NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 737.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

evo još jedan moj post

MSI će izbaciti novu liniju Expert koja će izgledom jako sličiti Nvidia Founder Edition karticama

slika ispod

 

Intel 80286
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zgodne, no cijena bude nezgodna 

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Idu putem Applea, samo će umjesto dolčevite, kožnjak izvlačiti novčiće. I neće nas AMD spasiti nek budu vidjeli da ide pa zašto ne..
Zar nije EVGA upravo radi Founders Edition kartica i izašla iz biznisa (morali su se natjecati protiv matične tvrtke, a cijene su tako naštimali da su i gubili na nekim modelima)? Nezz, ak bude sad tu neki 'premium', sve me strah što će biti od RTX5xxx ere pa dalje.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Samo ADA, samo Lovelace, samo 4090!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad kad su po ovom videu, bar u njegovoj regiji, cijene 4070Ti i 7900XT podjednake, Daniel Owen (ne znam kakva je njegova YT reputacija, ne pratim aktivno), odradio test na Unreal Engine 5 u nekoliko igraćih naslova - gdje se vidi sad kako jedna uz drugu performaju - no ono što je zanimljivo, ako pogledate zauzeće video memorije, posebno 4k, nema smisla šta ne? 4070Ti bi trebala biti pre slaba sa svojih 12gb vrama i znatno manje FPS dati nego 20gb 7900XT s novom još ne optimiziranom generacijom grafičkog enginea? Ali zauzeće nikako preći 10gb.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izlazi super Serija a ovdje nitko nista ne komentira?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Mozda zbog njihovih apsolutno nenormalnih cijena. Vjerovatno ce najjeftinija verzija (4070 super) kostat 850 eura pa na vise. Super izgledaju po ovome sta se da vidit ali cijena nenormalna.

Žare
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Izlazi super Serija a ovdje nitko nista ne komentira?

a sto bi ti komentirao?

 

ne dolazi se na BUG forum zbog informacija i argumentirane rasprave

 

tu smo da se svadamo i seremo da je najbolje samo ono sto trenutno koristimo, a ostalo ne valja 

 

on topic:

 

TensorRT akceleracija dostupna u Stable Video Diffusion, SDXL Turbo i LCM.

G-SYNC Pulsar, ULMB odlazi u povijest, ovo je net big thing

RTX Video HDR - Tensor jezgre konvertiraju SDR video u HDR video

GeForce RTX Livestreaming - ovo je jebeno, Multi-Encode Broadcasting, Twitch i OBS vec ovaj mjesec

"GeForce RTX GPU owners will be able to broadcast up to three streams simultaneously; an increase to five encodes is planned for a later release." Nakon prelaska potpuno na AV1 omoguciti ce 4K at 60fps straming

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 12:00 (Timo).
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja pikiram 4070 S (neda mi se sa modovima za FR zajebavat) pa ce mi to biti prijelazno riješenje do novog PC-a sa nekom od 5xxx serije...

Vidjet cu koliko ce naši trgovci nabit maržu prvo i testovi u odnosu na 3080 10gb...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 11:57 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
koloko sam vidio cjene ce bit iste ili nize..4070s ide na 600$, 4070ti s 800$ (16 gb rama konačno) i 4080s je mislim 1000$

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 13:10 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
koloko sam vidio cjene ce bit iste ili nize..4070s ide na 600$, 4070ti s 800$ (16 gb rama konačno) i 4080s je mislim 1000$

Živi bili pa vidjeli, ali sumnjam da će RTX 4070S biti ispod 800€, možda oni modeli sa 2 ventilatora, ovi sa 3 venta nema teorije.

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

to su americke cijene, bez poreza

 

kod nas, na tu cijenu 25% gore plus 15% trgovci i to vam je nasa maloprodajna u eurima

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 13:43 (Timo).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dakle 4070 S ce biti oko 900 € kod nas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U prijevodu, 4070S će koštati skoro kao 4070Ti, a 4070Ti S će koštati bliže 4080. Znači kupuj ove stare jer uskoro će biti skidanja gaća i guženja od strane kožnatog

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijene je tako ne zahvalno komentirati vidit ćemo šta nas čeka. Po ruku na srce naspram cijena vani što se 4070 i ti verzije su skuplje maks 70e. Cijene nisu toliko divljale samo za 4090 i 4080 su skakalo. S obzirom da se obustavilo proizvodnju nekih kartica mogli bi se držati riječi.

Znači u u De 4070s bi mogla biti približno 700e nešto manje možda, 4070 ti s 900e cca.

Naravno nisu svi modeli isti, naravno da osnovni palit ov model košta skoro 200e manje od najboljeg giginog modela. Sve su ovo pretpostavke...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ja domaće cijene gpu uopce ne gledam Nisam zadnjih 5g kupio grafu u hr,osim za mining (igrom srece).. Uz mailbox de, ne znam cemu kupovat grafu u hr
...
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Pa razlike budu ne prevelike da bi se isplatilo vani kupovati barem po meni...ne znam na tipa 500e radije dam 20 do 40e više tu našima nego da se sekiram sa eventualnim povratom i reklamacijom vani. Sve je to eu kužim no mailbox isto uzme nešto, poštarine su veće vani te dođe to na približno isto na kraju.

12 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Amazon je super. 

 

Minus je dakako daljnja prodaja.

 

Uvjek će netko prije kupit polovno sa garom iz ADM-a nego iz Mindfactorya npr.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

"Bolje dat našima" važi ako je razlika mizerna i ako vlasnik firme nije stranac (što večinom nije) ali večinom je razlika konkretna tako da ti slobodno "daji našima" a ja ću radije šparat svoj novac i davat ga onome ko ponudi nižu cijenu. Iskreno se ne sječam da se kad sam zadnji put kupio ikakvu komponenetu u HR, evo prije točno dvije godine kad sam složio konfu sa 12700k, novom matičnom, i ram-om (ostalo je reciklirano iz starog)sam ušparao 250 eur i nije mi palo na pamet kupit to ovde. Što se tiče prepordaje ionako nika ne prodam ništa unutar par godina a tada gare ionako više nema.

Uglavnom neka "naši" gule druge ovce jer mene neće dok god imam izbora.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

kao i zadnjih 20ak godina grafu cu kupiti polovnu, kada izade serija 6xxx, ja cu uzet polovnu 5xxx kada joj cijena bude prihvatljiva, s garancijom u nekoj firmi s nelosom reputacijom rjesavanja reklamacija

 

za sada 3080 12gb sluzi super cak i na 4k, jedini upgrade bi radio, ako bi bila duplo bolja, a to je tek 4090, a nisam lud da davam 2k eura na grafu za par sati igranja dnevno

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Što si tek sada vidio? Raspravljalo se o tome već...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...

Što si tek sada vidio? Raspravljalo se o tome već...

 Lako za to što se raspravljalo, pitanje koje se nameće da li će za seriju 50xx zadržati isti konektor ili će doći do neke promjene.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
UncleJimbo kaže...
Izzy kaže...

Što si tek sada vidio? Raspravljalo se o tome već...

 Lako za to što se raspravljalo, pitanje koje se nameće da li će za seriju 50xx zadržati isti konektor ili će doći do neke promjene.

Još veče je pitanje koliko će naj... oni koji kupu polovnu verziju 4 generacije?

 

15 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Kupujte RTX 3000 i RX 6000 seriju dok ima. I to tražiti što povoljnije, naravno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...

Kupujte RTX 3000 i RX 6000 seriju dok ima. I to tražiti što povoljnije, naravno

 mislis pocinje ponovno rudarenje?

vidim neki sud dobili

17 mjeseci
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kakvo rudarenje,hocemo novu seriju svakih 6 mjeseci.Do kraja godine i Blackwell!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

cijene grafičkih nikad luđe i besmislenije , 2200 eura za rtx 4090 no way,

 

no sa druge strane igre nikad grafički ružnije i ne optimiziranije. 

 

eto recimo od novog Avatara sam barem očekivao nešto grafički wow, no napravili su takav downgrade u grafici u odnosu na ono što su prikazali u traileru da to više nije ista igra.

naravno ne igram igre zbog grafike ali volim da malo vidim taj upgrade ako več imam novu karticu za koju sam prodao bubreg

 

Starfield isto pojedini djelovi igre izgledaju kao da su tamo iz 2013 napravili igru.

 

 

Vidjet ćemo Stalker 2 na šta će ličiti 

 

PS: kad će taj Crysis 4 

 

 

Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:09 (Horned Reaer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Trenutno je mining isplativiji na CPU nego na GPU ako pogledaš kalkulatore profita  Jedan Ryzen 5600X ima hashrate kao RTX 4070.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 12:19 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

cijene grafičkih nikad luđe i besmislenije , 2200 eura za rtx 4090 no way,

 

no sa druge strane igre nikad grafički ružnije i ne optimiziranije. 

 

eto recimo od novog Avatara sam barem očekivao nešto grafički wow, no napravili su takav downgrade u grafici u odnosu na ono što su prikazali u traileru da to više nije ista igra.

naravno ne igram igre zbog grafike ali volim da malo vidim taj upgrade ako več imam novu karticu za koju sam prodao bubreg

 

Starfield isto pojedini djelovi igre izgledaju kao da su tamo iz 2013 napravili igru.

 

 

Vidjet ćemo Stalker 2 na šta će ličiti 

 

PS: kad će taj Crysis 4 

 

 

cijene grafickih su lude jer najbrza i najskuplja kosta 2200 EUR? jebena logika nema sta   (prije 2 mjeseca je ista kostala ispod 1500 EUR, a za BF je netko kupio one Manli za 1300 EUR)

s obzirom na kakvim monitorima, rezolucijama i koje se igre najvise igraju, 300 do 500 eur grafe su overkill za 99,9% korisnika

ja bih rekao bas suprotno, da u zadnjih 5-6 godina, racunala za igre nisu nikada bila jeftinija za sloziti

 

cisto za usporedbu, moje racunalo iz 2000. godine, Gateway Performance 1500 1.5GHz Intel Pentium 4, Ultra ATA-66 PCI/AGP, WD 60 GB HDD, Windows 2000, ATI Radeon 32 MB, je kostalo $5000 USD, u danasnjoj vrijednosti

 

ono sto je poskupilo su stvari bitne za zivot, energija, hrana, voda i stanovanje, sve ostalo je jeftinije nego ikada, a place su porasle za kurac i jos dodano na to, taj iznos ima manju vrijednost nego prije 20 godina

na primjer, 2000.g, građanin Hrvatske s prosječnom plaćom od 3.055 kuna mogao je kupiti 758 litara benzina, pogledaj kolika je prosjecna placa danas, i koliko s njom moze kupiti litara benzina

 

pozitivnije je recimo to sto, ako ti je najveci problem u zivotu sto si ne mozes kupiti graifcku od 2000 EUR, a da ne osjetis po dzepu, rekao bih da si vise nego dobro situiran i nemas realno nikakvih problema 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 11:29 (Timo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice