Dell U2311H

poruka: 354
|
čitano: 119.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dell U2311H

kalibrirao sam monitor U2412M rucno prema ovim postavkama sa ovog foruma:

 

http://hardforum.com/showpost.php?p=1037603902&postcount=547

 

Right now I'm in Preset > Custom Color with Red>96, Green>93, and Blue>87 @ brightness of 45 and contrast of 75.

This seems to match the white up to my NEC and the rest of the colors look decent as well, just looking at test images.

 

 

e sad me zanima na kojima vi imate i jel se moze bolje od ovog namjestiti ali rucno posto nemam kalibrator :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 20:24 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
4mal kaže...

kalibrirao sam monitor U2412M rucno prema ovim postavkama sa ovog foruma:

 

http://hardforum.com/showpost.php?p=1037603902&postcount=547

 

Right now I'm in Preset > Custom Color with Red>96, Green>93, and Blue>87 @ brightness of 45 and contrast of 75.

e sad me zanima na kojima vi imate i jel se moze bolje od ovog namjestiti ali rucno posto nemam kalibrator :) 

Custom Color with Red>99, Green>95, and Blue>98 @ brightness of 40 and contrast of 75

 

Po meni je puno bolje.

Remember, remember the Fifth of November, The Gunpowder Treason and Plot, I know of no reason Why Gunpowder Treason Should ever be forgot.
12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H

Jeli Dell U2311H best buy monitor za svoju cijenu ili ima neki bolji?

BF3 Nick: hrci1950
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dell U2311H

trenutno je best buy za 16:9 omjer 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Dell U2311H

Ali nažalost više ga nema za nabaviti, zamijenio ga 2312hm

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell U2311H
Saryne kaže...

Ali nažalost više ga nema za nabaviti, zamijenio ga 2312hm

Po čemu je on lošiji?

16 godina
moderator
online
Re: Dell U2311H
bradonja_85 kaže...
Saryne kaže...

Ali nažalost više ga nema za nabaviti, zamijenio ga 2312hm

Po čemu je on lošiji?

Ima LED pozadinsko osvjetljenje.

12 godina
offline
Dell U2311H

Pozdrav.

Jel' bolje kupiti Dell U2312HM ili LG IPS235V-BN?

Oba su 23", LED, IPS ali LG ima i HDMI dok Dell ima samo DVI...

 

EDIT: Oba su 1499 kn u Linksu.

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 1:21 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Dell U2311H
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Jel' bolje kupiti Dell U2312HM ili LG IPS235V-BN?

Oba su 23", LED, IPS ali LG ima i HDMI dok Dell ima samo DVI...

LG nije podesiv po visini. Meni osobno to je deal-breaker. Za tebe ne znam - tebi je možda deal-breaker izostanak HDMI-a (meni nije).

12 godina
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Jel' bolje kupiti Dell U2312HM ili LG IPS235V-BN?

Oba su 23", LED, IPS ali LG ima i HDMI dok Dell ima samo DVI...

LG nije podesiv po visini. Meni osobno to je deal-breaker. Za tebe ne znam - tebi je možda deal-breaker izostanak HDMI-a (meni nije).

To znači da LG mogu podesiti po visini samo ako stavim ciglu pod stalak npr. ?

A doživljaj pri radu, jesu podjednaki?

Dell ima 300 cd/m2, LG 250 cd/m2.

Dell kontrast 2 000 000:1 a LG 5 000 000:1

EDIT: Nemam iskustva s LCD monitorima, još sam na CRT, ali ne dugo.

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 1:33 (Spiridon).
16 godina
moderator
online
Re: Dell U2311H
Spiridon kaže...
mbaksa kaže...
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Jel' bolje kupiti Dell U2312HM ili LG IPS235V-BN?

Oba su 23", LED, IPS ali LG ima i HDMI dok Dell ima samo DVI...

LG nije podesiv po visini. Meni osobno to je deal-breaker. Za tebe ne znam - tebi je možda deal-breaker izostanak HDMI-a (meni nije).

To znači da LG mogu podesiti po visini samo ako stavim ciglu pod stalak npr. ?

Ili Hrvatski enciklopedijski rječnik ili tako nešto. Imao sam prije monitor koji se ne može podešavati po visini i rekoh - nikad više. Za*ebavaju korisnike s tim stalcima koji omogućavaju samo naginjanje ekrana - da na stalcima uštede "par kuna". Još gora stvar - tipično su takvi stalci koji omogućavaju samo naginjanje sami po sebi jako loši pa i naginjanje može biti problematično (ne znam kakvo je konkretno kod tog LG-a).

 

Spiridon kaže...
A doživljaj pri radu, jesu podjednaki?

Dell ima 300 cd/m2, LG 250 cd/m2.

Dell kontrast 2 000 000:1 a LG 5 000 000:1

Ne vjerujem da ima itko na forumu (ili barem da će isti vidjeti ovu temu) tko je vidio oba monitora koji su ti zapeli za oko.

 

Spiridon kaže...

EDIT: Nemam iskustva s LCD monitorima, još sam na CRT, ali ne dugo.

Vjerujem da ćeš biti zadovoljan slikom bilo kojeg od ta dva monitora. U svakom slučaju bit ćeš zadovoljniji nego da kupiš ikoji monitor s TN matricom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 1:37 (mbaksa).
12 godina
offline
Dell U2311H

Ma kontam HDMI zbog idućih grafulja... A Dell iz naslova svi hvale, jedino nasljednik U2312HM ima LED što vidim netko ne smatra boljitkom... A još ću prikupiti info o tome od forum ekipe.

Hvala mbaksa.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell U2311H

pozdrav, doma imam Dell U2311H a kod brata sam vidio IPS235V,

LG je odličan monitor, dolazi tvornički kalibriran i nemam nikakvih primjedbi (osim stalka) u suporedbi s Dellom, čak mi se čini i boljim zbog toga što na njemu nisam vidio nikakavo probijanje pozadinskog svjetla...

 

14 godina
odjavljen
offline
Dell U2311H

Isto tako namjeravam kupiti novi monitor, vidim da je od 23" modela dostupan samo U2312HM sa LED osvijetljenjem. Zanima me da li je to probijanje osvijetljenja jako zamjetljivo? Inače monitor bi koristio za obradu grafike, dakle najviše Illustrator, PS, InDesign po potrebi i za preview. Inače monito bio bio sekundarni monitor, inače koristim laptop, te mi 16:9 ubija oči, jer kad koristim text editor, broj linija na ekranu mi je jednostavno premali, te moram često scrollati.

Isto tako vidim da monitor nema HDMI, a ja na laptopu imam samo VGA i HDMI, a spajao bi ga putem HDMI-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell U2311H

mislim da ti je u tom slucaju HDMI glavni faktor ... onda uzmi LG IPS235V

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 15:41 (BoTiA).
12 godina
offline
Re: Dell U2311H
alankish kaže...

Isto tako namjeravam kupiti novi monitor, vidim da je od 23" modela dostupan samo U2312HM sa LED osvijetljenjem. Zanima me da li je to probijanje osvijetljenja jako zamjetljivo? Inače monitor bi koristio za obradu grafike, dakle najviše Illustrator, PS, InDesign po potrebi i za preview. Inače monito bio bio sekundarni monitor, inače koristim laptop, te mi 16:9 ubija oči, jer kad koristim text editor, broj linija na ekranu mi je jednostavno premali, te moram često scrollati.

Isto tako vidim da monitor nema HDMI, a ja na laptopu imam samo VGA i HDMI, a spajao bi ga putem HDMI-a.

Imaš i AOC i2353FH, LED, IPS, ima 2xHDMI, 1xVGA... Ja ga danas kupio, još ga nisam podešavao... Prema kolegi Don Kihoty-u AOC su pouzdani monitori.

Ja tek skupljam prve dojmove, do sada sam imao 17" CRT pa mi je ovaj ko jumbo jet.

I da, s tim AOC dođe 1xHDMI kabel, 1xVGA kabel, audio kabel i naravno, naponski.

Nisam ja ništa prčk'o.
16 godina
offline
Re: Dell U2311H
Spiridon kaže...

Imaš i AOC i2353FH, LED, IPS, ima 2xHDMI, 1xVGA... Ja ga danas kupio, još ga nisam podešavao... Prema kolegi Don Kihoty-u AOC su pouzdani monitori.

Ja tek skupljam prve dojmove, do sada sam imao 17" CRT pa mi je ovaj ko jumbo jet.

I da, s tim AOC dođe 1xHDMI kabel, 1xVGA kabel, audio kabel i naravno, naponski.

Pozdrav, ajd nabaci neki kratki osvrt na navedeni monitor..tnx

12 godina
offline
Dell U2311H

Bok, sad vidio post.

Ostavlja mi dobar dojam, za igre ne mogu puno reći jer mi je grafička slaba pa sam na nećakovu primjedbu spustio CoD World at War ispod 1080p. Ići će jača grafa u komp ako sve prođe po planu...

Nisam ga ništa podešavao jer ne znam kako...

Imaš na stranicama tipa anandtech.com osvrte na ovaj model (ne znam kako staviti link...).

Možda ti netko od iskusnijih kolega stavi link.

 

EDIT: Na theinquirer.net imaš kratak komentar (sad sam pogledao).

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 3:02 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H
ljudi moze pomoc
kupia sam taj ips.dellov monitor sta se nalazi u imenu teme i imam problem....kad sam stavio u komp novu ati radeon 6870 grafu posto sam prispojio preko dvi kabela nemre.radit. monitor...samo je iskljucen i pise nekakav power safe mode...
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Dell U2311H
n'aix kaže...
ljudi moze pomoc
kupia sam taj ips.dellov monitor sta se nalazi u imenu teme i imam problem....kad sam stavio u komp novu ati radeon 6870 grafu posto sam prispojio preko dvi kabela nemre.radit. monitor...samo je iskljucen i pise nekakav power safe mode...

  Pa uključi ga...

12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H
prvo izleti power safe mode pa se iskljuci,ukkjucim ga opet ,i onda oopet isto.izleti i tako stalno..
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
n'aix kaže...
prvo izleti power safe mode pa se iskljuci,ukkjucim ga opet ,i onda oopet isto.izleti i tako stalno..

Jesi li (možda ,nekim slučajem) prije promjene grafičke ,deinstalairao SVE drivere i softver od stare grafičke kartice?!

 

Jel ovo nema veze s monitorom ,nego sa grafičkom!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 23:00 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H

driver sweeperom sve pobrisa.....nie ni do graficke a nie ni do monitora kolko ja vidim neg je do kompa. samoga izgleda da negdje ima neka opcija gde se namjesti da ti monitor i grafa funkcjoniraju prek DVI a neznam gdje...jer proba san prispoit s DVI kabelon na staru grafu sa ovim novim monitor i opce nece a VGA sve valja kak spada...:P

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dell U2311H

ima li načina za povezivanje ovog monitora putem nekog kabla sa android uređajem?

 

pitam iz razloga što dell nema hdmi ulaz pa me zanima jel netko probao MHL to DVI kabel?

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice