U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

poruka: 37
|
čitano: 6.004
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U ožujku stiže 17 Ryzen procesora".
16 godina
online
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Dopada mi se numeriranje koje je ciljano slicno tj. ima 5 i 7 u nazivu tako da se odma zna kome je konkurent sa intelove strane.

Nadam se uspjehu i ponovnom vracanju amd-a u igru te rusenju cijena intelovih procesora jer budimo realni intel u segmentu i5 i i7 ima monopol na performanse.

Moj PC  
23 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
NEW_MAN kaže...

Dopada mi se numeriranje koje je ciljano slicno tj. ima 5 i 7 u nazivu tako da se odma zna kome je konkurent sa intelove strane.

Nadam se uspjehu i ponovnom vracanju amd-a u igru te rusenju cijena intelovih procesora jer budimo realni intel u segmentu i5 i i7 ima monopol na performanse.

Meni je to baš glupo. Dakle AMD-ovi GPU-ovi su R9, R7, R7 i sad su oni išli tu direktnu usporedbu s Inteolm umjesto da su ostali svoji i uzeli te nazive al ajd...

15 godina
odjavljen
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

I jedan i drugi pravo zborite. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Nazivlje se čini razumljivo kada se gleda iz konteksta usporedbe, ali jednako toliko i suviše slično Intelovom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
ParaNO1d kaže...
NEW_MAN kaže...

Dopada mi se numeriranje koje je ciljano slicno tj. ima 5 i 7 u nazivu tako da se odma zna kome je konkurent sa intelove strane.

Nadam se uspjehu i ponovnom vracanju amd-a u igru te rusenju cijena intelovih procesora jer budimo realni intel u segmentu i5 i i7 ima monopol na performanse.

Meni je to baš glupo. Dakle AMD-ovi GPU-ovi su R9, R7, R7 i sad su oni išli tu direktnu usporedbu s Inteolm umjesto da su ostali svoji i uzeli te nazive al ajd...

 Je i nije. Problem bude ako ti procesori ne budu tak dobri ko intelovi i usporedba pada u vodu. Nadam se da ovi iz amd-a znaju kaj rade.

11 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
NEW_MAN kaže...
ParaNO1d kaže...
NEW_MAN kaže...

Dopada mi se numeriranje koje je ciljano slicno tj. ima 5 i 7 u nazivu tako da se odma zna kome je konkurent sa intelove strane.

Nadam se uspjehu i ponovnom vracanju amd-a u igru te rusenju cijena intelovih procesora jer budimo realni intel u segmentu i5 i i7 ima monopol na performanse.

Meni je to baš glupo. Dakle AMD-ovi GPU-ovi su R9, R7, R7 i sad su oni išli tu direktnu usporedbu s Inteolm umjesto da su ostali svoji i uzeli te nazive al ajd...

 Je i nije. Problem bude ako ti procesori ne budu tak dobri ko intelovi i usporedba pada u vodu. Nadam se da ovi iz amd-a znaju kaj rade.

Za razliku od nas na forumu oni, zapravo, jedini znaju sto rade :P

15 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

" amd hype-threading" 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

AMD je več imao nomenklature koje se ravnaju po intelu.

i to u athlon seriji koja je imala kolko se sječam brojčane oznake koje su se ravnale po pentium 4.

mislim da je išlo amd athlon 2400 = pentiumu p4 2400 mhz iako je athlon imo nižu frekfenciju ali je po snazi bio na razini p4 2400mhz

a sve to da bi kupac lakše prepoznao u kojem je rangu procesor

 

P.s

ovaj r7 1700x je moj,ako če cijena bit oko 2500 - 3000

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 11:48 (Hrvoje.RH).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Najzanimljivije mi zvuci ovaj R5 1600X , a sad zivi bili i vidjeli kakve ce biti performanse, i jos bitnije, cijena. Iskreno sumnjam da ce mi biti opravdan prelazak sa i5 4690k, ali cisto za buducnost da vidimo dal ce AMD napokon uistinu konkurirati intelu na trzistu procesora...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Jedva cekam da updejtam 2500k, dosta mi je intela vise.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Što nisu rekli da će single core performance biti blizak intelovom? Jer kako onda 6core cpu konkurira i5, a ne recimo i7 7700? 

let's put a smile on that face
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Autor ove vijesti treba malo promislit prije pisanja, ili provjerit servirane Clickbait informacije ali izgleda da je i to danas teško odradit.

 

Nema nikakvih 17 Ryzen procesora, svi ostali realni detalji več su istaknuti u dolnjoj temi.Tablica pokazuje samo četri modela procesora, dakle slična bezvezena tablica samo u drugom formatu i to je to.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=74&jumpto=5298664&sort=asc&view=flat

 

 

17 procova kad na vrbi rodi groizdje :D 17 procova kad na vrbi rodi groizdje :D
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Money money money?

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

17 procesora lol, da uvedimo još malo kaosa u već ovako previše konfuznom segmentu informatike za pratiti. Baš što je Davor u svojoj kolumni nedavno u Bugu nekoliko brojeva unazad pisao, zao mi je tih sto moraju sad ic kupit procesor i plocu pogotovo ako se ne kuze u tematiku, i ubost pravi izbor za svoje pare. Previše je toga se nakotilo, a činjenica da je danas vec AM3+ i neki FX procovi ili npr z77 platforma Ivy Bridge generacija sasvim dovoljna debeloj većini korisnika ne olakšava izbor ni jedne komponente.

 

A od tad je izaslo jedno kilo novih procova i ploča.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Za cijenu i5 7600K AMD nudi Ryzem 6/12 core zvuči savršeno,jedva čekam Intelovu reakciju.,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
3n3m1 kaže...
Za cijenu i5 7600K AMD nudi Ryzem 6/12 core zvuči savršeno,jedva čekam Intelovu reakciju.,

I dalje je single thread performance > od broja jezrgi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 13:47 (ParaNO1d).
15 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Ako budu nudili bolje performanse za manje novaca super. A zasad je intel oprao AMD i u low segmentu sa pentiumom http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-intel-pentium-g4560-budget-cpu-king-review

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 13:49 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Pa i da Ryzen ima samo 10% slabije IPC perfomanse po jezgri,Ryzenovih 6 jezgri + 6 threadova mi miriši na i7 5820K.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
3n3m1 kaže...
Pa i da Ryzen ima samo 10% slabije IPC perfomanse po jezgri,Ryzenovih 6 jezgri + 6 threadova mi miriši na i7 5820K.

Sve je to na papiru super samo jako sam skeptičan za AMD-ove paper leakove i paper benchove. Ista stvar je bila s R9 4XX serijom GPU-ova. Brda i doline dok nije izašla, a na kraju je Pascal opet dominantan ako izuzmemo GTX 1080 jer RX 4xx ni nema ekvivalent za GTX 1080

16 godina
online
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
3n3m1 kaže...
Pa i da Ryzen ima samo 10% slabije IPC perfomanse po jezgri,Ryzenovih 6 jezgri + 6 threadova mi miriši na i7 5820K.

... ako cijena bude do 300$, inače će se prodavati kao pokvarena jaja :)

 

14 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Nema mi logike da procesori sa manje jezgri imaju manji clock od procesora sa vise jezgri. Također nema smisla da je jedan AMD 8c/16t CPU podjednak Intelovom 6900K (isto 8c/16t), a drugi 8c/16t sa (po slici 600MHz) manjim clockom losiji od i7 7700 4c/8t non-OC

LoL EU West - KingNothing666
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Naravno da nista nema smisla kad nista jos nije 100% sigurno s njihove strane, kad vidimo kako vrti crysis3 i bf vs intel tad slijedi prijeki sud😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Tu je arhitektura bitna.
12 godina
protjeran
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Nema potrebe sada razbijati glavu kada ćemo uskoro dobiti sve potrebne odgovore.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Ajmo Ryzen,rasturi to.Ima vas 17.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 21:06 (Spacecraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

Što se tiče naziva, ako budu takvi, prije bih rekao da se ravnaju prema ostalim svojim proizvodima. Grafičke već nekoliko serija unazad označavaju slično. A isto tako i rebrandirane SSD-ove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 0:04 (Bilal).
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Hummer kaže...

Ako budu nudili bolje performanse za manje novaca super. A zasad je intel oprao AMD i u low segmentu sa pentiumom http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-intel-pentium-g4560-budget-cpu-king-review

 Bolje performanse za manje novaca ne vrijedi kod nas Kad zbrojiš PDV lihvare od trgovaca i "najgori" tečaj dolara u povijesti razlike nema. Jedino u americi gdje je razlika 50-60 dolara ovdje u hr se to brzi istopi.

15 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
NiramX kaže...

Nema potrebe sada razbijati glavu kada ćemo uskoro dobiti sve potrebne odgovore.

Mema potrebe uopšte razbijati glavu sa AMD-om. Jedina pozitivna stvar u svemu ovome (IMHO) jeste dodatno poguravanja Intela, što nužno se može a i ne može desiti, zavisi kako se igrači dogovore "iza zatvorenih vrata".

 

Bilal kaže...

Što se tiče naziva, ako budu takvi, prije bih rekao da se ravnaju prema ostalim svojim proizvodima. Grafičke već nekoliko serija unazad označavaju slično. A isto tako i rebrandirane SSD-ove.

I ja sam to htio reći, samo Rx serija Ryzena bolje da ju označe sa R8 kao 8/16. R6 kao 6/12 jezgri itd. Inače mi je sve nakaradno ovo kopiranje AMD-a.

13 godina
offline
U ožujku stiže 17 Ryzen procesora

I dalje, meni ovo nekako miriše na "tresla se brda, rodio se miš". Ako će i biti vrlo li-la s intelom, bit će i cijena fina i shodna tome. U ovom slučaju to bi mogao biti svakako malo veći miš, ali ipak i still - miš. Daj Bože da griješim, samo iznosim osobni dojam.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U ožujku stiže 17 Ryzen procesora
Ja mislim da će na kraju amd staviti cijene kao i intel i da će ipak intel biti bolji. Govore kako im je high-end procesor u rangu intelovog ali neznamo za ostale. Za iste novce moći ćemo birati ili intel ili amd, ali intel će biti mrvicu bolji i ljudi će opet radije uzeti intel. Volio bih da amd postavi znatno manju cijenu od intela.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice