Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.602
|
čitano: 11.357.597
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Jel postoji razlika između A55 od 128GB i 256GB (osim naravno u veličini memorije).

Čini mi se da je netko negdje napisao da ima još nešto ...

 imaš 6/8/12/256 GB

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne mislim na memoriju već na karakteristike

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 11:55 (tomislav10).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 https://www.mobileshop.eu/hr

 

Jel ova gore stranica OK za kupnju mobitela?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Meni se cini sumnjiva napomena kod mobitela, da moze biti "duplo zapecacen" radi aktivacije prije slanja.

 

To mi se cini kao lazan opis proizvoda, ako ne grijesim...

maximum effort
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ko i hrpa tih .eu webshopova, oni će tebi definitivno poslati mobitel i to u kratkom roku, ali eventualno ostvarivanje jamstva, tu će biti pušing ili višemjesečno natezanje.

Halo Bing! Kako bratac?
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako ti pošalju. Jer nekad se ispostavi da mobitel nije za EU tržište pa ti otkažu narudžbu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzimanje svih tih mobitela sa interneta i aliexpresa uopce netrebas gledat garanciju, pa onda riskiras dali ces jeftiniji mob bez garancije ili otici u ducan kod nas i uzest mob sa garancijom i platiti vise mob. Jednostavno
 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, je li netko ima iskustva s ostvarivanjem garancije za mobitele kupljene preko Njuškala? Oca zanima Galaxy A55, ima ih dosta kupljenih preko Telemacha, ali dolaze s računom na kojem je tuđe ime. Kako uopće ide ostvarivanje garancije, ide se prvo preko Telemacha ili se može izravno u neki od Samsungovih ovlaštenih servisa?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A sa njmačkog Amazona? To je OK za kupnju mobitela? Imaju normalnu garanciju koja vrijedi u RH?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Amazaon.de je generalno siguran za kupovinu i za ostvarivanje jamstva. Osobno sam vraćao Pixel 6A radi defekta na ekranu i kroz 9-10 dana dobio sam novi mobitel sa novim jamstvom.

Isto tako imaš i recenzije sellera/trgovaca na Amazonu, pa i od tamo već možeš razaznati kakav je tko.

 

Al definitivno je sigurnije mjesto za kupovinu od ovih rendom webshopova.

 

edit: garancija na potrošačku elektroniku vrijedi 2 god, što je eu minimum.

Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 15:07 (Apachy).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemam iskustva sa mobitelom ali imam sa Philips Sonicare cetkicom. Kupljena na Amazonu, nakon kvara odnio u servis u Zagrebu i dobio novu sa produzenim jamstvom. Samo sam im dao racun sa Amazona tako da mislim da bi trebao i Samsung u Hr normalno servisirat uredjaje.
 
1 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nike098 kaže...
Uzimanje svih tih mobitela sa interneta i aliexpresa uopce netrebas gledat garanciju, pa onda riskiras dali ces jeftiniji mob bez garancije ili otici u ducan kod nas i uzest mob sa garancijom i platiti vise mob. Jednostavno

 Ili otic na njuskalo i kupit zapakirani s hrv garancijom 2g za manju cijenu nego ista stvar u ducanu 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
nike098 kaže...
Uzimanje svih tih mobitela sa interneta i aliexpresa uopce netrebas gledat garanciju, pa onda riskiras dali ces jeftiniji mob bez garancije ili otici u ducan kod nas i uzest mob sa garancijom i platiti vise mob. Jednostavno

 Ili otic na njuskalo i kupit zapakirani s hrv garancijom 2g za manju cijenu nego ista stvar u ducanu 

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nikad nisam kupovao mobitele preko njuškala. Mogu li se naći mobiteli koji dođu cca 200-250 eura, novi, nekorišteni u originalnoj ambalaži? Znam da vi kupujete starije premium telefone koji su koštali 9000kn, za 4500kn. Za mene mobitel kao takav ne vrijedi 300 eura ma makar bio od zlata.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 8:40 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
domac5 kaže...
nike098 kaže...
Uzimanje svih tih mobitela sa interneta i aliexpresa uopce netrebas gledat garanciju, pa onda riskiras dali ces jeftiniji mob bez garancije ili otici u ducan kod nas i uzest mob sa garancijom i platiti vise mob. Jednostavno

 Ili otic na njuskalo i kupit zapakirani s hrv garancijom 2g za manju cijenu nego ista stvar u ducanu 

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

 To jos nisam dozivio..

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Nikad nisam kupovao mobitele preko njuškala. Mogu li se naći mobiteli koji dođu cca 200-250 eura, novi, nekorišteni u originalnoj ambalaži? Znam da vi kupujete starije premium telefone koji su koštali 9000kn, za 4500kn. Za mene mobitel kao takav ne vrijedi 300 eura ma makar bio od zlata.

Preko njuškala se i kupuju novi zapakirani telefoni, tableti, pametni satovi i sl. Naravno, s računom i garancijom, zapakirani s neoštećenim originalnim naljepnicama, za puno manje love nego su u trgovinama. Jedino ako netko kupuje na rate jer nema love i takve stvari pa ide u dućan ili neki telekom, makar mi nikad nisu bili jasni ljudi koji kupuju skupe mobitele i satove na kredit, al dobro, nije ni bitno. Uglavnom, sve ono što ljudi uzimaju na produljenje pretplate, a ne treba im, ili na rate jer nekome treba keš odmah, nađeš pod novo zapakirano s garancijom i računom na njuškalu. Ja sam do sada tako nabavio nebrojeno svakavih telefona, par satova... Ali nikad remote, uvijek sam osobno dolazio po stvari. Ono što me nervira kod velike većine oglasa je kad netko ne napiše osnovne podatke o telefonu; model, kapacitet memorije, boju, ima li ili nema garanciju i ima li ili nema račun te da li je kutija otvarana, odn. naljepnica potrgana. Ljude pitaš tih par stvari i onda iz njih moraš izvlačiti te podatke jer u pravilu ne odgovore na više od dva pitanja odjednom. Masa ih niti ne odgovara na poruke, samo pozive, ko u kameno doba. Ja te koji se javljaju samo na pozive otpilim u startu, isto i one koji izvade uređaj iz kutije samo za slikanje ili isprobavanje. Uglavnom, njuškalo je ok za nabaviti novu stvar debelo ispod cijene.

Deckard
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

 To jos nisam dozivio.. 

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

Deckard
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nema veze ime...Ako hoćeš brže onda nosiš u ovlašteni,ako ti je on daleko predaš u Telemach pa oni šalju,ali traje duže.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 19:26 (ZdravkoZ).
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...
domac5 kaže...

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

 To jos nisam dozivio.. 

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

 Pa dobro moras malo i sam pratit cijene, neces otvorit njuskalo i kupit prvi mobitel s popisa koji netko mjesecima produljuje bezveze.. Doso si da kupis za manje nego u ducanu.

Pored takvih skupljih nego u ducanu stoji jos 10 istih modela jeftinijih nego u ducanu

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
deckard kaže...
domac5 kaže...

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

 To jos nisam dozivio.. 

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

 Pa dobro moras malo i sam pratit cijene, neces otvorit njuskalo i kupit prvi mobitel s popisa koji netko mjesecima produljuje bezveze.. Doso si da kupis za manje nego u ducanu.

Pored takvih skupljih nego u ducanu stoji jos 10 istih modela jeftinijih nego u ducanu

 Naravno da cijene provjeriš u trgovinama u RH, Amazon.de, eventualno Aliexpres (premda za tehniku izbjegavam). Onda odeš na Njušku i tamo provjeriš cijene i u ne malom broju puta najniža cijena je viša od cijene u nekoj trgovini. Kad to napomeneš prodavaču on se naljuti.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 13:44 (tomislav10).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...

 Ljude pitaš tih par stvari i onda iz njih moraš izvlačiti te podatke jer u pravilu ne odgovore na više od dva pitanja odjednom. Masa ih niti ne odgovara na poruke, samo pozive, ko u kameno doba. Ja te koji se javljaju samo na pozive otpilim u startu,

 Ovo s izvlačenjem podataka ovisi o čovjeku. Netko tko je dobro informiran o mobitelu koji prodaje, zna solidan broj detalja. Ne moraju svi sve znati. Kupio mobitel kod operatera, prodaje ga.

 

Uvijek preferiran glasovne pozive u odnosu na poruke. Em se uvjerim da je s druge strane odrasla osoba, a ne neki klinjo, a i steknem dojam s kakvom osobom komunicirama. Putem poruka je to teže ostvariti. Da ja nešto prodaje i ti mi počneš mahnito slati poruke, zamolio bih te da me nazoveš ili bih javio porukom da prekidam komunikaciju.

 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...
domac5 kaže...

 Neki mobiteli su skuplji preko oglasnika nego u trgovini, bilo kojoj 

 To jos nisam dozivio.. 

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

A možda prodaje samo svoj primjerak, kao što sam ja nekada znao prodavati svoje rabljene mobitele. Postavim oglas s cijenom. Kome odgovara, javi se, kome ne odgovara, ne javi se. Vraga ću ja "pratiti market" jer je nečija taština pogođena i vrijeđa ga cijena koja nije 50% cijene novog mobitela, jer si on tako to zamislio.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
deckard kaže...

 Ljude pitaš tih par stvari i onda iz njih moraš izvlačiti te podatke jer u pravilu ne odgovore na više od dva pitanja odjednom...

 Ovo s izvlačenjem podataka ovisi o čovjeku. Netko tko je dobro informiran o mobitelu koji prodaje, zna solidan broj detalja. Ne moraju svi sve znati. Kupio mobitel kod operatera, prodaje ga.

Sve što je bitno je napisano na naljepnici s tehnikalijama na boku kutije. Kome se ne prepisuje tih par podataka poslika i zalijepi sliku uz oglas umjesto što lijepe beskorisne generičke fotke uređaja s weba i mutne fotke otpremnica ili računa s kojih se ne vidi pročitati ništa. A račun valjda zna da li ima ili nema. Najjače mi je kad kao stvar ima garanciju, ali kao nema račun, pa onda priča da se čujemo ako bude kakvih problema...

Deckard
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
deckard kaže...

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

A možda prodaje samo svoj primjerak, kao što sam ja nekada znao prodavati svoje rabljene mobitele. Postavim oglas s cijenom. Kome odgovara, javi se, kome ne odgovara, ne javi se. Vraga ću ja "pratiti market" jer je nečija taština pogođena i vrijeđa ga cijena koja nije 50% cijene novog mobitela, jer si on tako to zamislio.

Bit priče je da je stvar smiješna kad naletiš na rabljenu robu na oglasniku skuplje nego u dućanu. A i moraš biti posebni biser da se u moru oglasa ideš javljati na takav oglas jer te vrijeđa cijena ili nemaš pametnijeg posla u životu. Tehnička roba te vrste na marketu zastarijeva relativno brzo i cijene se mijenjaju.

Deckard
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...
zelenapaprika kaže...
deckard kaže...

 Ljude pitaš tih par stvari i onda iz njih moraš izvlačiti te podatke jer u pravilu ne odgovore na više od dva pitanja odjednom...

 Ovo s izvlačenjem podataka ovisi o čovjeku. Netko tko je dobro informiran o mobitelu koji prodaje, zna solidan broj detalja. Ne moraju svi sve znati. Kupio mobitel kod operatera, prodaje ga.

Sve što je bitno je napisano na naljepnici s tehnikalijama na boku kutije. Kome se ne prepisuje tih par podataka poslika i zalijepi sliku uz oglas umjesto što lijepe beskorisne generičke fotke uređaja s weba i mutne fotke otpremnica ili računa s kojih se ne vidi pročitati ništa. A račun valjda zna da li ima ili nema. Najjače mi je kad kao stvar ima garanciju, ali kao nema račun, pa onda priča da se čujemo ako bude kakvih problema...

 Onda ne uzimaš od takvoga. Ako ti nešto smeta ili stvari nisu jasne, ne uzimaš. Ne vidim problem. Na ovom forumu imaš i temu o "biserima na Njuškalu". Povremeno svratim i pogledam o čemu ljudi pišu. Najčešće imaju nerealna očekivanja da će na Njuškalu kupiti nešto za 10% početne vrijednosti. Neće. Ili će im to rijetko uspjeti. Za taj novac će prodati netko tko se samo želi riješiti nećeg rabljenog, a da to ne baci. :-) Ima vas picajzlastih koji od oglasnika očekujete čuda. Ljudi su nepismeni, neobrazovani, nemaju pojma o mnogočemu i sada ti očekuješ da sve bude idealno. Za mene je oglasnik oduvijek bio mjesto prodaje rabljenih predmeta, eventualno novih ako je netko nešto kupio, pa mu se ne sviđa i onda to prodaje. Sve ostalo me ne zanima, posebno ti mutikaše "imam, pa nemam račun". Zato postoje trgovine i u trgovinama se zna naći povoljnih cijena, pogotovo ako duže pratiš ponudu.

deckard kaže...
zelenapaprika kaže...
deckard kaže...

Zna se dogoditi kad nekoj robi brzo pada cijena pa se ponuđači po njuškalu još ne snađu. Ja sam znao natrčavati čak i na situacije gdje se rabljena roba prodaje za više nego je u trgovini. Ono, netko stavi oglas i ne proda stvar par mjeseci nego samo produljuje oglas prije nego istekne, a ne prati market.

A možda prodaje samo svoj primjerak, kao što sam ja nekada znao prodavati svoje rabljene mobitele. Postavim oglas s cijenom. Kome odgovara, javi se, kome ne odgovara, ne javi se. Vraga ću ja "pratiti market" jer je nečija taština pogođena i vrijeđa ga cijena koja nije 50% cijene novog mobitela, jer si on tako to zamislio.

Bit priče je da je stvar smiješna kad naletiš na rabljenu robu na oglasniku skuplje nego u dućanu. A i moraš biti posebni biser da se u moru oglasa ideš javljati na takav oglas jer te vrijeđa cijena ili nemaš pametnijeg posla u životu. Tehnička roba te vrste na marketu zastarijeva relativno brzo i cijene se mijenjaju.

 I na sajmu na otvorenom imaš raznih cijena. Od visokih do niskih. Želiš kupiti kobasice ili med. Prošetaj malo i odaberi što je tebi prihvatljivo. Ne provociraj prodavatelja pričom da to ne vrijedi toliko i da ti sve znaš o tome i da ti spusti cijenu.


Da, ima ekipe koja se namjerno javlja i provocira prodavatelja jer imaju cijeli dan na raspolaganju i cijeli prokleti dan vise na Njuškalu i samo čekaju da se pojavi nešto novoga da se imaju čime zabaviti. A nisu to samo mobiteli. To je sve što se prodaje.

 

Tehnička roba zastarijeva, ali joj cijene ne padaju automatski i to znatno, kako si je netko to zamislio.Tijekom godine u trgovinama ima sasvim solidan broj popusta, neki se zbrajaju i cijena zna biti povoljna. Mobitel znam kupovati po 6 mjesecili čak 12 mjeseci, kao u zadnjem slučaju. Gledam što se nudi, čekam popuste, kupim. I ne gnjavim trgovca svojim pričama.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U potrazi sam za novim mobitelom, nisam do sada još imao flagshipove, no mid/low koji me s vremenom počnu nervirat zbog usporavanja.

Po pitanju cijene ne bi išao iznad 800€, kamera mi nije toliko bitna kao, bez štekanja i bez bloatware-a, najbitnije mi je da rad fluidan, ekran (mada su svi danas dobri) i veličina do nekih 6,7 max. 

Nakon istraživanja tu bi mi bili pixel 8, 8a ili 8 pro, oneplus 12, oneplus nord 4 (tu je pitanje soca i podrške vc1 decodiranja, tj, da li je to faktor), s24 ili neki drugi prijedlog.

 

edit: koja trgovine kd nas preporučate, jer ih na nabavi ima more...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 18:22 (Meneldor).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meneldor kaže...

U potrazi sam za novim mobitelom, nisam do sada još imao flagshipove, no mid/low koji me s vremenom počnu nervirat zbog usporavanja.

Po pitanju cijene ne bi išao iznad 800€, kamera mi nije toliko bitna kao, bez štekanja i bez bloatware-a, najbitnije mi je da rad fluidan, ekran (mada su svi danas dobri) i veličina do nekih 6,7 max. 

Nakon istraživanja tu bi mi bili pixel 8, 8a ili 8 pro, oneplus 12, oneplus nord 4 (tu je pitanje soca i podrške vc1 decodiranja, tj, da li je to faktor), s24 ili neki drugi prijedlog.

 

edit: koja trgovine kd nas preporučate, jer ih na nabavi ima more...

 Ako zelis nesto bas iz trgovine, pogledaj xiaomi 14 - kompaktan, 512gb, sd8g3, dobre kamere.

 

https://aloalo.hr/xiaomi-14-5g-12-512-gb-crni-proizvod-23797/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meneldor kaže...

U potrazi sam za novim mobitelom, nisam do sada još imao flagshipove, no mid/low koji me s vremenom počnu nervirat zbog usporavanja.

Po pitanju cijene ne bi išao iznad 800€, kamera mi nije toliko bitna kao, bez štekanja i bez bloatware-a, najbitnije mi je da rad fluidan, ekran (mada su svi danas dobri) i veličina do nekih 6,7 max. 

Nakon istraživanja tu bi mi bili pixel 8, 8a ili 8 pro, oneplus 12, oneplus nord 4 (tu je pitanje soca i podrške vc1 decodiranja, tj, da li je to faktor), s24 ili neki drugi prijedlog.

 

edit: koja trgovine kd nas preporučate, jer ih na nabavi ima more...

 

S24+ 256GB na njuškalu, novo zapakirano s računom.

 

thebatman kaže...

 Ako zelis nesto bas iz trgovine, pogledaj xiaomi 14 - kompaktan, 512gb, sd8g3, dobre kamere.

https://aloalo.hr/xiaomi-14-5g-12-512-gb-crni-proizvod-23797/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jesu riješili probleme s nakupljanjem vlage u objektivu i (kod nekih) puštanjem vode? Meni genijalni mobovi na papiru, i taj i Ultra, baš sam ih neki dan vrtio u šakama u jednom telekomu, ali su zaribali s vlagom (upisati xiaomi 14 fogging u google) pa oprez s tim.

Deckard
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
To je jos od 12-ice problem ako se dobro sjecam....
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...
Meneldor kaže...

U potrazi sam za novim mobitelom, nisam do sada još imao flagshipove, no mid/low koji me s vremenom počnu nervirat zbog usporavanja.

Po pitanju cijene ne bi išao iznad 800€, kamera mi nije toliko bitna kao, bez štekanja i bez bloatware-a, najbitnije mi je da rad fluidan, ekran (mada su svi danas dobri) i veličina do nekih 6,7 max. 

Nakon istraživanja tu bi mi bili pixel 8, 8a ili 8 pro, oneplus 12, oneplus nord 4 (tu je pitanje soca i podrške vc1 decodiranja, tj, da li je to faktor), s24 ili neki drugi prijedlog.

 

edit: koja trgovine kd nas preporučate, jer ih na nabavi ima more...

 

S24+ 256GB na njuškalu, novo zapakirano s računom.

 

thebatman kaže...

 Ako zelis nesto bas iz trgovine, pogledaj xiaomi 14 - kompaktan, 512gb, sd8g3, dobre kamere.

https://aloalo.hr/xiaomi-14-5g-12-512-gb-crni-proizvod-23797/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jesu riješili probleme s nakupljanjem vlage u objektivu i (kod nekih) puštanjem vode? Meni genijalni mobovi na papiru, i taj i Ultra, baš sam ih neki dan vrtio u šakama u jednom telekomu, ali su zaribali s vlagom (upisati xiaomi 14 fogging u google) pa oprez s tim.

 Koliko sma skuzio ne mogu oni to rjesit, to se samo rjesi. 

Ako dodje do vlage u kameri, to je jednokratno, posusi se i problema vise nema, ili sam krivo skontao?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice