Pomozite mi u izboru za Faks !1

poruka: 21
|
čitano: 14.611
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

Sad sam 4. razred gimnazije, uskoro moram prijavit faksove, a ja jos nista ne znam, citam forume, trazim savjete, al opet nisam siguran. Uglavnom volim predmete kao matematiku, fiziku, informatiku itd.

Bio sam 99% siguran da cu upisat FSB, al ne znam vise ni sam, radje bi nesto sa informatikom, posto mi to dobro ide.

U izboru su jos TVZ (uzeo bi smjer informatiku), ali mnogi govore da to nije neki faks, a znam da sam sposoban zavrsiti bilo koji.

FER bi bio idealan, al opet treba upast na njega, a i kad se upadne, govori se da je jako,jako tezak, a stvarno nemam volje ucit svaki dan po 5 sati. (Na taj Faks uglavnom idu ljudi koji su imali dobar prosjek tijekom cijelog skolovanja, a ak je njima tesko, sigurno ce biti i meni).

PMF - matematika mi je isto u izboru, cujem da se moze dobro zaposliti s tim, al opet mi je zao kaj nema informatike, a to me vise zanima od same matematike.

FOI vjerovatno otpada zato kaj je u Varazdinu, a ja sam iz Zagreba.

Mozda Nafta i Rudarstvo ,al opet mi je to onak, je i nije. :D

Bio bi dobro kad bi dali svoje prijedloge i iskustva. Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

hmm istu dilemu sam imo i ja ( i svi :D ).

vidi sam sa sobom šta bi htio i koliko bi htio, razmisli.

FSB nije šala, kažu ljudi prva druga se da onako, al treća dosta traži.

FER imaju žestoku matematiku 1 i 2. Treba se dosta oko toga potruditi i tako, jbg FER je FER kažu ljudi, al opet znam dosta prijatelja sa FER-a sad će da diplomira njih neznam kolko 1 našo poso, a znam da su dečki tražili pitali, snalažljivi su vjeruj mi.

FOI nije ni tamo šala, kao lagano proć. Neznam puno o tome tako da.

TVZ informatika hmm po meni to nije neki smjer, preporučio bi računarstvo. Tu sam i ja sam.

Mogu ti reć TVZ rač smjer, dosta toga ti je copy paste sa FER-a, stručni predmeti, dok matematika i fizika i tako te stvari nisu teške.

Isto tako dodatne informacije za TVZ, ako te zanima samo pitaj.

Ovo oko posla, jbg takva je situacija nema baš posla puno al eto da se nać sa bilo ćime. Iskostvo kolega i svatko će ti reć, kakav god ti fax imaš bitno je znanje. Ako se ti pokažeš na razgovoru za poso, neznam di bi bio problem zašto da te ne zaposli bio ti s Građevine, PBF ili nešto xyz ako ti znaš svoj poso :)

 

Eto toliko od mene, siguran sam da ima tu gro ljudi koji može pomoć pa eto

 

Pozz i sretno :)

 

EDIT: ako sam negdje se krivo izrazio ljudi, kritike dobro došle al pomozimo čovjeku :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 17:07 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

što se tiče fer-a, frend kaze da je po njemu izgubio reputaciju, njemu je tamo kao u težoj srednjoj školi... (sad ovisi od čovjeka do čovjeka...)

što se tiče foi-a imaš ga i u zaboku, ako ti je nešto znači...

tvz, imam dosta frendova tamo jedino što su oni smijer građevina i arhitektura.. kazu da nije tezak, sad za poso trebas imat vezu..

inace na fer i strojarstvo i brodogradnju ce ti od ove godine bit povecan broj ljudi koji mogu upast, ali ce ti stavit i prijemni ispit iz matematike..

ja imam isti takav izbor samo jos nadodajem građevinu i geodeziju..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

TVZ je super, ja sam završio tri godine i prebacio se na grafički, razlika je minimalna. TVZ je iz dana u dan sve bolji cak će možda kroz godinu dvije postat sveučilišni dok trenutno to nije. Konkretno nas na GRFu zatrpavaju sa raznim nepotrebnim stvarima i smatraju nas tevezeovce manje sposobnim od njih, al konkreno mi na informatičkom dizajnu smo naučili isto ak ne i više od njih u te tri godine. Na TVZu imaš više slobodnog vremena (za posao) u kojem se mozes bavit stvarima koje te stvarno zanimaju dok na GRFu to bas i nije tak već te muče kojekakvim nepotrebnim stvarima.

Ak neko kaze da TVZ nije organiziran onda dođi na GRF da vidiš kaj je neorganizacija.

Frend iz srednje je upiso FER, u srednjoj (računalstvo) je bio jedan od najboljih al na FERu jednostavno nije uspio položit dva predmeta i ispiso se, srećom da ja nisam upo na FER jer sad ko zna di bi bil sad.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 18:15 (IvanN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Edge kaže...

Sad sam 4. razred gimnazije, uskoro moram prijavit faksove, a ja jos nista ne znam, citam forume, trazim savjete, al opet nisam siguran. Uglavnom volim predmete kao matematiku, fiziku, informatiku itd.

Bio sam 99% siguran da cu upisat FSB, al ne znam vise ni sam, radje bi nesto sa informatikom, posto mi to dobro ide.

U izboru su jos TVZ (uzeo bi smjer informatiku), ali mnogi govore da to nije neki faks, a znam da sam sposoban zavrsiti bilo koji.

FER bi bio idealan, al opet treba upast na njega, a i kad se upadne, govori se da je jako,jako tezak, a stvarno nemam volje ucit svaki dan po 5 sati. (Na taj Faks uglavnom idu ljudi koji su imali dobar prosjek tijekom cijelog skolovanja, a ak je njima tesko, sigurno ce biti i meni).

PMF - matematika mi je isto u izboru, cujem da se moze dobro zaposliti s tim, al opet mi je zao kaj nema informatike, a to me vise zanima od same matematike.

FOI vjerovatno otpada zato kaj je u Varazdinu, a ja sam iz Zagreba.

Mozda Nafta i Rudarstvo ,al opet mi je to onak, je i nije. :D

Bio bi dobro kad bi dali svoje prijedloge i iskustva. Hvala!

 

Par infoa :

1. FER nije ni upola težak koliko se priča, barem po onome što mi govore prijatelji koji tamo studiraju/su studirali. Bez brige, na svega par faxeva se mora učit 5 sati dnevno (medicina i pravo recimo)

2. PMF ima jako puno računarstva na prediplomskom studiju (5 obaveznih kolegija i još barem toliko izbornih), a nakon toga postoji i diplomski studij "Računarstvo i Matematika". Da se ljudi jako zapošljavaju i nije istina, tu ti mogu dat informacije iz prve ruke budući da sam PMF završio na ljeto. Malo mojih kolega je našlo posao odmah nakon faxa, većina još uvijek traži. Ja sam srećom našao posao PHP Developera.

3. Kako sada radim sa mnogim programerima i dizajnerima, mogu dat veliki plus TVZu. Nije mi bio posebno visoko na skali, ali ispada da taj fax ima jako dobar omjer praktičnog i teorijskog znanja. Jedino je tamo neko sranje oko diplomskog studija, da se treba plaćat dosta, ta sam bar čuo. Tu će me vjerojatno ispravit oni koji su više upućeni.

 

Eto nadam se da ti je pomoglo. Ako imaš još pitanja slobodno pitaj, posebno oko PMFa.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

@Luka

Da imamo mnogo labosa onak, praksa nam je vrh vrhova fakat. Meni je to ok svaki dan labosi :). A labose stručne drže fakat ljudi sa iskustvom i vrlo su pristupačni za objasnit i pomoć. Začudio bi se !!!

A diplomski nam je da malo preskup po meni. Čini mi se jedan semestar 7500kn tako nešto ( iz priča sam polovio ) godina cca. 14500 negdje.

To mi je malo previše al eto uz poso mislim da se bude dalo :)

 

@ivann

koje smjerove imaju na tom grafičkom ( pretpostavljam neki dizajn weba i tako neš u tom smislu )?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
ContoNick kaže...

@Luka

Da imamo mnogo labosa onak, praksa nam je vrh vrhova fakat. Meni je to ok svaki dan labosi :). A labose stručne drže fakat ljudi sa iskustvom i vrlo su pristupačni za objasnit i pomoć. Začudio bi se !!!

A diplomski nam je da malo preskup po meni. Čini mi se jedan semestar 7500kn tako nešto ( iz priča sam polovio ) godina cca. 14500 negdje.

To mi je malo previše al eto uz poso mislim da se bude dalo :)

 

@ivann

koje smjerove imaju na tom grafičkom ( pretpostavljam neki dizajn weba i tako neš u tom smislu )?

Hvala.

Da na TVZu 4. i 5. godina su po 15000kn, i sveskupa traju 3 godine, tak da imas vremena za radit i za sve, al mogo bi se to promjenit tak sam nes načul, pa čak da bi mogo postat i sveučilišni faks, al bumo vidli. I nezamaraju te s nepotrebnim stvarima.

 

Na GRFu ima tehničko-tehnološki smjer (multimedij-web,video,nešto 3d; graf. tehnogija, ambalaža) i dizajnerski smjer (dizajn grafičkih proizvoda).

Nama koji smo se prebacili s TVZa (i svima drugima koji nisu sa nekog sveučilišnog fakulteta) na diplomski na GRF stavili su 8 (10 ovisi o smjeru) predmeta razlike koje moramo položit, a među njima čuvene tiskovne forme (kemija) stvari koje više niko ne radi u zadnjih 15 godina (literatura za predmet je iz 1976. godine) i s tim nas pilaju.

Ja sam multimedij i uglavnom "studiramo" ono kaj samo već odstudirali na TVZu, a kad im kazemo da smo to vec sve odslusali i napravili onda kazu da mi to necemo tak radit da ce bit potpuno drugacije, da bi na kraju sve bilo isto, a isti prof nam predavao :D

 

TVZ rulz  ;)

15 godina
odjavljen
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

Ako si gimnazijalac, bježi od FSB-a i bilo kakve elektrotehnike i strojarstva... u prevelikom si zaostatku po pitanju te struke i znam ljude na faksu koji imaju takvih problema

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 11:40 (Kordy).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
LUNAT1C kaže...

što se tiče fer-a, frend kaze da je po njemu izgubio reputaciju, njemu je tamo kao u težoj srednjoj školi... (sad ovisi od čovjeka do čovjeka...)

što se tiče foi-a imaš ga i u zaboku, ako ti je nešto znači...

tvz, imam dosta frendova tamo jedino što su oni smijer građevina i arhitektura.. kazu da nije tezak, sad za poso trebas imat vezu..

inace na fer i strojarstvo i brodogradnju ce ti od ove godine bit povecan broj ljudi koji mogu upast, ali ce ti stavit i prijemni ispit iz matematike..

ja imam isti takav izbor samo jos nadodajem građevinu i geodeziju..

Odakle ti ovo?

14 godina
protjeran
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Kordy kaže...

Ako si gimnazijalac, bježi od FSB-a i bilo kakve elektrotehnike i strojarstva... u prevelikom si zaostatku po pitanju te struke i znam ljude na faksu koji imaju takvih problema

  Gimnazija najbolje pripremi učenike za sve fakultete.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
13 godina
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Mentalist kaže...
Kordy kaže...

Ako si gimnazijalac, bježi od FSB-a i bilo kakve elektrotehnike i strojarstva... u prevelikom si zaostatku po pitanju te struke i znam ljude na faksu koji imaju takvih problema

  Gimnazija najbolje pripremi učenike za sve fakultete.

nije istina...na FSB-u se trazi puno znanja iz izometrije i rad u CAD-u i Catiji...u gimnaziji se uce samo osnove iz toga...frendica mi je isla u gimnaziju i dode na FSB i imala je velike frke s izometrijom i mehanikom...ja idem u tehnicku smjer racunalni tehnicar za strojarstvo,2. razred sam i stalno vjezbamo tu hebenu izometriju..u drugom polugodistu pocinjemo sa radom u AutoCAD-u

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Mentalist kaže...
Kordy kaže...

Ako si gimnazijalac, bježi od FSB-a i bilo kakve elektrotehnike i strojarstva... u prevelikom si zaostatku po pitanju te struke i znam ljude na faksu koji imaju takvih problema

  Gimnazija najbolje pripremi učenike za sve fakultete.

Nema šanse...za večinu da ali za fakultete gdje se studira elektrotehnika ili npr strojarstvo, gimnazijalci su u prevelikom zaostatku

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 14:22 (Kordy).
16 godina
odjavljen
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

Sigurno ima neke razlike, ali mislim da nije neki problem to nadoknadit tj. kako kome, ali sustav je sigurno i na to mislio.

Najvise me privlaci TVZ, ali nema respekt ko FER ili FSB. :/

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Kordy kaže...

Nema šanse...za večinu da ali za fakultete gdje se studira elektrotehnika ili npr strojarstvo, gimnazijalci su u prevelikom zaostatku

  Pa imamo fiziku četiri godine i jednu godinu informatiku, dvije godine logiku ako se ne varam. To je valjda dovoljno.

 

P.S.

 

Ako nitko nije primjetio, kritikujem gimnaziju...

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 15:30 (Mentalist).
15 godina
odjavljen
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1
LOL To nije nista... gdje su osnove elektrotehnike, razna mjerenja u elektrotehnici, el. sklopovi i hrpa ostalih strucnih predmeta
Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Edge kaže...

Sigurno ima neke razlike, ali mislim da nije neki problem to nadoknadit tj. kako kome, ali sustav je sigurno i na to mislio.

Najvise me privlaci TVZ, ali nema respekt ko FER ili FSB. :/

Iz mog iskustva, koji si fax završio daje jaku malu težinu pri traženju posla, posebno ako misliš radit nešto vezano uz računarstvo (programiranje, dizajn i sl). Važno je da imaš znanja koja možeš prezentirat, a rekao bih da ih na TVZu dobiješ jako puno, a manje te gnjave sa beskorisnim stvarima. Baš nevjerojatno kolkko sam promjenio mišljenje o tom faxu :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
neaktivan
offline
Pomozite mi u izboru za Faks !1

Ma cim zavrsis srednju , idi u afganistan ili kuvajt radit :D , ja samo to odlucio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Kordy kaže...
LOL To nije nista... gdje su osnove elektrotehnike, razna mjerenja u elektrotehnici, el. sklopovi i hrpa ostalih strucnih predmeta

Pa čovječe ti predmeti se uče od nule na fakultetu. Ne treba ti nikakvo predznanje, ali naravno da neće ni škoditi.

Mi na FESBu sad radimo paralelne i serijske spojeve te metode za riješavanje električnih mreža... :D

Ja sam to sve u srednjoj prošao, normalno da mi je lakše, ali ni gimnazijalci nemaju puno problema kolko mogu primjetit...

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
12 godina
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Mentalist kaže...

  Pa imamo fiziku četiri godine i jednu godinu informatiku, dvije godine logiku ako se ne varam. To je valjda dovoljno.

 

P.S.

 

Ako nitko nije primjetio, kritikujem gimnaziju...

  Nisi u pravu.

 

Za strojarstvo = Strojarski tehničar.

Za elektrotehniku = Elektrotehnička.

Za građevinu = Građevinska.

 

Ni jedna matematička gimnazija te neće pripremiti bolje za te fakultete od navedenih srednji. Nema veze što imate fiziku 4 godine. Pazi, strojarski tehničari kroz 4 godine imaju Mehaniku (Statiku, Kinematiku, dinamiku, i nauku o čvrstoći), imaju jednaku matematiku i fiziku program kao opća gimnzaija, imaju hrpu stručnih predmeta još (praksa je vrlo važan predmet u toj školi, pa imaju termodinamiku,   strojarske konstrukcije 3 godine, Tehničko Crtanje, Crtanje pomoću računala, itd.).

 

Jednostavno nije gimnazija uvijek najbolji odabir za svaki fakultet. Za strojarstvo, građevinu i elektrotehniku nikada ne može ni biti bolji odabir od istoimenih srednjih škola.

 

@autor teme: Ja glasam za FSB. Najbolji mogući faks, pristran sam pa ne mogu baš savjetovati puno{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 18:23 (Ranko Kukumar).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
Luuka kaže...
Edge kaže...

Sigurno ima neke razlike, ali mislim da nije neki problem to nadoknadit tj. kako kome, ali sustav je sigurno i na to mislio.

Najvise me privlaci TVZ, ali nema respekt ko FER ili FSB. :/

Iz mog iskustva, koji si fax završio daje jaku malu težinu pri traženju posla, posebno ako misliš radit nešto vezano uz računarstvo (programiranje, dizajn i sl). Važno je da imaš znanja koja možeš prezentirat, a rekao bih da ih na TVZu dobiješ jako puno, a manje te gnjave sa beskorisnim stvarima. Baš nevjerojatno kolkko sam promjenio mišljenje o tom faxu :D

@Luuka

Slažem se s tobom, velika prednost TVZ-a je da se dobije puno o cemu imas i vremena i još više istraživat jer vas se ne zamara s glupostim (ko na GRFu znam iz osobnog iskustva), konkretno mene ovaj GRF takoreci unazadio, jer prakticki se nema vremena previse sastrane svako nes trazi i misli da je njegov predmet jedini na faksu. Diploma nije tolko bitna ak neznas nista nece ti pomoći i dobit češ otkaz ak ne za 3mj onda za 6mj, ali ak znas nesto onda ti pomaže u smislu da ces imat malo vecu početnu plaču.

15 godina
offline
Re: Pomozite mi u izboru za Faks !1
stipica_zd kaže...
LUNAT1C kaže...

što se tiče fer-a, frend kaze da je po njemu izgubio reputaciju, njemu je tamo kao u težoj srednjoj školi... (sad ovisi od čovjeka do čovjeka...)

što se tiče foi-a imaš ga i u zaboku, ako ti je nešto znači...

tvz, imam dosta frendova tamo jedino što su oni smijer građevina i arhitektura.. kazu da nije tezak, sad za poso trebas imat vezu..

inace na fer i strojarstvo i brodogradnju ce ti od ove godine bit povecan broj ljudi koji mogu upast, ali ce ti stavit i prijemni ispit iz matematike..

ja imam isti takav izbor samo jos nadodajem građevinu i geodeziju..

Odakle ti ovo?

znam profesoricu koja slaze ispite mature iz matematike, ona mi je rekla da ce se za neke fakultete uvest dodatan prijemni ispit iz matematike...

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice