sve aplikacije koje su predinstalirane od proizvođača su bloatware. Sad skoro svaki OEM ima svoju verziju trgovine, internet browser, fitness aplikacije, galeriju itd...

Mislim da Samsung tu prednjači.

 Koje ocistis za par minuta. Bas deal breaker.....A i na uredjajima sa 12/512 GB bas jedu perfomanse....

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@harfcoree prijateljica kupila Honor 200 pro i prezadovoljna je. Naravno nije na razini magic 6 pro ali baš ciljaju na žensku populaciju dobra kamera, odličan sebičnjak, lijep izgled pozadine (mobitela jel). Mislim da još uvijek pri kupnji tog horora dobiješ brzi punjač 66w, zvučnik i sat.
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ovaj sa telefonom je dobio frišku figu :))  bez punjača 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Rondo9

Također sam tražil nekaj kaj nije Samsung, a Xiaomi nisam ni htel.

Na kraju je izbor pal na Motorolu Edge 50 Pro.

Sa mobitelom sam prezadovoljan.
Baterija izdrži cijeli dan, a za brzo punjenje tu je 125W punjač, koji dolazi u kompletu.
"Turbo" punjenje napuni praznu bateriju zs nekih 20 min.

Za kraj, a veliš da ti je bitno, dizajn je vrhunski, a na njemu se ne gubi ni kad se stavi prozirna maskica koja također dolazi u paketu.

12/512 trebalo bi izdržali koju godinu.
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dvoumim se između ova dva uređaja. Redmi je na Amazon.de 305€, dok se A55 preko oglasa zna ubosti i za 300€ (sa garncijom i svim papirima, potencijalno i sa smratwatchem).

 

Što uzeti?

6 Redmi note 13 pro plus - 305€
3 Samsung galaxy A55 - 300€
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Armor kaže...
@Rondo9

Također sam tražil nekaj kaj nije Samsung, a Xiaomi nisam ni htel.

Na kraju je izbor pal na Motorolu Edge 50 Pro.

Sa mobitelom sam prezadovoljan.
Baterija izdrži cijeli dan, a za brzo punjenje tu je 125W punjač, koji dolazi u kompletu.
"Turbo" punjenje napuni praznu bateriju zs nekih 20 min.

Za kraj, a veliš da ti je bitno, dizajn je vrhunski, a na njemu se ne gubi ni kad se stavi prozirna maskica koja također dolazi u paketu.

12/512 trebalo bi izdržali koju godinu.

 Gdje i za koliko si ga ubo?

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Armor kaže...
@Rondo9

Također sam tražil nekaj kaj nije Samsung, a Xiaomi nisam ni htel.

Na kraju je izbor pal na Motorolu Edge 50 Pro.

Sa mobitelom sam prezadovoljan.
Baterija izdrži cijeli dan, a za brzo punjenje tu je 125W punjač, koji dolazi u kompletu.
"Turbo" punjenje napuni praznu bateriju zs nekih 20 min.

Za kraj, a veliš da ti je bitno, dizajn je vrhunski, a na njemu se ne gubi ni kad se stavi prozirna maskica koja također dolazi u paketu.

12/512 trebalo bi izdržali koju godinu.

 Kakav je Motorola po pitanju ažuiranja, tj. dođe li update na vrijeme

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dođe, baš je jučer bila sigurosna zakrpa za Srpanj 2024.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo prilično jednostavne metode za instaliranje micro g na Huawei, a nakon toga instalacija gotovo svih Google aplikacija bez korištenja gbox ili gspace. Potreban je minimum EMUI 13.1.
Meni uredno radi YouTube, Chrome, Maps, Keep, Disk, Photos, Google Feed. Ne koristim Google Wallet i Gpay, i to jedino zasad ne radi. Android Auto radi....

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2024 13:46 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pitanje je samo dokle će to tako sve radit. Kao i notifikacije.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Po svemu što čitam radi i dalje. Na Mate 50 Pro radi kao singerica, čak i WhatsApp backup radi kako spada na Google Drive.

Na P40 pro imam Harmonyos 4.2 i na njega se instalira Playstore umjesto Aurora store na Mate 50 Pro i tamo radi sve kako spada.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2024 9:52 (Nocio).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice