Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

poruka: 14
|
čitano: 30.506
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

Znam da je moguće pretvoriti mobitel spojen na 3G ili sličnu mrežu u wifi hotspot. Sad se ja pitam, pošto su oni mali mobilni modemi jako slični mobitelima, jeli moguće isto napraviti sa njima? Imam neki bjeli iz vipa koji se zove ZTE MF652 HSPA+ i vidm na njemu nešto slično utoru za antenu. Čitao sam da je možda potreban extra hardware, al to vi prosudite. Dakle ja želim da on crpi mobilnu mrežu i pretvara je u wifi signal. Ako je moguće bilo bi još bolje kad bi ga nekako mogao koristiti bez kompjutora, samo uštekati u struju i da radi sam, ali pretopstavljam da to nije izvedivo pošto on ima svoj softver koji mu daje lozinku, ip adrese i tako to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

Možeš to da uradiš preko laptopa.Znači uključiš vipov modem i djeliš mrežu preko wifi kartice sa drugim uređajima tabletima,mobitelima...Sve šta ti treba je instalacija ConnectifyHotpot softwera

 

http://www.connectify.me/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

bude ti radilo i s TL-MR3420

http://www.protis.hr/products/details/wirless-router-tplink-tlmr3420-wireless-n-3g-router-300mbps-24ghz-80211bgb-3gwan-failover-2t2r-2-detac/44670

270kn

TP-Link 3420 funkcionira s ZTE MF 652 bez problema, 100% provjereno.

franc
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 17:57 (franc_32).
14 godina
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

Dakle jedan kaže da treba extra hardware (ruter) a drugi da može i softwesrki. Ajde da vidimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
King of Games kaže...

Dakle jedan kaže da treba extra hardware (ruter) a drugi da može i softwesrki. Ajde da vidimo.

Softwerski rješiš na laki nacin, ne košta ništa. Ali ti mora laptop biti upaljen da bi imao AP u stanu ili u kuci. Dakle taj 3G vip stick prima signal a intergrirana wlan kartica ti šalje internet  signal po kuci-stanu i radi kao AP. 

Nedostatak je što ti laptop mora biti uključen da bi se mogao spajati na tvoj AP s drugim uređajima. (ConnectifyHotpot radi i na desktop računalu , moraš imati samo neku wlan karticu , usb ili pci koja ti šalje signal).

 

Router je hardwersko rješenje , ne treba biti upaljen laptop ili pc da bi se spajao na net s ostalim uređajima:  laptopima, smartphonima , tablet itd. Router ima svoje napajanje i spreman je 24 sata na dan  da šalje signal do 300m .

franc
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 23:45 (franc_32).
14 godina
moderator
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
King of Games kaže...

Dakle jedan kaže da treba extra hardware (ruter) a drugi da može i softwesrki. Ajde da vidimo.

Očito da može i softverski i hardverski. Na tebi je da odlučiš, ja sam najnormalnije koristio i Vipov i stick od Tele2 mreže, dijelio ga najnormalnije i na stolnom računalu i prijenosnom, i to na više računala, bez ikakve dodatne aplikacije. Kreirašad-hoc wireless mrežu, i omogućiš Internet Connection Sharing na tom mrežnom adapteru, odnosno sticku.

14 godina
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

Skinuo conectify i radi super. Možda u budućosti nabavim neki ruter no zasad cu se snaci. Hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
King of Games kaže...

Skinuo conectify i radi super. Možda u budućosti nabavim neki ruter no zasad cu se snaci. Hvala.

Odlično. Imaš i gumb hvala Namigiva

EDIT: Zaboravio sliku.

Hvala! Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 2:15 (alankish).
14 godina
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
alankish kaže...
King of Games kaže...

Skinuo conectify i radi super. Možda u budućosti nabavim neki ruter no zasad cu se snaci. Hvala.

Odlično. Imaš i gumb hvala Namigiva

EDIT: Zaboravio sliku.

I kliknuo sam ga ljudima koji su mi pomogli. 

11 godina
neaktivan
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

ljudi pomozite mi kako da odradim wifi hotspot na xperiu u20i rutovao sam ga i neke aplikacije instalirao (wifi thetering) al nece pa nece

pomozite

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot

Molim, ako netko moze pomoci, imam vipov bijeli usb stick K3565-Z od ZTE proizvodjaca i koristim dnevnu opciju 1GB na laptopu. Da li mogu dijeliti tu vezu i kako, na tablet Huawei s androidom i na android mobitel vip racer ?

Snimio sam program Connectify hotspot, ali kad u tabletu i mobitelu ukljucim WiFi trazenje mreze ne nalazi nista...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2013 14:18 (mirko_zg).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni modem iz vipa kao WiFi hotspot
alankish kaže...
King of Games kaže...

Dakle jedan kaže da treba extra hardware (ruter) a drugi da može i softwesrki. Ajde da vidimo.

Očito da može i softverski i hardverski. Na tebi je da odlučiš, ja sam najnormalnije koristio i Vipov i stick od Tele2 mreže, dijelio ga najnormalnije i na stolnom računalu i prijenosnom, i to na više računala, bez ikakve dodatne aplikacije. Kreirašad-hoc wireless mrežu, i omogućiš Internet Connection Sharing na tom mrežnom adapteru, odnosno sticku.

 Pa čitaj što treba.

Poželjno je stisnuti HVALA
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice