Wallstreet Bets

poruka: 322
|
čitano: 46.708
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
footballer kaže...

Moja preporuka je da vettate ljude koje puštate unutra i ne dijelite server uokolo, bolje 50 ljudi ali kvalitetno nego 250 botova. 

 E kolega budem jos samo ovo napisao pa ne budem vise isao 

 u off topic da ne spammamo temu.

 

 Ja sam tako u pocetku i radio kad sam napravio kanal

 dodao 10-15 ljudi sa kojima evo vec 2 god tipkam,

 Pa sam otvorio temu "bug disc kanal" pa je i to privuklo

 nesto ljudi.

 

 Medutim ja sam tu 2 god i ne znam toliko forumasa jos

 vise njih ne zna mene, i sad uletavati nekome random

 koga prvi put vidim na forumu ne zelim, kuzis ti si tu 10 god

 

 preko tebe bi sigurno uslo vise ljudi nego preko mene.

 doduse ja sam i deckima rekao ako imaju forumase

 koje smatraju fakat okej forumasima/ljudima slobodno

 im posalju invite, imamo i jednog moderatora s foruma na discordu.

 

 tak da pokusavamo bas napravit neko fino okruzenje

 s popularnim temama koje se i pisu ovdje ne kao zamjenu

 za bug vec ponekad brzu i dostupniju RL info, naravno

 tu je i zajebancija, voice pa cak je i pao dogovor da 

 napravimo neki forumski rostilj kad nam malo toplijeg vremena

 dode 😃

 

 Naravno dobrodosli su svi na kanal, tko ce ostati zavisi

 o njima. Ali hvala ti sto si me podsjetio na botove moram

 editirat ( maknut linkove ) prije nego nahrle.

 

 On topic evo lakse mi je ovu foru s dionicamama pratit

 na disc nego ovdje na forumu ponajvise jer ja kad sam na pcu

 onda radim na forum i discord idem iskljucivo preko moba.

 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
9 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
footballer kaže...

Moja preporuka je da vettate ljude koje puštate unutra i ne dijelite server uokolo, bolje 50 ljudi ali kvalitetno nego 250 botova. 

 

ne dijelimo ga okolo, samo je tu na forumu, naletilo nam je već nešto botova pa smo to poriješavali

 

nego jel ti dolaziš? već se koriste teme naveliko

13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...
footballer kaže...

Moja preporuka je da vettate ljude koje puštate unutra i ne dijelite server uokolo, bolje 50 ljudi ali kvalitetno nego 250 botova. 

 E kolega budem jos samo ovo napisao pa ne budem vise isao 

 u off topic da ne spammamo temu.

 

 Ja sam tako u pocetku i radio kad sam napravio kanal

 dodao 10-15 ljudi sa kojima evo vec 2 god tipkam,

 Pa sam otvorio temu "bug disc kanal" pa je i to privuklo

 nesto ljudi.

 

 Medutim ja sam tu 2 god i ne znam toliko forumasa jos

 vise njih ne zna mene, i sad uletavati nekome random

 koga prvi put vidim na forumu ne zelim, kuzis ti si tu 10 god

 

 preko tebe bi sigurno uslo vise ljudi nego preko mene.

 doduse ja sam i deckima rekao ako imaju forumase

 koje smatraju fakat okej forumasima/ljudima slobodno

 im posalju invite, imamo i jednog moderatora s foruma na discordu.

 

 tak da pokusavamo bas napravit neko fino okruzenje

 s popularnim temama koje se i pisu ovdje ne kao zamjenu

 za bug vec ponekad brzu i dostupniju RL info, naravno

 tu je i zajebancija, voice pa cak je i pao dogovor da 

 napravimo neki forumski rostilj kad nam malo toplijeg vremena

 dode 😃

 

 Naravno dobrodosli su svi na kanal, tko ce ostati zavisi

 o njima. Ali hvala ti sto si me podsjetio na botove moram

 editirat ( maknut linkove ) prije nego nahrle.

 

 On topic evo lakse mi je ovu foru s dionicamama pratit

 na disc nego ovdje na forumu ponajvise jer ja kad sam na pcu

 onda radim na forum i discord idem iskljucivo preko moba.

 

A gle, ovo je ipak informatički forum pa nije za očekivati da će ljudi pohrliti na ovakve teme, iako se u zadnje vrijeme ovo doima kao sve osim informatičkog foruma. Super da ste otvorili, i treba tako imati zanimaciju od koje ima bar neke koristi ali ajde, budemo o svemu tome na discordu. 

 

Cansee kaže...
footballer kaže...

Moja preporuka je da vettate ljude koje puštate unutra i ne dijelite server uokolo, bolje 50 ljudi ali kvalitetno nego 250 botova. 

 

ne dijelimo ga okolo, samo je tu na forumu, naletilo nam je već nešto botova pa smo to poriješavali

 

nego jel ti dolaziš? već se koriste teme naveliko

 

Ma ok, ako su moderatori iole sposobni, to se riješi brzo. Neće ovo biti neki regionalni hub nego lakši način za bržu komunikaciju. 

 

Pa nisam iskreno nikad koristio Discord, iako sam vidio kako funkcionira i zato sam ga i predložio. Budem se koji dan registrirao pa dođem. 

13 godina
offline
Wallstreet Bets

🚀

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

Nisam stigao prije, ali vidim da ste me pretekli i u međuvremenu već napravili grupu, odlično.


Evo samo nabrzinu da odgovorim par komentara gore, da li se iplati plaćati toliko za članarine, pa definitivno se isplati, ali da košta dosta i da pojede dobar dio profita, to je istina.
Ali opet, uštedi i jako puno vremena koje bi potrošio na analize i sl. Znači, dobijem koju točnu dionicu/kriptovalutu trebam uzeti, po kojoj cijeni i koju otprilike cijenu trebam gađati za prodaju.

I to funkcionira odlično.
Mislim sve ja to već otprilike znam, ali jako je teško pohvatati sve prilike na burzi i uz to trošiti ogromnu količinu vremena a vamo dobijem sve servirano. Tako da, thumbs up.

 

Što se IB-a tiče, njega i ja koristim, štoviše, tkogod ozbiljnije misli imati posla s dionicama treba imati neku pravu brokersku kuću. Aplikacije tipa RobinHood i sl. ne koristim.


Btw, postoji relativno lagan način da se riješi onih 10$ članarine na IB-u.

Ustvari nije članarina, nego mjesečni fee za neaktivnost.

 

p.s. ne radi vam invite 

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Wallstreet Bets

E da je znati u što će iduće wsb gang ekipa navalit..

Hm..

Najjače je, kuka GME tip da je ušao na 17, izašao na 37..Pa njemu je najgore..lol

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 4:13 (boatenga).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

ajde bacite novi invite ili u pm :) nisam super zauzet s time, ali volim biti u toku

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
boatenga kaže...

E da je znati u što će iduće wsb gang ekipa navalit..

Hm..

Najjače je, kuka GME tip da je ušao na 17, izašao na 37..Pa njemu je najgore..lol

pa kolko blesav moras bit da ulozis u dionicu, ona krene rast ogromnom brzinom i ti ju prodas u rastu? zasto? zato jer si mislio uzet cu sto mogu, ko zna sto ce bit?

ako ga vec tolko jebe rizik trebo je konstantno pratit pa prodat pri prvom padu, a ne prodavat nesto sto je tek krenulo rast. 

 

 

14 godina
offline
Wallstreet Bets

you dont buy on the rise and you dont sell on the fall 

Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...
boatenga kaže...

E da je znati u što će iduće wsb gang ekipa navalit..

Hm..

Najjače je, kuka GME tip da je ušao na 17, izašao na 37..Pa njemu je najgore..lol

pa kolko blesav moras bit da ulozis u dionicu, ona krene rast ogromnom brzinom i ti ju prodas u rastu? zasto? zato jer si mislio uzet cu sto mogu, ko zna sto ce bit?

ako ga vec tolko jebe rizik trebo je konstantno pratit pa prodat pri prvom padu, a ne prodavat nesto sto je tek krenulo rast. 

 

 

Ja ne vidim nista krivo u tome, jel ga itko moze osudjivati sto je izasao sa 2.17x vise love nego sto je ulozio?

Nikad, al bas nikad se nemoj sramiti uzimati profit, lako je nama sad propovjedat kad vidimo sto se dogodilo sa dionicom.

Posto je GME cisti meme stock, volatilnost je ocekivana i zapravo nitko nije znao sto ce se dogodit, ne znamo ni sada hoce li bit jos koji squeeze ili nece.

Isto tako, puno ljudi ima exit stragegy, koji moze varirati 100% od tvojeg i tvojeg poimanja sto ce se dogadjati sa dionicom.

13 godina
offline
Wallstreet Bets

Kako je GME cisti meme stock? Mislis da sa novim vodstvom nemaju foundations da promjene firmu + toliki short?

 

Nemojte samo reci da je random WSB stavio GME na mapu. Vjerodostojnost DD koji su napravili na WSB su potvrdili i neki od poznatijih investitora.

+ Da se ne dešava očita manipulacija priceovima ovo bi bilo sve play by play kako je WSB predvidio.

Btw. stara vijest ali 

GameStop just hired an Amazon vet as its new chief technology officer
https://www.businessinsider.com/gamestop-hires-former-amazon-aws-leader-as-cto-2021-2

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 11:43 (Stryder).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Stryder kaže...

Kako je GME cisti meme stock? Mislis da sa novim vodstvom nemaju foundations da promjene firmu + toliki short?

 

Nemojte samo reci da je random WSB stavio GME na mapu. Vjerodostojnost DD koji su napravili na WSB su potvrdili i neki od poznatijih investitora.

+ Da se ne dešava očita manipulacija priceovima ovo bi bilo sve play by play kako je WSB predvidio.

Btw. stara vijest ali 

GameStop just hired an Amazon vet as its new chief technology officer
https://www.businessinsider.com/gamestop-hires-former-amazon-aws-leader-as-cto-2021-2

GME je cisti meme stock.

Sa novim vodstvom imaju buducnost, vidim da su i ovog Amazonca uzeli.

Random WSB-ovac je ulozio u GME kad jos nije bilo ni rijeci o novom vodstvu, ono je doslo prosle godine na proljece, a Microsoft je najavio suradnju tek na jesen 2020., DFV je ulozio jos u drugoj polovici 2019.

Jedini dobar point koji je imao je o lifecycle novih konzola, cije je kasnjenje od 1+ godine dobrano sjebalo GME prihode.

GME, TSLA (+ jos par) i ponasanje oko njih, cisti meme, to sto su neki zbilja imali dobar DD oko njih ih ne stavlja u non-meme kategoriju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 11:52 (Dino_Velvet).
13 godina
offline
Wallstreet Bets

Složimo se da se ne slažemo. Ne vjerujem da je GME cisti meme stock već da imaju svijetlu budućnost. Ni ti ni ja to neznamo u ovom trenutku. 

Što se tiće TSLA, tu nebi previše komentirao. Tu se slažem s tobom jer ne smatram da jedna Tesla može vrijediti više nego cijela autoindustrija zajedno sa trenutnim isporukama i prihodima firme.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

EDIT:Poslao na krivu temu, isprike 😅

 

Ali kad sam već ovdje, ja sam isto bio stavio nekih 150$ na AMC i BB, za sad potonuo sa njima 30ak posto...držat ćemo pa vidjeti oće li biti što od toga u budućnosti 

 

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 12:25 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Stryder kaže...

Složimo se da se ne slažemo. Ne vjerujem da je GME cisti meme stock već da imaju svijetlu budućnost. Ni ti ni ja to neznamo u ovom trenutku. 

Što se tiće TSLA, tu nebi previše komentirao. Tu se slažem s tobom jer ne smatram da jedna Tesla može vrijediti više nego cijela autoindustrija zajedno sa trenutnim isporukama i prihodima firme.

Teslina trenutna cijena ima priced-in iducih 10-20 godina razvoja firme, ali ono kak se ta dionica ponasala, nista me vise ne moze iznenadit :D

7 godina
offline
Wallstreet Bets

lol Tko tu koga jebe

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

Teslu nisam posjedovao niti u jednom trenutku, niti ne mislim. (Bilo dionicu, bilo auto).

Firma koja isključivo živi na marketingu Iron man stila koji prodaje dotični CEO firme.

Bez Elona, Tesla ne vrijedi desetinu trenutne vrijednosti, ako i toliko.

Mislim simpa mi je lik, ali moje pare neće vidjeti. 

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Dino_Velvet kaže...
jollyb kaže...
Dino_Velvet kaže...

Yolo update :)

 

Podijeli drugi put :) Zakasnio sam na vlak :) Ako nista drugo, imam nesto sitno Evoteca na TradRepublic.

 

p.s. ovo si kupio na DKB, jel tako? koja burza ili zapravo koje postavke si kod kupnje postavio? Limit buy, najbolja dnevno izvrsavanje ili slicno? Te koja ti je bila naknada?

Ovo je bilo jos prije 10 dana, a sam GME ciljam jos otkad je bio oko $12USD sredinom 11. mjesec ali sam bio skeptican, sredina 1. mjeseca je pokazal da se nesto dogadja.

Da, ovo je shot sa DKB, imam 85 na XETRA-a i 55 na NYSE, stavim najbolji dnevni execution pa di prodje prodje.

Imam jos accountove na ING, Degiro i Interactive Brokers ali IB cu sutra zatvorit, Degiro mi sluzi kao backup a na ING mjesecno ulazem u Vanguard All-World ETF.

Fee kod DKB nije bas malen al barem nema problema sa egzekucijama niti limitiraju broj dionica kao sada sto se desava sa Robinhood, Trading212, Trade Republic i ostalim no/low-fee platformama.

Ok. Hvala, pretpostavio sam.

 

Ja sam zadovoljan sa TR i preko njega uzimam mjesecno ETF.

Meni se najvise posrecilo sa Plug Power, uletio sam na 5.x. Sad je 5x.x :D

 

Nesto sam razmisljao mozda o Scalable Capital, ali nakon njiove sramote sam odustao.  DKB cu samo koristi ako ne stignem preko TR reagirati. Layout i kupnja preko DKB mi je grozota. ALi za ciljane stvari mora biti ok.

last.fm/user/jolly_bravo
13 godina
neaktivan
offline
Wallstreet Bets

Pozdrav,

 

zanima me gdje otvoriti racun za kupnju cciv, ne mogu ga naci na revolutu, ib mi ima previsoku potraznju za aktivaciju racuna(10k, ako se ne varam?)?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Wallstreet Bets

opet skače gamestop dionica, danas sa 45$ do trenutnih 90$, tko je uzeo i drži ih još obavezno pratite situaciju

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Cansee kaže...

opet skače gamestop dionica, danas sa 45$ do trenutnih 90$, tko je uzeo i drži ih još obavezno pratite situaciju

 170usd fino bome 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice