Minhen opet na Windowsima

poruka: 338
|
čitano: 37.690
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Minhen opet na Windowsima".
10 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

 

Minhen je samo jedan od primjera migracije,. Istom stazom idu korejanci, kinezi, englezi, spanjolci, a i grad torino...  

 

http://m.softpedia.com/turin-to-be-first-italian-city-to-adopt-ubuntu-unshackle-from-the-quot-tyranny-of-proprietary-software-quot-454152.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
g12356 kaže...

Malo off topic,ali išao sam danas po knjižarama po centru ZG-a,skoro sve knjige za Linux su im rasprodane.

sve tri?

16 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

Problem je sto ne znam tko bi uopce bilo kakve IT papirnate knjige i kupovao kad postoje elektronicka izdanja istih. I one koje se placaju i besplatne.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 22:05 (1domagoj1).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
bunkermax kaže...

 

Minhen je samo jedan od primjera migracije,. Istom stazom idu korejanci, kinezi, englezi, spanjolci, a i grad torino...  

 

http://m.softpedia.com/turin-to-be-first-italian-city-to-adopt-ubuntu-unshackle-from-the-quot-tyranny-of-proprietary-software-quot-454152.html

 

da, izgleda da će biti neki chinabuntu

http://www.reuters.com/article/2014/08/24/us-china-technology-idUSKBN0GO08H20140824

Life is too short to remove USB safely
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...

Problem je sto ne znam tko bi uopce bilo kakve IT papirnate knjige i kupovao kad postoje elektronicka izdanja istih. I one koje se placaju i besplatne.

Osobno više volim opipljiv materijal za čitanje, na elektronička izdanja imam osjećaj da ću dobiti čir na želucu. Možda ima veze stim da imam samo jedan monitor?{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...

Problem je sto ne znam tko bi uopce bilo kakve IT papirnate knjige i kupovao kad postoje elektronicka izdanja istih. I one koje se placaju i besplatne.

Možda netko tko preferira papir?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
10 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

 

Herr Hrvoje, znaš kak se veli : i udarac nogom u tur je korak napred  !  Bitno da se kreće, kako bi Galileo rekao.  Prije ce takvi veliki igrači pokrenuti neke žešće tokove nego mi mali galamdžije.  Kako bi mi hzzo natjerali da cezih radi pod linuxom, ili kako pbz natjerat da naprave aplikacije za poslovne korisnike za net banking. A takvim vecim igračima je to moguće.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
AA-d00d kaže...

Osobno više volim opipljiv materijal za čitanje, na elektronička izdanja imam osjećaj da ću dobiti čir na želucu. Možda ima veze stim da imam samo jedan monitor?{#}

g12356 kaže...

Možda netko tko preferira papir?

U potpunosti razumljivo, osobno takoder preferiram papir, ali ne za IT knjige.

Em se prebrzo stvari razvijaju pa dok knjiga dode do tiskanja cesto je "outdated", em je lakse stvari kopirati iz PDF-a nego pretipkavati (mada velik broj dode i s CD-om s gotovim primjerima koda).

Naravno, svakom kako mu pase.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
bunkermax kaže...

 

Herr Hrvoje, znaš kak se veli : i udarac nogom u tur je korak napred  !  Bitno da se kreće, kako bi Galileo rekao.  Prije ce takvi veliki igrači pokrenuti neke žešće tokove nego mi mali galamdžije.  Kako bi mi hzzo natjerali da cezih radi pod linuxom, ili kako pbz natjerat da naprave aplikacije za poslovne korisnike za net banking. A takvim vecim igračima je to moguće.

 

Kakve aplikacije za net banking? Pa sve je na webu i dostupno svima, ne?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...

 

Kakve aplikacije za net banking? Pa sve je na webu i dostupno svima, ne?

A možda je i u šumi.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 

Kakve aplikacije za net banking? Pa sve je na webu i dostupno svima, ne?

A možda je i u šumi.

 

O čovječe, pa nisam ni znao za to. Jel ima neki opravdani razlog za tu komplikaciju, ili?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima

Pa zar nije Drago objasnio sve u temi o dečku koji obećava.{#}

 

Ja bi rekao da je glavni razlog lijenost.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
duhonja kaže...
Arxi kaže...

HP sam kupio jer je prejeftin ali sam se pokajao ubrzo. Baterija mu je umrla nakon godinu dana a i poceli su klasicni problemi sa zagrijavanjem ako se igraju igre. Shvacam da za male pare ne mozes dobiti bog zna sta ali zar nismo problem sa zagrijavanjem i ventilacijom rijesili prije 5 godina? Stvarno me iznenadjuje da novi laptopi pate od ovakvih djecijih problema.

 

 

 

Dakle,low level klasa..sto od njega ocegujes?Gejmerski stroj..?

Dakle,ti definitivno nisu za igranje,mozes igrati,ali ti slijedi pregrijavanje,koje niti jedno hladjenje ne moze rjesiti..I desktopi koji su za igranje,moraju se posebno modati po pitanju hladjenja..

Probaj kupiti pravi gamerski stroj,pa se neces cuditi dreku,kao poslovicna pura...

Inace, igra je sa intel "approved" liste. Ako je testirana da moze raditi fino na mom procesoru (zvanicno od intela), u cemu je onda problem ako ne u HP-u i njihovom losem hladjenju?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Arxi kaže...
duhonja kaže...
Arxi kaže...

HP sam kupio jer je prejeftin ali sam se pokajao ubrzo. Baterija mu je umrla nakon godinu dana a i poceli su klasicni problemi sa zagrijavanjem ako se igraju igre. Shvacam da za male pare ne mozes dobiti bog zna sta ali zar nismo problem sa zagrijavanjem i ventilacijom rijesili prije 5 godina? Stvarno me iznenadjuje da novi laptopi pate od ovakvih djecijih problema.

 

 

 

Dakle,low level klasa..sto od njega ocegujes?Gejmerski stroj..?

Dakle,ti definitivno nisu za igranje,mozes igrati,ali ti slijedi pregrijavanje,koje niti jedno hladjenje ne moze rjesiti..I desktopi koji su za igranje,moraju se posebno modati po pitanju hladjenja..

Probaj kupiti pravi gamerski stroj,pa se neces cuditi dreku,kao poslovicna pura...

Inace, igra je sa intel "approved" liste. Ako je testirana da moze raditi fino na mom procesoru (zvanicno od intela), u cemu je onda problem ako ne u HP-u i njihovom losem hladjenju?

 

Nije na HP approved listi {#}

Freak Show Inc.
10 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

 

Ne kuzim, pola teme ste zakrcili o hp hardwer tematici, a na av temi brisete i suspendirate za svaku sitnicu.. 

 

Mario, malo je to lijenost, malo nezainteresiranost zbog malog broja tih korisnika, a vjerojatno i konkurencija radi svoje kroz sabotere, i to na visokom nivou. Cak postoji grupa pri vladi za open standarde ali učinka joa nigdje. Evo zaba je odradila taj dio  :

 

http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/connect/zaba_hr/zabautils/onlineusluge/e-zaba+poslovno+bankarstvo/ezaba_na_linuxu

 

@friday,  za privatne korisnike ide kroz token i net, a za poslovne ide usb citac kartice i prateca aplikacija..

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 9:22 (bunkermax).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...
bunkermax kaže...

 

Herr Hrvoje, znaš kak se veli : i udarac nogom u tur je korak napred  !  Bitno da se kreće, kako bi Galileo rekao.  Prije ce takvi veliki igrači pokrenuti neke žešće tokove nego mi mali galamdžije.  Kako bi mi hzzo natjerali da cezih radi pod linuxom, ili kako pbz natjerat da naprave aplikacije za poslovne korisnike za net banking. A takvim vecim igračima je to moguće.

 

Kakve aplikacije za net banking? Pa sve je na webu i dostupno svima, ne?

- u davna vremena... poslovni-čitač kartice. Tek s ver.10.04LTS je prošireno na Ubuntu (istovremeno neki kao support za OSX..). Sve banke rade na istom soft, isti 'problem', pbz, zaba.. to je globalni sistem jednako kao što su to dojč-tal-ostale banke. Unazad par godina token malo mijenja stvari.. Problem je 'samo' što pod linux distrama nema standarda, jednog rješenja uz poslovičnu suradnju the-banking institucija i MSa. btw, MS je od win98 (i prije, početci su u DOSu, faxmodem.v34,..) platforma na kojoj to radi i poslovnjaci nisu nikad imali alternativu za banking.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 

Kakve aplikacije za net banking? Pa sve je na webu i dostupno svima, ne?

A možda je i u šumi.

 

O čovječe, pa nisam ni znao za to. Jel ima neki opravdani razlog za tu komplikaciju, ili?

Jedina aplikacija od ovih tu koja treba je aplikacija za upravljanje tokenom (promjena PIN-a i sl.). Ovo ostalo je sve legacy podrška za stare čitače kartica (novi su USB stikovi sa certifikatom).

Jednom kada (valjda na Windows računalu) podesiš USB token, teoretski bi trebalo raditi i na Linuxu, jer se sve ionako radi preko weba, a web učitava Java aplet koji komunicira sa USB tokenom.

Ovo sa Linuxom nisam (još) isprobao, ali bih baš mogao probati na virtualki (sad i mene zanima).

 

"eUred" aplikacija je neko arhaično čudovište koje služi za potpisivanje i/ili enkripciju dokumenata. brrrrr.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

 

@ihush

 

Sjecam se da si ti jos prije par godina radio na problemu net bankinga.

I savršeno si u pravu kad kažeš da je os sporedan a aplikacije su ključ uspjeha ili neuspjeha.  Nepostojanje standardnih kvalitetnih rješenja za npr baš net poslovni banking, pa onda npr alternative za cezih na kojem moraju raditi liječnici, to su sve glavni uzroci slabe rasirenosti linuxa i poteškoća i neuspješnih migracija. Os kao os je samo kostur, a linux bazirani os-evi su par kopalja ispred windowsa, i neka rješenja koja su u linuxu standard vec desetak godina, se tek uvode u prozore uz spiku o revolucionarnim pomacima.  

 

Ali nedostatak kvalitetnih i standardnih rješenja za standardne probleme, e to je glavni kočničar, uz naravno gomilu drzavne birokracije koja se izgubi ako im ikone razmaknem, a ne da bi oni morali neke stvari ispočetka učiti. Zasad, nemoguća misija..

 

:-)

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
bunkermax kaže...

 

@ihush

.. onda npr alternative za cezih na kojem moraju raditi liječnici, to su sve glavni uzroci slabe rasirenosti linuxa i poteškoća i neuspješnih migracija...

-iz prve ruke (moja firma cezih, centralni dio, klijentski rade 3rd firme), podržavamo sve platforme, win, lin, ux, osx. Problem je korisnička strana koja je zainteresirana samo za win u 99%, ne gledaju linux kao free alternativu za korisnika, jer ne plaćaju oni licence i jednostavno kažu klijentu nek kupi win licencu (umjesto da ponude i ostale platforme, to bi im bio možda prevelik trošak za razvoj i support.. uz najveći problem, standardi koji na linuxu ne postoje). Makedonci-FROM je na RH, to je tek 'smijeh'... sve radi savršeno, osim što za svaku sitnicu moraš koristiti win pa do tog da su kupili šlepere prevelikog termopapira za barcode printere.. ništa za linux/RH od supporta proizvođača kao Zebra i sl. Zato razumijem (donekle) razlog postojanja minkenske-distre, tj to je trebalo osigurati neki standard, ali razvoj i odražavanje su skupi, support na zapadu još skuplji (mi radimo za kikiriki), tako da je osnovna ideja teme ušteda zbog OSa, otišla na troškove zbog uštede... Nije kriv Linux/GNU/Linus.. nego soft firme koje nešto (ne)rade, ali i ono što rade, naplaćuju. Nema free biza.

 

edit: najbanalniji primjer, juzeri u linux temama često postave pitanje npr koji wlan usb adapterić im radi ... pod win je to pitanje nepotrebno, jer svaki uređaj ima driver za win (osim namjernog MS+OEM kompliciranja s driverima i guranja juzera na win8). To je recimo jedan dio čarobne formule koja je vjerojatno dovela do neuspjeha uštede (koja možda nikad nije stvarno bila cilj, nego političke-poslovne odluke, ovisno o stranci i kumovima na vlasti, jednako kao što će to druga garnitura prlagoditi svojim interesima, ne interesima grada-društva-uštede).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 12:22 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

@ihush

Kompa, daj me obraduj i reci da ima lagan način da lijecnicke ordinacije pod linuxom bi mogle raditi na cezihu sve kao i pod windozama  ???   Ako to ima, mnoga bi se vrata otvorila, poslovno mislim...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

https://support.zebra.com/cpws/docs/cups/cups_driver1_4_install.pdf

 

Nije službeni driver, doduše, a moja iskustva sa CUPS-om generalno

nisu najbolja sa bilo čim osim HP printera

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
bunkermax kaže...

@ihush

Kompa, daj me obraduj i reci da ima lagan način da lijecnicke ordinacije pod linuxom bi mogle raditi na cezihu sve kao i pod windozama  ???   Ako to ima, mnoga bi se vrata otvorila, poslovno mislim...

baza je baza, serverski dio uspostavlja sve (tritire sys) tako da je klijentska app ''ništa'' jednako kao npr bankarstvo ili fiskal. Hint, vidi npr Fiskal1.

Gdje je problem? Pa ovako, knjigovodstveni soft je 99,999999+% na win (+DOS), iz njega se vuku podaci, oni koji su na win jednostavno im je prekomplicirano mijenjati na neku drugu platformu, dok ovisnost npr o .net ili bilo kojoj sličnoj MSovoj teh. ''kliperašima'' (od milja, knjig.softeraši) to predstavlja problem uz poštapalicu, probao, odustao, nek kupe win licencu (jer ne plaća ju on), na kraju i razumijem takvog kliperaša, on gleda svoj interes, to je BIZ, ne altruizam ili FOSSiszam-Stallmanizam...

Ima firmi koje nude kompletno (novo) rješenje, koje tad može biti npr linux, ali postojeće stanje u firmama... + cijena prelaska ili nemogućnost da firma nepoznati stari soft-podatke prebaci u takvo rješenje. StatusQuo.

.. npr .xsml kojeg treba kreirati, prijvava poreza GOP, bla-bla (nisam knjigovođa, sve mi je to 'kineski'), ali mi istovremeno to radimo i nema posebnih problema, naravno za klijenta koji može platiti (đermanija i njihova porezna, ralunajući da imaju dvadesetak država, praznike, zastave.. tako se obračunavaju neradni dani itd.itd.) To sve radi, bez ikakvog pitanja koji soft-ili-OS koristi druga strana. To je kompatibilnost, standard, dokumentiranost ... to je tako nepoznato za linux distre.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 12:43 (ihush).
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
ihush kaže...

... To sve radi, bez ikakvog pitanja koji soft-ili-OS koristi druga strana. To je kompatibilnost, standard, dokumentiranost ... to je tako nepoznato za linux distre.

Sve sto ti treba je definirani nacin razmjene datoteka. I nista vise. Bilo kakva nekompatibilnost nestaje.

Odlican primjer takvog otvorenog standarda je PDF. Bilo da gledam PDF dokument na Linuxu, Win, OS X-u, Sailfishu, Androidu, iOS-u ili WP-u, svugdje ce se prikazati i svugdje ce se prikazati isti. Zasto? Zato sto svaka aplikacija koja taj PDF stvara slijedi odredeni standard, kao i svaka aplikacija koja taj isti PDF cita. I nekompatibilnosti nema, bez obzira sto su OS-ovi i aplikacije s kojima taj PDF gledam totalno razlicite.

Nekompatibilnost nastaje kad se neki pametnjakovic sjeti koristiti ili de facto standard u cijem slucaju svi vriste kako je kompatibilnost nepoznanica za druge OS-ove (oh, ironije li) ili neki vlastiti standard gdje se ta kompatibilnost suzava samo na proizvode doticnog pametnjakovica. Umjesto da koristi de iure standard i eliminira buduce situacije u kojima bi moglo doci do nekompatibilnosti izmedu aplikacija.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...

Sve sto ti treba je definirani nacin razmjene datoteka. I nista vise. Bilo kakva nekompatibilnost nestaje.

Odlican primjer takvog otvorenog standarda je PDF. Bilo da gledam PDF dokument na Linuxu, Win, OS X-u, Sailfishu, Androidu, iOS-u ili WP-u, svugdje ce se prikazati i svugdje ce se prikazati isti. Zasto? Zato sto svaka aplikacija koja taj PDF stvara slijedi odredeni standard, kao i svaka aplikacija koja taj isti PDF cita. I nekompatibilnosti nema, bez obzira sto su OS-ovi i aplikacije s kojima taj PDF gledam totalno razlicite.

Nekompatibilnost nastaje kad se neki pametnjakovic sjeti koristiti ili de facto standard u cijem slucaju svi vriste kako je kompatibilnost nepoznanica za druge OS-ove (oh, ironije li) ili neki vlastiti standard gdje se ta kompatibilnost suzava samo na proizvode doticnog pametnjakovica. Umjesto da koristi de iure standard i eliminira buduce situacije u kojima bi moglo doci do nekompatibilnosti izmedu aplikacija.

Ali onda nećeš zarađivati miljarde na svojem software-u. {#}

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...
..

Nekompatibilnost nastaje kad se neki pametnjakovic sjeti koristiti ili de facto standard u..

- nema nekompatibilnosti, sve radi, sve se može, samo treba napraviti. To je stvar DEVa-softwareaša, negovih interesa, znanja, zarade.. Gore kad spominjem standarad, mislim na distre i međusobne razlike mada je jedan linux, neka app radi na jednoj, ne radi na drugoj, dependency+DE. Možda sam neprecizan, možda sam trebao upotrijebiti riječ unificiranost. Kao što recimo mjenjač u automobilu ima svoja pravila ili raspored kuhinjskih elementata (pronači ćeš u nepoznatoj kuhinji escajg i čaše, kao što ćeš šaltati brzine u nepoznatom autu čim vidiš gdje je prva brzina). Najvažnije, ''da radi'' ne da izgleda ili da je najbolja platforma na svijetu, nego da radi ono što korisnik treba (ili želi). To osigurava DEV, OS je zanemariv, dev se pak ne želi petljati s linuxom u odnosu na win, to je njegov izbor/pravo. Da želi, napravio bi app i .. tad nebi bilo ovog posta.

Nekompatibilnost? Nema, postoje samo specifikacije (npr prije više od godine smo dobili germanijske spec njihove porezne kao i npr iban calculator (dokumentacija, xmls/test-demo i sl.), sve radi već godinu dana, od ljeta službeno. (ne)kompatibilnost? -- (ne)znjanje! ili izostanak želje-interesa (zarade) da se to napravi. Dal je 1,7% DE usera uzrok, dal raspršenost distri...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Arxi kaže...
duhonja kaže...
Arxi kaže...

HP sam kupio jer je prejeftin ali sam se pokajao ubrzo. Baterija mu je umrla nakon godinu dana a i poceli su klasicni problemi sa zagrijavanjem ako se igraju igre. Shvacam da za male pare ne mozes dobiti bog zna sta ali zar nismo problem sa zagrijavanjem i ventilacijom rijesili prije 5 godina? Stvarno me iznenadjuje da novi laptopi pate od ovakvih djecijih problema.

 

 

 

Dakle,low level klasa..sto od njega ocegujes?Gejmerski stroj..?

Dakle,ti definitivno nisu za igranje,mozes igrati,ali ti slijedi pregrijavanje,koje niti jedno hladjenje ne moze rjesiti..I desktopi koji su za igranje,moraju se posebno modati po pitanju hladjenja..

Probaj kupiti pravi gamerski stroj,pa se neces cuditi dreku,kao poslovicna pura...

Inace, igra je sa intel "approved" liste. Ako je testirana da moze raditi fino na mom procesoru (zvanicno od intela), u cemu je onda problem ako ne u HP-u i njihovom losem hladjenju?

Ne kazem da ne moze raditi,no kako,to je druga stvar..Moram priznati da zamjeram HP-u lose izvedeno hladjenje,konkretno dotok hladnog i odvodjenje vruceg zraka...na ovom laptopu sa kojim se zezam,po netu,pogledam koji film i koju igru tu i tamo odigram,prilicno se zagrijavlo iznutra,jer je jako zatvoren,ebi ga,takva konstrukcija,i smijat ces se kad ti kazem,da sam odozdola u ljutnji izrezao rupu 4,5x4.5 cm direktno iznad venta i malo sire...sad je hladan kao novogodinja noc{#}

12 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

eUred kod PBZ-a služi za kriptiranje i potpisivanje skupnih datoteka (koje se naprave knjigodovdstvenim programom npr.) a zašto u PBZ-u nisu omogućili prijenos datoteke putem web-a kao i većina banaka, tko će ga znati....

 

Jedina solucija da se on izbjegne je kuckanje jednog po jednog naloga u web sučelju.

 

S istim imam problema i na Win 8.1, gdje jednostavno ne mogu potpisati datoteke, kao i sa ePoreznom i logiranjem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:13 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
ihush kaže...

- nema nekompatibilnosti, sve radi, sve se može, samo treba napraviti. To je stvar DEVa-softwareaša, negovih interesa, znanja, zarade.. Gore kad spominjem standarad, mislim na distre i međusobne razlike mada je jedan linux, neka app radi na jednoj, ne radi na drugoj, dependency+DE. Možda sam neprecizan, možda sam trebao upotrijebiti riječ unificiranost. Kao što recimo mjenjač u automobilu ima svoja pravila ili raspored kuhinjskih elementata (pronači ćeš u nepoznatoj kuhinji escajg i čaše, kao što ćeš šaltati brzine u nepoznatom autu čim vidiš gdje je prva brzina). Najvažnije, ''da radi'' ne da izgleda ili da je najbolja platforma na svijetu, nego da radi ono što korisnik treba (ili želi). To osigurava DEV, OS je zanemariv, dev se pak ne želi petljati s linuxom u odnosu na win, to je njegov izbor/pravo. Da želi, napravio bi app i .. tad nebi bilo ovog posta.

Nekompatibilnost? Nema, postoje samo specifikacije (npr prije više od godine smo dobili germanijske spec njihove porezne kao i npr iban calculator (dokumentacija, xmls/test-demo i sl.), sve radi već godinu dana, od ljeta službeno. (ne)kompatibilnost? -- (ne)znjanje! ili izostanak želje-interesa (zarade) da se to napravi. Dal je 1,7% DE usera uzrok, dal raspršenost distri...

To je vec druga stvar, ali i to smo u nekoj temi raspravili i ta (ne)unificiranost i nije tolika koliko se naglaska stavlja na nju. Da se sad ne ponavljam, ukoliko se zeli pokriti 99% distri (onih 1% su Arch, Gentoo i slicne, njihovi korisnici su dovoljno entuzijasticni da se sami pobrinu za svoju platformu) dovoljno je racunati na Debian based i RH based distre. Primjer kojim se vodim je Clementine. I gle cuda, em funkcionira, em ocito nije toliko deunificirano koliko se na to stavlja naglasak, a ocito i nije toliko komplicirano. Pravi problem lezi kao sto kazes, u (ne)znanju i/ili izostanku zelje da se to napravi. Sve drugo su izlike.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
skoosha kaže...

..

Jedina solucija da se on izbjegne je kuckanje jednog po jednog naloga u web sučelju.

 

S istim imam problema i na Win 8.1, gdje jednostavno ne mogu potpisati datoteke, kao i sa ePoreznom i logiranjem.

 -standardni odgovor supporta je koristi chrome. (umjesto da navedu, tsl-ssl verzije, java i opcije browsera npr trusted..). ePorezna je hrpa nesposobnjakovića, ali više nisu krvci, sistem je zajednički-identičan, razlika je što npr HAK odradi uredno svoj dio i na najbolji mogući način obavijesit korisnike o npr promjenama (na stranici logina je sve nacrtano, objašnjeno za tudume, umjesto npr banke koja tek ulaskom dobiješ obavijesti koje su generičke kao IBAN)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Minhen opet na Windowsima

Ljudi moji pa banke su u kamenom dobu. Prošle godine sam bio sudužnik po kreditu. Ženska mi u banci kaže da treba nekakava potvrda iz fine ali da to ide elektronskim putem. OK, ja se registrirao, zatražio potvrdu i stigne mi PDF dokument digitalno potpisan. Certifikat, pič*ke strinine, sve OK. Pošaljem ja taj PDF ženskoj koja vodi predmet. Ona mi javi da ja kao mail adresu za slanje iz fine moram navesti NJENU adresu. Znači ne može to stići meni pa da ja napravim FW njoj. Objašnjavam ja njoj kako je dokument izvoran, i da to može vidjeti ako klikne tu i tu. Ne, ni čuti - neka iz fine pošalju direktno njoj. OK, ja tako napravim. Nakon toga javim se u nekakvu "korisničku" službu i objasnim im slučaj. Frajer mi odgovara kako je to što im mail stiže iz fine jamstvo da je dokument netaknut. Uzalud ja njemu pokušavam pojasniti certifikate i to, ma kakvi... Nakon 2-3 maila sam već živčan i kažem mu "ajde da u ime dokazivanja te vaše sigurosti ja vama sada pošaljem mail sa vaše adrese?". Jaka muda, složiš mail klijent u .NET-u za 5 sekundi i nakucaš "from" adresu koju god hoćeš. Pošalješ ga preko t-com mail servera i eto ti sranja. Ali uzalud - frajer nije uspio shvatiti o čemu pričam. Onda sam odustao, yebem ih mulaste...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice