Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.148
|
čitano: 5.185.441
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Što se same igre tiče, ne izgleda kao neki ogroman odmak od Playrooma, ali nije da je i trebalo previše kemijati. Za ono što je zamišljena da bude, igra je bila odlična.

 

Cijena je napuhana po meni jer ipak je to platformer od 10h sadržaja. I nešto što će sigurno doći na PS+ extra. Pogotovo ako se uzme u obzir da je Playroom bio besplatan. 40€ uvrh glave.

I mene je cijena iznenadila, očekivao sam manje. Astro Bot je mali slatki robotić pa očito zbog toga nema backlasha publike.

 

Još jedna igra koja će se uzet s Njuškala.

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igra je strasno jednostavna, mozda i prejednostavna. Koristis svega 3 gumba: skok, udarac i poseban napad.
Leveli su isto strasno kratki, oko 10 min a neki samo minutu dvije.

Sve je prilagođeno za djecu.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lovac kaže...
PS2 igre su bile po 549kn prije 20 godina kad su bile daleko manje plaće, a nije mi žao za nešto što mi je fora.

 Daleko od toga da bi mi bilo žao jer znam da je igra super i već sam obećao nećacima da ću im ju nabaviti, ali na kraju balade to je platformer sa dva-tri dana sadržaja, a imam još desetak igara koje planiram odigrati prije. Evo recimo sad igram Like a Dragon 2 (vjerojatno GOTY 2024) kojeg sam platio 30€ prošli mjesec. Računam da ću ulupati 70h minimalno. Da sam kupio tu igru odmah na izlasku u siječnju bila bi mi vjerojatno jednako dobra kao i sad i ne bi mi bilo žao tih 70€, ali jednostavno si nikako ne mogu opravdati takav potez. Čak srećom nije do financija nego čisto kad razmišljam realno i logički - nema te igre koju ću kupiti day one za punu cijenu. Možda GTA VI .  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Igra je strasno jednostavna, mozda i prejednostavna. Koristis svega 3 gumba: skok, udarac i poseban napad.
Leveli su isto strasno kratki, oko 10 min a neki samo minutu dvije.

Sve je prilagođeno za djecu.

Kad su igru prezentirali da donosi više od 80 novih nivoa očekivao sam da će to biti vremenski gledano puno više sadržaja. Iznenadilo me da je to na kraju samo 10h. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Igra je strasno jednostavna, mozda i prejednostavna. Koristis svega 3 gumba: skok, udarac i poseban napad.
Leveli su isto strasno kratki, oko 10 min a neki samo minutu dvije.

Sve je prilagođeno za djecu.

 A ne smeta ni odraslima 

Ja ne vidim problem ako igra jednostavna, a full zabavna. 

Samo 70 eura je imho malo previše. Pričekat ću zimu i popuste. Ova igra izgleda super za kratke i tmurne dane

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Malo dobijes dojam da je prejednostavna pa pocne mrvicu smetati. Al da je užitak, je, potpuni užitak.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Koje ste vi to platformere igrali a da traju značajno duže od toga? Astro je 10 sati playthrough plus ako želiš baš sve skupiti još nekih 5-6 sati sigurno. Tako je za većinu platformera. Teško je napraviti platformer da traje ogroman broj sati a da ne postane repetitivan, u tome je problem. Koliko sam vidio leveli nisu repetitivni i ima svačega. Neću sad očekivati od platformera da je Elden Ring...
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Koje ste vi to platformere igrali a da traju značajno duže od toga? Astro je 10 sati playthrough plus ako želiš baš sve skupiti još nekih 5-6 sati sigurno. Tako je za većinu platformera. Teško je napraviti platformer da traje ogroman broj sati a da ne postane repetitivan, u tome je problem. Koliko sam vidio leveli nisu repetitivni i ima svačega. Neću sad očekivati od platformera da je Elden Ring...

Ako nije problem u dužini onda je problem u cijeni...Recimo zadnja dva platformera (bar bi ih tam ja svrstal): Prince of Persia The Lost Crown i Trine 5: A Clockwork Conspiracy, do platine 28 i 31 sat. 40€ i 30€ igre...Astro Bot je 13.5h do platine, 70€. Po meni to ne vrijedi ni blizu tih novaca.

 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Opet dolazimo do toga jeli se radi o gomilanju sati u igri sa razlogom ili da je samo sebi svrha pa da se eto može reći da traje toliko sati? Koliko se sjećam u Prince of Persia čak se i neki bossevi ponavljaju po par puta.

I npr. skoro sve novije Ubisoftove igre koje traju po 100 sati a zapravo sve copy-paste koji ti dopizdi nakon 10 sati. I onda još nemam volje niti završiti igru jer me smori ponavljanje. A ono na papiru 100 sati sve iskače od contenta. Kad zagrebeš malo ispod površine i nije baš tako.

Ali ni ja osobno nebi dao za platformer igru toliko para. Da je 40 bilo bi taman.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2024 20:42 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nisam imao dojam da je u novom Princeu nepotrebnog sadržaja. Ne sjećam se ponovljenih bosseva osim jednog s kojim se boriš 2 ili 3 puta, ali borbe nisu ni blizu iste. Ali ta igra je miljama kompleksnija od Astrobota. Šteta da se nije nešto posebo dobro prodala, barem ne prema Ubisoftovim vjerojatno nerealnim očekivanjima.

Vidjet ćemo hoće li cijena drastično utjecati na prodaju Astra. Bila bi šteta da ne uspije jer je ta ekipe očito talentirana.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Astro play room mi ima preko 100h gameplaya na svim accountima, vjerojatno će i Astro bot biti preko 100.

Šteta samo što nema co op mode.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2024 21:28 (Gajotres).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Lovac kaže...
PS2 igre su bile po 549kn prije 20 godina kad su bile daleko manje plaće, a nije mi žao za nešto što mi je fora.

 Daleko od toga da bi mi bilo žao jer znam da je igra super i već sam obećao nećacima da ću im ju nabaviti, ali na kraju balade to je platformer sa dva-tri dana sadržaja, a imam još desetak igara koje planiram odigrati prije. Evo recimo sad igram Like a Dragon 2 (vjerojatno GOTY 2024) kojeg sam platio 30€ prošli mjesec. Računam da ću ulupati 70h minimalno. Da sam kupio tu igru odmah na izlasku u siječnju bila bi mi vjerojatno jednako dobra kao i sad i ne bi mi bilo žao tih 70€, ali jednostavno si nikako ne mogu opravdati takav potez. Čak srećom nije do financija nego čisto kad razmišljam realno i logički - nema te igre koju ću kupiti day one za punu cijenu. Možda GTA VI .  

Heh, i ja radi nećaka :D Danas su imali fokus otprilike za 2 nivoa, a onda sam još jedno sat i pol sam igrao.

Kužim te i slažem se, no miješamo stvari (ovo je ipak veliki RPG); i nekad si mogao kupiti tipa TES 3 Morrowind i ubiti stotine sati ili pak MoH: Allied Assault (bez veze primjer). No MoH bih više puta odigrao i svakako mi je vrijedio; ili igre tipa Silent Hill 2 - okreneš za 4-8 sati, ali budeš sigurno više puta.
Trajanje igre mi nikad nije bilo mjerilo, samo kvaliteta. A kvalitetna igra može biti od 10 ili od 110h (isto kao što može biti i loša ona kraća i tipa generička Ubisoft dosada od 100h). Ili mi valja ili mi ne valja. Kraće sam ionako kao i dobar film, više puta odigrao. Za 20eur možeš dobiti malu, ali jako profi pripremljenu porciju večere u solidnom restoranu ili pak mesnu roštilj platu za dvoje. Oboje paše šarati s vremena na vrijeme.
Tu je i osobna preferencija. Da li želiš igrati jednu igru nezz, 90h ili odigrati 4 kraće igre u isto slobodno vrijeme. S time da kraću ako želiš samo jednom odigrati, relativno brzo staviš na prodaju pa niti ne moraš spustit cijenu ne znam koliko.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Uz PS5 sam dobio redeemable kod za Ragnarok. Naravno, redeemao sam na svoj account.

Mogu li tu igru izbrisati i predati kod nekom drugom, npr susjedu pa da se igra?

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
guls kaže...

Uz PS5 sam dobio redeemable kod za Ragnarok. Naravno, redeemao sam na svoj account.

Mogu li tu igru izbrisati i predati kod nekom drugom, npr susjedu pa da se igra?

 Ne.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Ako nije problem u dužini onda je problem u cijeni...Recimo zadnja dva platformera (bar bi ih tam ja svrstal): Prince of Persia The Lost Crown i Trine 5: A Clockwork Conspiracy, do platine 28 i 31 sat. 40€ i 30€ igre...Astro Bot je 13.5h do platine, 70€. Po meni to ne vrijedi ni blizu tih novaca.

 

Napomenuo bih još samo jedno, a to je DualSense podrška u samoj igri. Jer koliko čujem to je sad čak i na višoj razini nego u Playroomu koja je i dalje benchmark, a implementacija toga sigurno nije mačji kašalj. Pa bih čak i prihvatio argument da je cijena viša i radi toga.

 

Šteta da to nije zaživjelo u više igara na pravi način jer definitivno je nešto što nismo imali u prošloj generaciji, a da stvarno podiže samo iskustvo igranja. Barem meni, ne znam kakvo je generalno raspoloženje. Naravno da je teško to implementirati baš u svaku igru, ali nije se baš ni Sony nešto pretrgnuo da malo prisili developere da to prihvate. Čak ni svoje timove. I sad kad ovo pišem si razmišljam dali je uopće to moguće imati na PC-u jer vjerojatno će Astrobot kad tad doći i na PC. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Pozz,

 

Ima netko da prodaje PS5?

 
0 0 hvala 0
10 dana
offline
Sony PlayStation 5

Pozz.

 

Ima netko da prodaje PS5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prodavati ćemo kad izađe PS5 PRO.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sve je na puno vecoj razini od playrooma. Po mom mišljenju Astro zaslužuje i veću cijenu od 60$.
Nemojte se uopće obazirati na cijenu, igra nudi jako puno.
Ovo je jedina igra na PS5 koja može stati iz bok Super Mario igrama.
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sve je na puno vecoj razini od playrooma. Po mom mišljenju Astro zaslužuje i veću cijenu od 60$.
Nemojte se uopće obazirati na cijenu, igra nudi jako puno.
Ovo je jedina igra na PS5 koja može stati iz bok Super Mario igrama.

 

Da, kad bi bio $60 kao što je u US, ali kod nas je 70€ ;-)

Valjda zaslužuje :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 13:56 (Bitanga).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Astro bot i ovaj nastavam su vjerojatnl najbolje i najigrivije igre koje sam igrak. Jednostavne, intuitivne, mehanika vrhunska, grafika boje efekti odlicni.... naravno u rangu tog tipa igara.

Bas uz bok super maria, a ja bih rekao i bolje.

Know your limits.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sutra ce biti predstavljen PS5 PRO. 💙
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sutra ce biti predstavljen PS5 PRO. 💙

 https://x.com/PlayStation/status/1833158510030516386

 

17:00

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 17:29 (Promster).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Predviđam cijenu od 799 eura

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Procesor jaci za 0.3-0.4 Ghz, Ram mozda isti, jedino graficka bude ozbiljnija nadogradnja, bar bi trebala bit. Mislim da cu koristiti obicni PS5 pa se prebacit na PS6 dok izadje, taman mozda ustimaju da GTA VI izadje u pribliznom okviru... XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 17:40 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zuper kaže...

Predviđam cijenu od 799 eura

Mislim da bi si tom cijenom zacementirali Pro kao debakl.

 

- dobar dio publike smatra da nema potrebe za Pro konzolom

- glasina je da je digital only, što je opet smiješno da neki 'Pro(fessional)' proizvod ne nudi sve funkcionalnosti

- najvjerojatniji kupci su 'HC' gameri i njima nudiš osakaćenu konzolu

- 350€ razlike u odnosu na PS5 Digital??? To bi moralo biti popraćeno masivnim skokom u performansama, a znamo da neće

 

650€ maximum i to za BR edition max. Sve više od tog nema smisla, i ovo je nategnuto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 19:15 (Promster).
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nagada se €600 digital i €700 BR verzija

Izlazi 6.12. sutra cemo vidjeti da li je istina.
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ima da za bozic bude vec 100 dole cijena, ako ce se prodavati kao sta mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Taman da prodam ovaj PS5 što imam i nadodam 300-ak eura za Pro. Mada nemam pojma što će mi jer smatram da je i base model PS5 neiskorišten sa ovim igrama što izlaze. Ali eto imam taj poremećaj da moram imati sve najnovije što izađe pa ću tako i ovo.

 

Predviđam da će i najaviti neke igre na ovom predstavljanju, pa eto da bubnem - Bloodborne remaster

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prema PS5 Pro sam ravnodušan kao da se radi o Vivax mikrovalnoj. Totalno bespotreban proizvod kojeg će, kako je već ovdje spomenuto, kupovati hc gameri koji moraju imati najnovije. Već sam pisao kako PS5 nije iskorišten s tehničke strane u velikoj većini igara, a ako ljudi misle da će situacija biti bolja sa PS5 Pro - neće. 

 

P.S. Poskupili DualSense kontroleri. 

 

https://www.ign.com/articles/sony-quietly-increases-the-price-of-the-playstation-5-dualsense-controller-worldwide

 
8 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice