3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan

poruka: 6
|
čitano: 1.802
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan".
15 godina
offline
3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan

Ovaj Grafen je na dobrom putu da zauvijek ostane tehnologija koja obećava.

 

Slušamo o tome već desetljeće, a nitko da iskoristi te brojne prednosti tog materijala.

 

A sada priča: "moglo bi to i s nekim drugim materijalom..."

 

Grafen = Mitar Mrkela ?

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan

dobijem li ikad na lotu, prvo kupujem hidrauličku prešu. blažena nestlačivost tekućina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan
uuY kaže...

Ovaj Grafen je na dobrom putu da zauvijek ostane tehnologija koja obećava.

 

Slušamo o tome već desetljeće, a nitko da iskoristi te brojne prednosti tog materijala.

 

A sada priča: "moglo bi to i s nekim drugim materijalom..."

 

Grafen = Mitar Mrkela ?

 

Mitar Mrkela- ahahaahahahaha, pa gdje si njega iskopao,

 


 

 

Jedna od boljih Fudbalerka :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 7:55 (mGT).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan
Pozdravljam nove materijale,nemate pojma koliki utjecaj u IT sektoru može izazvati napredak sa novim materijalom.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan
uuY kaže...

Ovaj Grafen je na dobrom putu da zauvijek ostane tehnologija koja obećava.

 

Slušamo o tome već desetljeće, a nitko da iskoristi te brojne prednosti tog materijala.

 

A sada priča: "moglo bi to i s nekim drugim materijalom..."

 

Grafen = Mitar Mrkela ?

 Nije problem u iskorištavanju prednosti grafena, nego u njegovoj masovnoj proizvodnji. (Tko nađe proces će vjerojatno dobit Nobel-a i postat jako bogat)

14 godina
offline
Re: 3D grafen s MIT-a je iznimno čvrst i lagan
Ajar kaže...

dobijem li ikad na lotu, prvo kupujem hidrauličku prešu. blažena nestlačivost tekućina. 

 Ajar, ništa nije nestlačivo, pa ni tekućine. Pitanje je samo kolike su sile u pitanju. To ti može objasniti svaki astronom - ponašanje tvari u zvijezdama (sada će netko graknuti da su u pitanju plinovi) ili u divovskim planetama tipa Jupiter. Na Jupiteru imaš između ostalog goleme količine tekućeg vodika koji se blizu jezgre, zbog ogromnih pritisaka pretvara u kovinu. Kada sam bio klinac, moj stari profesor iz fizike, Zenon (stvarno se tako zvao) je pokazao ilustraciju u kojoj Eifelov toranj tiska vodu u čaši i sabija je oko 10%. Znači nestlačivost tekućina je i kao Newtonov zakon gravitacije - općenito vrijedi, ali ne baš uvijek, pa se tu ugurao Einstein. Što se tiče proizvodnje grafena nekako mislim da će razviti sličan postupak koji se koristi u elektrolizi bakra i aluminija. Metalni kotač pod nabojem uronjen je u smjesu kemikalija i djelovanjem struje ioni aluminija prelaze na valjak. Kada valjak iziđe iz smjese kemikalija, folija se jednostavno odljepljuje sa valjka i rola na svoje role i ide dalje u preradu - bar su me tako učili.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 21:27 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice