Wallstreet Bets

poruka: 322
|
čitano: 46.931
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Wallstreet Bets
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 17:55 (Fake_Alert).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Wallstreet Bets

ja sam tih AMC dionica za 50$, tak da mi nije frka, ali u svakom slučaju neću prodavati, pa kolike su šanse da će totalno otići u k? kužim da će se kad tad dići

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Cansee kaže...

ja sam tih AMC dionica za 50$, tak da mi nije frka, ali u svakom slučaju neću prodavati, pa kolike su šanse da će totalno otići u k? kužim da će se kad tad dići

 Neke godine su shortali dionicu u cente. Tako da moze otici u k, ako je plan da firma bankrotira.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Wallstreet Bets

samo vi prodavajte, ja holdam, a ovo što je netko tu napisao da novi korisnici na wsbu utječu na komunikaciju nije istina, jer ne mogu uopće postati xd uostalom. tamo se nikad ništa pametno nije objavljivalo, većinom su se objavljivali gubici :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 20:04 (loky4i4).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Wallstreet Bets

Ja sam mislio kupit na revolutu i eto šipak. Ima li na fortrade-u gme dionica? Ne želim bzvz raditi account negdje.

 

Nisam mislio neku veliku svotu šibnut na gme, ne zbog gubitka, nego smatram da je sad kasno ulagat četveroznamenkaste na više brojeve u to.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

ja ne vadim makar pala na 0.5 centi. jbg kuzim ljude koji su digli masu love i vade, ko zna, mozda bi i ja. 

ovako cu sad pricat svijetu da holdam jer podrzavam pokret, a zapravo holdam jer sam u minusu i radije cu da sve propadne nego izac van iz svega s duplo manje love nego sam uso. 

Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

ja ne vadim makar pala na 0.5 centi. jbg kuzim ljude koji su digli masu love i vade, ko zna, mozda bi i ja. 

ovako cu sad pricat svijetu da holdam jer podrzavam pokret, a zapravo holdam jer sam u minusu i radije cu da sve propadne nego izac van iz svega s duplo manje love nego sam uso. 

 Realno, sad najmanje ima smisla prodat, daleko najpametnije je HODL jer i dalje postoji dobra šansa za short squeeze (sudeći po volumeu, nije izgledo da su ispunili shortove) ako ljudi holdaju, a ne mozes jos puno propast.

Čak je i Mark Cuban isto savjetovao, a vjerovao bih tom čovjeku za dionice više nego vlastitoj materi.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

ja ne vadim makar pala na 0.5 centi. jbg kuzim ljude koji su digli masu love i vade, ko zna, mozda bi i ja. 

ovako cu sad pricat svijetu da holdam jer podrzavam pokret, a zapravo holdam jer sam u minusu i radije cu da sve propadne nego izac van iz svega s duplo manje love nego sam uso. 

 također, ubacio nekih 250$ jbg šta ću sad vaditi na 100$  bolje pričekati pa ak ode na 600-1000 super, ak ne nikom ništa

13 godina
offline
Wallstreet Bets

evo ja cu otvoreno. Ubacio sam 5k $ @38-40, znaci imam preko 120 dionica. Kad je bio peak vidio sam svotu na racunu od 350-400k kuna. Nisam vadio. Sad je još gluplje da vadim iskreno iako sam u plusu ajmo reci jos uvijek 5k $ (sad kad je 80$).

Možda jesu pokrili, možda nisu. Ja pak smatram da su pokrili da nebi cijena više išla dolje i da bi ljudi svakako mogli još kupovati a ne da ih svaka platforma zabranjuje + short ladder attacks.

 

Također vidjeli bi peak koji nije organski (recimo peak od 100-400$ pripisujem hypeu i jer je svatko živ kupovao).

Ako nešto bude od toga super, ako ne nema veze, i da padne na 20$ drzat cu ih onda long term jer mislim da ima potencijala firma sa novim vodstvom.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Wallstreet Bets

Ja sam izvadio danas 2500$ profita na 300$ jer sam vidio da je hype vecinom mrtav (nema vise medija, tweetova poznatih, Elona ...itd) i velika je mogucnost da su zatvorili one opasne short pozicije koje su im crpile kapital jer je volumen bio ogroman zadnjih dana.  

Tko zna sta se desava iza zatvorenih vrata. 

Necu se zalit na 500% dobitak jer to vise nikada necu vidjeti, a ima ljudi koji bag holdaju sa 400$+ i njih mi je najvise zao. 

 

Jedina nada koju vidim je da glavonje pocnu uzimati profit sa short pozicija koje su otvorili na 300$+ i tako malo stisnu cijenu prema gore i pokrenu neki momentum jer je likvidnost jako malena, ali ovaj puta ce biti spremni

i nece dopustiti da stvar ode previse izvan kontrole.  

Ima potencijala za day trejdanje i scalping jer je volatilnost ogromna, ali uz to dolazi i rizik  

 

Weak hands are green hands  

 

Btw dali ima ovdje neki thread gdje ljudi diskutiraju dionice ili discord mozda, zanima me u sta drugi ulazu, ali normalne stvari lol

Kupio sam 10xAMD@86$ kao neki swing play, na CCIV sam zakasnio a taman je u cetvrtak imao odlicnu cijenu za uletit kada je GME bio na vrhu 

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 5:05 (Marcuskac).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Wallstreet Bets

Ako ima zainteresiranih napravit ću discord grupu vezanu za savjete, buy call-ove i sl. iako ne bi bilo loše kad bi i ovdje imali svoj kutak.

Naime, imam pretplatu kod tri lika koji se bave trejdanjem dionicama i kriptovalutama, plaćam mjesečno njihove analize i savjete 250€.

Ako ste za, mogu neke savjete za kupnju podijeliti s vama, mislim ne mogu baš sve, ne bi bilo pošteno prema njima, ali onako tu i tamo. 

Mogu bacit i koji screenshot što sam ja kupio i po koliko prodao i sl.

A bilo bi još bolje kad bi bilo uzajamno pa da imamo i neke možebitne savjete za kupnju jer teško je popratiti cijelo tržište a ovako netko nešto prati.

 

Iskreno nezz koliko Bugovce zanimaju takve stvari, ali opet vidim da ima mala potencijalna grupa zainteresiranih, barem ako je suditi po ovoj temi.

 

 

Kupio sam 10xAMD@86$ kao neki swing play, na CCIV sam zakasnio a taman je u cetvrtak imao odlicnu cijenu za uletit kada je GME bio na vrhu

 

Sjećam se kad sam kupio AMD po 10$ prije koju godinu taman kad je prvi ryzen bio najavljivan, i još se živcirao kako ga nisam uhvatio po 9-9.5$ 

logic sense of no sense.
 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Wallstreet Bets
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Wallstreet Bets

Revolut opet dopušta kupnju? Majku im njihovu.

Znam da nisu oni krivi ali opet...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 7:18 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Ajme stvarno dajes toliko za savjete...i isplati ti se?  

Ja razmisljam dal mi se isplati davat 10 eura mjesecno za Interactive Brokers lol

Sve sta sam naucio je na redditu, investopediji i gledajuci TheStockGuy na twitch-u, lik je prejeben i nauci te o financijama masu

Daje odlicne savijete for free kakve ovi vjerovatno naplacuju, ima i hrpa dobrih discorda za dionice, a i na youtubeu se da naci nesto 

 

Bilo bi jebeno kada bi bio neki hrvatski diskord ali ono, sumnjam da je tolika zainteresiranost ovdje

Ali smatram da na internetu ima dosta free resursa i informacija da svatko moze napraviti solidan DD i odluciti dali se isplati uloziti u nesto ili ne

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
Marcuskac kaže...

Ajme stvarno dajes toliko za savjete...i isplati ti se?  

Ja razmisljam dal mi se isplati davat 10 eura mjesecno za Interactive Brokers lol

Sve sta sam naucio je na redditu, investopediji i gledajuci TheStockGuy na twitch-u, lik je prejeben i nauci te o financijama masu

Daje odlicne savijete for free kakve ovi vjerovatno naplacuju, ima i hrpa dobrih discorda za dionice, a i na youtubeu se da naci nesto 

 

Bilo bi jebeno kada bi bio neki hrvatski diskord ali ono, sumnjam da je tolika zainteresiranost ovdje

Ali smatram da na internetu ima dosta free resursa i informacija da svatko moze napraviti solidan DD i odluciti dali se isplati uloziti u nesto ili ne

 

Interactive Brokers - da, zašto ne? Nude transfer portfolija, za razliku od većine spomenutih u temi. 

 

Više manje sve u ovome se nauči sam, čitajući knjige, prateći tržište. Trgovati iskreno ne znam, niti me interesira previše. To prepuštam drugima haha. 

 

Možeš napraviti discord, ali isto tako moraš znati koga puštaš unutra, jer eto, WSB iskreno je zadnjih tjedan dana prepun. Nije da je prije bilo nekih fenomenalnih savjeta oko ulaganja, ali makar nije 5/6 postova i komentara bilo "when squeeze/hold line!!1!"

15 godina
offline
Wallstreet Bets

ja sam definitivno zainteresiran za discord, valjda ce nas se desetak skupit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Saryne kaže...

Ako ima zainteresiranih napravit ću discord grupu vezanu za savjete, buy call-ove i sl. iako ne bi bilo loše kad bi i ovdje imali svoj kutak.

 Može, ja taman svakako planiram kreniti sa ulaganjem u dionice, bolje nego u štednju sa kamatom od 0.08%. 
Na koliki godišnji postotak profita ciljaš, i koliko budeš u poziciji prije nego odlučiš uzeti profit 6,12,24mj, možda i više ? jel realno 15-20%, mislim znam da se može okreniti i u kontra smjeru

11 godina
offline
Wallstreet Bets

Ako bude kakav diskord piknite samo ovdje, uvijek je dobro imati misljenje od sto vise ljudi

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
It'sMe932 kaže...

Revolut opet dopušta kupnju? Majku im njihovu.

Znam da nisu oni krivi ali opet...

 Meni i dalje ne dozvoljava

15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
loky4i4 kaže...
Saryne kaže...

Ako ima zainteresiranih napravit ću discord grupu vezanu za savjete, buy call-ove i sl. iako ne bi bilo loše kad bi i ovdje imali svoj kutak.

 Može, ja taman svakako planiram kreniti sa ulaganjem u dionice, bolje nego u štednju sa kamatom od 0.08%. 
Na koliki godišnji postotak profita ciljaš, i koliko budeš u poziciji prije nego odlučiš uzeti profit 6,12,24mj, možda i više ? jel realno 15-20%, mislim znam da se može okreniti i u kontra smjeru

 to ti je vrlo jednostavno, sto veci postotak profita to je veci i rizik. sve je samo pitanje na koliki si ti rizik spreman pristati i to je to. 

 

dovoljno je pogledat proteklih godinu dana i koliko dionica je imalo 50% i vise rasta. ima takvih stalno, samo treba ubost, u tom ubadanju ces vjerojatno ubost i krivo i spusit pare nekad. 

16 godina
offline
Wallstreet Bets

Može diskord definitivno

TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Wallstreet Bets

Osim RobinHooda i Interactive Brokers nitko se nije javno izjasnio (bar ne istinito) gdje im je zapelo.

Neki nemaju dovoljno novaca za pokriti kolateral kod narudzbe volatilnih dionica koji je narastao na 100% (RH), neki pak namjerno ne daju kupnju takvih dionica (IBKR), itd.

 

Samo da prokomentiram, 15-20% godisnje (garantiranih) - to bi svatko na wall streetu potpisao odmah sada.

Naravno, i ja nesto takvo ciljam i imam u glavi, i znam kakve su sanse za tako nesto (klasa optimist).

Za tako nesto je dobro baciti oko na SPAC-ove (r/SPACs), jako atraktivno trziste u zadnje vrijeme, neki od njih su se stvarno omastili.

Sve sa dozom razuma - naravno (oksimoron u ovoj temi :D)

 

Preporuka jos za: https://twitter.com/unusual_whales

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 10:16 (Dino_Velvet).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
ivan72478 kaže...
It'sMe932 kaže...

Revolut opet dopušta kupnju? Majku im njihovu.

Znam da nisu oni krivi ali opet...

 Meni i dalje ne dozvoljava

 vratili su i gme i amc

 

9 godina
offline
Wallstreet Bets

s obzirom na to da nas se već skupilo 60-70 na neslužbenom discord kanalu ekipe sa buga, ako ste zainteresirani možete se tamo uključiti, pa ćemo odmah otvoriti teme dionice i kriptovalute

 

ako ima ekipe koja je za možete nabaciti thumb up, pa ako bude nečeg odmah ću otvoriti te teme

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Cansee kaže...

s obzirom na to da nas se već skupilo 60-70 na neslužbenom discord kanalu ekipe sa buga, ako ste zainteresirani možete se tamo uključiti, pa ćemo odmah otvoriti teme dionice i kriptovalute

 

ako ima ekipe koja je za možete nabaciti thumb up, pa ako bude nečeg odmah ću otvoriti te teme

 Koji je discord?

9 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

https://discord.gg/7V7wPWd

 

edit: otvorio sam te teme pa ćemo vidjeti kako će ići, skroz su dolje na dnu kanala, pa da znate

 

također, vidimo da se ovdje kulturno komunicira pa vjerujem da će i tamo, ali moram samo napomenuti da nema vrijeđanja, provokacija, omalovažavanja i sličnih gluposti. također bi se trebao naznačiti nick sa buga, možete promijeniti discord ime ili dodati u zagradu, da znamo tko je tko

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 11:21 (Cansee).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
emerik kaže...
Cansee kaže...

s obzirom na to da nas se već skupilo 60-70 na neslužbenom discord kanalu ekipe sa buga, ako ste zainteresirani možete se tamo uključiti, pa ćemo odmah otvoriti teme dionice i kriptovalute

 

ako ima ekipe koja je za možete nabaciti thumb up, pa ako bude nečeg odmah ću otvoriti te teme

 Koji je discord?

 Mislis ima nas 110+ 

 idemo skupa vrtit lovu. 😃

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Cansee kaže...

https://discord.gg/7V7wPWd

 

edit: otvorio sam te teme pa ćemo vidjeti kako će ići, skroz su dolje na dnu kanala, pa da znate

 

također, vidimo da se ovdje kulturno komunicira pa vjerujem da će i tamo, ali moram samo napomenuti da nema vrijeđanja, provokacija, omalovažavanja i sličnih gluposti. također bi se trebao naznačiti nick sa buga, možete promijeniti discord ime ili dodati u zagradu, da znamo tko je tko

 +1

 

Vec mi ide na jetru toksicnost na internetu, nadam se da ce biti ok na Discordu.

Naravno da svatko ima svoje misljenje u vezi svega, al super bi bilo kad bi sve bilo civilizirano i uvazavala se misljenje/pozicije svakoga :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets

Ma za nerede odma šamarelica s kanala.

Za to imaju forum.hr 😃

 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
odjavljen
offline
Wallstreet Bets

Moja preporuka je da vettate ljude koje puštate unutra i ne dijelite server uokolo, bolje 50 ljudi ali kvalitetno nego 250 botova. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice