Popravak routera?

poruka: 14
|
čitano: 2.963
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Popravak routera?

Ima li netko ovdje da popravlja routere? Imam Thomsona TG782i kojeg je ubio grom, pa me zanima ima li mu spasa. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak routera?

Imam ti ja tog istog, prodam ti ga vrlo povoljno. A tome tvome, poslije groma nema spasa.

Za zahvalu klikni na Hvala
8 godina
neaktivan
offline
Popravak routera?

Pozdrav,

 

Radio sam upgrade firewalla na routeru tp link WR2543ND putem wirelessa. Naravno kasnije sam uvidio da se to ne radi  . Sada više nemogu pristupiti routeru, nije ga moguće resetirati i vratiti na tvorničke postavke.

 

Može li se što napraviti, vratiti ga u funkciju?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Popravak routera?

Pa svaki router ima tipku za reset na pocetne postavke, nalazi se iza routera pokraj tipke za gasenje.

Stisni i drzi dok se ne resetira i to je to.

Inace uopce pitanje sto ista dirati po routeru ako nije tvoje vlasnistvo, samo zovni svog ISP provajdera i kazi da ti router ne radi i da ti donesu novi.

Svejedno su ti duzni donijeti novi jer placas pretplatu. Bar je u mene tako, sta god mu bude ja samo zovnem da mi neradi i oni mi donesu i namjeste drugi besplatno.

Ne placam im pretplatu dzabe pa da se jos i mucim sa setupom routera, to je njihov posao. Ionako su duzni oni da se brinu o tome i da sta god bude routeru oni su duzni donijeti i namjestiti drugi potpuno besplatno.

Meni je se znalo desiti ovako zimi pogotovo da mi u tjedan dana crknu 3 modema i svaki put ja samo zovnem i oni donesu i namjeste.

Pustite te brige vasem ISP provajderu, nije potreba da se vi brinete o tome.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Popravak routera?

Zaboravio sam napisati. Router nije od pružatelja usluge. Router je kupljen u slobodnoj prodaji kao uređaj za hvatanje i pojačavanje signala i ostalo....

 

Naravno da uređaj ima na sebi reset gumb. Ali ta opcija resetiranja nije urodila pozitivnim rezultatom, također i spajanjem LAN kabelom ili bežično ne daje nikakve mogučnosti ući u njega.

 

Na uređaju kod paljenja se upali lampica power i tako stoji....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak routera?
gogo86 kaže...

Zaboravio sam napisati. Router nije od pružatelja usluge. Router je kupljen u slobodnoj prodaji kao uređaj za hvatanje i pojačavanje signala i ostalo....

 

Naravno da uređaj ima na sebi reset gumb. Ali ta opcija resetiranja nije urodila pozitivnim rezultatom, također i spajanjem LAN kabelom ili bežično ne daje nikakve mogučnosti ući u njega.

 

Na uređaju kod paljenja se upali lampica power i tako stoji....

Na sto mislis kada kazes da nije urodilo plodom?Nije se resetirao ili sta?

Moraš dugo drzati tipku oko 10 sec!

 

Edit:Gle,sta sam nasao za tvoj router:

There are two ways to reset to the Router's factory defaults: 1) Use the Factory Defaults function on “System Tools → Factory Defaults” page in the Router's Web-based Utility. 2) Use the Factory Default Reset button: With the Router powered on, use a pin to press and hold the Reset button (approximately 8 seconds) until the SYS LED becomes quick-flash from slow-flash. And then release the button and wait the Router to reboot to its factory default settings.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 21:28 (Milka30).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak routera?

Na tp linku obicno treba iskluciti router pritisnuti i drzati reset tipku i prikopcati na napajanje i pustiti tipku poslije 10 sec.

15 godina
online
Re: Popravak routera?

-drži reset (vrijeme može biti od 4-7-više sec.) dok se ne ugasi, tad otpusti..

-btw, nadograđivao si firmware (ne firewall), router koji to nudi u pravilu traži ponovno spajanje u roku od x-sekundi ili se resetira na staro (kao dual bios). Vrlo male šanse da je nešto loše.. osim ako si flashao pogrešan firmware..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak routera?

Probao sam puno puta sa klasičnim držanjem reset gumba, i paljenjem i gašenjem uz držanje gumba ali ništa se ne događa.

 

Da, bio sam nadograđivao firmware, to sam radio putem bežićne mreže(kasnije sam pročitao da se to radi samo žičano). I da, izgleda da sam flashao pogrešan firmware... :/

 

Postoji li kakva opcije popravka?

14 godina
offline
Popravak routera?

Otvori ga, nađi UART pinove i vidi jel imaš pristup ROM-u ili bootloaderu. Ako imaš, preko toga vrlo vjerojatno možeš učitati novi firmware (USB, TFTP, YMODEM,...). Iskusno oko bi trebalo naći UART jako brzo, u najgorem slučaju morat ćeš tražiti pinout CPU-a da nađeš RX i TX.

 

P.S. Ako ga misliš baciti, rado ću ga preuzeti.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 11:44 (blagus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak routera?

Blagus, rado bi ga popravio. Ukoliko se razumiješ u mogučnosti da ga se popravi javi mi se na pm. Evo i slike kako uređaj izgleda iz nutra: 

16 godina
offline
Popravak routera?

Pogledaj unbrickanje. Evo ti link na Google

 

WR2543ND unbrick

http://www.Hedonist385.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak routera?

Robi, Hvala na linku.

 

Problem mi je što se nemogu nikako povezati sa routerom, ne prepoznaje Lan povezivanje, bežičnu mrežu ne prikazuje. Postoji li još koji način da bi se mogao pokušati povezati sa uređajem?

16 godina
offline
Re: Popravak routera?

Otvaranje, lemilica u ruke i lemiti. Ja odustao i nabavio si mikrotik

http://www.Hedonist385.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice