Faks/zanimanje informatike i biologije?

poruka: 17
|
čitano: 3.472
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Faks/zanimanje informatike i biologije?

Faks/zanimanje informatike i biologije?

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Faks/zanimanje informatike i biologije?

Informatika i biologija jesu znanosti. Kako bi znanosti imale zanimanja? Kako bi uopće završile fakultet? :O

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?

Informatika i računarstvo:

 

Programiranje mobilnih aplikacija

Web dizajn

Programiranje web servisa

Baze podataka

Projektiranje i održavanje računalnih mreža

Programiranje robota ili elektronike koje sadrže mikrokontroler

itd.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
cruelcore1 kaže...

Informatika i računarstvo ...

 Računalstvo. I da, ferovci su nepismeni ter autistični i glupi jer ne prihvaćaju objašnjenja struke koja im ukazuje na glupost u nazivu njihova fakulteta.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
Arendelle kaže...
cruelcore1 kaže...

Informatika i računarstvo ...

 Računalstvo. I da, ferovci su nepismeni ter autistični i glupi jer ne prihvaćaju objašnjenja struke koja im ukazuje na glupost u nazivu njihova fakulteta.

Definicija računarstva i računalstva se izgubila na Internetu. Ali navodno su računarstvo i računalstvo dvije povezane ali različite stvari. Recimo da se računarstvo više odnosi na algoritme, strukture podataka, arhitekturu računala, programiranje, tehnologiju/teoriju formalnih jezika. Rađe pitat nekog tko je više informiran, ali to je otprilike ovako kako sam opisao.

 

Usput, fakulteti se ne osnuju i ne održavaju iz guzice tak da nemoj brijat da si u poziciji filozofirat kaj sve i kako oni trebaju radit. Ako su u stanju osnovat i održavat visoku školu s javnim studijima, očito da znaju što rade. Nije ti to Jovanović.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 23:13 (cruelcore1).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
cruelcore1 kaže...

Definicija računarstva i računalstva se izgubila na Internetu. Ali navodno su računarstvo i računalstvo dvije povezane ali različite stvari.

 Ma *računarstvo nije dobro tvoreno. Pročitaj o tome ovdje, ne dâ mi se pisati ono što je već netko drugi dobro napisao. Mogu se ferovci koristiti raznim smicalicama kako bi opravdali svoje neznanje, ali to uopće nije u skladu s idejama zrele akademske zajednice, zar ne? Usput, internet se piše malim početnim slovom, a zanaglasnica ti stoji na pogrešnom mjestu u rečenici. Pročitaj štogod o pisanju općih imenica te Wackernagelovu zakonu/pravilu, pa tek onda dođi po novu porciju šamaranja. Dobit ćeš ono što zaslužuješ kad se s rogatom želiš bosti. Možda ti oprostim ako priznaš kako nisi znao da je rogata odista rogata. :P

 

cruelcore1 kaže...

Nije ti to Jovanović.

 Što želiš reći?

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
cruelcore1 kaže...

Definicija računarstva i računalstva se izgubila na Internetu. 

 Na internetu se nešto izgubilo? 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
Arendelle kaže...
cruelcore1 kaže...

Informatika i računarstvo ...

 Računalstvo. I da, ferovci su nepismeni ter autistični i glupi jer ne prihvaćaju objašnjenja struke koja im ukazuje na glupost u nazivu njihova fakulteta.

 S obzirom da računalstvo dolazi od riječi računalo pretpostavka je da se uči o računalu. Kako se na FER-u ne uči konkretno o računalo već o računanju, već je netko napisao (baze podataka, matematila, fizika, programiranje), logičnije mi je nekako da se faks zove računarstva. 

13 godina
offline
Faks/zanimanje informatike i biologije?

Računar - Računarstvo

Računalo - Računalstvo

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?

Zašto ne bi postojala zanimanja u nekom području znanosti? Draga, pričaš gluposti.

Sta ce mi potpis imam 15
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
Arendelle kaže...
cruelcore1 kaže...

Definicija računarstva i računalstva se izgubila na Internetu. Ali navodno su računarstvo i računalstvo dvije povezane ali različite stvari.

 Ma *računarstvo nije dobro tvoreno. Pročitaj o tome ovdje, ne dâ mi se pisati ono što je već netko drugi dobro napisao. Mogu se ferovci koristiti raznim smicalicama kako bi opravdali svoje neznanje, ali to uopće nije u skladu s idejama zrele akademske zajednice, zar ne? Usput, internet se piše malim početnim slovom, a zanaglasnica ti stoji na pogrešnom mjestu u rečenici. Pročitaj štogod o pisanju općih imenica te Wackernagelovu zakonu/pravilu, pa tek onda dođi po novu porciju šamaranja. Dobit ćešono što zaslužuješ kad se s rogatom želiš bosti. Možda ti oprostim ako priznaš kako nisi znao da je rogata odista rogata. :P

 

cruelcore1 kaže...

Nije ti to Jovanović.

 Što želiš reći?

 

 Joooj, Rogata.

I tako ovaj lik na tvom linku filozofira da je računarstvo krivi pojam. Lijepo on to priča. Al di su izvori? Jel provjerio točnost svoje tvrdnje il je to informacija iz pedesete ruke? I ja sam nekad bio debilček koji je metodom intuicije i zaključivanja na temelju par činjenica i malo mašte imao žustre borbe preko Interneta.

Evo ti izvor, Rogata: http://hjp.znanje.hr/index.php?show=baza
Piše i otkud su sve pokupili pojmove. Pa ti reci da ti riječnici ne valjaju.

Potraži u tražilici računarstvo pa onda računalstvo. Pazi na tipfelere. Vidjet ćeš da i jedan i drugi pojam postoje, s time da je jedan širi, a drugi uži. Sigurno će te mučit što je računalstvo "znanost", a računarstvo "djelatnost". I elektrotehnika je "djelatnost" pa imaš studije elektrotehnike. I sad kako i zašto se koristi računarstvo kao pojam? Pa kopaj, Roga, tebe to najviše brine. Al što god iskopaš, to i dalje ostaje pravilan pojam. 

Naoštri si rogove. Otupili su ti. Rađe iskoristi analogiju kandže jer rogovi imaju gadno preneseno značenje. Valjda su te roditelji previše šamarali pa se sad trudiš drugima dati ono što zaslužuju. XD 

 

Ovo s Jovanovićem je trebala biti šala, što očito nisi shvatila, ali nije ni bitna u mojoj tezi.

 

Internet je mreža na globalnoj razini. Postoji samo jedan, ali je moguće napraviti i drugi. Zato bi se trebalo pisati Internet, jer se radi o točno ovom internetu koji sad koristiš, a jednog dana možda bude i drugi internet koji će se drugačije zvati. To je trenutno protiv pravopisa, ali treba se promijeniti. Budući da trenutno ne pišem esej/seminar/rad iz hrvatskog jezika, pisat ću po svom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 14:51 (cruelcore1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?

Da samo još nešto nadodam.

FER podučava računarstvo. FESB Split podučava računarstvo. ETF Osijek isto. Onaj u Rijeci isto. Pa TVZ. Očito da samo strukovne srednje i obskurni privatni studiji koriste pojam računalstvo. Čak mi i Google ispravlja računalstvo ukoliko ga iskoristim u pojmu za traženje "studij računalstva hrvatska".

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 3:56 (cruelcore1).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?

Evo upravo sam pobio argument ovog na forumu. "Strojarstvo je primjerice nazvano po inženjeru strojeva, strojaru." Kad ti sine, a razgovor je već pratički gotov. 

 

Prestanite i ti i on i vama slični ovako pseudointelektualno baljezgat. Ak mislite da ste pametniji od svih tehnoloških visokoučilišnih ustanova, dobro istražite prvo, jer oni znaju što rade, a vi očito nemate pojma. To kaj si je netko zamislio da djelatnost i znanost ne mogu nositi zvanje djelatnika niti znanstvenika ne znači da je u pravu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 15:09 (cruelcore1).
15 godina
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
cruelcore1 kaže...

 

Ak mislite da ste pametniji od svih tehnoloških visokoučilišnih ustanova, dobro istražite prvo, jer oni znaju što rade, a vi očito nemate pojma. To kaj si je netko zamislio da djelatnost i znanost ne mogu nositi zvanje djelatnika niti znanstvenika ne znači da je u pravu.

 Da zato i imamo dretvu, omeškje i očvrstje jer znaju što rade - ne jednom su veliki umovi na FER-u silovali jezik. Fala bogu pa im većinom nije uspjelo.

 

I ne, ne može znanost dobiti ime po zvanju, već mora biti obrnuto. Mislim da se to uči u 5. osnovne.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?

Nije to prava znanost, odnosno jedan dio računarstva spada pod matematiku, ostatak je primjenjena znanost kao i elektrotehnika. Možeš ga definirati i kao područje ljudske djelatnosti. Ali možeš ti reć da primjenjena znanost je također znanost. Što opet dovodi do primjera primjenjene znanosti strojarstva koje je nazvano po strojaru. Stoga zašto ne bi računarstvo bilo nazvano po računaru?

 

Šta se vi bunite gdje stignete? Vi biste čistili hrvatski? Šta vi znate što je pravi izvorni Hrvatski? To ni lingvisti u potpunosti ne znaju. Jednim lingvistima nešto nije hrvatski jer se razvilo pod utjecajem srpskog jezika, drugi lingvisti razumiju da se jezici razvijaju pa im nije bitno. Pa nama je na maturi pisalo "pogriješka" pod milim Bogom. A onda evo i vašeg buntovnog baljezganja. Stvar je sljedeća - govorilo se "računarstvo" zbog nekog razloga, vjerojatno zbog zvanja "računar", i onda se to utemeljilo kao službeno područje zvano "računarstvo". Priroda stvari. Nije hrvatski izmišljen, nego se razvio kroz stoljeća, uključujući protekla desetljeća koja tretirate kao neki virus za hrvatski jezik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 1:57 (cruelcore1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
I ne uči se u petom osnovne formalno izvođenje naziva (primjenjenih) znanosti, nego kako nazvati djelatnika ili znanstvenika po njegovom području u svrhu općeg snalaženja i osnovne analize jezika. Nije to studij kroatistike na Filozofskom.
14 godina
offline
Re: Faks/zanimanje informatike i biologije?
VedroVis kaže...

Faks/zanimanje informatike i biologije?

 Možeš li dati malo više detalja o tome što te zanima? Ako te zanimaju i jedno i drugo područje, onda možeš ili izabrati jedno i završiti to, ili probati završiti oba(paralelno, ili jedan poslije drugoga). Možda te zanimaju neka interdisciplinarna područja (npr. bioinformatika), no onda moraš uzeti u obzir da su ona vrlo specifična i uglavnom se bave samo nekim aspektima područja koja povezuju. U tom slučaju moraš vidjeti što te zanima, i onda dobro proučiti programe studija i područja kojim se bave profesori na tim fakultetima.

 

To su općenito specijalizirana područja i za njih uglavnom ne postoje posebni studijski programi pa se onda za njih moraš usmjeriti kroz diplomski rad ili čak doktorski studij.

cruelcore1 kaže...

 Usput, fakulteti se ne osnuju i ne održavaju iz guzice tak da nemoj brijat da si u poziciji filozofirat kaj sve i kako oni trebaju radit. Ako su u stanju osnovat i održavat visoku školu s javnim studijima, očito da znaju što rade. Nije ti to Jovanović.

 Zapravo, danas se itkekako osnivaju i održavaju iz guzice za vađenje para iz državnog proračuna i studenata.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice