Sleeving - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 552
|
čitano: 270.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
volegradele kaže...

Ja osobno mislim krenut tim vodama,sleevanje modularnih napajanja,koristit ću samo MDPC-x,sa heetshrinkom i bez,ovisi tko što voli!

Cijena za moj rad sigurno neće bit 50 kn,puno više,tko voli nek izvoli!!

Mislim ja o tome već neko vrijeme ali jednostavno se.ne isplati jer kad pogledaš cijene materijala, izgubljeno vrijeme i sve ostalo treba bi npr. 24 pin naplaćivati minimalno 250 kn da bi tu bilo ikakve zarade. A mi smo premalo tržište da bi bilo dovoljno zainteresiranih po takvoj cijeni

12 godina
odjavljen
offline
Sleeving - ultimativna tema

Pa kažem ti da paracord štedi vrijeme. 

 

A i ukusi su drugačiji-meni se sviđa fina tekstura paracorda.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Pranja kaže...

Trebat će mi nekih 6-9 sati.

Dakle, radiš za nekih 5,5 - 8 kn po satu.

Stvarno cijeniš svoj rad...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
odjavljen
offline
Sleeving - ultimativna tema

Ah čuj,kada treba para..

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Siguran sam da ovdje nisu uopće pare u pitanju, već je Pranja dobar čovjek koji će uvijek rado pomoći pa je tražio čisto simboličnu naknadu.

Nije poanta u 50Kn, shvatite.

Asus P4P800-X//Celeron 1.800MHz Willamette/Gigabyte R9250//WD400JB//WD400BB//512MB PCI3200 Kingmax//512MB PCI3200 Kingmax//256MB PCI2700 Apacer//Codegen 400W//EverPower CX-2359...
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema
Ja mu dižem kapu, jer sleevanje nije lak posao,nisam još radio s paracordom pa neznam,ali ovo sto Pranja nudi je za svaku pohvalu!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Znam da nije oglasnik ali ostalo mi nekih 10-ak metara Shade19 pa ako ima tko zainteresiran nek se javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Kako sam obećao evo prvi od serije videa kako presvući kablove napajanja u pracord. U prvom videu su nabrojani materijali i alati potrebni za presvlačenje kablova.

 

 
18 0 hvala 13
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Mrrockwell kaže...

Kako sam obećao evo prvi od serije videa kako presvući kablove napajanja u pracord. U prvom videu su nabrojani materijali i alati potrebni za presvlačenje kablova.

 

Bravo kolega{#}

 

Jedina stvar kod koje se s tobom ne se slažem je da mdpc uvijek ostaje na svojih 5 mm debljine. On se treba i može razvući na nekih 3 mm debljine. To je malo teže izvesti kod nemodularnih kablova ali s modularnim napajanjem je jednostavno, samo ostaviš sleeve nekih par mm kraće od dužine kabela mjerene između dva pina i to je to

12 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Meni osobno MDPC-x sleev izgleda puno bolje,paracord mi izgleda nekako jeftino,to kao neka vrsta tekstila,konopa ili..??

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Drugi video. Pracord bez termo bužira.

 

 
13 0 hvala 10
13 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Još par slika...

Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Mozda glupo pitanje, al mislim da bi bilo najpametnije da pitam strucnjake. Koliko metara paracorda bi mi trebalo za sleevanje cijelog napajanja? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Swifty kaže...

Mozda glupo pitanje, al mislim da bi bilo najpametnije da pitam strucnjake. Koliko metara paracorda bi mi trebalo za sleevanje cijelog napajanja? 

Izmjeri dužinu kablova, malo pomnožiš i zbrojiš i to je to. I na to dodaj koji metar viška

12 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Swifty kaže...

Mozda glupo pitanje, al mislim da bi bilo najpametnije da pitam strucnjake. Koliko metara paracorda bi mi trebalo za sleevanje cijelog napajanja? 

Koje napajanje, što sve želiš sleevati? Pa zar ti nije lakše izmjeriti žice pomnožiti sa brojem žica i znaš koliko ti treba.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Swifty kaže...

Mozda glupo pitanje, al mislim da bi bilo najpametnije da pitam strucnjake. Koliko metara paracorda bi mi trebalo za sleevanje cijelog napajanja? 

Zavisi koliko kablova presvalčiš. Uzmeš 2 paketa paracorda i jos ostane a sve zajedno te izađe 100 kn.

12 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Još jedan video tutorijal. Ovoga puta duple žice presvučene paracordom.

 
4 0 hvala 4
12 godina
online
Sleeving - ultimativna tema

Di je najbolje uzeti konektore za napraviti produžne kabele? I koje žice ti koristiš? (vjerojatno od napajanja?)

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
VandaL.pr! kaže...

Di je najbolje uzeti konektore za napraviti produžne kabele? I koje žice ti koristiš? (vjerojatno od napajanja?)

Sve sam uzeo s ebaya ;)

11 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Mrrockwell kaže...
VandaL.pr! kaže...

Di je najbolje uzeti konektore za napraviti produžne kabele? I koje žice ti koristiš? (vjerojatno od napajanja?)

Sve sam uzeo s ebaya ;)

Mozes li linkati? 
Edit: probao sam traziti, al mi nije uspjelo..{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 17:30 (Swifty).
16 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Koliko otprilike treba da stigne narudžba sa MDPCa? Od onda kad se plati do onda kad stigne kući il u poštu?

 

tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Pupo kaže...

Koliko otprilike treba da stigne narudžba sa MDPCa? Od onda kad se plati do onda kad stigne kući il u poštu?

 

tnx

7-8 radnih dana. Mdpc ti pošalje broj pošiljke tako da na stranici German Posta možeš pratiti gdje je

 

https://www.deutschepost.de/sendungsstatus/bzl/sendung/simpleQuery.html?locale=en&init=true

 

 

P.S. Ostalo mi 10-ak metara Shade 19 (mat crna) pa ako je tko zainteresiran neka se javi

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 14:50 (Volume).
16 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

Nemam pojma, ja sam dobio samo mail da je shipped, nemam trackinga nikakvog. Morat ću poslat mail da vidim što je s tim.

 

Zaboravih napisat, ako tko ima crvene viška, nek mi se javi. Minimalno 5 metara.

 

@ 7kunac

 

palo mi je na pamet, al nebi htio miješat, no vidjet ću :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 15:23 (Pupo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
Pupo kaže...

Zaboravih napisat, ako tko ima crvene viška, nek mi se javi. Minimalno 5 metara.

  kupi padobranskog (paracorda) špaga 1m-5kn imaš u replik arta u zagrebu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 16:13 (7kunac).
11 godina
neaktivan
offline
Sleeving - ultimativna tema

pise da je 5kn/metru.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
TomislavZG-2 kaže...

pise da je 5kn/metru.....

  a jbg pisa san nabrzinu pa san sheba :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sleeving - ultimativna tema
7kunac kaže...
TomislavZG-2 kaže...

pise da je 5kn/metru.....

  a jbg pisa san nabrzinu pa san sheba :D

al tih 5kn/metru je znatno skuplje od onog na ebayu i sl......sam da zanju dragi kolege forumasi, ono s ebaya se puno vise isplati....

11 godina
offline
Sleeving - ultimativna tema

Za sve one koji nisu uspijeli nac konektore pronasao sam odlicnog prodavaca koji ima sve od konektora, ventilatora,panela cak i vodenog hladenja... http://www.ebay.com/sch/m.html?_uhb=1&item=321054305860&pt=UK_Computing_CablesConnectors_RL&hash=item4ac053ee44&_ssn=specialtech-co-uk&rt=nc 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice