Apple kao religija

poruka: 367
|
čitano: 37.689
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple kao religija".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Psiho246 kaže...
alen-c kaže...
McD kaže...

A tek trenutak kad tipa nadzornik odvuče i očita mu bukvicu

Vrlo slično Scientoligiji gdje grupa "moderatora" prati svaki tvoj korak, al sad već zadiremo u domenu kulta

 

 

Ajme meni. Nekima je fakat dosadno u životu. Vau čovjek radi grimase sigurno je opsjednut. Znam puno ateista koji rade grimase pa bi sad trebao zaključiti da su i oni u nekoj religiji ili sekti. Pogledaj malo S.B., on je valjda u religiji zvanoj M$? šteta što njemu nisu snimili mozak. Mozda bi bili svjedoci još jedne religije :) Ali mora se priznat da Apple kod Applea postoji nešto čudno. Oni koji ga nevole skupljaju se na teme o njemu kao muhe na gov*o. Ok kužim da privlači svoje "sljedbenike", "vjernike" ili kako vec, al ne kužim kako uspijeva privući i protivnike. To kao da vidiš sotoniste u crkvi nedjeljom, ako cemo vec uspoređivati s religijom. Čudna pojava...

Evo vidis.

Prvo, nemoj pokusavati umanjivati onaj dokumentirani dogadaj. Ono nisu "samo" grimase vec masovna histerija koja granici sa ludoscu i nikako nisu samo grimase.

Drugo, odmah, kako bi opravdao valjda svoju religiju, bacas krivicu na drugu stranu - na MS. Problem je sto ovdje nitko nije htio spominjati MS jer za razliku od "vas", McD i ostali ovdje ne predstavljaju Steve-a Ballmera i cisto sumnjam da njega netko ovdje obozava.

Osobno mislim da je vrlo cudan lik i ne gajim nikakve osjecaje ili emocije prema njemu ili prema njegovoj firmi.

Uglavnom, prestani prebacivati (ti i ostali) lopticu na druge, ovdje se prica o Appleu.

 

E pa ne gajim ni ja nikakve osjećaje prema S.J. ni njegovoj tvrtci. Jedino mi je gušt koristit njihove proizvode jer su mi baš po mjeri. Niti mislim prebacivati loptice. Zanimljivo je opet što tu "sljedbenici" Applea ne uzvisuju Apple na razinu religije neg upravo ovi protiv njega. Neznam, možda jer im je tako lakše shvatiti do sad neviđen uspijeh i rast jedne IT firme. Jer npr.da sam je ili bilo tko ovdje u toj "religiji", zašto nebi to rekao ili se hvali s time? Evo ja sam npr.ponosan na to što sam rimokatolik. Zašto bi mi onda bio problem bilo ili ikome drugome reci da pripada Apple religiji? Pa cak da i takvi postoje (što je upitno), ne vidim zašto bi apsolutno itko trebao imati problema s tim. Ja ovdje ne predstavljam Apple vec svoj stav, ali volio bi znati što onda ti predstavljaš. Sto se tice ove masovne histerije i ludosti, tko je imao posla s amerima zna da su oni poprilično drugačiji mentalitet. Pola njih u životu ili nema neku vjeru ili pripadnost religiji, a pola ih kroz život prođe od budizma, kabale, sotonizma do neke kineske filozofije, tako da me apsolutno ništa ne čudi što se tice njihove religioznosti. Pa cak i da štuju Apple ili zlatno tele nije me briga, njihova stvar, ako su zadovoljni neka im.
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
alen-c kaže...
Psiho246 kaže...

Evo vidis.

Prvo, nemoj pokusavati umanjivati onaj dokumentirani dogadaj. Ono nisu "samo" grimase vec masovna histerija koja granici sa ludoscu i nikako nisu samo grimase.

Drugo, odmah, kako bi opravdao valjda svoju religiju, bacas krivicu na drugu stranu - na MS. Problem je sto ovdje nitko nije htio spominjati MS jer za razliku od "vas", McD i ostali ovdje ne predstavljaju Steve-a Ballmera i cisto sumnjam da njega netko ovdje obozava.

Osobno mislim da je vrlo cudan lik i ne gajim nikakve osjecaje ili emocije prema njemu ili prema njegovoj firmi.

Uglavnom, prestani prebacivati (ti i ostali) lopticu na druge, ovdje se prica o Appleu.

 

E pa ne gajim ni ja nikakve osjećaje prema S.J. ni njegovoj tvrtci. Jedino mi je gušt koristit njihove proizvode jer su mi baš po mjeri. Niti mislim prebacivati loptice. Zanimljivo je opet što tu "sljedbenici" Applea ne uzvisuju Apple na razinu religije neg upravo ovi protiv njega. Neznam, možda jer im je tako lakše shvatiti do sad neviđen uspijeh i rast jedne IT firme. Jer npr.da sam je ili bilo tko ovdje u toj "religiji", zašto nebi to rekao ili se hvali s time? Evo ja sam npr.ponosan na to što sam rimokatolik. Zašto bi mi onda bio problem bilo ili ikome drugome reci da pripada Apple religiji? Pa cak da i takvi postoje (što je upitno), ne vidim zašto bi apsolutno itko trebao imati problema s tim. Ja ovdje ne predstavljam Apple vec svoj stav, ali volio bi znati što onda ti predstavljaš. Sto se tice ove masovne histerije i ludosti, tko je imao posla s amerima zna da su oni poprilično drugačiji mentalitet. Pola njih u životu ili nema neku vjeru ili pripadnost religiji, a pola ih kroz život prođe od budizma, kabale, sotonizma do neke kineske filozofije, tako da me apsolutno ništa ne čudi što se tice njihove religioznosti. Pa cak i da štuju Apple ili zlatno tele nije me briga, njihova stvar, ako su zadovoljni neka im.

Ne lazi.

Gajis osjecaje prema ovoj firmi i Steve-u Jobs-u to je 100% sigurno.

Kako to znam? Pa ovdje si na forumu i pokusavas opravdati ove poremecene ljude sa dokumentarca. Ono, ja pogledam taj video i stvarno ne kuzim kako ih netko moze opravdavat ako nije jedan od njih.

Svaka normalna, racionalna osoba se cudi ovakvom postupku kakav je dokumentiran na videu. Cinjenica jest, da sav ovaj tekst i sve sto si do sada napisao je samo okolisanje i pokusaj opravdanja necega sto nema opravdanja.

Da stvarno ne gajis osjecaje prema ovoj firmi i SJ-u, ne bi imao razlog da opravdavas ovakve postupke.

 

Sada ti mozes okolisati i iskrivljavati istinu koliko god hoces, kao sto i ostali Appleovci to rade ali ja sam ti stavio crno na bijelo pa ti kako hoces. (znam kako ces, ignorirat ces kao i svi pravi fanovi)

 

Volio bih se i osvrnuti na onaj termin "hejteri" kojeg isto tako jako cesto spominjete.

To je samo jadan pokusaj izjednacavanja vaseg fanatizma s "nasom" "mrznjom".

 

Cinjenica jest, da neki poznatiji fanatici i sljedbenici ovdje su mene i jos neke forumase cesto prozivali "hejterima", samo zato jer se nismo slagali sa vasim misljenjem.

Svojedobno sam bio proglasen i fanatikom Nokie, jer vidi cuda, u posjedu sam imao Nokiu (sada vise ne). No ja sam nerijetko znao u negativnom tonu komentirati vijesti o Nokii i to mi nikad nije predstavljalo problem niti imam nekakve emocionalne blokade koje me sprijecavaju da racionalno i kriticno gledam na sve IT tvrtke, ukljucujuci i MS i Apple i Nokiu i Samsung i Dell itd.

Jedini razlog postojanja "apple hejtera" jest sto su jedino Apple fanatici dovoljno zadrti da ne priznaju greske svoje tvrtke, inferiornost svojih proizvoda u nekim aspektima ili zapravo bilo sto sto prikazuje negativnu stranu Apple-a i svega sto ima veze s njim.

Apple fanatik ce uvijek nekako uspjeti "racionalizirati" neki los podhvat svoje tvrtke, nego li priznati da i njegovo bozanstvo zna grijesiti, jer ipak - grijesiti je ljudski, nije bozanski.

 

Samim time sto si probao prebaciti temu na SB i MS, je samo po sebi dokaz da pokusavas opravdati ove vidno ostecene ljude pozivanjem na drugog ludaka (steve-a ballmera).

Zapravo, ti si bio taj koji je tim cinom priznao da nesto nije u redu s onim ljudima iz dokumentarca, iako ces ti to vjerojatno nijekati, zahebao si se.

 

 

Edit: Ne ravnam ove Apple ljude iz dokumentarca sa standardnim religioznim covjekom, vec sa religioznim fanaticima koji prakticiraju ono pricanje jezicima, padanje u nesvjesti na misama itd. Takvi ljudi nisu sasvim zdravi i tocka.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 17:40 (Psiho246).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
McD kaže...

Upravo pogledah BBCev dokumentarac. NEVJEROVATNO!

 

 

uostalom slika ispod dovoljno govori sama za sebe

 

 

  Sad sam tek primjetio video i dobio potpuniju sliku o ovom. Ovo nema veze s dokumentarcem, vec

baš kao i ova vijest - sanzaciolizmom. Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe. Apple ocito privlaci masu ljudi voljeli ga ili ne

(što između ostalog dokazuje i ova vijest i svaka druga tema koja se otvori o Appleu), pa je logican

korak bio apraviti emisiju o tome što također dovodi do velikog gledateljstva.

Zanimljivo mi je također što su tu prikazani ljudi (ameri i englezi ) koji kao što sam vec rekao ne

gaje pretjerane osjecaje prema vlastitoj religiji, cesto se definirajuci ateistima, agnosticima i sl.skupinama

koja valjda danas zvuce cool. Ocito da nedostatkom prave religije nadoknađuju suplementom

"religije Apple". Što se tice samog istraživanja mozga, bilo bi ok da za pocetak i sami proucite i to podrucje,

pa da diskutirate o takvim temama. Naime znanstveno je dokazano da neke stvari koje covjek cešce vidi

ili ponavlja stvaraju u neuronskim putevima, živcima i sinapsama "utabane staze", što ce reci da npr.

ako ja ucim nešto o necemu što ima povezanosti s mojim interesima ili stvarima koje cešce vidim,

lakše cu i brže nauciti. Stoga ni malo ne cudi da netko tko piše i bavi se Appleom te i sam tvdi da misli o

Appleu 24/7 ima određena moždane reakcije i impulse samo na slike proizvoda navedene tvrtke.

To je samo jedan od dokaza vec prethodno navedenog kako naše misli u mozgu što više prolaze

istim putem "utabaju" taj put više. Tako da bi vam se svaki strucnjak neuroznanosti samo socno

nasmijao na ove zakljucke i "dokaze" o religiji.

 

Posebno su me fascinirali ovi lukovi i oltari. Mislim ok da takve price prođu u listu 24sata, ali na

  BUG-ovom portalu? Onaj centar ima takve lukove jer je ocito otvoren u staroj gradskoj jezgri.

Pogledajte Zarinu trgovinu u Ilici koja je također morala poštovati odredbe gradskog GUP-a.

Radi li se tu o religiji? Pogledajte novije Store-ove tipa onaj u NY, gdje su lukovi? Kako je takav

store mogao biti posvecen "sv.jabukom" ako ih nema? Otpada prica o crkvenom ambijentu.

Onda oltarici. Kad dođem u T-mobile centar, HG spot ili u VIP onda bi se valjda po vama svatko

od nas trebao osjecati kao u katedrali? LOL Ili možda ocekujete da uređaji vise u zraku na nitima

iznad vaših glava da nebi slucano icilo na oltar. I kolko znam u crkvama je oltar jedan, a ne njih 10ak.

Onda ova kampiranja ispred i stajanje u redu pred otvorenje te ples i uzbuđenje radnika.

Nismo li o tome i sami svjedocili cak 2 puta u prethodnom mjesecu otvorenjem H&M-a?

Vidi cuda, i mi postajemo "religiozna" zemlja. Prica o nastanku Applea? Pa tko nema neku pricu

  o nastanku firme. Svaka firma ima na svojim stranicama povijest tvrtke na vidljivom mjestu,

a kod Applea mi je to teško i naci, a tu se spominje kao neko Sv.Pismo.

Ugl.svaki argumenat za religiju im je naprosto smješan i samo neko puko nagađanje.

Ja sam pobio vecinu stvari s par argumenata, koliko bi se tek neki znanstvenik nasmijao ovom

  što vi držite dokazom o postojanju Apple religije.

I kao što sam rekao, cak i da postoji ne vidim ni najmanji problem.

 

Kad sam bio klinac dokumentarci su bili o životinjama, funkcioniranju ljudskog tijela, povijesnim

osobama i slicno. Ovo nema veze s dokumentarcem. Samo još jedna emisija koja ima samo

jednu svrhu podici vlastitu gledanost kao i ovaj a bome i svaki drugi portal u zadnje vrijeme.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
offline
Apple kao religija

Zasto je ona teta razbila Jobsa na ekranu? ;)

 

Jel itko vidi slicnost izmedju Applea danas i Appla kakvog prikazuje ova reklama? U kojem su se trenu uloge okrenule?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 18:10 (Beno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Apple kao religija

Činjenica je da se fanboy-i ponašaju kao hrpa zombija isprana mozga,spremni na konfrontaciju sa svim i svačim na svijetu i paralelnim opcijama.Činjenica je da su spremni i bankrotirati,jesti idućih godinu dana samo kruh i paštetu da bi si priuštili zadnji "revolucionarni" komad Apple hardware-a,trebao im on ili ne.Činjenica je da su im argumenti na nivou uvrijeđene male djece,kojoj je netko popljuvao omiljenog super-heroja.Činjenica je da im je svaka druga moguća opcija neprihvatljiva,iako ona bila isto kvalitetna i još ekonomski povoljnija.Činjenica je da ovo sve kažem u gomili fanboy-a,ljutito bi skinuli svoje slušalice MP3 player-a i do krvi me išibali.Ako sve ovo ne govori o osobinama ekstremno zavedenih Sljedbenika neke religije,ne znam što govori..{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple kao religija

Ovo sto je prikazano u dokumentarcu je vrlo slicno Trekkijima ili SW fanaticima. Znam to jer sam i sam stajao par sati u redu cekajuci karte za pretpremijeru StarWars E1 u Lisinskom. Ali za razliku od ovih ljudi i ostalih Apple fanatika, mene nije sram priznat da novi SW ne valjaju i ne vrijede toga...  :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Psiho246 kaže...

Gajis osjecaje prema ovoj firmi i Steve-u Jobs-u to je 100% sigurno.

Kako to znam? Pa ovdje si na forumu i pokusavas opravdati ove poremecene ljude sa dokumentarca. Ono, ja pogledam taj video i stvarno ne kuzim kako ih netko moze opravdavat ako nije jedan od njih.

Svaka normalna, racionalna osoba se cudi ovakvom postupku kakav je dokumentiran na videu. Cinjenica jest, da sav ovaj tekst i sve sto si do sada napisao je samo okolisanje i pokusaj opravdanja necega sto nema opravdanja.

Da stvarno ne gajis osjecaje prema ovoj firmi i SJ-u, ne bi imao razlog da opravdavas ovakve postupke.

 

Sada ti mozes okolisati i iskrivljavati istinu koliko god hoces, kao sto i ostali Appleovci to rade ali ja sam ti stavio crno na bijelo pa ti kako hoces. (znam kako ces, ignorirat ces kao i svi pravi fanovi)

 

Volio bih se i osvrnuti na onaj termin "hejteri" kojeg isto tako jako cesto spominjete.

To je samo jadan pokusaj izjednacavanja vaseg fanatizma s "nasom" "mrznjom".

 

Cinjenica jest, da neki poznatiji fanatici i sljedbenici ovdje su mene i jos neke forumase cesto prozivali "hejterima", samo zato jer se nismo slagali sa vasim misljenjem.

Svojedobno sam bio proglasen i fanatikom Nokie, jer vidi cuda, u posjedu sam imao Nokiu (sada vise ne). No ja sam nerijetko znao u negativnom tonu komentirati vijesti o Nokii i to mi nikad nije predstavljalo problem niti imam nekakve emocionalne blokade koje me sprijecavaju da racionalno i kriticno gledam na sve IT tvrtke, ukljucujuci i MS i Apple i Nokiu i Samsung i Dell itd.

Jedini razlog postojanja "apple hejtera" jest sto su jedino Apple fanatici dovoljno zadrti da ne priznaju greske svoje tvrtke, inferiornost svojih proizvoda u nekim aspektima ili zapravo bilo sto sto prikazuje negativnu stranu Apple-a i svega sto ima veze s njim.

Apple fanatik ce uvijek nekako uspjeti "racionalizirati" neki los podhvat svoje tvrtke, nego li priznati da i njegovo bozanstvo zna grijesiti, jer ipak - grijesiti je ljudski, nije bozanski.

 

Samim time sto si probao prebaciti temu na SB i MS, je samo po sebi dokaz da pokusavas opravdati ove vidno ostecene ljude pozivanjem na drugog ludaka (steve-a ballmera).

Zapravo, ti si bio taj koji je tim cinom priznao da nesto nije u redu s onim ljudima iz dokumentarca, iako ces ti to vjerojatno nijekati, zahebao si se.

 

 

Edit: Ne ravnam ove Apple ljude iz dokumentarca sa standardnim religioznim covjekom, vec sa religioznim fanaticima koji prakticiraju ono pricanje jezicima, padanje u nesvjesti na misama itd. Takvi ljudi nisu sasvim zdravi i tocka.

  Ne lažem. Jedino što volim iznad svega je istina. Istina se u ovome svemu ne nalazi.

Prethodni post sam ti dao više nego zadovoljavajuce argumente. Pozivaš se na racionalnost,

onda daj nekoj znanstvenoj instituciji da izuci taj cijeli projekt, pa ceš vidjeti koliko si se prevario.

Najviši stupanj racionalnosti mnogi smatraju znanost. Jesi li pokušao ikada izvesti znanstveni projekt.

E pa da jesi, susreo bi se sa masu problema i tocaka koji svaki takav treba sadržit.

Ovo nema veze s dokazima ni sa cim vec sa pukim nagađanjem.

 

Govoriš nešto o tome kako ja i valjda ostali smatramo Apple savršenim? Ma daj molim te. Prošvrljaj malo

po mojim postovima i naici ceš da nije tako. Uvijek kažem da im je vecina proizvoda pun pogodak ali neki i ne.

I sto puta sam napisao šta smatram njihovim promašajima pa mi nije problem i sada:

 

Ping - prvi put ih vidim da pokušavaju nešto kopirati i da im neide, uz FB za sad nemaju šanse

 

Serveri - njihovi serveri su skoro gotoa stvar i sami su rekli da ce od toga odustati

 

AppleTV -u prvim verzijama nije polucio ni upola uspjeha kolik su ocekivali, ali su na dobrom

putu da to poprave ako prošire punu dostupnost iTunes servisa i u naše zemlje

 

tipkovnice i miševi - premda su vrhunskog dizajna i odlicni za korištenje, veliki minus im je potrošnja

baterija i tu bi se mogli ugledati na Logitech

 

Slušalice - premda meni stoje ugodno na uhu, prilicno se cuju i van, i dok gotovo svi vec koriste in-ear sisteme

oni su na onom starom a i sama cijena istih je prilicno paprena, pa si ne namjeravam kupiti iste ako riknu

 

iWork - premda bolji u prezentacijama i od PP, miljama iza za rad s tablicama

 

Eto nabrojao sam 6 proizvoda od Applea s kojima sam se susreo/uocio i koji nisu ispunili moja ocekivanja.

A taj broj 6 je prilicno velik za firmu koja nudi nekih 20-30 svojih proizvoda sveukupno.

Velik da, ali u ostalima doslovce razvaljuju tržište i odtuda im i ime i brand i cijena.

Jel ih branim ili držim svetima? U svetinju se inace ne dira. Kako sam onda ja to sada mogao?

Blefiraš. I najlakše je svakog tko se ne slaže s tobom nazvat "sljedbenikom", fanatikom i sl.

 

Sa ovim zadnjim   u EDITu se ne slažem cisto iz razloga što ove ljude koje smatraš da nisu zdravi znanost nije dokazala,

i to je jedan sasvim drugi fenomen koji također nije dovoljno istražen.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
alen-c kaže...
Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe.

 

Da, jer slabo poznatoj televiziji BBC treba Apple da bi netko čuo za njih...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe.

 

Da, jer slabo poznatoj televiziji BBC treba Apple da bi netko čuo za njih...

  Ne, dobro joj dođe lova i dodatna popularnost jer pohlepa je uvijek na razini.

Znaci li to da i BUG-u treba popularnost jer gotovo da ne prođe dan o Apple vijesti pa makar ona neimala

nikakav veci znacaj za IT? Zanimljivo da ja ovdje naveden kao "religiozan" jabucar ili kako vec, smatram

da ima previše vijesti o Appleu na BUG-u. BBC je samo iskoristio priliku ovim dokumentarcom

kao što to cine i mnogi drugi portali cak i u našim krajevima.

Ne fali citanosti ni Vecernjem ni Jutarnjem u nas pa opet vole biti prvi i napisati mnogo stvari o Appleu.

Dokumentarac ništa ne dokazuje, vec samo ukazuje na neke stvari. Rekao bi da je više sam sebi svrha

kao i mnogi do sada. Nekad si na dokumentarcima mogao nešto korisno i nauciti.

Ovo za mene i dalje ostaje senzacionalizam

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
offline
Re: Apple kao religija
linuxjuzer kaže...

Činjenica je da se fanboy-i ponašaju kao hrpa zombija isprana mozga,spremni na konfrontaciju sa svim i svačim na svijetu i paralelnim opcijama.Činjenica je da su spremni i bankrotirati,jesti idućih godinu dana samo kruh i paštetu da bi si priuštili zadnji "revolucionarni" komad Apple hardware-a,trebao im on ili ne.Činjenica je da su im argumenti na nivou uvrijeđene male djece,kojoj je netko popljuvao omiljenog super-heroja.Činjenica je da im je svaka druga moguća opcija neprihvatljiva,iako ona bila isto kvalitetna i još ekonomski povoljnija.Činjenica je da ovo sve kažem u gomili fanboy-a,ljutito bi skinuli svoje slušalice MP3 player-a i do krvi me išibali.Ako sve ovo ne govori o osobinama ekstremno zavedenih Sljedbenika neke religije,ne znam što govori..{#}

 

U svojem proglasu uz manje prepravke zamijeni apple hardware sa linux softwareom, pogledaj se u ogledalo i vidi fanboja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 18:52 (Ezio).
13 godina
protjeran
offline
Apple kao religija

Ti ne razumiješ ili neželiš razumijeti pojam senzacionalizma.

 

Analiza ponašanja ljudi u ovo slučaju apple zaposlenika i ljudi koji čekaju da uđu u taj store.

 

Daj mi objasni jel normalan onaj lik koji je iz kalifornije došao samo na otvaranje store-a u fakin London??

 

Izraze lica ne bi komentirao. To nije ni toliko relevantno. Ljude može ponijeti euforija, mogu biti plaćeni za to itd itd.

 

Ali opet s druge strane apple store-ovi i zaposlenici u istim su sprdnja diljem svijeta. Nebrojeno puta kroz filmove i serije, a i općenito kroz tisak i digitalni tisak. Tako da ono.

Better safe than Sony
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
alen-c kaže...
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe.

 

Da, jer slabo poznatoj televiziji BBC treba Apple da bi netko čuo za njih...

  Ne, dobro joj dođe lova i dodatna popularnost jer pohlepa je uvijek na razini.

 

BBC nema reklama, tako da ne znam koju "lovu" ti misliš da su oni uspjeli dignuti...

 

16 godina
offline
Re: Apple kao religija
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe.

 

Da, jer slabo poznatoj televiziji BBC treba Apple da bi netko čuo za njih...

  Ne, dobro joj dođe lova i dodatna popularnost jer pohlepa je uvijek na razini.

 

BBC nema reklama, tako da ne znam koju "lovu" ti misliš da su oni uspjeli dignuti...

 

Oni su engleski HRT... dakle nacionalna televizija.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
offline
Apple kao religija

Argue on internet is like competing in the Special Olympics, even if you win you're still retarded

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Bypass kaže...

Ti ne razumiješ ili neželiš razumijeti pojam senzacionalizma.

 

Analiza ponašanja ljudi u ovo slučaju apple zaposlenika i ljudi koji čekaju da uđu u taj store.

 

Daj mi objasni jel normalan onaj lik koji je iz kalifornije došao samo na otvaranje store-a u fakin London??

 

Izraze lica ne bi komentirao. To nije ni toliko relevantno. Ljude može ponijeti euforija, mogu biti plaćeni za to itd itd.

 

Ali opet s druge strane apple store-ovi i zaposlenici u istim su sprdnja diljem svijeta. Nebrojeno puta kroz filmove i serije, a i općenito kroz tisak i digitalni tisak. Tako da ono.

  Čekanje da se uđe u ducan smatram glupim i sam to nebi radio (osim ako nešto ne dobijem tim kao što je bio slucaj

s VIP-om i Desiereom), ali opet svaka budala ima svoje veselje. To je u rangu cekanja za WOW, Harry Poter i slicno.

Ako ljude to veseli, tko smo mi da to osuđujemo?

Lik koji je došao iz Kalifornije ili Kine sigurno tu nije samo zbog Apple storea, nego su vjerojatno došli

turisticki u VB i potrefilo se ugodno s korisnim. Ako je onda stvarno nema pametnijeg posla u životu što je žalosno.

Ali opet sumnjam nekako u te price.

Izraze lica razliciti ljudi imaju u razlicitim situacijama. Sjecam se svoje profe iz fizike koja je uvijek djelovala

mrgud a vesela osoba, ili onog iz PIG-a koji je uvijek izgledao napušen a zapravo najveci intelektualac u toj ustanovi.

Sprdnja jesu i to je dio reklame. Evo npr.da se otvori Store u zagrebu, da sam bez posla vec dugo vremena i dobijem ga

u tom Storeu uz pretpostavljam izvrsnu placu, a minimalan rad i mozganje i ja bi se veselio, urlao, bio sretan, radio

grimase i što god za treba ako ce mi to osigurati kruh svagdanji koji prije toga nebi imao.

Slažem se da postoji pretjerivanja u tome svemu, ali kao što rekog ameri su poznati da u svemu vole ici do krajnjih granica.

tnakir kaže...
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
dekstroza kaže...
alen-c kaže...
Putem tog "dokumentarca" navedena TV kuca je samo

iskoristila popularnost Applea u vlastite svrhe.

 

Da, jer slabo poznatoj televiziji BBC treba Apple da bi netko čuo za njih...

  Ne, dobro joj dođe lova i dodatna popularnost jer pohlepa je uvijek na razini.

 

BBC nema reklama, tako da ne znam koju "lovu" ti misliš da su oni uspjeli dignuti...

 

Oni su engleski HRT... dakle nacionalna televizija.

  Možda i nema reklame ali nemožeš mi reci da im nije popularnost uvijek dobrodošla, zar ne?

Nije ni HRT-u lako u borbi sa komercijalom, pogledaj samo program nekad i sada.

 

EDIT: Nije Apple baš jedini u takvim ekstremima i znam da ce sad netko reci da prebacujem lopticu

ali uspoređujem što je sasvim realno za ocekivati.

 

Prodavacice plesu svoj "inicijacijski ples" LOL Prodavacice plesu svoj "inicijacijski ples" LOL
Da dragi moji, ovo vam je Hrvatska svakodnevnica, sve se nema para... Da dragi moji, ovo vam je Hrvatska svakodnevnica, sve se nema para...
...i sve to zbog par krpica koje štancaju tko zna gdje, ako bi mogao birati rađe cu cekati u redu za komad silicija i metala (makar je i to krajnja glupost) ...i sve to zbog par krpica koje štancaju tko zna gdje, ako bi mogao birati rađe cu cekati u redu za komad silicija i metala (makar je i to krajnja glupost)
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 19:24 (alen-c).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
alen-c kaže...

Lik koji je došao iz Kalifornije ili Kine sigurno tu nije samo zbog Apple storea, nego su vjerojatno došli

turisticki u VB i potrefilo se ugodno s korisnim.

Zapravo lik iz kalifornije je dosao samo radi otvaranja, dok je lik iz Kine propustio dva otvaranja u Kini pa nikako nije želio propustiti ovaj

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
McD kaže...
alen-c kaže...

Lik koji je došao iz Kalifornije ili Kine sigurno tu nije samo zbog Apple storea, nego su vjerojatno došli

turisticki u VB i potrefilo se ugodno s korisnim.

Zapravo lik iz kalifornije je dosao samo radi otvaranja, dok je lik iz Kine propustio dva otvaranja u Kini pa nikako nije želio propustiti ovaj

  Šta reci onda u tom slucaju da je istina. Svaka budala ima svoje veselje  {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija

@alen-c

 

ove slike prodavačica, ako nisi primjetio na slikama su samo žene

možda znaš a možda i neznaš, žene su spremne na nevjerovatne stvari samo da bi izgledale dobro

Imam ja jednu takvu u kući, 7 dana smo obilazili apsolutno sve shue-dućane po Zagrebu, ona je isprobala nekih milijun cipela i čizama a ja sam morao za svaki par komentirat kako joj stoje, i sve to da bi na kraju ona čizme kupila u Splitu.{#}

 

(isprika ženama na forumu nije mi namjera kritizirati samo sam ipresioniran upornošću koju imate radi dobrog izgleda){#}

13 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Što se tiče ponašanja Apllovih zaposlenika na otvaranju.

Zamisli da odeš u Varteksa kupit novo odjelo a 5 -6 njih skače i muče oko tebe ko majmuni, da li bi to tebi izgledalo normalno?

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
alen-c kaže...
 Što se tice samog istraživanja mozga, bilo bi ok da za pocetak i sami proucite i to podrucje,

pa da diskutirate o takvim temama. Naime znanstveno je dokazano da neke stvari koje covjek cešce vidi

ili ponavlja stvaraju u neuronskim putevima, živcima i sinapsama "utabane staze", što ce reci da npr.

ako ja ucim nešto o necemu što ima povezanosti s mojim interesima ili stvarima koje cešce vidim,

lakše cu i brže nauciti. Stoga ni malo ne cudi da netko tko piše i bavi se Appleom te i sam tvdi da misli o

Appleu 24/7 ima određena moždane reakcije i impulse samo na slike proizvoda navedene tvrtke.

To je samo jedan od dokaza vec prethodno navedenog kako naše misli u mozgu što više prolaze

istim putem "utabaju" taj put više. Tako da bi vam se svaki strucnjak neuroznanosti samo socno

nasmijao na ove zakljucke i "dokaze" o religiji.

 

Pogledaj dokumentarac još jednom

 

Kad su ispitivali aktivnost mozga napomenuto je da se "pale" različiti centri u mozgu kod preferiranja nekog "Brand-a" i sasvim drugi kod religijskih osjećaja.

Analizu magnetske rezonance izvršio je stručnjak neuroznanosti kojemu je to svakodnevni posao, nisu sad došli i rekli novinarima BBCa "evo vam stroj vrijedan milijune pa radite šta hoćete"

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
McD kaže...

Pogledaj dokumentarac još jednom

 

Kad su ispitivali aktivnost mozga napomenuto je da se "pale" različiti centri u mozgu kod preferiranja nekog "Brand-a" i sasvim drugi kod religijskih osjećaja.

Analizu magnetske rezonance izvršio je stručnjak neuroznanosti kojemu je to svakodnevni posao, nisu sad došli i rekli novinarima BBCa "evo vam stroj vrijedan milijune pa radite šta hoćete"

  Istina, ali moraš priznati da je sam voditelj emisije cijelu pricu potencirao i gurao u tom smjeru.

Samo što onoj ženski sam nije stavio rijeci u usta kad je pokazivala snimke. Ženska neš pocne

pricat a on dovršava. I normalno je da cijeli mozak radi prilikom ispitivanja i da živacani impulsi prolaze

kroz razlicite segmente mozga. Premda u ovom slucaju me nebi ni cudilo da lik pokazuje religijske

  naznake u opsjednošcu Appleom.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija

 

Ma sto jedan strucnjak ima znat vise od alen-c-a ... jedina dobra strana kod njegovih tekstova jest da se covjek jako dobro nasmije. Prvo je tuzno, no onda postane stvarno smijesno. :)))

Opcenito u ovakvim trenutcima gluposti nekih korisnika covjek mora citirat naseg 'poznatog' pisca "Pomirimo se sa cinjenicom da nas okruzuju ljudi koji se uvijek smatraju prozvanim donjeti sud o necemu i, sto je jos bolnije za nasu inteligenciju, uvjeriti nas kako je bas to njihovo misljenje temelj na kojem ce izrasti Novi svijet, kojeg cemo svi jednog dana slijediti. Pustite ih neka budni sanjaju. Ne budite ih jer takvo budenje moze bit pregrubo. Ostavite ih u uvjerenju da ste vi taj koji ima odmak od stvarnosti". 

In the end there will be only ( c )haoss ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija

Nijedan stručnjak neće uništiti svoju reputaciju na televiziji tako što će potvrditi ono što mu se "stavlja u usta" ili "sugerira" osim ako to nije istina.

15 godina
offline
Apple kao religija

Ako je sudeći po onome što sam vidio u reportaži, dok je frajer bio pod analizom u tom uređaju i puštali mu slike, koliko sam vidio stavljali su slike od apple-a i neke da kažem "generičke" slike drugih uređaja, tipa onaj radio sa cd-om, neki jeftini mp3 player i sve tako nešto baš i nije da je kontrast od apple proizvoda.

 

Ono što želim reći je da su možda stavljali slike od od nekih HTC mobova, slike android logo-a, symbian uređaje, kumpjutere upogonjene windowsom, možda bi također registrirali nekakve znakove mržnje ili odbojnosti u njegovom mozgu?{#} 

 

Jer očito da kod takvih pojedinaca ako apple smatra svetinjom, onda bi ovu ostalu konkurenciju sigurno smatrao zlom. A po onim slikama što su prikazali nije bilo toga što ja govorim pa je možda hladnokrvno reagirao na njih{#}

 

 

Ali općenito se slažem da su za mene totalno čudni i poremećeni koji kampiraju ispred bilo kojeg dućana bilo povodem otvorenja ili povodom dolaska novog proizvoda na tržište. bio to mobitel, knjiga harry pottera, cipele, ili ožujsko limun... jednostavno da potrošim sate svog života stojeći u redu samo kako bi imao neki proizvod nekakvih 24 sata prije ostalih?? I još da ga moram platiti? Ajde da je ono kao što je bilo od vipa za HTC desire kada su 100 komada djelili badava onima koji su prvi bili u redu, to je ipak logičnije jer su ti ljudi zaradili uređaj u vrijednosti 4500kn u za nekoliko sati čekanja, a netko radi mjesec dana da bi zaradio te novce.

 

Što se zaposlenika tiče i njihove histerije, nemam objašnjenja osim da to rade zbog posla. Mislim ako ti je plaća dobra i zadovoljan uvjetima rada, mislim da onda ako te šefovi traže da glumiš nekakvo veselje povodom otvaranja dućana bi ja osobno mogao odglumiti. Ali ako bi to morao raditi na tjednoj bazi onda bi već prolupao{#}

 

Nakraju sve je to nekakav lukavi marketing koji ne izgleda kao marketing ali ljudi to očito puše ako odluče proputovati pola svijeta samo da bi došli na otvorenje dućana, a nikakve koristi od toga nemaju...

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Leglo kaže...

 

Ma sto jedan strucnjak ima znat vise od alen-c-a ... jedina dobra strana kod njegovih tekstova jest da se covjek jako dobro nasmije. Prvo je tuzno, no onda postane stvarno smijesno. :)))

Opcenito u ovakvim trenutcima gluposti nekih korisnika covjek mora citirat naseg 'poznatog' pisca "Pomirimo se sa cinjenicom da nas okruzuju ljudi koji se uvijek smatraju prozvanim donjeti sud o necemu i, sto je jos bolnije za nasu inteligenciju, uvjeriti nas kako je bas to njihovo misljenje temelj na kojem ce izrasti Novi svijet, kojeg cemo svi jednog dana slijediti. Pustite ih neka budni sanjaju. Ne budite ih jer takvo budenje moze bit pregrubo. Ostavite ih u uvjerenju da ste vi taj koji ima odmak od stvarnosti".

  Ja ne kažem ništa za strucnjaka, ali kažem da ženska nije jasno i glasno sama rekla - "Ovo je konkretan dokaz

  da covjek Apple smatra religijom. Ovo ne može biti slucajno i nema mjesta nagađanjima. Ovaj covjek doista

vjeruje u Apple. Sva ova naša testiranja su nesumnjivo ukazala na to." Ja to nisam cuo. Ali kaže:

"Vidimo povecanu aktivnost mozga u vizualnoj kori, dakle posvecuje vecu vizualnu pozornost Appleovim

proizvodima." Novinar " Dakle pozornije gleda Apple proizvode, kao pripit?" Dr."Da to ucestalo vidimo kada su

ljudi lojalni brandu." Dr."Isto kada gledamo razlicite skupine predmeta, poput religijskih i ne religijskih,

vidimo veoma slicnu aktivnost."..." Ono što uocavamo je da određeni tehnicki brandovi kod pojedinaca

izazivaju slicne reakcije mozga kao religijski. "   Dakle da zakljucimo, postoji određena slicnost i podudarnost

aktivacije mozga na tome podrucju ali to ostaje samo pretpostavka. Nemamo dovoljan broj slucaja, testiranja niti

dovoljne precizne instrumente da bi to odredili. Znaci ni sama neurologinja se nije usudila definirati sa sigurnošcu Apple

religijom, ali ti se usuđuješ jer ocito smatraš da imaš kompetencije za to. I na kraju mene prozivaš? LOL

I da znam poprilicno o datoj temi jer igrom slucaja polažem dio ispita upravo iz neuroznanosti i neki priznati

znanstvenici iz tog podrucja mi predaju, ali šta vrijedi tebi govoriti kad ti to bolje znaš i lakše je nekoga ismijati

kad ti da neke cinjenice, nego argumentirano odgovoriti. Ako imaš kakvih boljih saznanja u tom podrucju medicine

rado cu saslušati, ako ne radije ne pricaj gluposti.

Stoja kaže...

Ako je sudeći po onome što sam vidio u reportaži, dok je frajer bio pod analizom u tom uređaju i puštali mu slike, koliko sam vidio stavljali su slike od apple-a i neke da kažem "generičke" slike drugih uređaja, tipa onaj radio sa cd-om, neki jeftini mp3 player i sve tako nešto baš i nije da je kontrast od apple proizvoda.

 

Ono što želim reći je da su možda stavljali slike od od nekih HTC mobova, slike android logo-a, symbian uređaje, kumpjutere upogonjene windowsom, možda bi također registrirali nekakve znakove mržnje ili odbojnosti u njegovom mozgu?{#}

 

Jer očito da kod takvih pojedinaca ako apple smatra svetinjom, onda bi ovu ostalu konkurenciju sigurno smatrao zlom. A po onim slikama što su prikazali nije bilo toga što ja govorim pa je možda hladnokrvno reagirao na njih{#}

 

 

Slažem se skoro sa svime, a posebno sa slikama. Daju mu slike mp3-a iz tamo 2003-4 valjda,

a onda iPhone 4 iz 2010. Mislim odlicno.

Siguran sam da bi i meni bila drugacija reakcija da mi stavljaš slike od Mercedesa ili Audija iz 2011

pa između njih od Škode Favorit, Lade Samare ili Fice.

Vjerojatno je problem bilo naci sliku M$ Zune, nekog Creative-vog video playera, HP ENVY, Samsunga SGS

  i slicnih. Ne uopce nije nepristrano. Ma cijelo to kvazi "istraživanje" i "dokazivanje" necega je samo sebi svrha.

Nema tu neke velike racionalnosti ni znanosti što bi mnogi htjeli dokazati.

 

EDIT: Ovo su slike koje su po njima usporedive sa najnovijim iMac-om, iPod Video (clasic), iPhoneom 4 itd...

Ne pa nije pristrano. I da mrzim Apple prije bi mi se svidjeli njihovi proizvodi neko ovi no-name relikti

O da, ima cak zaslon O da, ima cak zaslon
Ovo dugo nisam vidio, ima li gdje za kupiti? Ovo dugo nisam vidio, ima li gdje za kupiti?
O da ovo se može uspoređivati s iMacom? A da su možda stavili vešmašinu :P O da ovo se može uspoređivati s iMacom? A da su možda stavili vešmašinu :P
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 21:12 (alen-c).
15 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Ljudi su čekali u redu, dolazili sa različitih krajeva svijeta, urlali, ... Pa šta!? Osobno sam (ne jednom) stajao u redu za kupit karte za koncert, proputovao kilometara i kilometara, da koncert vidim, stajao par sati u redu pred stadionom/dvoranom da mogu biti čim bliže bini, ... Tko od nas nije izgubio noć-dvije-tri zbog igaranja na kompu, zbog instaliranja novog OS-a ili zbog bespotrebnih prepucavanja po forumima čiji je bolji i čiji je lošiji, na kraju krajeva?

 

Svako u životu ima svoje prioritete i svoje osobne razloge kako će, gdje i zbog čega utrošit svoj novac i slobodno vrijeme. Ako netko ne može shvatit osobe iz dokumentarca neka jednostavno ne razmišlja o njima. Niti meni nije jasno kako svi  mi možemo provodit toliko vremena na ovom forumu braneći/kudeći osobe koje nikada ni vidjeli nismo i sa kojima nemamo nikakve veze. Veće smo mi "budale", "fanatici" i sljedbenici" od njih, ako mene pitate.

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija

O bože, koliko je nepotrebnih gluposti napisano na ovih 12 stranica. Zar vi ljudi stvarno nemate što pametnije za raditi u životu nego objašnjavati kako je Apple najveće zlo na svijetu, a njegovi sljedbenici fanatični kreteni koji su samo korak do uzimanja kalšnjikova, bombe i ubijanja svih što je protiv njih?

 

ono što treba reći o ovom dokumentarcu i svemu vezanom za njega je:

 

- da, dokumentarac je napravljen senzacionalistički.

 

-prvo: autor nebrojeno puta tijekom priloga ponavlja jedno te iste fraze: religija, fanatizam, opsjednutost... Otprilike kao da Attenborough ponavlja dok gledamo lavove kako jedu gazelu: lavovi su krvoločni, ubijaju iz zabave... Ako je nešto očito onda to ne treba konstantno napominjati.

 

- Drugo: na osnovi scana mozga jedne osobe ne možeš zaključiti ništa o cijeloj skupini. Ne možeš čak reći ni da svi fanatici imaju pobuđene iste centre. Također stručnjakinja kada priča govori o sličnim centrima, koji su česti i kod religijskih ljudi. U znanosti (medici...) rijetke se jednoznačne analize.

 

- Treće: ako je itko pogledao cijeli dokumentarac (60 minuta) može vidjeti da slični pristup (kvazi analize, video snimke bilo kakvih događanja) nije koristio kada je pričao o drugim brandovima, npr o MS-u koji je u sljedećem prilogu. Tamo se čudi kako brand koji slovi kao brand kojem se ne vjeruje, a ima ga 97% instaliranih računala. I to je to. Onda odlazi u MS gdje ga ljubazno dočekuju i pokazuju mu prostorije. i opet ništa. ni jedno provokativno pitanje, skoro pa ništa primjedbi. ali oni su ga primili, a apple ga je bahato odbio. e nećete vi mene...

 

- četvrto: ljudi koji stoje u redu. pobogu, kako su već ljudi tu napisali, takvi su po defaultu "nenormalni". bilo da je riječ o bilo čemu, koncertu, utakmici, trgovini. ne znam jeste li bili ili gledali otvaranje shopping centra na cvjetnom. zeleni i ostali anarhistički nastrojeni su protestirali. babe (penzionerke) koje su čekale u redu (tj više kao gomili) na otvaranje, a vjerojatno imaju 1500 kuna penziju su ih psovale i napadale. jesu li i one religiozne? prema kome? horvatinčiću? h&m-u? ili samo možemo reći da imaju u sebi to nešto što ih tjera da prve kupe. bez obzira na razum i logiku.

 

- peto: prodavači. Jeste li ikada bili u nekom kampu kao klinci? društvo naša djeca ili slično? koji ima animatore? koji se vesele kao da su bogovi sišli među njih kad dolaze klinci. e pa u americi je to još popularnije (imaju kampove za sve živo koji traju cijelo ljeto) i takav način rada je kod njih karakterističan, a u apple doveden do "savršenstva". pa tko se ne bi htio osjećati kao božanstvo kad uđe u trgovinu? i koja to trgovina ne bi htjela napraviti ako zna da će tako podići prodaju? ili vama više paše da vas ignoriraju kako to rade u našim trgovinama?

 

- šesto: to što je dokumentarac prikazan na bbc-iju koji ovdje neki smatraju božanstvom ne znači opet ništa. naime riječ je o bbc3. za one koji ne znaju, udarne su im emisije ova spomenuta, family guy, bizzare er i slične. nemojte misliti da englezi nemaju jedan takav kanal državne televizije. 

 

- zaključak: epizoda je samo igrala na ono što je svima poznato. fanboyi su kod apple brojniji nego kod drugih brandova koji to nisu uspjeli ostvariti (nije da nisu pokušavali). fanboy je fanatik. i tu završava sve "znanstveno" vezano za emisiju, a bome i ovu raspravu. nastavak epizode je u potpunosti nezanimljiv i sumnjam da ga je itko pogledao do kraja.

 

dodatak: wow, nike, mcdonalds, star wars, marvel, manchester united, new york knicksi, michael jordan, alonso... sve su to brandovi koji igraju na istu kartu. stvori hype i drži se njega. ali istovremeno su zbog toga pod puno većim povećalom nego drugi koji to ne rade, ako ništa drugo jer svi znaju da će nešto negativno o bilo kome s ove liste njima donijeti čitanost, gledanost, slušanost, reklame... što uostalom dokazuje i ova rasprava. u tom svjetlu puno je fascinantnije da npr McD u 17 dana koliko je član foruma ima preko 100 poruka od kojih samo 3 nisu vezane za apple. a sadržaj ovih ostalih i nije teško za pogoditi. tužno, rekao bih pomalo fanatično.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 21:30 (profa31).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija

17 dana ili 13 mjeseci, nije li to isto, svrha foruma je da se na njima može diskutirati, i da fascinantno mi je ponašanje hrvatskih apple korisnika koje se ni malo ne razlikuje od istih u svijetu.

Veći ti je problem što u većini diskusija agumentirano gubiš od drugih forumaša pa i mene

Tvoje postojanje na forumu svodi se na poruku koji šalješ djeci na forumu (a možda i svojoj kući) "pogledaj sine Apple, to ti je bog"

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Pretpostavljam da je i ovo jedan od tih argumenata kojimcse služiš? Što si uopće sad rekao? Za početak, poanta rasprave nije pobjeda ili poraz, već razmjena mišljenja, otkrivanje novih spoznaja, učenje... Što god hoćeš... Ali kad si već započeo, od koga ja to "gubim"? Od tebe koji nisi do sada iznio niti jedan svoj argument, barem ne u raspravi sa mnom? Kad god sam te tražio da nešto argumentiraš ti si ili prešutio ili ponavljao "googlaj, pronadji, jel ti znaš...", ali iskreno nisi napisao niti jedno svoje razmišljanje, argument ili zaključak (barem kada si sa mnom pričao). P.s. Na forumu raspravljam o stvarima koje me zanimaju i o kojima znamnešto, a to se za tebe ne može reći. I jel možeš smislti išta pametnije od tihvapple-bog gluposti?
16 godina
protjeran
offline
Apple kao religija

Profa odličan komentar, mislin da se u ovoj temi nema šta više reć.

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice